23:01

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

23:00

22:58

Mecz był bardzo wyrównany. Oba zespoły bardziej skupiły się na defensywie. Zadecydował przypadek i Kopenhaga ma zaliczkę przed rewanżem. Na własnym stadionie Duńczycy nie przegrywają więc to będzie bardzo ciężka batalia.

95'

Koniec meczu w Sosnowcu! FC Kopenhaga wygrywa z Rakowem Częstochowa 1:0. Pierwsza część rywalizacji za nami.

94'

Elias Jelert ukarany żółtą kartką.

93'

Raków naciska, ale brakuje dokładności.

92'

Fran Tudor zdecydował się na indywidualną akcję i podał do Łukasza Zwolińskiego, ale ten łatwo stracił piłkę.

90'

Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

89'

Orri Oskarsson ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

88'

W końcówce meczu niewiele się dzieje. Raków utrzymuje się przy piłce, ale goście stoją w obronie i widzą, że Raków nie ma wielu argumentów by zaskoczyć z ataku pozycyjnego.

86'

Ostatnia zmiana w Kopenhadze. Oscar Hojlund zastąpił Rasmusa Falka.

85'

Srdjan Plavsić ruszył lewą stroną, zagrał w pole karne, ale tam Łukasza Zwolińskiego wyprzedził Kamil Grabara.

83'

Po wrzutce w pole Kopenhagi do piłki dopadł Łukasz Zwoliński, ale uderzył fatalnie!

82'

Srdjan Plavsić dobrze wrzucił z rzutu rożnego, ale żaden z partnerów nie zdołał oddać strzału.

81'

Natomiast Christian Sorensen zmienił Diogo Goncalvesa.

81'

Dwie roszady także w Kopenhadze. Nicolai Bojlesen pojawił się w miejsce Mohameda Elyounoussiego

80'

Natomiast Ben Lederman zastąpił Władysława Koczerhina.

80'

Srdjan Plavsić pojawił się w miejsce Milana Rundića

80'

Trzy zmiany w Rakowie. Łukasz Zwoliński zmienił Fabiana Piaseckiego

79'

Sonny KIttel najpierw dobrze popędził prawym skrzydłem, ale chwilę później sfaulował rywala.

78'

Kopenhaga znowu dłużej rozgrywała piłkę, ale na końcu łatwo ją straciła.

76'

Teraz Deian Sorescu dośrodkował z lewej strony, ale bardzo niedokładnie.

75'

Sonny KIttel z rzutu rożnego świetnie dośrodkował na głowę Adnana Kovacevića, jednak ten uderzył minimalnie niecelnie!

74'

Sonny Kittel wrzucił w pole karne gości, ale Fabian Piasecki nie dopadł do piłki.

73'

Jordan Larsson dostał piłkę w polu karnym Rakowa, ale uderzył wysoko ponad bramką.

72'

Kopenhaga od dłuższego czasu rozgrywa piłkę w środku pola.

70'

Wrzutka Sonnyego Kittela w pole karne rywali bez zagrożenia.

69'

Po oskrzydlającej akcji Raków wywalczył rzut rożny.

68'

Mohamed Elyounoussi oddał mocny strzał z linii pola karnego, ale świetnie interweniował Vladan Kovacević!

67'

Vladan Kovacević pokusił się o drybling, minął rywala i odegrał do partnera.

65'

Świetny wrzut z autu w pole karne Kopenhagi do Sonnyego Kittela, ale ten uderzył minimalnie ponad poprzeczką!

64'

Natomiast Lukas Lerager pojawił się w miejsce Viktora Claessona.

64'

Dwie zmiany w Kopenhadze. Orri Oskarsson zmienił Roonyego Bardghjiego

63'

Szybka akcja Rakowa, ale Fabian Piasecki fatalnie podał na skrzydło.

62'

Raków miał okazję, by zaskoczyć rywali, ale Deian Sorescu nie zdołał przyjąć piłki w łatwej sytuacji.

61'

Wrzutka w pole karne Rakowa, ale zupełnie bez zagrożenia.

60'

Zmiana w Rakowie Częstochowa. Sonny Kittel zmienił Marcina Cebulę.

59'

Gustav Berggren ruszył z piłką, zagrał do Deiana Sorescu, ale ten odegrał bardzo niecelnie.

58'

Fabian Piasecki oddał strzał z dystansu, piłka odbiła się od rywala i trafiła do Deiana Sorescu, ten także uderzył, ale minimalnie ponad bramką!

57'

Fran Tudor ruszył dynamicznie, ale niecelnie podał w kierunku Fabiana Piaseckiego.

56'

Dłuższa akcja Rakowa, ale Deian Sorescu był na pozycji spalonej.

54'

W odpowiedzi wrzutka w pole karne Rakowa, ale tam spokojnie interweniował Vladan Kovacević.

53'

Fran Tudor dośrodkował na głowę Fabiana Piaseckiego, ale ten uderzył niecelnie.

52'

Błąd Rakowa w wyprowadzeniu piłki, dopadł do niej Viktor Claesson i oddał mocny, ale niecelny strzał.

51'

Zagranie w pole karne Rakowa, ale tam skutecznie interweniował Vladan Kovacević, a dodatkowo gracz Kopenhagi był na spalonym.

50'

Giannis Papanikolaou cierpi po starciu z rywalem, ale chyba za chwilę wróci do gry.

49'

Prostopadłe podanie w pole karne gości, ale tam spokojnie interweniował Kamil Grabara.

48'

Zakotłowało się w polu karnym Kopenhagi po wrzucie z autu, ale żaden z graczy Rakowa nie zdołał oddać strzału.

47'

Deian Sorescu przedarł się lewą stroną, minął rywala, ale jego dośrodkowanie wybił rywal.

46'

Bardzo ostry faul na początku drugiej połowy na korzyść Kopenhagi.

46'

Zaczynamy drugą połowę meczu!

22:05

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę ArcelorMittal Park w Sosnowcu. Za chwilę wznowimy rywalizację.

21:53

21:51

Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

21:50

Pierwsza połowa meczu w Sosnowcu wydaje się być wyrównana. Raków stwarza więcej sytuacji, ale brakuje ostatniego podania lub skuteczniejszego wyrównania. Kopenhaga prowadzi po szczęśliwie zdobytej bramce.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Kopenhaga prowadzi z Rakowem 1:0.

45'

Teraz Marcin Cebula popędził prawą stroną, był bliski wywalczenia rzutu rożnego, ale piłka odbiła się od gracza Rakowa.

45'

Marcin Cebula zagrał prostopadle, ale świetnie interweniował jeden z graczy Kopenhagi.

45'

Kombinacyjna akcja Rakowa, ale arbiter dopatrzył się spalonego pod polem karnym gości.

45'

Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

45'

Dalekie zagranie w pole karne Kopenhagi, ale tam spokojnie interweniował Kamil Grabara.

43'

Kamil Grabara faulowany przez Deiana Sorescu.

42'

Raków spokojnie rozgrywa piłkę od własnej bramki. Przyzwyczailiśmy się już do tego schematu.

40'

40'

Świetna rozegranie rzutu rożnego przez Raków i Giannis Papanikolaou trafia do bramki rywala, ale wcześniej był spalony jednego z graczy Rakowa.

38'

Prostopadłe podanie do Frana Tudora, ten zagrał w pole karne, ale w "szesnastce" gości nie było żadnego z graczy Rakowa.

37'

Kombinacyjna akcja gości, Jordan Larsson dostał piłkę w polu karnym Rakowa i oddał mocny strzał, ale uderzenie zostało zablokowane w ostatniej chwili!

35'

Zrobiło się groźnie pod bramką Rakowa, ale wcześniej Władysław Koczerhin faulowany przy linii bocznej.

34'

Prostopadłe podanie do Marcina Cebuli, ale ten na pozycji spalonej.

33'

Raków spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Kopenhaga czeka na rywala.

32'

Wrzutka w pole karne Kopenhagi, ale tam faulował jeden z graczy gospodarzy.

31'

Mohamed Elyounoussi popędził lewą stroną, ale sfaulował gracza Rakowa.

30'

Próba kontrataku Rakowa, ale Deian Sorescu nie dopadł do prostopadłego podania.

29'

Fabian Piasecki pracuje niesamowicie w odbiorze. Teraz napastnik rywala sfaulował rywala.

28'

Wrzutka Diogo Goncalvesa bez zagrożenia.

27'

Zagrania ręką gracza Rakowa pod własnym polem karnym. Będzie okazja dla gości na podwyższenie rezultatu.

26'

Gustav Berggren ucierpiał po zderzeniu głowami.

25'

Do wrzutki z prawej strony dopadł Fabian Piasecki, ale ten z bliska nie trafił w światło bramki!

24'

Raków odebrał piłkę na połowie rywala i zaczyna rozgrywać piłkę.

22'

Wymuszona zmiana w Rakowie. Deian Sorescu zmienił Jeana Carlosa Silvę.

21'

Kopenhaga rozgrywa piłkę w środku pola. Arbiter przerywa grę, bo na murawie znowu leży Jean Carlos Silva.

19'

Jean Carlos Silva ucierpiał chyba bez kontaktu z rywalem. Może być potrzebna zmiana.

18'

Szybka kontra Kopenhagi, ale z czasem przerodził się w akcję pozycyjną.

16'

Jean Carlos Silva popędził lewą stroną, dograł na środek pola karnego, ale tam Marcin Cebula poślizgnął się.

15'

Giannis Papanikolaou faulowany na własnej połowie.

14'

Znowu akcja tej dwójki i znowu Jean Carlos Silva był zbyt wolny dla piłki.

13'

Władysław Koczerhin zagrał prostopadle, ale Jean Carlos Silva nie zdołał dopaść do tego podania.

12'

Raków spokojnie rozgrywa piłkę spod własnej bramki. Na razie nic nie zmienia się w poczynaniach obu ekip.

9'

10'

Mohamed Elyounoussi wpadł w pole karne Rakowa, chciał dośrodkowywać, ale trafił w Bogdana Racovitana, piłka odbita od gracza Rakowa zmyliła Vladana Kovacevića i wpadła do bramki.

9'

GOL DLA FC KOPENHAGI! Bogdan Racovitan pakuje piłkę do własnej bramki.

8'

Znakomity kontratak Rakowa, Fabian Piasecki oddał zaskakujący strzał z dystansu, ale skutecznie interweniował Kamil Grabara!

6'

Ofensywna akcja Rakowa, ale Fabian Piasecki zagrał niecelnie pod polem karnym gości.

5'

Goście są już na połowie Rakowa, powoli i konsekwentnie rozgrywają akcję.

4'

Kopenhaga odebrała piłkę i spowalnia grę.

3'

Dalekie podanie na połowę Kopenhagi, ale zbyt mocne, by Jean Carlos doszedł do piłki.

3'

Fran Tudor faulowany przy linii bocznej, ale na własnej połowie.

2'

Dalekie podanie do Fabiana Piaseckiego, ale ten nie zdołał utrzymać piłki.

1'

Kopenhaga spokojnie rozgrywa piłkę od własnej bramki, ale gra niezbyt dokładnie.

21:00

Ogromna ulewa w Sosnowcu ale zaczynamy!

20:58

20:56

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie ArcelorMittal Park w Sosnowcu. Za chwilę rozpoczniemy batalię o Ligę Mistrzów!

20:47

Kamil Grabara wraca do Polski. Raczej nie sądził, że zagra w Lidze Mistrzów w Sosnowcu.

20:46

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Irfan Peljto z Bośni i Hercegowiny.

20:45

Natomiast oto zestawienie FC Kopenhagi! W bramce oczywiście Kamil Grabara.

20:42

Tak prezentuje się skład Rakowa Częstochowa na to arcyważne spotkanie!

20:39

Natomiast FC Kopenhaga w ostatnią sobotę wygrała na wyjeździe z Hvidovre IF 2:0 po bramkach Orriego Oskarssona i Mohameda Elyounoussiego. Dzisiaj tylko ten drugi zawodnik jest w wyjściowym składzie mistrza Danii.

20:37

W ubiegły weekend Raków Częstochowa spokojnie poradził sobie ze Stalą Mielec wygrywając 2:0. Trener Dawid Szwarga wymienił aż siedmiu zawodników w porównaniu z poprzednim meczem, a i tak nie było żadnego problemu ze zdobyciem punktów. Dzisiaj w Sosnowcu rywal jest o kilka klas lepszy.

20:36

FC Kopenhaga w poprzedniej rundzie kwalifikacji po szalonym dwumeczu poradziła sobie z czeską Spartą Praga, ale dopiero po rzutach karnych. W rewanżowym meczu w Czechach był remis 1:1, który dawał dogrywkę, a w niej oba zespoły zdobyły jeszcze po dwie bramki i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne, w których lepsza okazała się drużyna z Danii. Jeden rzut karny obronił Kamil Grabara, co na pewno pomogło drużynie w awansie. We wcześniejszej rundzie FC Kopenhaga rozbiła islandzki Breidablik w dwumeczu aż 8:3.

20:32

W drużynie Rakowa Częstochowa tylko na ławce rezerwowych zasiądzie dzisiaj Zoran Arsenić, który zmagał się z urazem w poprzednich dniach, natomiast na ten mecz miał być już gotowy John Yeboah, jednak nie ma go nawet na ławce rezerwowych. Na środku obrony zagra dzisiaj Adnan Kovacević.

20:30

Dla Rakowa Częstochowa to jest już czwarty dwumecz w tej edycji europejskich pucharów. "Medaliki" wyeliminowały Florę Tallin, Qarabach Agdam i Aris Limassol. Teraz rywalem będzie zdecydowanie najtrudniejszy przeciwnik. Rywalem będzie drużyna, które regularnie gra w europejskich pucharach, a udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów nie jest dla niej nowością. Można powiedzieć, że jeśli Raków Częstochowa wygra ten dwumecz, będzie już gotowy by rywalizować na najwyższym poziomie.

20:25

Tak prezentuje się ArcelorMittal Park w Sosnowcu! Z oprawą Ligi Mistrzów wygląda dumnie!

20:23

Witamy serdecznie! To jest ten dzień, który może zapamiętać nie tylko Częstochowa, ale i cała Polska! W pierwszym meczu fazy Play-off piłkarskiej Ligi Mistrzów na ArcelotMittal Park w Sosnowcu zmierzy się z duńską FC Kopenhaga! Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.