22:59

Pod koniec listopada Raków Częstochowa zagra w Grazu ze Sturmem, natomiast Sporting CP podejmie w Bergamo drużynę Atalanty.

22:58

22:57

Raków zagrał dzisiaj dobre spotkanie, ale popełnił dwa fatalne błędy w obronie. W pierwszej połowie Sporting dominował, ale w drugiej odsłonie mecz już był wyrównany. W drugim dzisiejszym meczu Atalanta Bergamo wygrała ze Sturmem Graz 2:1.

96'

Koniec meczu w Lizbonie! Raków przegrywa ze Sportingiem 1:2.

94'

Marcin Cebula ukarany żółtą kartką za pretensje w kierunku arbitra.

93'

Raków próbuje, ale chyba już nie starczy czasu.

92'

Marcin Cebula ruszył lewą stroną, ale pogubił się i stracił piłkę.

91'

Sześć minut doliczone do drugiej połowy meczu.

90'

Fabian Piasecki dostał piłkę w polu karnym Sportingu, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

88'

W końcówce Raków próbuje atakować, ale brakuje sił i umiejętności.

86'

Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Paulinho.

84'

To powinna być trzecia bramka dla gospodarzy! Znakomite zagranie do Daniela Bragancy, ale jego uderzenie świetnie wybronił Vladan Kovacević!

82'

Ostatnia zmiana w Rakowie Częstochowa. Sonny Kittel zastąpił Gustava Berggrena.

81'

Fran Tudor ucierpiał po uderzeniu piłką.

79'

Daniel Braganca dostał piłkę w polu karnym gości, ale uderzył bardzo niecelnie.

77'

Ivan Fresneda ruszył prawym skrzydłem, ale dośrodkował fatalnie.

76'

Tiago Ferreira wpadł z piłką w pole karne Rakowa, ale wcześniej faulował gracza "Medalików".

74'

Znowu mocniej atakują gospodarze. Dwa strzały na bramkę Rakowa zostały zablokowane przez obrońców.

72'

Fran Tudor zagrał w pole karne gospodarzy do Marcina Cebuli, ten oddał strzał, który obronił bramkarz Sportingu, ale dobitka Milana Rundića była już skuteczna!

71'

71'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Milan Rundić zdobywa kontaktową bramkę!!! Może jeszcze będzie ciekawie!

70'

Natomiast Tiago Fereira pojawił się w miejsce Marcusa Edwardsa.

70'

Ostatnie dwie zmiany w Sportingu CP. Ousmane Diomande zastąpił Jerryego St. Justea

67'

Paulinho dostał piłkę w polu karnym Rakowa, ale oddał strzał w rywala.

65'

Po raz kolejny Sporting stanął przed zdobyciem bramki, ale Milan Rundić zablokował piłkę lecącą w kierunku bramki.

64'

Ostatnie minuty meczu toczą się w środku pola.

62'

Natomiast Marcin Cebula pojawił się w miejsce Johna Yeboaha.

62'

Dwie zmiany w Rakowie Częstochowa. Ben Lederman zastąpił Władysława Koczerhina

58'

Ivan Fresneda ruszył prawą stroną boiska i próbował wrzucić, ale trafił wprost w rywala.

56'

Natomiast Matheus Reis zmienił Goncalo Inacio.

56'

Ivan Fresneda pojawił się w miejsce Ricardo Esgaio

56'

Trzy zmiany w Sportingu CP. Marten Hjumland zastąpił Pedro Goncalvesa

54'

Świetne zagranie w pole karne Rakowa do Francisco Trincao, ale ten uderzył niecelnie.

52'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Sporting podwyższa prowadzenie po drugim golu Pedro Goncalvesa!

51'

raków

51'

Kolejny rzut karny dla gospodarzy, tym razem po zagraniu ręką Milana Rundića.

50'

Arbiter będzie sprawdzać potencjalny rzut karny dla Sportingu.

48'

Marcus Edwards chciał wrzucić w pole karne Rakowa, ale tracił wprost w rywala.

46'

Pierwsza zagranie w pole karne Rakowa, Paulinho umieścił piłkę w bramce, ale sędzia uznał, że był na spalonym.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

46'

W przerwie zmiana w Rakowie Częstochowa. Fabian Piasecki zmienił Ante Crnaca.

22:02

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę Estadio Jose Alvalade. Za chwilą wznowimy rywalizację.

21:52

21:50

Na relację z drugiej połowy zapraszamy za kilkanaście minut.

21:49

Absolutna dominacja Sportingu. Wydaje się, że Raków nie ma wielkich szans na cokolwiek w drugiej połowie, zwłaszcza że gra w osłabieniu. Jednak miejmy nadzieję, że "Medaliki" będą dzielnie walczyć w drugiej odsłonie tego meczu.

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Sporting prowadzi z Rakowem 1:0.

45'

Wrzutka z narożnika boiska nie zagroziła bramce Rakowa.

45'

Kolejna akcja Sportingu i łatwo wywalczony rzut rożny.

45'

Do pierwszej połowy arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

44'

Nuno Santos popędził lewą stroną boiska, ale źle dośrodkował.

42'

Marcus Edwards wpadł z łatwością w pole karne Rakowa, oddał dobry strzał, ale świetnie interweniował Vladan Kovacević!

41'

Wrzutka z głębi pola w pole karne Rakowa, ale skutecznie defensywa "Medalików".

39'

Kolejna dłuższa akcja Sportingu. Raków tylko biega za piłką od kilku minut.

36'

Znowu zakotłowało się w polu karnym Rakowa, ale znowu skutecznie interweniował Vladan Kovacević!

34'

Raków próbuje oddalać grę od własnej bramki, ale jedyne co się udaje, to grać piłką w okolicach koła środkowego.

31'

Wrzutkę w pole karne Rakowa wyłapał Vladan Kovacević.

30'

Srdjan Plavsić ruszył na bramkę gospodarzy, ale stracił piłkę pod polem karnym Sportingu.

30'

Raków wspiera około czterystu kibiców:

raków

29'

Goncalo Inacio ukarany żółtą kartką za faul pod pole karnym Rakowa.

28'

Dłuższa akcja Sportingu na połowie Rakowa. Jednak tym razem bez zagrożenia.

26'

Nieudana wrzutka w pole karne "Medalików".

25'

Nuno Santos ruszył lewą stroną i wywalczył rzut rożny.

23'

Jean Carlos Silva oddał strzał z dystansu, ale piłka powędrowała nad bramką rywali.

22'

Wreszcie Raków wyszedł z piłką z własnej połowy. Dobrze wyprowadził ją Władysław Koczerhin.

19'

Jeden z graczy Sportingu ucierpiał przy walce o piłkę.

18'

Zmiana w Rakowie Częstochowa. Adnan Kovacević zastąpił Bartosza Nowaka.

17'

16'

Sporting nie zwalnia tempa. Wciąż trwają huraganowe ataki gospodarzy.

16'

raków

14'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Pedro Goncalves zdobywa bramkę i Sporting obejmuje prowadzenie!

12'

Dodatkowo czerwona kartka dla Bogdana Racovitana!

12'

Rzut karny dla Sportingu CP.

11'

Arbiter sprawdzi tę sytuację w systemie VAR.

10'

Bogdan Racovitan przewrócił rywala we własnym polu karnym, ale arbiter nie użył gwizdka!

9'

Fantastyczne zagranie w pole karne Rakowa, ale napastnik gospodarzy nie zdołał przyjąć piłki.

8'

Dogranie z głębi pola w "szesnastkę" Rakowa, ale skutecznie na przedpolu interweniował Vladan Kovacević.

7'

Gospodarze raz za razem zagrywają piłkę w pole karne Rakowa, ale na razie obrona Vladan Kovacević interweniuje bez zarzutów.

5'

Władysław Koczerhin stracił piłkę pod własnym polem karnym, ale strzał rywala znowu pewnie wybronił Vladan Kovacević.

4'

Dobra wrzutka w pole karne Rakowa, ale Vladan Kovacević skutecznie interweniował.

3'

Nieudane rozegranie rzutu rożnego przez Raków.

2'

Srdjan Plavsić ruszył lewą stroną boiska i wywalczył rzut rożny.

1'

John Yeboah zaatakował rywala pod pole karnym Sportingu. Jednak faul gracza Rakowa.

21:00

Zaczynamy starcie w Lizbonie!

20:56

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie Estadio Jose Alvalade. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

20:40

20:37

20:35

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Enea Jorgji z Albanii. W tym sezonie prowadził między innymi mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów pomiędzy Young Boys Berno, a RB Lipsk.

20:33

Natomiast oto zestawienie Sportingu CP:

20:31

Tak prezentuje się skład Rakowa Częstochowa:

20:30

Każdy punkt dla Rakowa Częstochowa w tej grupie Ligi Europy będzie pozytywnym zaskoczeniem. Przed dwoma tygodniami "Medaliki" pokazały, że są w stanie rywalizować z rywalami na najwyższym poziomie, ale potrzebują więcej wiary w siebie i oby ta wiara dzisiaj była.

20:25

Dwa tygodnie temu Sporting niemal cały mecz grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla szwedzkiego napastnika Viktora Gyokeresa. Jednak mimo to Portugalczycy szybko objęli prowadzenie i utrzymywali ten wynik. Raków zaatakował dopiero w końcówce meczu i zdołał zremisować ten mecz za sprawą trafienia Fabiana Piaseckiego.

20:20

Natomiast Sporting CP wciąż utrzymuje znakomitą formę. W lidze portugalskiej Sporting odniósł już siedem zwycięstw z rzędu, a jedyne dwa mecze, których nie udało się wygrać w ciągu dwóch ostatnich miesięcy to rywalizacje w Lidze Europy z Atalantą Bergamo i Rakowem Częstochowa. Dzisiaj gospodarze są zdecydowanym faworytem, ale piłkarze "Medalików" na pewno liczą na sensacyjne urwanie punktów rywalom.

20:15

Raków Częstochowa ostatnio prezentował nieco słabszą formę. "Medaliki" średnio spisywali się w lidze, ale w ubiegły weekend zaprezentowali znakomitą skuteczność rozbijając u siebie Zagłębie Lubin aż 5:0. Taki mecz i wynik na pewno bardzo podbudował piłkarzy przed dzisiejszą rywalizacją w Lizbonie.

20:12

20:10

Witamy serdecznie! Czas na kolejną odsłonę przygody pod tytułem Raków Częstochowa w fazie grupowej Ligi Europy! Dzisiaj "Medaliki" zmierzą się na wyjeździe ze Sportingiem CP. Na relacją na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.