• Miłosz Kozak - 3 (Adam Vlkanova - 4)
  • Soma Novothny - 4 (Filip Wilak - 3)
  • Daniel Szczepan - 4
90'

+4' Koniec meczu! Zdegradowany Ruch Chorzów pokonuje Radomiaka Radom (2:0). Bramki dla beniaminka strzelili17-letni Bartłomiej Barański i rezerwowy Adam Vlkanova.

90'

+4' Filip Wilak podaje z głębi pola do Adama Vlkanovy, który osamotniony ruszył z piłką w pole karne Radomiaka! Stamtąd uderza nie do obrony! Adam Vlkanova

90'

+3' GOL DLA RUCHU! STRZELCEM ADAM VLKANOVA!!!

90'

+1' Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką gości.

90'

4 minuty doliczone do drugiej odsłony. Radomiak potrzebuje remisu, by zapewnić sobie dzisiaj utrzymanie.

Gramy do końca! Radomiak, gramy do końca!

- niesie się z trybun.

89'

Dante Stipica upomniany żółtą kartką za grę na czas.

87'

Centymetry... Spalony Filipa Wilaka

87'

Podanie z prawej strony do środka, gdzie dwóm rywalom urwał się Filip Wilak! Ten precyzyjnym uderzeniem pokonuje Gabriela Kobylaka, ale radość "Niebieskich" przerywa gwizdek sędziego! Spalony!

86'

... a za Bartłomieja Barańskiego, który wszedł na murawie w 17. minucie za kontuzjowanego Juliusza Letniowskiego, melduje się Maciej Sadlok.

86'

Mateusz Bartolewski zmienia Roberta Dadoka...

85'

Zablokowany strzał Daniela Szczepana z pola karnego. Dodatkowo był na spalonym.

84'

Jeszcze krótka przerwa w grze. Szymon Szymański w ferworze walki... zgubił but.

83'

Leandro w ostatniej chwili powstrzymany w "szesnastce" gości. Spodziewał się rzutu rożnego po bloku, a grę zaczną "Niebiescy".

82'

Trudno powiedzieć, co chciał zrobić Damian Jakubik. Jeżeli to był lob, to nieudany - piłka wychodzi za linię końcową. Jeżeli przerzut na lewą stronę, to finał podobny. Dante Stipica niespiesznie ustawia piłkę na "piątce".

80'

Joao Peglow zmienia Jana Grzesika.

77'

8 013 widzów w Radomiu na meczu zamykającym 32. kolejkę PKO Ekstraklasy.

76'

Daniel Szczepan upomniany żółtą kartką. Przesadził ze wślizgiem w polu karnym, w nogi Damiana Jakubika.

76'

"Żółtko" na koncie Adam Vlkanovy.

75'

Mocne dośrodkowanie z lewej strony na dalszy słupek. Guilherme Zimovski upadając uderza przed siebie, a kilka metrów obok bramki Ruchu.

74'

... a za Rafała Wolskiego melduje się Leandro.

74'

Guilherme Zimovski zmienia Lisandro Semedo...

71'

Rzut wolny Radomiaka nie przynosi zagrożenia pod bramką Dante Stipicy.

20:31

[GOL] 61' BARTŁOMIEJ BARAŃSKI (0:1)

67'

Michał Kaput kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie melduje się Roberto Alves, który wraca do gry od 25 sierpnia 2023 ze Stalą Mielec (0:2). To była.. 6 kolejka PKO Ekstraklasy.

66'

RAFAŁ WOLSKI!!! CO ON ZROBIŁ?!

To powinien być gol! Po błędzie obrony Ruchu wbiega z piłką w pole karne, Szymona Szymańskiego, który przejechał na czterech literach kilka metrów, po czym z narożnika pola bramkowego... uderza obok bramki!

64'

... a za Miłosza Kozaka melduje się Adam Vlkanova.

64'

Filip Wilak zmienia Somę Novothny'ego...

20:25

Wielka chwila dla 17-letniego Bartłomieja Barańskiego Bartłomiej Barański

62'

Niespodzianka w Radomiu! Daniel Szczepan powalczył na lewej stronie z Raphael Rossim. Będąc w parterze podaje do Josemy, który wrzuca przed bramkę do Somy Novothny'ego, a ten wystawia młodzieżowcowi. Ten mocnym uderzeniem w lewy dolny róg zdobywa swoją premierową bramkę w Ekstraklasie!

62'

GOL DLA RUCHU! STRZELCEM 17-LETNI BARTŁOMIEJ BARAŃSKI!!!

61'

Bruno Jordao przejmuje piłkę na prawej stornie, ale sędzia dopatrzył się jego przewinienia na Szymonie Szymańskim.

58'

Przerzut na lewą stronę do Lisandro Semedo. Ten ścigał się z Patrykiem Stępińskim i finalnie Radomiak ma aut. Nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką "Niebieskich".

56'

... którą faulem taktycznym za linią środkową przerywa Bartłomiej Barański. Żółta kartka.

56'

Zakotłowało się w środku pola karnego po wrzutce Miłosza Kozaka. Z kontrą ruszyli gospodarze...

55'

Jan Grzesik blokuje wrzutkę Miłosza Kozaka. Rzut rożny dla Ruchu.

54'

Damian Jakubik po profesorsku poradził sobie z rywalem w defensywie. Został nagrodzony brawami, po czym... kopie za mocno do Lisandro Semedo. Czujny Dante Stipica wybija na aut, uprzedzając rozpędzonego skrzydłowego Radomiaka.

20:13

Seria zostanie przedłużona?

52'

Po wrzucie z autu Raphael Rossi uderza lekko głową w stronę bramki. Dante Stipica spokojnie łapie piłkę.

52'

Lisandro Semedo zamarkował strzał zza linii 16. metra i podaje na lewa stronę "szesnastki" do Dawida Abramowicza. Jego uderzenie w stronę bliższego rogu odbija Dante Stipica!

51'

Bruno Jordao patrzył przed siebie, podczas gdy dostaje podanie z lewej strony za plecy. Pomogli mu... kibice Radomiaka, którzy donośnie zwrócili uwagę pomocnika.

Co ważne: skutecznie. Opanował piłkę przed linią boczną.

49'

Rafał Wolski dostaje piłkę na lewej stronie pola karnego od Vagnera Diasa. Ruletą zgubił rywala, po czym uderza technicznie obok dalszego słupka.

Nawet gdyby trafił do siatki, to gol nie zostałby uznany z powodu pozycji spalonej
.

48'

Filip Starzyński w roli prawoskrzydłowego wrzuca w pole karne. Anemiczny strzał Bartłomieja Barańskiego nie mógł sprawić problemu Gabrielowi Kobylakowi.

47'

Rafał Wolski zwlekał ze strzałem z "szesnastki". Zwlekał z uderzeniem, przez co piłka "zagubiła się" pod jego nogami.

46'

Atak gospodarzy prawą stroną przerwany. Dante Stipica chciał zapoczątkować akcję beniaminka; kopie jednak za linię boczną

46'

Ruch zaczyna drugą odsłonę! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

19:57

Wracamy do Radomia, gdzie kończy się przerwa w meczu Radomiak - Ruch Chorzów wieńczący 32. kolejkę PKO Ekstraklasy. Po pierwszej odsłonie mamy bezbramkowy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

19:54

Bardzo chciałem, żeby Rafał [Wolski] wygrał losowanie i żebyśmy zmienili stronę. Niestety nie udało się. Naprawdę ciężka ta pierwsza połowa była dla nas, bo bardzo mocno słońce świeciło. Mogę powiedzieć, że cieszę się, że ona się już skończyła.
- Teraz kibice cały czas krzyczą, żebym strzelał. Być może jeszcze się uda; było blisko asysty.

- Gabriel Kobylak, bramkarz Radomiaka Radom, odniósł się w przerwie do warunków pogodowych i sugestii kibiców, gdy tylko jest przy piłce

19:51

Na pewno nie jest to dobra połowa w naszym wykonaniu. Nie gramy tak, jak w poprzednich meczach i na pewno musimy sobie w szatni kilka słów powiedzieć. Pozmieniać troszkę naszą grę i wyjść na drugą połowę ze zdecydowanie lepszą grą.
- Uważam, że jesteśmy profesjonalistami i musimy w każdym meczu grać po trzy punkty i godnie reprezentować nasz klub.

- powiedział w przerwie Szymon Szymański, obrońca Ruchu Chorzów.

45'

+1' Przerwa. Radomiak Radomiak bezbramkowo remisuje z Ruchem Chorzów.

45'

Paweł Raczkowski dolicza 1 minutę do pierwszej połowy.

43'

Do obitej piłki przed pole karne składał się Miłosz Kozak, ale... poślizgnął się! Z kontrą ruszył Damian Jakubik, który zwolnił w środku pola. Dodatkowo przerzut na prawą stronę był nieudany.

43'

I jeszcze jeden po tym, jak zablokowany został Josema.

42'

Po aucie okazję mieli teraz goście. Dobra wrzutka w pole bramkowe, gdzie w ostatniej chwili uprzedzony został Daniel Szczepan. Rzut rożny.

41'

Dobre dośrodkowanie na 8. metr, po którym Raphael Rossi główkuje w stronę bramki. Dante Stipica pewnie łapie piłkę przed linią bramkową.

41'

Lisandro Semedo próbował przedrzeć się prawą stroną. Tomasz Wójtowicz na wślizgu wybija piłkę za linię końcową.

40'

Daleki wykop Gabriela Kobylaka. O mały włos... zanotowałby asystę, gdyby jego kolega opanował piłkę w polu karnym. Wówczas znalazłby się w sytuacji oko w oko z Dante Stipicą.

39'

... nie sprawił problemu defensorom Ruchu.

39'

Atak Radomiaka lewą stroną przynosi aut. Daleki wrzut Dawida Abramowicza...

19:41

Asysty w meczach z Widzewem (2:2) i Lechem (2:1) przedzielił gol ze Śląskiem (2:3)

38'

NIE MA GOLA DLA RUCHU!!!

Miłosz Kozak urwał się lewą stroną. Podaje mocno w pole karne do Somy Novothny'ego, który nieczysto trafia w piłkę! Ta opuściła "szesnastkę" "Zielonych"!

37'

Dante Stipica ma pełne rękawice roboty! Sporo strzałów oddają piłkarze Macieja Kędziorka.

35'

Dawid Abramowicz podłączył się do akcji ofensywnej. Podanie Rafała Wolskiego do niego okazało się trochę za mocne.

34'

Zakotłowało się przed bramką Ruchu! Dante Stipica piąstkuje pod nogi Vagnera Diasa, który uderza płasko metr obok pustej bramki!

31'

Nieporozumienie Vagnera Diasa z Dawidem Abramowiczem na lewej stronie mogło narazić radomski zespół na kontrę. Na szczęście została ona przerwana przed linią środkową.

29'

Wrzutka Rafała Wolskiego na Lukę Vuskovicia. Ten uderza obok bramki.

28'

Miękkie dośrodkowanie Bruno Jordao na 8. metr, skąd Raphael Rossi uderza głową w stronę bramki! Dante Stipica przenosi piłkę nad poprzeczką!

26'

Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką beniaminka.

25'

DANTE STIPICA RATUJE RUCH!!!

Kapitalna interwencje chorwackiego bramkarza, który paruje strzał Vagnera Diasa z pola karnego!

19:27

Po niespełna kwadransie miałby już jedno trafienie!

19'

Gabriel Kobylak spokojnie łapie piłkę po niedokładnym podaniu w pole karne w wykonaniu "Niebieskich".

17'

Bartłomiej Barański zmienia Juliusza Letniowskiego

15'

Przerwa w grze. Juliusz Letniowski zmaga się z urazem. Najprawdopodobniej będzie konieczna zmiana!

19:21

Kontra Radomiaka. Rafał Wolski biegnie sam przez połowę boiska, ma dwóch kolegów... kiksuje w polu karnym...Rafał Wolski

13'

... i sp... zepsuł ją Rafał Wolski! Przejął piłkę w środku pola, wykorzystując błąd Juliusza Letniowskiego. Na jednego obrońcę Ruchu ruszyło trzech, ale doświadczony pomocnik zdecydował się na indywidualne wykończenie. W polu karnym... poślizgnął się i uderzył obok bramki!

13'

Radomiak radzi sobie z dośrodkowaniem z rzutu rożnego i ruszył z kontrą...

12'

Robert Dadok chciał urwać się prawą stroną, przepuszczając piłkę między nogami Dawida Abramowicza. Ten "naprawił" sytuację... faulem. Po rzucie wolnym Ruch ma teraz rzut rożny.

11'

"Niebiescy" w ataku pozycyjnym. Szukają miejsca do ataku, ale piłkarze Radomiaka są bardzo blisko siebie.

9'

Filip Starzyński przejmuje piłkę ok. 20 metrów od bramki gospodarzy. Jego strzał został zablokowany.

8'

Po chwili Daniel Szczepan zagrywa płasko do Miłosza Kozaka. Ten szykował się do strzału, ale... poślizgnął się w kluczowym momencie.

7'

Soma Novithny uderza z pola karnego obok bramki.

19:08

Przed rozpoczęciem spotkania miała miejsce pewna uroczystość. "Numerem kwietnia" w PKO Ekstraklasie jest bramkarz Radomiaka Gabriel Kobylak. Nagrodę zagwarantował mu gol z 82 metrów w spotkaniu z Puszczą Niepołomice. Gabriel Kobylak

5'

Juliusz Letniowski podaje po (lewej) linii do Miłosza Kozaka. Ten przerzuca na dalszy słupek do Roberta Dadoka, który nie utrzymał piłki w boisku. Ta wyszła za linię końcową.

3'

Dośrodkowanie Miłosza Kozaka na bliższy słupek do Daniela Szczepana, który uderza obok bramki.

2'

Soma Novothny w roli prawoskrzydłowego szukał miejsca do dośrodkowania. Zablokował go Luka Vusković; rzut rożny.

1'

Dośrodkowanie z lewej strony Dawida Abramowicza. Dante Stipica spokojnie łapie piłkę.

1'

Na gwizdek Pawła Raczkowskiego rozpoczęto spotkaniu w Radomiu!

19:00

Kapitanami są Raphael Rossi i Daniel Szczepan. Losowanie kapitaów

18:58

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

18:53

W rundzie jesiennej nie poznaliśmy zwycięzcy bezpośredniego spotkania, bowiem na Stadionie Śląskim w Chorzowie żadnej ze stron nie udało się strzelić choćby jednej bramki.

Jak będzie dzisiaj?

18:51

W zeszłej kolejce Ruch rzutem na taśmę pokonał w Chorzowie Lecha Poznań (2:1), przedtem dał sobie radę także ze Śląskiem we Wrocławiu (3:2). Radomiak nieoczekiwanie wygrał z Legią Warszawa na jej stadionie (3:0) w czym bez wątpienia pomogła czerwona kartka dla Bartosza Kapustki.

18:48

Skład Ruchu Chorzów

18:45

Na trzy mecze przed końcem sezonu Ruch do ostatniej bezpiecznej drużyny (Cracovii) traci bowiem dziesięć punktów. W przypadku Radomiaka mowa o sześciu punktach przewagi nad szesnastą Koroną Kielce. Wystarczy więc, że w Radomiu padnie dziś remis i gospodarze będą już pewni bytu.

18:42

Skład Radomiaka Radom

18:40

Ruch o spadku dowiedział się w niedzielę, w porze obiadowej. O powrocie na zaplecze przesądził wynik meczu Puszcza - Warta zakończony zwycięstwem beniaminka 1:0.

18:37

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

18:35

32. kolejkę PKO Ekstraklasy zamykamy w Radomiu, gdzie już już za 25 minut Radomiak podejmie pogodzony ze spadkiem Ruch Chorzów. Gospodarze przerwali serię trzech wysokich porażek z rzędu, pokonując przed tygodniem z Legią (3:0) grając niemal przez całe spotkanie w przewadze jednego zawodnika.

"Niebieskim" zaś niewiele dały dwie ostatnie wygrane z rzędu. Ich celem jest niezajęcie ostatniego miejsca w tabeli. Obecnie przewaga nad ŁKS-em Łódź wynosi 5 "oczek", a strata do otwierajacej "czerwonej strefy" Korony Kielce wynosi 6 punktów.

Mecz Radomiak - Ruch poprowadzi Paweł Raczkowski....