Czwartek, 30 listopada 2023, godz. 18:45
Sturm Grazsturm
0 : 1
Raków CzęstochowaRaków Częstochowa
95'

Koniec meczu! Raków Częstochowa odnosi pierwsze, historyczne zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Europy! Jedyną bramkę strzelił John Yeboah (81'), który sześć minut wcześniej pojawił się na murawie!

20:36

Centymetry... Strzał Władysława Koczerhina

94'

WŁADYSŁAW KOCZERHIN!!!

Ależ blisko pięknego trafienia był Ukrainiec! Pograł z kolegą na "ścianę", po czym uderzył technicznie w stronę dalszego rogu! Piłka poszybowała tuż nad poprzeczką!

93'

A teraz to Leon Grgic faulował Srdjana Plavsicia.

92'

Srdjan Plavsić przedzierał się prawą stroną. Nie dość, że faulował rywala przed linią 16. metra, to jeszcze został upomniany żółtą kartką.

91'

Srdjan Plavsić zmienia Deiana Sorescu.

90'

Filip Glova dolicza 5 minut do drugiej połowy.

90'

Kjell Scherpen piąstkuje nad poprzeczką po bezpośrednim uderzeniu Sonny'ego Kittela. Rzut rożny.

89'

David Affengruber upomniany żółtą kartką za ten faul.

89'

David Affengruber skosił Gustava Berggrena na LINII BOCZNEJ POLA KARNEGO jak trawę na wiosnę. Kilka centymetrów w prawo i byłaby "jedenastka"!

87'

.. a Max Johnston zmienia Jusuga Gazibegovicia.

87'

Leon Grgic zmienia Alexandra Prassa...

85'

Rzut wolny dla Sturmu. Poradzili sobie goście.

83'

Manprit Sanabria upomniany żółtą kartką.

83'

Fran Tudor upomniany żółtą kartką.

82'

Vladan Kovacević trzyma się na udo. Murawa daje się we znaki zawodnikom.

81'

Gustav Berggren przebiegł z piłką środkiem blisko 30 metrów. Podaje na lewą stronę do Jeana Carlosa Silvy, który szybko przedostał się do linii końcowej, z której zagrał w okolice bliższego słupka do Johna Yeboaha. Jego strzał ląduje w siatce tuż przy prawym (dalszym) słupku!

81'

GOL DLA RAKOWA! STRZELCEM JOHN YEBOAH!!!

79'

John Yeboah zbiega z piłką w pole karne. Zbiega do środka "szesnastki", po czym jego strzał został zablokowany. "Tylko" rzut rożny.

78'

Pograli teraz Jean Carlos Silva i Władysław Koczerhin. Ukrainiec odegrał za słabo do kolegi, przez co akcja Rakowa spaliła na panewce.

75'

... a za kontuzjowanego Adnana Kovacevicia pojawia się Ben Lederman.

75'

.... Fabian Piasecki zastępuje Ante Crnaca...

75'

... Sonny Kittel wchodzi za Bartosza Nowaka...

75'

Poczwórna zmiana w ekipie gości: John Yeboah zastępuje Marcina Cebulę...

73'

Ależ wkurzony jest Dawid Szwarga, że nie może przeprowadzić zmian. Pomyłka sędziego technicznego, który wyświetlił numery zbliżone do tych, które mają zawodnicy Rakowa, a na murawę weszli... piłkarze Sturmu.

72'

... a za Aleksandara Borkovicia melduje się Stefan Hierlaender.

72'

Otar Kiteiszwili zmienia Toniego Hovata...

71'

Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie w pole karne, gdzie sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

70'

Będzie konieczna zmiana! Adnan Kovacević ucierpiał przy interwencji wślizgiem, powstrzymując rywala.

69'

Jusuf Gazibegović fauluje Marcina Cebulę na lewej stronie.

Ale jest problem z Adnanem Kovaceviciem, który nie podnosi się z murawy! Konieczna jest interwencja sztabu medycznego!

67'

VLADAN KOVACEVIĆ!!!

Kapitalna parada bramkarza Rakowa! Intuicyjnie odbija piłkę po strzale Alexandra Prassa z 6 metrów, który finalizował składną akcję gospodarzy!!!

65'

Przeraźliwe gwizdy kibiców Sturnu. Ich zdaniem powinien być rzut rożny po zablokowanym strzale Manprita Sankarii. Faktycznie - odbiła się od Adnana Kovacevicia i wyszła za linię końcową.

64'

Częstochowianie radzą sobie bez problemu z dośrodkowaniem z prawego narożnika.

63'

Tomi Horvat ruszył prawą stroną w pole karne Rakowa. Jean Carlos Silva wybija za linię końcową.

61'

William Boving zmienia Szymona Włodarczyka.

20:02

Na trybunach

60'

Ciekawie zapowiadała się akcja "Medalików" z "ruletą" w "szesnastce". Zepsuł ją Fran Tudor niedokładnym dośrodkowaniem.

57'

Seria dośrodkowań w pole karne gospodarzy. Ostatecznie Sturm wznawia grę z "piątki".

57'

Przydał się Szymon Włodarczyk na bliższym słupku. Wybija piłkę głową przed pole karne, ale piłkarze Rakowa wywalczyli kolejny (piąty) korner).

56'

Jean Carlos Silva urwał się lewą stroną w pole karne. Jego dośrodkowanie blokuje Jusuf Gazibegović. Rzut rożny.

55'

W odpowiedzi próba Bartosza Nowaka nie sprawiła problemu Kjellowi Scherpenowi.

56'

38% Posiadanie piłki 62%

54'

Vladan Kovacević spokojnie broni strzał Tomiego Horvata.

52'

Po chwili Deian Sorescu dostaje piłkę na prawej stronie pola karnego. Przełożył do lewej i szukał miejsca do uderzenia. Zamarkował strzał dwukrotnie, za trzecim razem uderza, lecz został zablokowany.

50'

Szybko rozegrany rzut wolny przez gości! Marcin Cebula zagrywa mocno na środek pola karnego, gdzie nogą odbija Kjell Scherpen!

19:51

Kibice Rakowa

49'

Pierwsze dośrodkowanie "przecięło" pole karne Sturmu. Okazję do poprawki miał Deian Sorescu, ale wyraźnie przeciągnął.

48'

Piłkarze Dawida Szwargi zaatakowali lewą stroną. Wywalczyli rzut rożny.

47'

Kapitan Rakowa tym razem spokojnie zgrywa piłkę głową do bramkarza. Nerwowo gra dzisiaj Chorwat.

46'

Fran Tudor poślizgnął się przy próbie wybicia piłki! Za mocno ją sobie trącił Szymon Włodarczyk, którego uprzedził Vladan Kovacević!

46'

Druga połowa rozpoczęta!

19:41

Wracamy na drugą połowę meczu Sturm Graz - Raków Częstochowa w fazie grupowej Ligi Europy. Po pierwszych trzech kwadransach mamy bezbramkowy remis, chociaż obie strony stworzyły 2-3 dogodne okazje, które powinny zakończyć się co najmniej jedną bramką.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+1' Gustav Berggren przedarł się środkiem. Po kontakcie bark w bark z rywalem pada na murawę przed polem karnym. Sędzia nakazuje grać dalej, by kilkanaście sekund później zakończyć pierwszą odsłonę.

Sturm Graz bezbramkowo remisuje z Rakowem Częstochowa, choć "momenty były".

45'

Minutę dłużej potrwa druga połowa.

45'

Szymon Włodarczyk widział daleko wysuniętego Vladana Kovacevicia. Zdecydował się na lob z ok. 30 metrów. Sęk w tym, że piłka leciał ok. metr nad murawą.

44'

Piłkarze Dawida Szwargi szybko odzyskali piłkę i wywalczyli rzut rożny. Poradzili sobie gospodarze.

43'

Deian Sorescu chciał rozciągnąć grę do lewej strony. Kopnął piłkę za słabo; przejął ją Jusuf Gazibegović

41'

Prosta strata Władysława Koczerhina 25 metrów od bramki gospdoarzy. Chcąc naprawić swój błąd... Tomiego Horvata. Kartki nie ma.

39'

Alexander Prass dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

38'

Władysław Koczerhin uderza zewnętrzną częścią stopy z ok. 20 metrów. Ukrainiec nie "dokręcił" na tyle, by piłka zmierzała w stronę bramki.

37'

Deian Sorescu "łamie" akcję na prawej stronie pola karnego do lewej nogi. Jego strzał blokuje Aleksandar Borković.

36'

Bartosz Nowak w roli lewoskrzydłowego źle wrzuca w pole karne Sturmu. Gospodarze - nomen omen - ruszyli z kontrą lewą stroną. Prostopadłe podanie dostaje Manprit Sarkaria, ale był na spalonym.

32'

W środku pola nie ma miejsca na spowolnienie gry. Od razu do zawodnika przy piłce dopada rywal.

29'

Mocne dośrodkowanie z lewego narożnika w stronę bramki, gdzie spokojnie interweniuje mierzący 206 cm wzrostu Kjell Scherpen.

28'

A teraz Władysław Koczerhin dostaje piłkę w prawym narożniku pola bramkowego. Błyskawicznie przełożył ją do lewej nogi, po czym uderzył w stronę dalszego rogu. David Affengruber wybija na rzut rożny!

27'

Marcin Cebula chciał z "siatką" minąć Aleksandara Borkovicia. Ten w porę się zorientował.

25'

Dalekie zagranie na Szymona Włodarczyka oraz Manprita Sarkarii. Vladan Kovaccević spokojnie łapie piłkę na 12. metrze.

24'

Większość ataków gospodarzy jest lewą stroną. David Schnegg wrzuca z autu w pole karne. Akcję gospodarzy przerywa sędzia Filip Glova, którego trafiła piłka.

21'

MARCIN CEBULA MARNUJE WYBORNĄ SYTUACJĘ!!!

Wyłuskał piłkę spod nóg rywala. Ruszył odważnie w "szesnastkę", skąd uderza płasko metr-półtora obok dalszego (lewego) słupka!

20'

Manprit Sankaria w pierwszym kontakcie z piłką ustawił ją sobie do strzału, zostawiając w blokach Adnana Kovacevicia. Strzał napastnika Sturmu z trudem paruje Vladan Kovacević!

19'

David Schnegg przerwał akcję Deiana Soresscu. Zapoczątkował kontrę, która zakończyła się za linią środkową. Szymona Włodarczyka powstrzymał Adnan Kovacević.

18'

Władysław Koczerhin uderza zza linii 16. metra. Posłał piłkę nad bramką.

18'

Kolejne dobre dośrodkowanie Deiana Sorescu. Tym razem nie znalazło ono adresata.

19:02

Dzieje się na Merkur Arena

16'

A teraz okazję mieli zawodnicy Christiana Ilzera. Po zgraniu na 16. metr David Schnegg uderza wolejem wysoko nad poprzeczką.

15'

NIE MA GOLA DLA RAKOWA!!!

Deian Sorescu przedarł się prawą stroną i niemal z linii końcowej wrzuca na bliższy słupek. Tam pojawił się Atne Crnac, który uderza z powietrza tak, że piłkę opuszcza boisko za dalszy słupkiem! To MUSIAŁ BYĆ gol!

15'

David Affengruber zbiega do lewej strony. Wybija piłkę na aut.

14'

Manprit Sarkaria dopada do piłki w centralnej części pola karnego. W ostatniej chwili został zablokowany!

12'

Jon Gorenc Stanković decyduje się na strzał z ponad 25 metrów. Posłał piłkę wysoko nad bramką.

9'

Prosta strata Bartosza Nowaka mogła kosztować "Medaliki" utratę gola! Prostopadłym podaniem z głębi pola uruchomiony został Szymon Włodarczyk, którego płaski strzał z pola karnego "wypluwa" Vladan Kovacević! Na szczęście nie było nikogo do dobitki!

7'

W odpowiedzi Szymon Włodarczyk przedarł się prawą stroną w pole karne Rakowa. Podaje płasko w stronę dalszego słupka do Manprita Sankarii, ale w porę zorientowała się obrona.

6'

Na 5-6. metrze zakotłowało się po centrze z rzutu wolnego. Sytuacyjny strzał odbija Kjell Scherpen, który ostatecznie wznawia grę z "piątki"!

5'

Deian Sorescu podaje głową w "szesnastkę" do Arne Crnaca, ale za słabo. Po chwili Rumuna na prawej stronie fauluje David Schnegg.

4'

Przeciągnięte dośrodkowanie przed bramkę. Tam piłkę pewnie łapie Vladan Kovacević.

3'

Zdaniem sędziego Marcin Cebula w wyskoku o górną piłkę faulował Jona Gorenca Stankovicia. Rzut wolny z ok. 30 metrów.

2'

Częstochowianie oddalają niebezpieczeństwo. Na moment piłkarze Dawid Szwargi przenieśli grę na połowę Sturmu.

1'

Naciskany Vladan Kovacević nerwowo wybija piłkę poza linię boczną. Aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego mistrza Polski.

1'

Filip Glova gwiżdże na rozpoczęcie spotkania!

18:43

Obie strony wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

18:41

Jak sobie radził Raków w ostatnich meczach? Ledwie jedną konfrontację zespół mistrza Polski wygrał w regulaminowym czasie gry w ostatnich pięciu spotkaniach. Mowa o wysokim zwycięstwie z Zagłębiem Lubin (5:0). Wcześniej odprawił z kwitkiem ŁKS w Pucharze Polski wygrywając dopiero po dogrywce (2:0), a ostatnio przegrał ze Sportingiem (1:2), a w lidze dwukrotnie podzielił się punktami: z Pogonią (1:1) i Cracovią (1:1).

18:35

Dodajmy, że ostatni mecz Raków gra z Atalantą w Sosnowcu. Będzie to kluczowe starcie, jednak żeby ten mecz miał jakąś wagę, nie był rozgrywany o "pietruszkę", to częstochowianie muszą ze Sturmem wygrać. Inny scenariusz nie wchodzi w grę.

18:30

Faza pucharowa Ligi Europy jest już dla Rakowa nieosiągalna. Pierwsza Atalanta i drugi Sporting mają zbyt dużą przewagę, ale drużyna mistrza Polski cały czas liczy się w grze o awans z trzeciego miejsca w grupie do fazy pucharowej Ligi Konferencji. Premierowy udział Rakowa w europejskich pucharach zakończony awansem do fazy pucharowej? To brzmi jak świetny plan.

18:27

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

18:20

Po Lidze Mistrzów pora na europejskie puchary z udziałem polskich drużyn. Na "pierwszy ogień" idzie Raków Częstochowa, który w piątym meczu fazy grupowej Ligi Europy zmierzy się na wyjeździe ze Sturmem Graz. Aby przedłużyć szanse na grę w pucharach na wiosnę, mistrzowie Polski muszą dzisiaj wygrać.