Terminarz drugiej kolegi fazy grupowej Ligi Europy (grupa D)

• 05.10.2023 r. Sporting - Atalanta (godz. 18:45)
  • 05.10.2023 r. Raków Częstochowa - Sturm Graz (godz. 18:45)
94'

Koniec meczu. Atalanta Bergamo pokonuje Raków Częstochowa 2:0. Bramki dla gospodarzy strzelili - po zmianie stron Charles De Ketelaere i Ederson.

W drugim spotkaniu grupy Ligi Europy Sturm Graz przegrał u siebie ze Sportingiem Lizbona (1:2). W ekipie gospodarzy Szymon Włodarczyk grał od 63. minuty.

92'

Strata Rakowa blisko pola karnego Atalanty dała szansę gospodarzom na wyjście z kontrą. Z "szesnastki" strzał Mario Pasalić broni Vladan Kovacević; dodatkowo Chorwat był na spalonym.

91'

Mitchell Bakker zmienia żegnanego gromkimi brawami Charlesa De Ketelaere.

91'

Mario Pasalić biegnie lewą stroną. Wrzuca w pole karne do niepilnowanego Charlesa De Ketelaere, który mocno pomylił się, uderzając głową 2 metry obok słupka. Po drodze był jeszcze rykoszet.

90'

Roi Reinshreiber dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

88'

Matteo Ruggeri uderza zza linii 16. metra wysoko nad bramką Rakowa.

87'

VLADAN KOVACEVIĆ!!!

Z trudem paruje strzał Charlesa De Ketelaere PRZEWROTKĄ!!!

86'

A teraz Charles De Ketelaere wbiega w "szesnastkę". Jego strzał trafia w boczną siatkę!

85'

Zakotłowało się przed bramą Rakowa. Mario Pasalić ścigał się z Vladanem Kovaceviciem. Porgrał z Edersonem, ale podanie zwrotne wypędziło Chorwata w kozi róg. Dośrodkowanie było przeciągnięte.

83'

Przerwa w grze. Juan Musso zmaga się z jakimś problemem. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

81'

Rafael Toloi chciał dalekim zagraniem uruchomić Charlesa De Ketelaere. Ten był na spalonym.

22:37

75. minuta. Taką "setkę" zmarnował Ben Lederman...

(zdjęcie z Twittera) Atalanta - Raków

78'

Jean Carlos Silva zmienia Srdjana Plavsicia.

76'

... a za Davide Zappacostę melduje się Emil Holm.

76'

Mario Pasalić zmienia Ademolę Lookmana...

75'

TO MUSUAŁ BYĆ GOL DLA RAKOWA!!!

Środkiem przedarł się Ben Lederman, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Juanem Musso! Jednak w sytuacji sam na sam bramkarz Atalanty odbija piłkę NOGĄ!!!

74'

Vladan Kovacević odbija piłkę sprzed linii bramkowej po uderzeniu głową rywala! Dobitki zostały zablkowane!

73'

Davide Zappacosta podaje przed pole karne do Aleksieja Miranczuka. Uprzedza go Giannisa Papanikolaou, który wybija na rzut rożny.

70'

... a za Gustava Berggrena jest już Ben Lederman.

70'

Łukasz Zwoliński kończy występ w dzisiejszym meczu. Zmienia go Ante Crnac...

68'

A gospodarzy dwubramkowe prowadzenie nie satysfakcjonuje. Cały czas grają wysokim pressingiem.

66'

Matteo Ruggeni urwał się lewą stroną, po czym wrzuca w pole karne do świeżo wprowadzonego Edersona. Ten wysoko wyskakuje, by uderzeniem głową z 5 metrów skierować piłkę do siatki przy słupku!

66'

GOL DLA ATALANTY. EDERSON!

65'

W odpowiedzi niedokładne podanie w "szesnastkę" do Ademoli Lookmana.

65'

Po podaniu Marcina Cebuli Deian Sorescu uderza nad poprzeczką.

22:23

Charles De Ketelaere - strzelec jedynej bramki w dzisiejszym meczu

64'

Charles De Ketelaere zablokowany w polu karnym. Po chwili miał okazję do poprawki. Nie zorientował się w porę.

62'

... a za Luisa Muriela wchodzi Aleksiej Miranczuk.

62'

Ederson zmienia Martena de Roona...

61'

... a za Władysława Koczerhina melduje się Marcin Cebula. Zatem wymiana "dziesiątek".

61'

Sonny Kittel zmienia Johna Yeboaha...

59'

Teun Koopmeiners dostaje piłkę w polu karnym od Luisa Muriela. Uderza jednak wysoko nad bramką

22:16

[WIDEO] 49. MINUTA. GOL CHARLESA DE KETELAERE (1:0)

58'

Zawodnicy Gian Piero Gasperiniego wchodzą w "szesnastkę" Rakowa jak nóż w masło. Momentami goście muszą odpierać atak rywali przewagę czterech na jednego.

56'

Łukasz Zwoliński powalony w kole środkowym przez Rafaela Toloia. Chwilę wcześniej ciekawie zapowiadała się kontra mistrza Polski, ale zepsuła ją bierna postawa Władysława Koczerhina i niedokładne zagranie Johna Yeboaha.

54'

Z trudem paruje strzał Ademoli Lookmana z linii 16. metra! Rzut rożny dla Atalanty!

53'

Z kontrą ruszyła Atalanta. W polu karnym Deian Sorescu powstrzymał Davide Zappacostę.

52'

Rzut wolny dla Rakowa. Dośrodkowanie w pole karne i zgranie przed bramkę. Radzą sobie jednak gospodarze.

50'

Po chwili Davide Zappacosta decyduje się na strzał z ok. 20 metrów. Sporo brakowało mu do celu.

49'

Piłkę po przeciągniętym dośrodkowaniu z lewej strony przejął Davide Zappacosta. Ten dokładnie posłał ją na 5. metr, gdzie Charles De Ketelaere uderzeniem głową wpisuje się na listę strzelców.

49'

... ale jest gol. CHARLES DE KETELAERE!!!

48'

Nakładka Bogdana Racovitana ok. 25 metrów od bramki mistrza Polski. Po krótkim rozegraniu przeciągnął dośrodkowanie Matteo Ruggeri...

47'

Po błędzie mistrza Polski na prawej stronie okazję miał Luis Muriel! Ścina w stronę pola karnego, po czym huknął w stronę bramki W ostatniej chwili zablokował go Adnan Kovacević.

46'

Ademola Lookman poturbował Giannisa Papanikolaou w walce o górną piłkę. Od razu z napastnikiem gospodarzy porozmawiał sędzia. Nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

46'

Drugą połowę zaczynają gospodarze!

21:54

Statystyki z pierwszej połowy Atalanta Bergamo - Raków Częstochowa

21:50

Wracamy do Bergamo, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Atalanty z Rakowem Częstochowa w meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Po pierwszej połowie, która była zdominowana przez gospodarzy, mamy bezbramkowy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+1' Po zagraniu z prawego narożnika pola karnego na 20. metr Marten de Roon uderza wysoko nad bramką.

Koniec pierwszej połowy. Raków Częstochowa bezbramkowo remisuje z Atalantą Bergamo.

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

45'

Po chwili strzał Ademoli Lookmana z linii 16. metra blokuje Deian Sorescu.

44'

ADEMOLA LOOKMAN!!!

2-3 szybkie podania i zagranie na lewo do Luisa Muriela. Ten błyskawicznie posyła piłkę na dalszy słupek do Ademoli Lookmama, który na wślizgu uderza z kilku metrów nad bramką Rakowa!!

43'

A teraz wrzutka z lewej strony na środek pola karnego. Luis Muriel główkuje wysoko nad poprzeczką.

40'

Vladan Kovacević paruje strzał Charlesa De Ketelaere z pola karnego!

37'

Łukasz Zwoliński w roli lewoskrzydłowego wywalczył aut na wysokości pola karnego. Po krótkiej wymianie Rumun wrzuca na dalszy słupek do Milana Rundicia, którego strzał głową był niecelny!

36'

Prosta strata Władysława Koczerhina w środku pola. Teun Koopmeiners chciał od razu posłać dalekie zagranie od Ademoli Lookmana. Przed polem karnym interweniuje Vladan kovacević.

35'

Mocne zagranie po linii do Łukasza Zwolińskiego. Ten naciskany podaje na lewo, gdzie przeniósł się Deian Sorescu. Raków w ataku pozycyjnym przenosi ciężar gry na prawą stronę.

32'

Konieczna jest interwencja sztabu medycznego Rakowa. Z Grekiem jest wszystko w porządku.

32'

Marten de Roon upomniany żółtą kartką. W środku pola faulował Giannisa Papanikolaou, który wyraźnie odczuł to starcie.

29'

Starcie "11" blisko pola karnego mistrza Polski. Ademola Lookman fauluje Johna Yeboaha, który popisał się efektowną ruletą.

21:30

Atalanta - Raków

28'

Przerwa w grze. Faulowany był Łukasz Zwoliński.

26'

Charles De Ketelaere faulowany na prawej stronie przez Srdjana Plavsicia. Dośrodkowanie Teuna Koopmeinersa było za niskie i za krótkie. Zawodnicy Dawida Szwagi wybijają na uwolnienie.

25'

Przeciągnięte dośrodkowanie Davide Zappacosty z prawej stronie. Po chwili wrzutka Matteo Ruggeriego nie znajduje adresata.

23'

Charles De Ketelaere zameldował się na prawej stronie. Zagrywa w pole bramkowe, gdzie najszybszy był Vladan Kovacević.

22'

Davide Zappacosta urwał się prawą stroną. Wrzuca w pole karne, gdzie Ademoli Lookmanowi zabrakło centymetrów, by "zamknąć" akcję uderzeniem głową. Skutecznie przyblokował go Bogdan Racovitan.

21:22

Vladan Kovacević na posterunku! Parada Vladana Kovacevicia

19'

Po chwili Ademola Lookman uderza z lewej strony pola karnego w stronę dalszego rogu! Wyciągnięty jak struna Vladan Kovacević przenosi piłkę nad poprzeczką!

18'

Kolejna bardzo dobra interwencja Giannisa Papanikolaou w defensywie. Blokuje strzał Charlesa De Ketelaere...

18'

Piłkarze Rakowa wybijają piłkę przed pole karne, skąd był płaski strzał. tor lotu piłki zmienił jeszcze piętką Ademola Lookman. Sporo brakowało mu do celu.

17'

Strzał Davide Zappacosty sprzed pola karnego zablokowany. Po chwili kolejny (piąty) rzut rożny dla gospodarzy.

16'

Adnan Kovacević wybija piłkę na rzut rożny, uprzedzając Charlesa De Ketelaere. Rzut rożny.

15'

Luis Muriel pognał środkiem, urywając się zawodnikom Rakowa. Podaje na lewą stronę pola karnego do Ademoli Lookmana, który nie poradził sobie z Giannisem Papanikolaou.

14'

Prosty błąd Bogdana Racovitana przy wyrzucie piłki z autu. Wyślizgnęła mu się z rąk.

13'

Deian Sorescu faulowany na prawej stronie. Przewinił Matteo Ruggeri.

12'

Srdjan Plavsić cofnął się pod obrońców. Dostaje piłkę i od razu pojawiło się przy nim dwóch rywali. Sędzia dopatrzył się na nim przewinienia.

10'

Luis Muriel trącił sobie piłkę w okolice pola karnego Rakowa. Zrobił to odrobinę za mocno, z czego skorzystał Adnan Kovacević. Czujnie gra obrona Rakowa w pierwszych minutach.

8'

Davide Zappacosta próbował przedrzeć się środkiem. Czysto powstrzymał go Giannis Papanikolaou.

21:09

Kibice Rakowa na meczu z Atalantą

5'

Dośrodkowanie nie znalazło adresata, więc zawodnicy Gian Piero Gasperiniego przenieśli ciężar gry lagą na Ademolę Lookmana. Skutecznie przyblokował go... Łukasz Zwoliński.

5'

Szybka akcja Atalanty - Ademola Lookman uruchomił prostopadłym podaniem Luisa Muriela, którego strzał z pola karnego na korner paruje Vladan Kovacević!

4'

Niedokładne podanie do Władysława Koczerhina dało okazję Charlesowi De Ketelaere do wyjścia z kontrą. Faulem taktycznym przerwał ją szybko Ukrainiec. Kartki nie ma.

3'

Mistrzowie Polski oddalają niebezpieczeństwo wybiciem na uwolnienie. Laga Juana Musso nie znajduje adresata przed bramką Rakowa.

2'

I jeszcze jeden, po interwencji Milana Rundicia.

2'

Ademola Lookman próbował przedrzeć się lewą stroną. Zablokował go Bogdan Racovitan, ale gospodarze mają rzut rożny.

1'

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Deiana Sorescu z prawej strony. Juan Musso wznawia grę z "piątki".

1'

Raków zaczyna ze środka na gwizdek Roia Reinshreibera!!!

20:59

Minuta ciszy poświęcona ofiarom katastrof w Maroku i Libii.

20:58

Kapitanami są Rafael Toloi i Giannis Papanikolaou.

20:56

20:56

Piłkarze wyszli z tunelu. Raków w jednakowych białych strojach. Wspiera go kilkuset kibiców.

20:55

"Jedenastki" Atalanty i Rakowa wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

20:44

Raków jednak potrafi zaskakiwać i na to liczymy. Każda zdobycz będzie dziś uznana za sukces. Nasz zespół zaczyna w klasycznym ustawieniu; z trzema obrońcami, dwoma wahadłowymi, dwiema dziesiątkami obok jedynego napastnika.

20:44

W składzie Rakowa brakuje niestety wielu kontuzjowanych piłkarzy, jak choćby Fran Tudor, Zoran Arsenić czy Stratos Svarnas. Dalej do gry nie jest przewidziany Ivi Lopez.

20:43

Raków za kwadrans rozpoczyna wielką przygodę w pucharach - pierwszą w fazie grupowej! Na początek mistrza Polski czeka trudna przeprawa we Włoszech; z faworytem grupy, bez liderów formacji.