Szkocjawikipedia.org
1 : 1
Ekstraklasa.netSzwajcaria
94'

Sędzia zakończył środowe zmagania grupy A. Szkocja remisuje w Kolonii ze Szwajcarią 1:1. Walka o wyjście z grupy nabierze jeszcze rumieńców. Drugie i trzecie miejsca wciąż niepewne! Dziękujemy za miło spędzony czas!

91'

90'

Zmiana w Szkocji: McGinn zszedł, wszedł Christie

90'

Sędzia doliczył cztery minuty!

90'

Robertson posłał znakomitą centrę w pole karne, ostatecznie jego partnerzy nie poradzili sobie ze szwajcarskim monolitem

89'

Kolejna w Szwajcarii: Widmer schodzi

86'

Zmiana w Szwajcarii

88'

Świetne dośrodkowanie, ale uderzenie w polu karnym Szkotów do zapomnienia w wykonaniu Szwajcarów

86'

Vincent Sierro ukarany żółtą kartką!

85'

Granit Xhaka dobrze napędził akcję, ale kolega z drużyny stracił piłkę

83'

Ndoye wpadł w pole karne, poszukał swoich partnerów w pole karne. Szkoci ostatecznie wybijają futbolówkę

81'

Breel Embolo umieścił piłkę w siatce, lecz napastnik został złapany na pozycji spalonej. Minimalny ofsajd i sędzia nie uznał trafienia. Choć klasowe - trzeba przyznać - zakończenie akcji. Lob nad bramkarzem.

78'

Gilmour schodzi, wchodzi McLean

76'

Mocna próba Ndoye. Napastnik przesadził z siłą i uderzył nad bramką Szkotów

75'

I kolejna: Sierro za Freulera

75'

Zmiany w Szwajcarii: Rieder za Vargasa

72'

Rzut wolny Szkotów. Dobre dośrodkowanie Robertsona, lecz Sommer łapie piłkę

71'

Fabian Schar ostro potraktowany przez McGinna. Zasłużony kartonik!

70'

Dobry atak Szkotów. Wywalczony rzut rożny

68'

Brutalne wejście Szkota. Wytrącił pomocnika reprezentacji Szwajcara z równowagi. Scott McKenna ukarany kartonikiem!

67'

Ależ było blisko. Dobre dośrodkowanie Robertsona, Hanley najwyżej wyskoczył, ale trafił tylko w słupek. Schar znowu spóźniony

66'

Rzut wolny pod polem karnym Szwajcarów. Szkoci poszukają gola

65'

Gilmour po drugiej stronie spróbował oddać strzał. Zablokowany przez Szwajcarów

63'

Vargas spróbował swojego szczęścia i oddał mocny strzał. Na szczęście dla Szkotów nie trafił czysto w piłce. Piłka poszybowała w trybuny

59'

Zmiana w szeregach Szkocji: Tierney pożegnał się z boiskiem

59'

Schodzi Shaqiri, nie uraczy nas kolejnym pięknym golem. Wchodzi za niego, również dobrze znany kibicom Breel Embolo!

57'

Ndoye powinien strzelić na 2:1 dla Szwajcarii. Napastnik pomylił się nieznacznie i uderzył obok lewego słupka szkockiej bramki

55'

Akcja Szwajcarców sfinalizowana strzałem. Michel Aebischer prosto w bramkarza

54'

Rzut rożny dla Szwajcarów. Vargas z prawej strony

53'

Atak pozycyjny Szwajcarów

50'

McTominay ukarany żółtą kartką za protesty

49'

Freuler wyhamował Robertsona na skrzydle. Gwizdek arbitra milczy, nie było przewinienia

48'

Fauluje Schar i rzut wolny dla Szkotów. Robertson szykuje się do wrzutki

48'

Dobre dośrodkowanie. Szkoci się bronią. Raz jeszcze z narożnika Szwajcarzy

47'

Szybko przetransportowana piłka pod pole karne Szkotów. Shaqiri z rzutu rożnego

46'

Zaczynamy drugą połowę. Od środka Szwajcarzy

45'

Koniec pierwsze połowy. Do przerwy remis 1:1. Czekamy na więcej!

45'

Trzy minuty doliczone przez sędziego

42'

Blisko Vargas przejęcia piłki. Szkoci utrzymują się z futbolówką przy nodze

40'

Dobre dośrodkowanie Szkotów z rzutu rożnego. Adams dopadł do piłki, lecz Sommer pewnie interweniował

38'

McTominay dośrodkowuje, ale Yann Sommer wyjaśnia sytuacje wyjściem z bramki

37'

Rzut wolny dla Szkocji. Ostre wejście Szwajcara

33'

Dan Ndoye umieścił piłkę w siatce, lecz sędzia dopatrzył się ofsajdu. Po konsultacji jeszcze z wozem VAR podjęto jedyną słuszną decyzję: pozycja spalona, nie ma gola!

32'

Próba Rodrigueza, którą zatrzymał bramkarz Angus Gunn. Świetna interwencja!

31'

Żółta kartka dla Ricardo Rodrigueza. Nieprzepisowe zagranie

30'

28'

Shaqiri podjął szybką decyzję. Sfinalizował kontrę Szwajcarów przepięknym uderzeniem sprzed pola karnego. Finezyjnie, spokojnie i wielką gracją przedstawił się nam Pan Xerdan Shaqiri na kolejnym wielkim turnieju reprezentacyjnym. ON NIE STRZELA BRZYDKICH GOLI!

26'

GOOOOOOOOOL: SZWAJCARIA WYRÓWNUJE!!!

25'

McTominay uderzony w głowę. To musiało boleć piłkarza angielskiego Manchesteru United

21'

Kolejna szansa dla Szwajcarów z rzutu rożnego. Shaqiri z narożnika dośrodkowuje

18'

Fabian Schar opatrywany przez medyków. Ostatecznie wydaje się, że będzie mógł wrócić do gry. Nos obrońcy wymagał zatamowania krwi

15'

Niedokładne zagranie Szwajcarów. Od bramki Gunn

14'

Poszła szybka kontra po dziecinnym rozegraniu rzutu rożnego Szwajcarów. Szkoci zabrali im piłkę i ruszyli. Piłkę otrzymał w polu karnym Scott McTominay, pomocnim Manchesteru United oddał uderzenie, które zostało niefortunnie przecięte przez obrońcę reprezentacji Szwajcarii. Fabian Schar do swojej bramki!

13'

GOOOOOOOOL DLA SZKOCJI!!!!!

Bramkę samobójczą zdobywa Fabian Schar! Do własnej bramki...

13'

Krótkie rozegraniu stałego fragmentu gry. Szwajcarzy przekombinowali i nie skorzystali z okazji

13'

Pierwszy rzut rożny dla Szwajcarów. Prosty błąd w rozegraniu Szkotów

12'

Szkoci od autu

11'

Lewy obrońca poobijany, ale gotowy do kontynuowania gry. Szwajcarzy jednak źle rozegrali stały fragment gry

10'

Twarda gra w środku pola. Rodriguez leżał na boisku

9'

Aebischer na skrzydle mógł, a nawet powinien zrobić więcej. Szkoci wyjaśniają sytuację

8'

Strata piłki w rozegraniu, momentalny doskok Szkotów i blisko poważnego zagrożenia

7'

6'

Tierney za mocno zagrywa. Żaden z jego kolegów do tej piłki nie dobiegł i wznowi Sommer

5'

Kontra Szwajcarów, lecz za mocne podanie Xhaki. Angus Gunn ustawia piłkę na piątce

4'

I wywalczony rzut rożny. Szkocja chce zagrozić ze stałego fragmentu gry. McTominay w narożniku

3'

Yann Sommer zagrał za długą piłkę. Szkoci odzyskują futbolówkę

2'

Niecelne zagranie i Szkoci oddali piłkę rywalom. Od autu Szwajcaria

1'

ZACZYNAMY! Od środka... Szkoci!

20:56

Przed nami jeszcze hymny i startujemy!

20:50

Za dziesięć minut rozpoczęcie. Piłkarze pojawią się na murawie stadionu w Kolonii!

20:48

Sędzią głównym meczu Szkocja - Szwajcaria będzie Ivan Kružliak ze Słowacji. Na liniach pomagać mu będą jego rodacy Branislav Hancko oraz Jan Pozor, natomiast arbitrem technicznym będzie Irfan Peljto z Bośni i Hercegowiny. System VAR obsługiwać będą Polacy Tomasz Kwiatkowski i Bartosz Frankowski oraz Słoweniec Nejc Kajtazovic.

20:47

Zestawienie Szwajcarów na Szkocję:

20:47

Naprzeciw Szkotów stanie reprezentacja Szwajcarii. Ta przed kilkoma dniami pokonała Węgry, ale wynik ważył się niemal do ostatnich sekund spotkania. Dzisiaj Szwajcarzy będą faworytem, ale ten turniej już w pierwszej kolejce pokazał, że nikt nie może być pewnym zwycięstwa przed wyjściem na zieloną murawę.

20:47

Oto skład reprezentacji Szkocji na Szwajcarię:

20:45

Reprezentacja Szkocji fatalnie rozpoczęła Euro 2024. W swoim pierwszym meczu turnieju została rozbita przez gospodarzy aż 1:5. To najwyższa w historii meczów otwarcia porażka. Rozbita mentalnie drużyna będzie musiała stawić czoło rywalowi, który w pierwszej kolejce zgarnął komplet punktów i jest w zupełnie innych nastrojach.

20:45

... na relację LIVE zaprasza Państwa Jakub Jabłoński. Kłaniam się nisko na 15 minut przed pierwszym gwizdkiem.

20:34

Zaczynamy ostatni środowy mecz podczas Euro 2024. Szkoci, którzy chcą się zrewanżować za ostatnią porażkę oraz zwycięscy Szwajcarzy w ostatnim meczu z Węgrami. Kto będzie górą? Wyspiarze grają z nożem na gardle. Potrzebują punktów, aby zachować szansę na pozostanie w turnieju!