Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

20:39

Już za tydzień losowanie 1/8 FORTUNA Pucharu Polski.

20:38

Raków był dzisiaj zdecydowanie lepszy, ale dopiero po dogrywce zdołał rozstrzygnąć tę rywalizację. Dodatkowe trzydzieści minut może być obciążeniem, które da się we znaki piłkarzom Rakowa w kolejnych tygodniach. Natomiast ŁKS w pierwszej połowie pokazał się bardzo ładnie. Jednak od drugiej części meczu to goście dominowali i zasłużenie wygrali.

20:37

121'

Koniec meczu! Raków wygrywa 2:0 i melduje się w 1/8 FORTUNA Pucharu Polski!

121'

Ben Lederman pięknym strzałem z dystansu pieczętuje awans Rakowa!

120'

120'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ben Lederman podwyższa na 2:0!!!

118'

Marcin Cebula dostał piłkę w polu karnym gospodarzy, ale jego podanie nie przyniosło zagrożenia.

117'

Władysław Koczerhin ukarany żółtą kartką.

116'

Ante Crnac stanął oko w oko z bramkarzem ŁKS-u, ale zgubił piłkę, a chwilę później po strzale jego partnera, świetnie interweniował Dawid Arndt!

114'

Dośrodkowanie w pole karne Rakowa, ale arbiter odgwizdał faul gracza gospodarzy.

112'

Dawid Drachal potrzebuje pomocy medycznej.

110'

Koronkowa akcja Rakowa, Marcin Cebula oddał strzał z bliskiej odległości, piłkę znakomicie obronił Dawid Arndt, ale z dobitką Władysława Koczerhina nie miał żądnych szans!

109'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Władysław Koczerhin zdobywa bramkę!!!

108'

Srdjan Plavsić ukarany żółtą kartką za zagranie ręką.

107'

Fran Tudor z rzutu wolnego uderzył niecelnie.

106'

Fran Tudor faulowany tuż przed polem karnym gospodarzy. Będzie okazja na poważne zagrożenie.

106'

Zaczynamy drugą połowę dogrywki!

20:20

105'

Koniec pierwszej połowy dogrywki. Wynik wciąż bez zmian.

105'

Arbiter doliczył minutę do podstawowego czasu gry.

105'

Zagranie w pole karne ŁKS-u bez zagrożenia.

103'

Kolejne dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, ale Nacho Monsalves skutecznie interweniował.

102'

Raków wciąż naciska, ale nadal wynik bezbramkowy.

101'

100'

Coś niesamowitego! Piotr Janczukowicz za próbę wymuszenia rzutu karnego został ukarany drugą żółtą kartką i musi opuścić boisko! Zawodnik ŁKS-u wszedł na boisko w drugiej połowie.

99'

Dawid Drachal zagrał w pole karne ŁKS-u, ale spokojnie interweniował Dawid Arndt.

97'

Kolejna zmiana w Rakowie Częstochowa. Ben Lederman zastąpił Gustava Berggrena.

96'

Dani Ramirez stanął przed szansą na zdobycie bramki, ale trafił wprost w rywala.

94'

Raków utrzymuje się przy piłce na połowie przeciwnika, ale gospodarze świetnie się bronią niemal przez całe spotkanie.

92'

Strzał w wykonaniu Srdjana Plavsića minął bramkę łodzian.

91'

Bartosz Nowak uderzył zza pola karnego, ale strzał został zablokowany.

91'

Zaczynamy dogrywkę!

19:56

W drugiej połowie meczu Raków zdecydowanie przeważał, ale nie potrafił przełamać defensywy rywali. W dogrywce również zdecydowanym faworytem będą goście.

90'

Koniec podstawowego czasu gry. Nieoczekiwanie będziemy mieli dogrywkę!

90'

Kolejny zablokowany strzał Dawida Drachala z okolic pola karnego.

90'

ŁKS zaatakował, ale bardzo niecelny strzał jednego z graczy gospodarzy.

90'

Bartosz Nowak podał w pole karne gospodarzy, ale tam Dawid Drachal zagrał do bramkarza rywali.

90'

Wrzutka w pole karne ŁKS-u, ale skutecznie interweniował Dawid Arndt.

90'

Kolejna szansa Rakowa, ale Dawid Drachal został zablokowany.

90'

Piotr Janczukowicz potrzebuje pomocy medycznej.

90'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

90'

Koronkowa akcja Rakowa, ale nie przyniosła zagrożenia pod bramką łodzian.

88'

Srdjan Plavsić uderzył z dystansu, ale bardzo niecelnie.

88'

Bartosz Nowak wstrzelił piłkę w pole bramkowe, ale znowu skutecznie defensywna gospodarzy.

87'

Zła wrzutka z narożnika boiska.

87'

Władysław Koczerhin wpadł w pole karne z prawej strony boiska, ale wywalczył tylko rzut rożny.

86'

Kolejne zagranie w pole karne Rakowa, ale tym razem bez zagrożenia.

84'

Błąd Vladana Kovacevića, ŁKS przejął piłkę, ale wywalczył jedynie rzut rożny.

83'

Piotr Janczukowicz ukarany żółtą kartką.

82'

Marcin Cebula z impetem wpadł w pole karne rywali, oddał mocny strzał, ale ponownie, świetnie interweniował Dawid Arndt!

81'

Kolejne dośrodkowanie w pole karne łodzian, ale teraz bez zagrożenia.

80'

Bartosz Nowak świetnie wrzucił w pole karne gospodarzy, a tam Bogdan Racovitan minimalnie minął się z piłką.

79'

Engjëll Hoti ukarany żółtą kartką za faul pod własnym polem karnym.

78'

77'

Wymuszona zmiana w ŁKS-ie Łódź. Dani Ramirez zmienił Antona Fase.

75'

Zakotłowało się w polu karnym ŁKS-u, Władysław Koczerhin zagrał w pole bramkowe do Srdjana Plavsića, ale jego uderzenie z bliskiej odległości fantastycznie wybronił bramkarz!

74'

Zmiana w ŁKS-ie. Piotr Janczukowicz zastąpił Kaya Tejana.

73'

Anton Fase potrzebuje pomocy medycznej.

72'

Bartosz Nowak dostał piłkę w "szesnastce" ŁKS-u, ale uderzył futbolówką wprost w rywala.

71'

Natomiast Marcin Cebula zastąpił Johna Yeboaha.

71'

Bartosz Nowak pojawił się w miejsce Sonnyego Kittela

71'

Trzy roszady w Rakowie Częstochowa. Ante Crnac zmienił Fabiana Piaseckiego

70'

Dawid Drachal dopadł do piłki tuż przed polem karnym ŁKS-u, oddał sytuacyjny strzał, ale piłka o nieznaczną odległość minęła bramkę gospodarzy!

69'

Kay Tejan zmaga się z urazem.

68'

Engjëll Hoti ruszył lewą stroną boiska, ale łatwo stracił piłkę.

67'

Bogdan Racovitan ukarany żółtą kartką za faul na własnej połowie.

66'

Dawid Drachal wrzucił do Srdjana Plavsića, ten podał do Sonnyego Kittela, ale jego strzał został zablokowany.

64'

Kay Tejan ukarany żółtą kartką za faul na Franie Tudorze.

63'

Fran Tudor ucierpiał po starciu przy linii bocznej.

62'

Znowu John Yeboah zagrał w pole bramkowe, ale żaden z partnerów nie oddał strzału.

61'

Raków rozgrywa piłkę w środku pola i czeka na błąd w defensywie rywali.

59'

Dawid Drachal dostał piłkę w polu karnym gospodarzy, oddał mocny strzał z ostrego kąta, ale piłka poleciała na aut.

58'

Roszada w ŁKS-ie Łódź. Kamil Dankowski zmienił Artemijusa Tutyskinasa.

57'

Krótkie rozegranie rzutu rożnego, ale bez zagrożenia.

56'

Sonny Kittel wpadł w pole karne ŁKS-u, ale wywalczył tylko rzut rożny.

55'

John Yeboah ruszył lewą stroną boiska, ale wrzucił wprost w ręce bramkarza.

54'

Sonny Kittel z rzutu wolnego uderzył wprost w mur.

52'

Raków wywalczył rzut wolny blisko pola karnego gospodarzy.

50'

John Yeboah wpadł z piłką w pole karne ŁKS-u, ale fatalnie spudłował.

49'

Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Johna Yeboaha, ale Dawid Arndt skutecznie interweniował.

48'

Artemijus Tutyskinas ukarany żółtą kartką za faul przed własnym polem karnym.

46'

Zaczynamy drugą połowę meczu!

46'

Natomiast Nacho Monsalve pojawił się w miejsce Adama Marciniaka.

46'

W przerwie dwie zmiany w ŁKS-ie Łódź. Mieszko Lorenc zastąpił Adriena Louveau

19:04

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Łodzi. Za chwilę wznowimy rywalizację.

18:50

18:48

Raków gra lepiej w środku pola, ale niewiele z tego wynika. Oba zespoły miały po jednej dobrej szansie, ale na razie wynik remisowy wydaje się być zasłużony. Na relację z drugiej odsłony rywalizacji zapraszamy za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bezbramkowy remis.

45'

Arbiter dolicza co najmniej jedną minutę do pierwszej części gry.

44'

Końcówka pierwszej połowy, wydaje się, że nie zobaczymy bramek w pierwszej części gry.

42'

John Yeboah ucierpiał po starciu z Kayem Tejanem.

41'

Kay Tejan dostał piłkę przed bramką Rakowa, ale przegrał pojedynek sam na sam z Vladanem Kovacevićem!

40'

John Yeboah świetnie wpadł w pole karne ŁKS-u, minął rywala i oddał mocny strzał, który pewnie wybronił bramkarz.

39'

Sonny Kittel dośrodkował na głowę Fabiana Piaseckiego, ale ten był w złej pozycji, by oddać strzał.

38'

John Yeboah wpadł w pole karne ŁKS-u, ale wywalczył tylko rzut rożny.

36'

Sonny Kittel dobrze dośrodkował, ale żaden z jego partnerów nie oddał strzału.

34'

Dawid Drachal faulowany blisko pola karnego gospodarzy. Będzie okazja na dobre dośrodkowanie.

33'

Anton Fase ruszył lewą stroną boiska, ale wrzucił wprost w ręce Vladana Kovacevića.

31'

Prostopadłe podanie do Johna Yeboaha, ten oddał niecelny strzał, ale Ekwadorczyk i tak był na spalonym.

30'

Fran Tudor świetnie popędził prawą stroną boiska, ale niedokładnie dośrodkował.

28'

Engjëll Hoti faulowany pod własnym polem karnym, a wydawało się, że Raków odbierze piłkę w tej strefie boiska.

26'

Teraz Bartosz Szeliga ze strzałem z dalszej odległości, jednak spokojnie interweniował Vladan Kovacević.

25'

Engjëll Hoti oddał strzał z dystansu, ale piłka powędrowała wysoko nad bramką rywali.

24'

Fabian Piasecki popędził na bramkę ŁKS-u, oddał mocny strzał, ale fantastyczną interwencją popisał się Dawid Arndt!

24'

Milan Rundić dośrodkował na głowę Fabiana Piaseckiego, ale jego uderzenie ponownie wybronił bramkarz.

23'

W odpowiedzi Srdjan Plavsić dobrze wrzucił ze skrzydła, ale Dawid Drachan nie zdołał opanować futbolówki.

22'

Bartosz Szeliga niedokładnie dośrodkował z prawej strony boiska.

20'

Kay Tejan sfaulował rywala w środku pola.

19'

Grzegorz Glapka odebrał piłkę na własnej połowie, ale chwilę później ją stracił.

17'

Świetne podanie Adriana Małachowskiego, do Grzegorza Glapki, ale ten w decydującym momencie nie opanował piłki.

16'

Artemijus Tutyskinas ucierpiał po jednym ze starć.

15'

John Yeboah popędził prawą stroną boiska, wpadł w pole karne, ale podał niecelnie.

15'

Dośrodkowanie Sonnyego Kittela z narożnika boiska nie zagroziło bramce gospodarzy.

14'

12'

Dawid Drachal ruszył prawym skrzydłem, ale po błędzie technicznym zmarnował szansę na dośrodkowanie.

11'

Próba wyjścia z atakiem przez gości, ale Grzegorz Glapka łatwo stracił piłkę.

9'

Kolejna wrzutka w pole karne ŁKS-u, ale tym razem bez zagrożenia.

7'

Świetna akcja Rakowa. Dośrodkowanie z prawej strony trafiło na głowę Fabiana Piaseckiego, ale jego uderzenie pewnie wybronił Dawid Arndt.

6'

Srdjan Plavsić pokusił się o strzał z dystansu, ale spudłował.

5'

Sonny Kittel wpadł z piłką w "szesnastkę" gospodarzy, oddał strzał, który wybronił jeden z obrońców ŁKS-u.

3'

Grzegorz Glapka dostał prostopadłe podanie w pole karne Rakowa, ale w ostatniej chwili uprzedził go Vladan Kovacević.

1'

Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Rakowa, ale skutecznie interweniowali obrońcy gości.

18:02

Zaczynamy starcie ŁKS-u z Rakowem!

17:58

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Łodzi. Za chwilę rozpoczniemy pojedynek.

17:45

17:34

Natomiast oto zestawienie ŁKS-u Łódź:

17:32

Tak prezentuje się skład Rakowa Częstochowa na dzisiejsze spotkanie. "Medaliki" praktycznie w najmocniejszym składzie.

17:30

Rozjemcą tego spotkania będzie międzynarodowy arbiter Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. W tym sezonie prowadził on derby Łodzi, w których Widzew wygrał z ŁKS-em 1:0, a w końcówce spotkania pokazał czerwoną kartkę dla gracza Widzewa. Przed tygodniem Tomasz Kwiatkowski wraz z Piotrem Lasykiem byli na VARze w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów, w którym FC Barcelona wygrała z Szachtarem Donieck 2:1.

17:25

Oba zespoły grały już ze sobą w tym sezonie PKO Ekstraklasy. W Częstochowie drużyna Rakowa wygrała 1:0 po bramce Giannisa Papanikolaou w 8. minucie spotkania. Taki wynik utrzymał się do końca meczu chociaż, a były fragmenty, kiedy łodzianie mogli nawet wyrównać.

17:20

Natomiast Raków Częstochowa w rozgrywkach ligowych wpisuje się ze zmiennym szczęściem jak na warunki, do których w ostatnich miesiącach przyzwyczaił kibiców. Ostatnie dwa mecze ligowe to zaledwie remis u siebie z Widzewem Łódź i niespodziewana porażka na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Jednak trzeba pamiętać, że "Medaliki" występują w fazie grupowej Ligi Europy i w pewnym czasie musiał przyjść kryzys formy.

17:15

W rozgrywkach PKO Ekstraklasy ŁKS zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i jeśli chodzi o grę, chyba również jest najgorszym z zespołów. W ubiegły weekend łodzianie zostali rozbici u siebie przez Górnik Zabrze aż 0:5. Ostatni punkt ŁKS-u w lidze, to niespodziewany remis ponad miesiąc temu z Jagiellonią Białystok.

17:10

Zdecydowanym faworytem tej rywalizacji jest Raków Częstochowa, który w zeszłym sezonie przegrał w finale FORTUNA Pucharu Polski okazując się gorszym dopiero po rzutach karnych przeciwko Legii Warszawa. To był trzeci z rzędu finał tych rozgrywek, w którym wystąpiły "Medaliki". Wcześniejsze mecze to wygrane z Lechem Poznań i Arką Gdynia. Natomiast ŁKS Łódź przed rokiem przegrał już na etapie 1/32 finałów przegrywając u siebie ze Stalą Mielec 2:3. Dzisiaj łodzianie również są skazywani na porażkę.

17:07

Arena dzisiejszej rywalizacji prezentuje się imponująco, jednak niestety dzisiaj nie będzie wielu kibiców na stadionie w Łodzi.

17:05

Witamy serdecznie! W meczu 1/16 FORTUNA Pucharu Polski ŁKS Łódź trafił na najgorszego możliwego rywala, czyli na finalistę poprzednich rozgrywek, Raków Częstochowa. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa Bartosz Głąb.