• Alexander Gorgon - 3
  • Kamil Grosicki - 4
  • Efthymis Koulouris - 2
90'

+5' Koniec meczu. Raków Częstochowa pokonuje Pogoń Szczecin (2:1) i wskakuje na najniższy stopień podiumTabela PKO Ekstraklasy

90'

+5' Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla będącego już na ławce rezerwowych Leonardo Koutrisa. Grek w emocjach powiedział kilka mocnych słów.

90'

+3' Alexander Gorgon upomniany żółtą kartką za faul.

90'

+2' Danijel Loncar przerywa kontrą Rakowa. Prawą stroną nie udało się przedrzeć Iviemu Lopezowi.

90'

Piotr Lasyk dolicza 5 minut do drugiej połowy.

90'

Vladan Kovacević spokojnie łapie piłkę po uderzeniu Fredrika Ulvestada

87'

Pogoń w komplecie na boisku! Heroiczna postawa Wojciecha Lisowskiego, który po zderzeniu z Jeanem Carlosem Silvą głowami wrócił na boisko z opatrunkiem.

86'

Dobre przyjęcie Kamila Grosickiego. Akcja zapowiadała się groźnie, ale zabrakło przed bramką Efthymisa Koulourisa i Patryka Paryzka.

84'

Jean Carlos Silva ma opatrunek na głowie. Zastępuje go Dawid Drachal,

Z kolei Wojciech Lisowski raczej nie wróci do gry. A to oznacza, że ostatnie kilka minut "Portowcy" będą grać w "dziesiątkę".

21:53

Strasznie to wygląda Zderzenie Jeana Carlosa Silvy z Wojciechem Lisowskim

83'

OJOJOJ! Wygląda to bardzo groźnie! Do górnej piłki wyskoczyli Jean Carlos Silva i Wojciech Lisowski, którzy zderzyli się głowami! Od razu zawodnicy, którzy byli blisko poszkodowanych, wezwali pilnie medyków do wbiegnięcia na murawę!

80'

5 400 widzów w Częstochowie. Prawie komplet.

78'

... a za Leonardo Koutrisa melduje się Kacper Smoliński.

78'

Wojciech Lisowski zmienia Leo Borgesa...

76'

Peter Barath zmienia Bena Ledermana.

21:45

Piękny gol kapitana Kamil Grosicki

74'

Dośrodkowanie z bocznego sektora na dalszy słupek do Alexandra Gorgona, który głową zgrywa do Kamila Grosickiego! Ten bez wahania uderza prostym podbiciem nie do obrony! Vladan Kovacević był bezradny!

74'

POGOŃ ŁAPIE KONTAKT! GOL KAMILA GROSICKIEGO!!!

73'

Bardzo nieudane dośrodkowanie Iviego Lopeza.

73'

...a za Adriana Przyborka melduje się Patryk Paryzek.

73'

Marcel Wędrychowski zmienia Wahana Biczachczjana...

70'

Aż się prosiło, by Bartosz Nowak zagrał mocno na prawą stronę do rozpędzonego Frana Tudora. Wybrał Ante Crnaca, który zgubił piłkę w "szesnastce". Wykorzystał to Valentin Cojocaru.

68'

"Żółtko" na koncie Leonardo Koutrisa. Po chwili zrobiło się zbiegowisko przy arbitrze i Greku.

To 4. upomnienie Leonardo Koutrisa w tym sezonie. Nie zagra w spotkaniu otwierającym 33. kolejkę PKO Ekstraklasy ze Stalą Mielec (piątek 17 maja, godz. 18).

65'

(Poza boiskiem) Jens Gustafsson, trener Pogoni Szczecin, upomniany żółtą kartką za dyskusje.

64'

... a za Władysława Koczerhina melduje się Ivi Lopez.

64'

Bartosz Nowak zmienia Johna Yeboaha...

63'

Strzał Fredrika Ulvestada zza linii 16. metra został zablokowany. Dobitka Alexandra Gorgona poszybowała wysoko nad bramką.

62'

Kolejne za krótkie dośrodkowanie w "szesnastkę" "Medalików". Tym razem siły zabrakło Wahanowi Biczachczjanowi.

62'

Ante Crnac upomniany żółtą kartką za faul. Do bramki Rakowa ok. 28 metrów.

60'

Adrian Przyborek przewraca się w polu karnym Rakowa. Nie "pomógł" mu w tym Zoran Arsenić.

57'

Przerwa w grze. Fredrik Ulvestad staranował Bena Ledermana. Ten musiał przyłożyć lód do głowy.

55'

Danijel Loncar wślizgiem wybija piłkę spod nóg Johna Yeboaha! Obrońca Pogoni sporo ryzykował - minimalny błąd i gospodarze mieliby drugi rzut karny!

21:22

Takie okazje trzeba wykorzystywać! Pudło Efthymisa Koulourisa

53'

EFTHYMIS KOULOURIS MARNUJE "SETKĘ"!!!

To powinien być gol kontaktowy! Grek przejmuje piłkę w "szesnastce" po kiksie kolegi, by z kilku metrów uderzyć nad poprzeczką!

53'

Dobre dośrodkowanie Leonaro Koutrisa w pole karne do Efthymisa Koulourisa. Gospodarze wybijają przed pole karne do Wahana Biczachczjana. Jego strzał został zablokowany.

51'

Benedikt Zech upomniany żółtą kartką za przytrzymywanie za rękę rozpędzonego Johna Yeboaha.

49'

Mocne zagranie na wolne pole do rozpędzonego Władysława Koczerhina. Ukrainiec uderza z ostrego kąta w stronę bliższego rogu, ale Valentin Cojocaru nie dał się zaskoczyć!

47'

Do odbitej piłki przed pole karne dopada Władysław Koczerhin. Ten uderza wysoko nad bramką.

46'

Goście przerywają atak Rakowa wybiciem na rzut rożny.

46'

Z lekkim poślizgiem ruszyła druga odsłona!

21:12

Na meczu obecny jest m.in. trener Górnika Jan Urban. Dzisiaj jego drużyna straciła zwycięstwo ze Stalą Mielec w ostatnich sekundach meczu.... Jan Urban

21:09

Opóźnia się rozpoczęcie spotkania. Kibice Rakowa... odpalili też fajerwerki

46'

Danijel Loncar wychodzi na drugą połowę za Mariusza Malca.

20:57

Wracamy do Częstochowy, gdzie kończy się przerwa w meczu Raków - Pogoń. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą (2:0).

Co nas czeka po zmianie stron?

20:51

Ciężko się gra po Pucharze Polski. Już powoli zapominamy o tym, co się wydarzyło, bo takie jest życie. My dalej jesteśmy ludźmi, tak jak każdy, i tak się zdarza. Wiadomo, że to boli, ale musimy iść dalej... a teraz przegrywamy 0:2 z Rakowem. Nie weszliśmy dobrze w ten mecz. Raków zakłada na nas świetny presing i ciężko nam wyjść spod niego

- powiedział w przerwie Adrian Przyborek, pomocnik Pogoni Szczecin.

45'

+2' Koniec pierwszej połowy. Raków Częstochowa prowadzi z Pogonią Szczecin (2;0). Bramki strzelili Giannis Papanikolaou i Ante Crnac.

45'

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

45'

Dalekie wybicie z własnej "szesnastki" na Johna Yeboaha, który głową zgrywa do Władysława Koczerhina. Ten pognał sam na dwóch rywali, po czym odgrywa za mocno do kolegi. Dodatkowo Ukrainiec był na spalonym.

45'

Odrobinę za mocne podanie Władysława Koczerhina w pole karne. Ante Crnac nie sięgnął piłki.

44'

Leonardo Koutris podłączył się do akcji ofensywnej. Nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Vladana Kovacevicia. Ten spokojnie wznawia grę z "piątki".

20:45

"Obrona Częstochowy" nabiera nowego znaczenia

40'

Fran Tudor upomniany żółtą kartką za skoszenie w środku pola Fredrika Ulvestada.

To 8. "żółtko" Chorwata w tym sezonie, więc nie zagra w następnej kolejce z Cracovią (niedziela 19 maja, godz. 12:30).

38'

Ben Lederman podaje na 15. metr do Władysława Koczerhina, który przyjęciem piłki i lekkim dotknięciem urwał się Mariuszowi Malcowi. Ukrainiec uderza płasko ok. pół metra obok dalszego (lewego) słupka!

38'

Składna akcja Rakowa prawą stroną. Dośrodkowanie w pole bramkowe do wbiegającego Ante Crnaca, ale odrobinę zbyt blisko bramki. Valentin Cojocaru łapie piłkę.

36'

Przeciągnięte dośrodkowanie Fredrika Ulvestada w pole karne. Vladan Kovacević spokojnie łapie piłkę.

20:36

Bramkarz Rakowa nie dał się zaskoczyć... Stratosowi Svarnasowi Parada Vladana Kovacevicia

32'

Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Rakowa.

31'

NIE MA GOLA DLA POGONI!!!

Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne i Stratos Svarnas chciał wybić piłkę, ale po jego główce leciała w stronę bramki! Vladan Kovacević zdążył "zebrać się" i zbić za linię końcową!

20:33

[GOL] 20' ANTE CRNAC (2:0)

28'

Ciekawie zapowiadała się akcja piłkarzy Jensa Gustafssona. Strzał jednak był bardzo niecelny (wysoko nad bramką Vladana Kovacevicia).

27'

Władysław Koczerhin zbiega z lewej strony w "szesnastkę". Osaczony przez trzech rywali nie podał dokładnie do Ante Crnaca czy Bena Ledermana.

26'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Frana Tudora z rzutu wolnego. Valentin Cojocaru pewnie łapie piłkę.

25'

Mariusz Malec upomniany żółtą kartką za faul na Ante Crnacu blisko pola karnego Pogoni. A zaczęło się od Vladana Kovacevicia, który był również na przedpolu jak jego vis a vis.

23'

Valentin Cojocaru interweniuje poza polem karnym. W porę uprzedził nadbiegającego rywala.

20:27

Najłatwiejsza bramka w karierze? Ante Crnac

20'

Znowu "udział" w bramce dla mistrza Polski brał Leo Borges. Na prawej stornie pola karnego Brazylijczyk chciał ograć efektownie Johna Yeboaha, ale ten się dobrze zastawił i ruszył z piłką w stronę bramki. Mocno (płasko) wstrzelił w pole bramkowe, skąd Ante Crnac z bliska kieruje futbolówkę do siatki!

20'

RAKÓW PODWYŻSZA! ANTE CRNAC!!!

19'

Rzut wolny dla Pogoni z prawej strony. Kamila Grosickiego stać na zdecydowanie lepsze dośrodkowanie...

20:21

[GOL] 8' GIANNIS PAPANIKOLAOU (1:0)

17'

Ciekawie zapowiadała się akcja piłkarzy Dawida Szwargi. Zepsuł ją jednak niecelnym strzałem John Yeboah.

16'

Atak Pogoni przynosi rzut rożny. "Medaliki" radzą sobie z dośrodkowaniem Kamila Grosickiego.

15'

Valentin Cojocaru spokojnie łapie piłkę za mocno kierowaną do Johna Yeboaha.

14'

Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Pogoni. Akurat w tym sektorze nie było żadnego zawodnika Rakowa.

12'

Ante Crnac nie opanował piłki po podaniu z lewej strony.

8'

Giannis Papanikolaou uderza w sposób sygnalizowany w środek bramki! Valentin Cojocaru odbija piłkę przed siebie i był już bezradny wobec dobitki Greka!

8'

GOL! GIANNIS PAPANIKOLAOU!!!

20:09

Bezdyskusyjna "jedenastka" Ręka Leo Borgesa

6'

RZUT KARNY DLA RAKOWA! Dośrodkowanie z lewej strony ręką "blokuje" Leo Borges!

5'

Benedikt Zech w asyście medyków opuszcza boisko. W gotowości jest Danijel Loncar, ale zmiana nie będzie konieczna.

4'

Szczecinianie wybijają piłkę przed pole karne, skąd na uderzenie bez przyjęcia zdecydował się Fran Tudor. Blokuje Benedikt Zech, któremu lekko "wykręciło" stopę. Konieczna jest pomoc medyczna.

3'

Władysław Koczerhin w roli lewoskrzydłowego chciał zagrać płasko na bliższy słupek. Leo Borges wybija na rzut rożny.

2'

John Yeboah faulowany przez Wahana Biczachczjana ok. 30 metrów od bramki gości. Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie z lewej strony nie dociera do żadnego z adresatów.

1'

Szybki przechwyt "Portowców" i od razu podanie do rozpędzonego Kamila Grosickiego. Ten nie poradził sobie z Zoranem Arseniciem.

1'

Na gwizdek Łukasza Kuźmy spotkanie zaczynają gospodarze!

19:59

Kapitanami są Fran Tudor i Kamil Grosicki.

19:57

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

19:53

W rundzie jesiennej obie drużyny podzieliły się punktem po remisie (1:1). Na bramkę Bartosza Nowaka odpowiedział Alexander Gorgon.

Jak będzie dzisiaj?

19:51

Mecz Raków - Pogoń poprowadzi sędzia Łukasz Kuźma (Białystok). Na stadionie przy Limanowskiego zasiądzie 5,5 tys. widzów. Będzie około 300 gości.

19:48

Skład Pogoni Szczecin

19:45

Łatwo o to jednak nie będzie. Raków zajmuje dopiero siódme miejsce i do trzeciego Lecha traci trzy punkty. Pogoń jest czwarta - ma tylko oczko mniej od poznańskiego zespołu.

W zeszłej kolejce Raków przegrał w Lubinie 0:2 z Zagłębiem. Pogoń wyszarpała zwycięstwo z Puszczą Niepołomice dzięki bramce Leonardo Koutrisa.

19:42

Skład Rakowa Częstochowa

19:40

To pierwszy mecz Rakowa po informacji, że trener Dawid Szwarga opuści zespół wraz z końcem sezonu. W jakim stanie go pozostawi przed spodziewanym powrotem Marka Papszuna? W Częstochowie wszyscy życzyliby sobie brązowego medalu i co za tym idzie eliminacji Ligi Konferencji.

19:37

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

19:35

Już tylko 25 minut dzieli nas od jednego z hitów 32. kolejki PKO Ekstraklasy. Raków Częstochowa zmierzy się z Pogonią Szczecin, a więc siódma z piątą ekipą. Zwycięstwo pozwoli przedłużyć szanse na grę w europejskich pucharach.

Mecz Raków - Pogoń poprowadzi Łukasz Kuźma...