1. połowa3 : 0
100'

Jaga mistrzem Polski

19:31

Korona Kielce wygrywa z Lechem Poznań, a Puszcza Niepołomice okazała się lepsza od Piasta Gliwice.

WARTA POZNAŃ JAKO OSTATNI ZESPÓŁ OPUSZCZA PKO EKSTRAKLASĘ!

19:30

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK MISTRZEM POLSKI!

90'

+3' Koniec meczu! Jagiellonia Białystok pokonuje Wartę Poznań i zostaje mistrzem Polski w sezonie 2023/24!

90'

Trzy minuty doliczone.

19:23

22 021 widzów w Białymstoku Frekwencja w Białymstoku

85'

... a za Kristoffera Hansena melduje się Jakub Lewicki.

85'

Tomasz Kupisz zmienia Dominika Marczuka...

84'

Aurelien Nguiamba skosił Dawida Szymonowicza w kole środkowym. Żółta kartka.

81'

... a za Nene melduje się Jarosław Kubicki.

81'

Aurelien Nguiamba zmienia Jesusa Imaza...

80'

Warta radzi sobie z dośrodkowaniem Bartłomieja Wdowika. Po chwili Marton Eppel na wślizgu wybija na korner, blokując dośrodkowanie Jesusa Imaza.

79'

W pierwszej akcji Stefan Savić... kopnął w stopę Kaana Caliskanera. Żółta kartka na koncie Austriaka.

77'

Stefa Savić zmienia Niilo Maenpę.

76'

Michal Sacek upomniany żółtą kartką. Spóźnionym wślizgiem skosił rozpędzonego Kajetana Szmyta.

74'

Mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego na dalszy słupek, gdzie był Dawid Szymonowicz. Uprzedza go Bartłomiej Wdowik, który wybija piłkę na rzut rożny.

71'

Wysoki pressing Jagiellonii. Kajetan Szmyt nie zdołał zagrać w pole karne do kolegi, który z bliska skierowałby piłkę do siatki.

69'

Piłkarze Adriana Siemieńca nie forsują tempa. Spokojnie rozgrywają piłkę.

67'

Kaan Caliskaner zmienia Afimico Pululu.

65'

Tymczasem na innych boiskach Puszcza Niepołomice prowadzi z Piastem Gliwice, a Korona Kielce prowadzi z grającym w "dziesiątkę" Lechem Poznań.

To oznacza, że WARTA POZNAŃ JEST W STREFIE SPADKOWEJ!

62'

... a za Adama Zrelaka melduje się Marton Eppel.

62'

Dawid Szymonowicz zmienia Jakuba Kiełba...

61'

Adrian Dieguez z żółtą kartką.

60'

Mateusz Kupczak upomniany żółtą kartką. W środku pola przytrzymywał za koszulkę Afimico Pululu.

60'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego "Zieloni" wybijają na 16. metr pod nogi Jesusa Imaza. Ten najpierw przyjął, po czym uderza nieznacznie NAD POPRZECZKĄ!

59'

To mogła być kolejna kontra Jagiellonii przynosząca gola! Jesus Imaz podaje w pole karne do Afimico Pululu, ale ten nie poradził sobie z obrońcą Warty. Po chwili Dimitris Stavropoulos wybija na rzut rożny.

57'

Miguel Luis zmienia Michała Kopczyńskiego.

53'

ZLATAN ALOMEROVIĆ RATUJE JAGIELLONIĘ!!!

Z najwyższym trudem odbija piłkę po uderzeniu Konrada Matuszewskiego z ok. lewego narożnika pola bramkowego!

51'

Adrian Lis pewnie łapie strzał Afimico Pululu.

50'

Za mocny przerzut Zlatana Alomerovicia do lewej strony. Kristoffer Hansen nie miał szans, by opanować piłkę.

47'

Składna akcja gospodarzy. Podanie Afimico Pululu w pole karne nie dotarło jednak do Dominika Marczuka.

46'

Jagiellonia zaczyna drugą odsłonę!

45'

Koniec pierwszej połowy. Jagiellonia prowadzi z Wartą Poznań (3:0).

45 minut dzielą drużyną z Podlasia od historycznego mistrzostwa Polski!

44'

Adam Zrelak z żółtą kartką.

41'

Miękkie dośrodkowanie Kajetana Szmyta z lewej strony w pole karne. Niilo Maenpaa nie trafił głową w piłkę; ta trafia w ramię Mateusza Skrzypczaka, ale była "przy ciele". NIe ma mowy o rzucie karnym.

38'

Dośrodkowanie nie przynosi zagrożenia pod bramką Jagiellonii.

37'

Kajetan Szmyt dobrze "zabrał się" z piłką w pole karne. W ok. lewego narożnika pola bramkowego zablokował go Mateusz Skrzypczak. Ten wybija za linię boczną.

35'

Zlatan Alomerović spokojnie paruje płaskie uderzenie Kajetana Szmyta.

18:08

[GOL] 26' GOL JESUSA IMAZA (3:0)

32'

Kajetan Szmyt decyduje się na strzał zza pola karnego. Skutecznie zablokował go Dominik Marczuk.

29'

Piłka spada pod nogi Dominika Marczuka po zablokowanym uderzeniu Kristoffera Hansena. Ten szukał miejsca do oddania strzału z "szesnastki", ale zablokował go Jakub Kiełb. Rzut rożny.

26'

Prawdziwy pokaz piłkarzy Adriana Siemieńca, którzy podwyższają prowadzenie po zabójczej kontrze!

Ruszyli we trzech środkiem. Piłkę na lewej stronie pola karnego dostaje Kristoffer Hansen, który górą zagrywa na dalszy słupek do Dominika Marczuka. Ten odgrywa do Jesusa Imaza, a ten najpierw przyjął piłkę, a po chwili kieruje do siatki przy prawym słupku!

26'

GOL DLA JAGIELLONII! STRZELCEM JESUS IMAZA!!!

24'

Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką "Zielonych".

24'

NIE MA GOLA DLA JAGIELLONII!!!

Jesus Imaz chciał "pasuweczką" zmieścić piłkę w siatce przy prawym słupku, ale wyciągnięty jak struna Adrian Lis zbija na rzut rożny!

21'

DIMITRIS STAVROPOULOS PUDŁUJE!!!

Dobre dośrodkowanie z narożnika. Piłka skozłowała i Grek uderza głową tuż obok bramki!

20'

Bartłomiej Wdowik przerywa akcję Warty wybiciem na rzut rożny.

17:51

[GOL] 11' GOL TARASA ROMANCZUKA (2:0)

18'

Płaskie zagranie w pole karne do Adama Zrelaka. Ten zgrywa przytomnie na prawą stroną skąd po miękkiej wrzutce Niilo Maenpaa uderza głową w stronę bramki, ale Zlatan Alomerović nie dał się zaskoczyć!

15'

Gospodarze dążą do strzelenia trzeciej bramki. Zabrakło jednak dokładnego podania przed bramką.

17:46

[GOL] 5' NENE (1:0)

11'

Dokładne dośrodkowanie w pole karne z lewego narożnika do niepilnowanego Tarasa Romanczuka, który mierzonym uderzeniem głową kieruje piłkę do siatki!

To jego pierwszy gol w tym sezonie!

11'

GOL DLA JAGIELLONII! STRZELCEM TARAS ROMANCZUK!!!

11'

Jesusowi Imazowi odskoczyła piłkę w "szesnastce". Po interwencji obrony jest rzut rożny.

10'

Po chwili Dominik Marczuk "łamie" akcję w polu karnym do lewej nogi. Płaski strzał nie sprawił problemu Adrianowi Lisowi.

9'

Mocne dośrodkowanie na dalszy słupek, skąd strzał głową był bardzo niecelny. Piłka poszybowała wysoko nad bramką

8'

Warta dąży do szybkiego wyrównania. Piłkarze Dawida Szulczka wywalczyli rzut wolny na lewej stronie.

5'

Szał radości w Białymstoku!

Dominik Marczuk urwał się prawą stroną. Podaje w pole karne do Afimico Pululu, który trącił piłkę do Nene, a ten uderza PRAWĄ nogą płasko przy słupku!

5'

GOL DLA JAGIELLONII! STRZELCEM NENE!!!

2'

Od razu pierwsza okazja zakończona strzałem. Spokojnie poradzili sobie goście.

1'

Paweł Raczkowski gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

17:28

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie storn i rozpoczęcie spotkania!

17:18

Skład Warty Poznań

17:15

Witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu Jagiellonia - Warta. Gospodarze są o krok od historycznego mistrzostwa Polski. Goście zaś nie są pewni utrzymania w PKO Ekstraklasie!