Wisła KrakówWisła Kraków
2 : 1
Piast GliwicePiast Gliwice
19:30

Oceny piłkarzy po meczu Pucharu Polski Wisła Kraków - Piast Gliwice (w skali 1-6):

• Joan Roman - 3 (Dejvi Bregu - 3)
  • Jesus Alfaro - 4 (Mariusz Kutwa - bez oceny)
  • Szymon Sobczak - 4 (Michał Żyro - bez oceny)

Piast Gliwice

• Frantisek Plach - 3
  • Arkadiusz Pyrka - 3
  • Jakub Czerwiński - 3
  • Ariel Mosór - 4
  • Tomas Huk - 3 (Tomasz Mokwa - 3)
  • Damian Kądzior - 3 (Serhij Krykun - 3)
  • Grzegorz Tomasiewicz - 2 (Miłosz Szczepański - 3)
  • Patryk Dziczek - 4
  • Tihomir Kostadinov - 3
  • Michael Ameyaw - 4
  • Fabian Piasecki - 2 (Kamil Wilczek - bez oceny)
90'

+5' Koniec meczu! Wisła Kraków w finale Pucharu Polski!

"Biała Gwiazda" pokonała Piasta Gliwice (2:1). Na bramki Szymona Sobczaka i Jesusa Alfaro odpowiedział (po przerwie) Ariel Mosór.

90'

+4' Po wrzutce Kamil Wilczek zgrywa głową na 5. metr. Tam najszybciej zameldował się Alvaro Raton, który łapie piłkę.

90'

+4' Obrońcy Wisły wybijają za linię końcową, uprzedzając Frantiska Placha. Rzut rożny.

93'

+3' Rzut wolny dla Piasta z prawej strony. W pole karne biegnie... Frantisek Plach.

90'

+2' Michał Żyro uruchomił na prawej stronie Angela Baenę. Ten chciał zagrać obok rywala, obiegając z drugiej strony. Kopnął jednak za mocno.

90'

Bartosz Frankowski dolicza 4 minuty do drugiej polowy.

90'

... a za Jesusa Alfaro pojawia się Mariusz Kutwa.

90'

Michał Żyro zmienia Szymona Sobczaka...

90'

NIE MA GOLA DLA WISŁY!!!

Frantisek Plach wybija tak, że trafia w... Jakuba Czerwińskiego! Do odbitej piłki dopada Kacper Duda, który "objechał" bramkarza i nieczysto uderzył w stronę bramki. Albo to miało być podanie. Jeżeli tak, to do nikogo
.

89'

Frantisek Plach interweniuje poza polem karnym. Naciskany przez rywali wybija na aut.

88'

Miłosz Szczepański uderza z ok. 25 metrów i mógł wpisać się na listę strzelców! Piłka skakała na nie do końca równej murawie, by o CENTYMETRY minąć bramkę!

19:18

To może być piękny wieczór w Krakowie Nad stadionem Wisły

85'

Mocne zagranie na wolne pole do rozpędzonego Michaela Ameyawa. Ten nie tylko przegrał pojedynek biegowy z Dawidem Szotem, lecz także faulował obrońcę Wisły.

83'

TO MÓGŁ BYĆ GOL DLA "BIAŁEJ GWIAZDY"!!!

Bartosz Jaroch dostaje piłkę na prawej stronie i nieatakowany zdecydował się na strzał z ok. 25 metrów. Piłka w nieznacznej odległości mija dalszy (lewy) słupek!

82'

Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Alvaro Ratona.

81'

Obrońcy Wisły Kraków wybijają piłkę przed pole karne po dośrodkowaniu Arkadiusza Pyrki z prawego narożnika. Ten miał okazję do poprawki - wrzuca na dalszy słupek, gdzie Alan Uryga wybija głową za linię końcową.

80'

Dawid Szot blokuje dośrodkowanie Michaela Ameyawa. Rzut rożny dla piłkarzy Aleksandara Vukovicia.

79'

Dawid Szot kieruje piłkę klatką piersiową za linię końcową. Źle rozegrany rzut rożny zapoczątkował kontrę Wisły. Tuż za linią środkową faulowany był Szymon Sobczak.

78'

Kamil Wilczek zmienia Fabiana Piaseckiego.

77'

Rzut wolny dla Piasta. Po dośrodkowaniu na dalszy słupek niepewnie interweniuje Alvaro Raton. Sędzia dostał jednak informację o pozycji spalonej dwóch zawodników.

76'

"Żółtko" na koncie Marca Carbo za faul taktyczny przerywający kontrę Piasta.

75'

Zakotłowało się przed bramką gliwiczan po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Ostatecznie udało się nie dopuścić "Białej Gwiazdy" do strzału z kilku metrów.

75'

Tihomir Kostadinov upomniany żółtą kartką za faul.

74'

FRANTISEK PLACH RATUJE PIASTA!!!

Pressing blisko pola karnego pozwolił odebrać piłkę i zagrać w "szesnastkę" do Jesusa Alfaro! Jego strzał w stronę dalszego rogu odbija NOGĄ bramkarz gości!

73'

Dejvi Bregu upomniany żółtą kartką.

71'

Arkadiusz Pyrka podciągnął kilkanaście metrów, po czym zdecydował się na strzał. Piłka mija bramkę w bezpiecznej odległości.

19:01

[WIDEO] GOL ARIELA MOSÓRA (2:1')

69'

Angel Baena zmienia Mikiego Villara.

68'

Michael Ameyaw zablokowany na prawej stronie. Jeszcze piłka odbiła się od jego nogi i przekracza linię końcową.

68'

Arkadiusz Pyrka wrzuca z lewej strony w pole karne. Najwyżej wyskoczył Joseph Colley.

66'

Michael Ameyaw uderza z dystansu wysoko nad bramką

65'

Ciekawie zapowiadała się kontra Piasta. Na prawej stronie byli Michael Ameyaw i Serhij Krykun, który nie ruszył do odegrania kolegi.

63'

Szymon Sobczak zablokowany w "szesnastce" Gospodarze byli blisko trzeciego gola!

61'

Bartosz Jaroch podaje nie w tempo do Szymona Sobczaka. Frantisek Plach wznawia grę z "piątki".

59'

Serhij Krykun zmienia Damiana Kądziora.

58'

Dejvi Bregu zmienia Joana Romana.

57'

Joan Roman przejmuje piłkę i biegnie sam środkiem w stronę bramki gości! Dogonił go w "szesnastce" Patryk Dziczek, który przerwał groźnie zapowiadającą się akcję gospodarzy.

56'

Gliwiczanie poczuli krew i rzucili się do ataku. Wywalczyli rzut rożny, po którym zabrakło strzału w stronę bramki.

18:47

Słuszna decyzja sędziego o żółtej kartce Ostre wejście Josepha Colleya

55'

Joseph Colley upomniany żółtą kartką. Wjechał "płozami" w Damiana Kądziora.

54'

Dokładne dośrodkowanie z lewego narożnika w okolice bliższego narożnika pola bramkowego. Tam wyskoczył Ariel Mosór, który mierzonym uderzeniem głową w stronę dalszego rogu wpisuje się na listę strzelców!

54'

PIAST ŁAPIE KONTAKT! GOL ARIELA MOSÓRA!!!

52'

Michael Ameyaw biegnie lewą stroną do linii bocznej. Wywalczył rzut rożny.

50'

Nieudane dośrodkowanie Tomasza Mokwy zamieniło się w klasyczny centrostrzał! Piłka przelatuje tuż nad poprzeczką! Wydaje się, że Alvaro Raton miał tę sytuację pod kontrolą.

49'

Fabian Piasecki uruchomił na lewej stronie Michaela Ameyawa. Jego strzał zza linii 16. metra został zablokowany.

48'

Wiślacy spokojnie przerywają akcję Piasta daleko od swojego pola karnego. Kontrę "Białej Gwiazdy" powstrzymuje Ariel Mosór. Sędzia dopatrzył się przewinienia na Szymonie Sobczaku.

46'

Druga połowa rozpoczęta! Wisła przystępuje do niej w niezmienionym składzie.

46'

.. a za Tomasa Huka melduje się Tomasz Mokwa.

46'

Podwójna zmiana w Piaście: Miłosz Szczepański wchodzi za Grzegorza Tomasiewicza...

18:26

Wracamy do Krakowa, gdzie kończy się przerwa w meczu o finał Pucharu Polski między Wisłą a Piastem Gliwice. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą po golach Szymona Sobczaka i Jesusa Alfaro. Goście wyglądają na mocno oszołomionych po tych dwóch ciosach. Jak zareagują w drugiej połowie?

45'

+2' Alvaro Raton spokojnie łapie piłkę po przeciągniętym dośrodkowaniu Damian Kądziora. I w tym momencie sędzia Bartosz Frankowski zaprasza obie strony na przerwę. W półfinale Pucharu Polski Wisła Kraków prowadzi z Piastem Gliwice 2:0.

45'

+2' Tomas Huk wykorzystał przestrzeń na lewej stronie i pognał po linii. Wrócił za nim Miki Villar, który popchnął go na murawę. To może być ostatnia akcja pierwszej połowy.

45'

+1' Zacięta walka o piłkę, gdzie zaangażowani byli m.in. Szymon Sobczak, Kacper Duda, Tomas Huk i Jakub Czerwiński. Ostatni z wymienionych padł na murawę po starciu.

45'

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

18:15

[WIDEO] GOL JESUSA ALFARO (2:0)

44'

Jakub Czerwiński upomniany żółtą kartką za dyskusje.

41'

Przerwa w grze. Na murawie leży Arkadiusz Pyrka, który ucierpiał w starciu z Dawidem Szotem.

40'

Zagapił się Marc Carbo i z piłką ruszył Fabian Piasecki. Kontrę Piasta przerwał... sam napastnik Piasta, potykając się o swoją nogę.

37'

Szał radości na trybunach!!!

Dobre dośrodkowanie w pole karne z praweo strony. Piłka otarła się o głowy Szymona Sobczaka i Ariela Mosóra, po czym spadła pod nogi Jesusa Alfaro. Ten miał sporo miejsca i uderzył nie do obrony w stronę dalszego rogu!

37'

GOL DLA WISŁY! STRZELCEM JESUS ALFARO!!!

18:09

Nie ma mowy o rzucie karnym! Joseph Colley i Tihomir Kostadinov

36'

Tihomir Kostadinov ruszył środkiem na dwóch rywali i pada w polu karnym. Marc Carbo połączył rękę na jego plecach, ale za coś takiego sędzia Bartosz Frankowski nie mógł podyktować za to rzutu karnego.

34'

Gospodarze przez moment będą grać w "dziesiątkę". Dłoń Szymona krwawi i konieczne jest zabandażowanie rany.

33'

Rzut wolny dla Wisły. Po dośrodkowaniu w pole karne sędzia dopatrzył się przewinienia Alana Urygi.

32'

Za mocny przerzut na lewą stronę do Michaela Ameyawa. Akcja Piasta spaliła na panewce.

31'

Joan Goku przejmuje piłkę na 25. metrze od własnej bramki. W prosty sposób odebrał mu ją Patryk Dziczek, który niemal od razu zdecydował się na uderzenie w sam środek bramki, czyli dokładnie tam, gdzie stał Alvaro Raton.

29'

Michael Ameyaw łatwo ograł na skrzydle Bartosza Jarocha. Chciał jeszcze minąć kolejnego rywala, ale piłka uciekła mu za linię boczną.

27'

Zakotłowało się teraz w "szesnastce" gospodarzy po zagraniu z prawej strony. Do piłki dopada Grzegorz Tomasiewcz. Pierwszy strzał lewą nogą zablokowany, a poprawka (prawą) poszybowała wysoko nad bramką

26'

Nie wyszło prawą, to piłkarze Aleksandara Vukovicia ruszyli lewą stroną. A dokładniej na przebój ruszył Michael Ameyaw, który z linii końcowej wrzuca miękko na 6. metr do Fabiana Piaseckiego. Jego strzał głową blokuje Joseph Colley! Gdyby nie on, to piłka znalazłaby drogę do siatki!

25'

Arkadiusz Pyrka ruszył prawą stroną, gubiąc w blokach dwóch rywali. Podaje w okolice narożnika pola karnego do Damiana Kądziora, który wycofał grę.

23'

Po dośrodkowaniu Damiana Kądziora z prawego narożnika Patryk Dziczek główkuje obok bramki.

22'

Michael Ameyaw ruszył odważnie lewą stroną. Stracił piłkę, ale szybko odzyskali ją goście. Technicznie z ok. 20 metrów uderzył Arkadiusz Pyrka i Alvaro Raton jedną ręką podbija piłkę nad poprzeczką.

21'

Po szybkim rozegraniu rzutu wolnego Wisła zyskała aut na wysokości pola karnego Piasta. Dośrodkowanie z prawej strony nie znalazło adresata.

20'

Ariel Mosór nie może pogodzić się z decyzją sędziego. Obrońca Piasta nieprzepisowo blokował Szymona Sobczaka.

19'

Fabian Piasecki huknął zza linii 16. metra na wiwat.

17'

Patryk Dziczek zdecydował się na strzał z ok. 25 metrów. Posłał piłkę wysoko nad bramką.

17:47

[WIDEO] GOL SZYMONA SOBACZAKA (1:0)

15'

Dużo chaosu w środku pola. Obie łatwa tracą piłkę i z "przodu" za bardzo nie wsparcia dla napastników. Tak też było w przypadku Fabiana Piaseckiego - ruszył z głębi pola, ale w pojedynku z Josephem Colleyem musiał uznać jego wyższość.

13'

Grzegorz Tomasiewicz nie zorientował się w porę. Ledwie dotknął piłkę, to od razu ją stracił na rzecz Mikiego VIllara. Kontrę Wisły przerwał wybiciem za linię boczną.

12'

Kacper Duda przedarł się prawą stroną i podaje do środka, gdzie był Joan Roman. Ten zagrywa do Bartosza Jarocha, lecz ten nie przebił się w "szesnastkę" gości.

10'

Piast powoli otrząsnął się po szybko straconej bramce. Próbuje rozgrywać piłkę w środku pola, ale na razie niewiele z tego wychodzi.

8'

Atak piłkarzy Alberta Rudé prawą stroną przynosi rzut rożny. Gospodarze zdecydowali się na powtórzenie rozegrania z drugiej minuty. Tym razem strzał głową był niecelny.

6'

Fabian Piasecki mógł szybko zrehabilitować się za błąd, po którym gola strzelił Szymon Sobczak! Po centrze Damiana Kądziora z prawej strony główkuje tuż nad poprzeczką!

17:38

Nie ma wątpliwości - Szymon Sobczak nie był na spalonym. Linię "złamał" Fabian Piasecki Szymon Sobczak

3'

W tle fety kibiców Wisły i zawodników sędzia Bartosz Frankowski rozmawiał z asystentem, czy Szymon Sobczak był na spalonym. Ostatecznie wskazał na środek boiska!

1'

Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego dośrodkowanie na dalszy słupek, skąd po zgraniu głową do piłki dopada Szymon Sobczak! Ten uderzeniem z bliska kieruje piłkę do siatki!

1'

GOL DLA WISŁY! STRZELCEM SZYMON SOBCZAK!!!

1'

Od razu gospodarze rzucili się do ataku prawą stroną. Po dośrodkowaniu z prawej strony strzał Mikiego Villara został zablokowany

1'

"Biała Gwiazda" zaczyna spotkanie!

17:30

Kapitanami są obrońcy - Alan Uryga i Jakub Czerwiński. Losowanie stron

17:28

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie półfinału Pucharu Polski!

17:18

Skład Piasta Gliwice

17:15

Piast Gliwice w rundzie wiosennej Ekstraklasy jest w fatalnej formie. Ekipa trenera Vukovicia w 2024 roku wygrała tylko jeden mecz ligowy - z Puszczą Niepołomice. W 26 meczach zremisowała aż 14 razy, co jest największym wynikiem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. W środowym meczu z Wisłą Kraków nie może być remisu, dlatego liczymy, że Piast nieco bardziej się otworzy i pokaże bardziej ofensywną piłkę.

17:12

Skład Wisły Kraków

17:10

Puchar Polski wchodzi w decydującą fazę. W pierwszym półfinale Wisła Kraków na swoim stadionie podejmie Piast Gliwice. "Biała Gwiazda" to czarny koń tych rozgrywek, gdyż to jedyny z klub z Fortuna 1. Ligi, który doszedł tak daleko. Dla ekipy z Krakowa to niepowtarzalna sytuacja, żeby zgarnąć trofeum, ale także zagrać w eliminacjach do europejskich pucharów za kilka miesięcy. Podopieczni trenera Rude nie są w dobrej formie, ale eksperci podkreślają, że Wisła w starciu z Piastem może być faworytem dzięki atutowi własnego boiska.

17:07

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

17:05

Do Pucharu Polski jeden krok. Jeden jedyny krok, nic więcej

- tak można sparafrazować słowa piosenki, którą wykonywał m.in. Andrzej Dąbrowski. Dzisiaj poznamy dwie drużyny, które 2 maja zagrają na Stadionie Narodowym w Warszawie. O ten finał powalczą - jako pierwsze - Wisła Kraków oraz Piast Gliwice. "Biała Gwiazda" jako jedyna w tym gronie nie występuje w PKO Ekstraklasie.

Po drugiej stronie stanie zespół Aleksandara Vukovicia, który w poprzedniej rundzie bez problemu ograli Raków Częstochowa (3:0).

Mecz Wisła Kraków - Piast Gliwice poprowadzi Bartosz Frankowski...