20:37

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczora. Dobranoc!

20:36

20:36

W najbliższy weekend Pogoń zmierzy się u siebie z Wartą Poznań, natomiast Górnik pojedzie do Radomia na mecz z Radomiakiem.

• Benedikt Zech - 3
  • Linus Wahlqvist - 3, (Paweł Stolarski - 2)
  • Joao Gamboa - 2, (Alexander Gorgon - 3)
  • Fredrik Ulvestad - 3, (Wahan Biczachczjan - 4)
  • Rafał Kurzawa - 2
  • Olaf Korczakowski - 3, (Mariusz Fornalczyk - 3)

• Kostas Triantafyllopoulos - 3
  • Paweł Olkowski - 2, (Filipe Nascimento - 2)
  • Damian Rasak - 3
  • Lawrence Ennali - 3
  • Robert Dadok - 2, (Norbert Barczak - 2)
  • Kamil Lukoszek - 3, (Daisuke Yokota - 3)
  • Sebastian Musiolik - 4
  • Lukas Podolski - 2, (Piotr Krawczyk - 2)
20:34

Pogoń była dzisiaj lepsza, zabrzanie mieli jedynie przebłyski. Jedna wrzutka rozpaczy przedłużyła ich szansę o pół godziny, ale byli dzisiaj słabsi od rywali.

121'

Koniec meczu! Pogoń wygrywa z Górnikiem i melduje się w ćwierćfinale Pucharu Polski!

121'

Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Dobre dośrodkowanie, ale niecelny strzał.

120'

Damian Rasak wywalczył rzut rożny po akcji lewym skrzydłem.

119'

Końcówka meczu w Szczecinie. Nerwowe poczynania jednych i drugich.

118'

Krótkie rozegranie rzutu wolnego na zyskanie czasu.

117'

W odpowiedzi Mariusz Fornalczyk popędził prawą stroną i wywalczył faul blisko pola karnego rywali.

115'

Krótkie rozegranie rzutu rożnego, piłka trafiła do Damiana Rasaka, ale uderzył bardzo niecelnie.

114'

Lawrence Ennali popędził lewą stroną, ale wywalczył tylko rzut rożny.

112'

Daisuke Yokota popędził prawą stroną boiska, ale w decydującym momencie skutecznie interweniował obrońca Pogoni.

110'

Norbert Barczak ukarany żółtą kartką po faulu w środku pola.

108'

Norbert Barczak wrzucił w pole karne Pogoni, ale żaden z jego partnerów nie dopadł do piłki.

106'

Zaczynamy drugą część dogrywki!

20:17

105'

Koniec pierwszej połowy dogrywki. Pogoń bliżej ćwierćfinału.

105'

Do pierwszej połowy dogrywki doliczona co najmniej jedna minuta.

102'

Wahan Biczachczjan pokusił się o strzał z dystansu, ale uderzył bardzo niecelnie.

100'

Zmiana w Pogoni. Paweł Stolarski zastąpił Linusa Wahlqvista.

99'

Linus Wahlqvist potrzebuje pomocy medycznej po starciu z rywalem.

98'

Coraz mocniejsze opady ściegu w Szczecinie. Na razie murawa wciąż zielona.

96'

Rafał Kurzawa zagrał w pole karne Górnika do Leo Borgesa, a ten z zimną krwią wpakował piłkę do bramki!

95'

95'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Leo Borges daje prowadzenie Pogoni na początku dogrywki!!!

93'

Szybka akcja Pogoni, ale do dogrania w pole karne nie dopadł żaden z graczy gospodarzy.

91'

Rozpoczynamy dogrywkę w Szczecinie!

19:55

90'

Koniec drugiej połowy. Będziemy mieli dogrywkę!

90'

Pogoń jeszcze walczy o zwycięską bramkę, ale chyba braknie jej czasu w podstawowym czasie.

90'

Filipe Nascimento ukarany żółtą kartką.

90'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

90'

Daisuke Yokota świetnie wrzucił ze skrzydła na głowę Sebastiana Musiolika, ten trafił w słupek, ale poszedł za strzałem i umieścił piłkę w bramce!!!

90'

90'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Górnik wyrównuje po trafieniu Sebastiana Musiolika!!!

88'

Mariusz Fornalczyk z impetem wpadł w pole karne rywali, ale uderzył minimalnie niecelnie.

86'

Pogoń stara się oddalać grę od własnego pola karnego. Gospodarze coraz bliżej awansu.

84'

Sebastian Musiolik wpadł z piłką w pole karne Pogoni, dograł do Lawrence Ennaliego, ten w dogodnej sytuacji uderzył wprost w bramkarza!

82'

Natomiast Piotr Krawczyk pojawił się w miejsce Lukasa Podolskiego.

82'

Dwie ostatnie zmiany w Górniku Zabrze. Filipe Nascimento zastąpił Pawła Olkowskiego

80'

Wahan Biczachczjan dostał piłkę przed polem karnym rywali, oddał mocny strzał, ale trafił tylko w poprzeczkę!

79'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego bez zagrożenia.

78'

Roszada także w szeregach Pogoni. Leo Borges zastąpił Kamila Grosickiego.

77'

Kamil Grosicki wpadł w pole karne Górnika, ale wywalczył tylko rzut rożny.

75'

Natomiast Michal Siplak zmienił Erika Janżę.

75'

Norbert Barczak pojawił się w miejsce Roberta Dadoka

75'

Trzy zmiany w Górniku Zabrze. Daisuke Yokota zastąpił Kamila Lukoszka

73'

Znakomite podanie z prawej strony Wahana Biczachczjana, tam piłkę w siatce umieścić chciał Alexander Gorgon, ale uprzedził go bramkarz. Do piłki dopadł Kamil Grosicki i precyzyjnym uderzeniem zdobył bramkę!

72'

72'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kamil Grosicki otwiera wynik meczu w Szczecinie!!!

71'

Lawrence Ennali potrzebuje pomocy medycznej po faulu Rafała Kurzawy.

70'

Rafał Kurzawa ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

68'

Mariusz Fornalczyk wpadł w pole karne Górnika, ale wybiegł z piłką poza linię końcową.

66'

Wahan Biczachczjan oddał strzał z dystansu, ale pewnie interweniował bramkarz Górnika.

65'

Natomiast Wahan Biczachczjan pojawił się w miejsce Fredrika Ulvestada.

65'

Alexander Gorgon zastąpił Joao Gamboę

65'

Trzy roszady w Pogoni Szczecin. Mariusz Fornalczyk zmienił Olafa Korczakowskiego

63'

Kamil Grosicki dośrodkował na głowę Fredrika Ulvestada, ten uderzył w stronę bramki, ale spokojnie interweniował Michał Szromnik.

61'

Robert Dadok ruszył prawą stroną boiska, ale dograł wprost na głowę rywala.

60'

Górnik rozgrywa piłkę na własnej połowie, ale nie potrafi przetransportować jej na połowę przeciwnika.

57'

Pogoń odebrała piłkę pod polem karnym Górnika, ale nie zdołała z tego skorzystać.

54'

Olaf Korczakowski potrzebuje pomocy medycznej po uderzeniu piłką w głowę.

52'

Na początku drugiej połowy piłkarze nie rozgrzewają kibiców swoimi poczynaniami. Spokojny fragment meczu.

50'

Dośrodkowanie Kamila Grosickiego w pole karne Górnika bez zagrożenia.

48'

Druga połowa również lepiej zaczęta przez gospodarzy. Pogoń w natarciu.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

19:03

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Szczecinie. Za chwilę wznowimy rywalizację.

18:50

18:48

W pierwszej połowie przeważa Pogoń, ale Michał Szromnik świetnymi interwencjami zachowuje czyste konto. W Górniku najaktywniejszy jest Lawrence Ennali, który na razie wydaje się być osamotniony. Liczymy na więcej emocji w drugiej połowie, na którą zapraszamy za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy bezbramkowy remis.

44'

Lawrence Ennali ruszył z indywidualną akcję, ale został zatrzymany przez rywali.

42'

Dośrodkowanie z narożnika boiska nie zagroziło bramce Pogoni.

41'

Lawrence Ennali ruszył z kontrą, wpadł w pole karne Pogoni i oddał strzał, ale piłka odbita od rywala wyszła na rzut rożny.

40'

Znowu "Portowcy" przy piłce. Zabrzanie czekają na rywali na własnej połowie.

37'

Lukas Podolski oddał strzał z dystansu, ale piłka powędrowała obok bramki Pogoni.

35'

Ostatnie minuty nieco bardziej wyrównane. Wciąż przeważa Pogoń, ale Górnik próbuje się odgrywać.

33'

Fredrik Ulvestad zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale Michał Szromnik interweniował fantastycznie!

32'

Lawrence Ennali wpadł w pole karne Pogoni, zagrał wzdłuż bramki, ale żaden z jego partnerów nie zamknął tej akcji.

31'

Rafał Kurzawa popędził lewą stroną, jednak zagrał wprost w ręce bramkarza.

30'

Dobra wrzutka Kamila Grosickiego, ale partnerzy nie potrafili z tego skorzystać.

29'

Efthymis Koulouris ruszył skrzydłem, ale wywalczył tylko rzut rożny.

27'

Wrzutkę z narożnika boiska pewnie wybił bramkarz zabrzan.

26'

Olaf Korczakowski wpadł w pole karne Górnika i oddał mocny strzał, jednak Michał Szromnik świetnie interweniował!

24'

Rafał Kurzawa mógł wypuścić w bój Kamila Grosickiego, ale pomocnik Pogoni nie zdecydował się na podanie.

22'

Górnik wreszcie odebrał piłkę rywalom na dłużej i teraz to on ją rozgrywa. Na razie jednak daleko od bramki rywala.

19'

Fredrik Ulvestad zagrał prostopadle, ale do piłki jako pierwszy dopadł Michał Szromnik.

17'

Kamil Grosicki posłał piłkę wprost w ręce Michała Szromnika.

16'

Po oskrzydlającej akcji Pogoń wywalczyła rzut rożny.

14'

Gospodarze naciskają coraz bardziej. Na razie Górnik dzielnie się broni, ale bramka dla szczecinian wydaje się być kwestią czasu.

12'

Rafał Kurzawa zdecydował się na strzał sprzed pola karnego rywali, ale Michał Szromnik świetnie interweniował!

10'

Efthymis Koulouris ruszył skrzydłem, ale nie zdołał minąć rywala.

8'

Pierwsze minuty meczu bardzo spokojne. "Portowcy" utrzymują się przy piłce i czekają na błąd rywali w defensywie.

5'

Nieudana wrzutka z narożnika boiska bez zagrożenia w polu karnym Górnika.

4'

Rafał Kurzawa oddał strzał z dystansu, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w przeciwnika.

2'

Pogoń od początku meczu stara się zdominować rywala. Gospodarze rozgrywają piłkę na połowie przeciwnika.

18:03

Rozpoczynamy pierwszy mecz 1/8 Fortuna Pucharu Polski!

18:00

17:58

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

17:42

17:40

Arbitrem spotkania będzie Damian Sylwestrzak z Wrocławia. W tym sezonie prowadził zwycięski przez Pogoń mecz z Wartą. Dzisiaj po raz pierwszy sędziuje rywalizację z udziałem Górnika.

17:38

Natomiast oto zestawienie Pogoni Szczecin:

17:36

Tak prezentuje się skład Górnika Zabrze:

17:35

Do podstawowego składu Górnika Zabrze wraca Lukas Podolski. Ofensywne ustawienie Górnika, który liczy na sprawienie niespodzianki.

17:30

Górnik ma przewagę psychologiczną po zwycięstwie nad "Portowcami". Dla Pogoni była to druga porażka z rzędu, w więc dzisiaj będzie niezwykle zmotywowana, by wreszcie odnieść zwycięstwo. Mecz w Szczecinie zapowiada się emocjonująco.

17:25

Te drużyny spotkały się ze sobą cztery dni temu. W 17. kolejce Ekstraklasy Górnik niespodziewanie ograł na własnym stadionie "Portowców" 1:0 po bramce Lawrence Ennaliego. Dzisiaj zapewne liczą na powtórkę.

17:20

Natomiast zabrzanie mają już na rozkładzie dwóch pierwszoligowców. Najpierw bez problemu rozbili GKS Katowice 4:0, a w poprzedniej rundzie dopiero po dogrywce wygrali z Zagłębiem Sosnowiec. Dzisiaj czeka ich zdecydowanie najtrudniejsze zadanie.

17:15

W poprzedniej rundzie "Portowcy" niezwykle męczyli się z pierwszoligowym Podbeskidziem. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył w 90. minucie Kamil Grosicki. Porażka z zespołem z Bielska-Białej mogła być nie małą kompromitacją, bo pierwszoligowiec w tym sezonie walczy o utrzymanie w lidze.

17:13

Okolice stadionu Pogoni białe, ale sama murawa bardzo zielona. Nie ma najmniejszego zagrożenia z rozegraniem spotkania.

17:10

Witamy serdecznie! Czas zacząć zmagania w 1/8 Fortuna Pucharze Polski! Na pierwszy ogień przyjdzie nam emocjonować się starciem Pogoni Szczecin z Górnikiem Zabrze. Na relację z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.