19:32

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru.

19:31

19:30

W następnej kolejce Raków Częstochowa zagra niezwykle ważny mecz u siebie z Pogonią Szczecin, natomiast Zagłębie Lubin pojedzie do Łodzi na mecz z Widzewem.

• Tomasz Makowski - 4
  • Marek Mróz - 3, (Marko Poletanovic - 3)
  • Damian Dąbrowski - 3
  • Mateusz Wdowiak - 3, (Tomasz Pieńko - 3)
  • Dawid Kurminowski - 3, (Juan Munoz - 4)

Raków Częstochowa

• Vladan Kovacević - 2
  • Fran Tudor - 3, (John Yeboah - 2)
  • Bogdan Racovitan - 3
  • Stratos Svarnas - 2
  • Erick Otieno - 3, (Matej Rodin - 2)
  • Ben Lederman - 3, (Łukasz Zwoliński - bez oceny)
  • Giannis Papanikolaou - 2
  • Jean Carlos Silva - 2, (Peter Barath - bez oceny)
  • Dawid Drachal - 2
  • Ante Crnac - 3
  • Bartosz Nowak - 2, (Ivi Lopez - 3)
19:28

Dobry mecz Miedziowych, którzy zasłużenie zgarnęli 3 punkty. Drugie zwycięstwo z rzędu oznacza, że Zagłębie jest już niemal pewne utrzymania w lidze. Natomiast Raków pozostał na 6. miejscu w tabeli ze stratą 3 "oczek" do podium.

95'

Koniec meczu! Zagłębie wygrywa z Rakowem 2:0!

94'

John Yeboah dośrodkował z lewej strony boiska, ale żaden z jego partnerów nie dopadł do piłki.

91'

Ivi Lopez z rzutu wolnego uderzył minimalnie niecelnie!

90'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej 5 minut.

88'

Michał Nalepa potrzebuje pomocy medycznej.

87'

Bartosz Kopacz zagrał prostopadle do Juana Munoza, ten wyprzedził obrońcę i ruszył sam na bramkę Rakowa. Gracz Zagłębia sfinalizował akcję fantastyczną podcinką nad bramkarzem rywali!

86'

86'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Juan Munoz podwyższa na 2:0!!!

84'

Roszada w składzie Zagłębia. Juan Munoz zastąpił Dawida Kurminowskiego.

83'

Kacper Chodyna zagrał prostopadle do Dawida Kurminowskiego, ten stanął przed szansą na podwyższenie prowadzenia, ale przegrał pojedynek z Vladanem Kovaceviciem!

82'

Natomiast Peter Barath pojawił się w miejsce Jean Carlosa Silvy.

82'

Dwie zmiany w Rakowie Częstochowa. Łukasz Zwoliński zastąpił Bena Ledermana

81'

Tomasz Pieńko wpadł dynamicznie w pole karne Rakowa, jednak został zablokowany.

80'

Wrzutka z narożnika boiska bez zagrożenia.

79'

Koronkowa akcja Zagłębia, ale skończyło się jedynie na rzucie rożnym.

77'

Tomasz Makowski doznał lekkiego urazu, ale chyba za chwilę wróci do gry.

75'

Jean Carlos Silva wrzucił na głowe Ante Crnaca. Niecelny strzał.

74'

Zmiana w Zagłębiu Lubin. Marko Poletanović zastąpił Marka Mroza.

71'

Dobra wrzutka w pole karne Zagłębia, jednak gospodarze zdołali się wybronić.

69'

Roszada w Rakowie. Ivi Lopez zastąpił Bartosza Nowaka.

68'

Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry. John Yeboah zagrał do Stratosa Svarnasa, ale ten fatalnie spudłował.

67'

John Yeboah ruszył lewą stroną boiska, jednak udało mu się wywalczyć jedynie rzut rożny.

65'

Bartosz Kopacz ukarany żółtą kartką. Będzie pauzować w następnym meczu.

62'

Jean Carlos Silva dośrodkował na głowę Bogdana Racovitana, ten uderzył w stronę bramki, ale Sokratis Dioudis świetnie interweniował!

61'

Mateusz Grzybek ukarany żółtą kartką.

60'

Wrzutka z drugiej strony boiska. Teraz piłka wylądowała w rękach Vladana Kovacevicia.

59'

Zmiana w Zagłębiu Lubin. Tomasz Pieńko zastąpił Mateusza Wdowiaka

57'

Dośrodkowanie z narożnika boiska trafiło na głowę Giannisa Papanikolaou, ale ten uderzył wprost w bramkarza.

56'

Raków w ofensywie. Medaliki wywalczyły rzut rożny.

53'

Fragment gry, w którym gra toczy się głównie w środku pola.

50'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło bramce Zagłębia.

49'

Jean Carlos Silva ze strzałem z dystansu, ale piłka odbita od rywala wyszła na rzut rożny.

48'

Bartosz Nowak oddał strzał z dystansu, ale nie zdołał pokonać Sokratisa Dioudisa.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

46'

Kolejne problemy Rakowa. John Yeboah zastąpił kontuzjowanego Frana Tudora.

18:34

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

18:26

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Zagłębie prowadzi z Rakowem 1:0.

45'

Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy arbiter doliczył co najmniej 1 minutę.

42'

Długa akcja Zagłębia, Tomasz Makowski zagrał w pole karne do Kacpra Chodyny, ten przełożył sobie piłkę na lewą nogę i precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza Rakowa!

41'

41'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Zagłębie obejmuje prowadzenie po trafieniu Kacpra Chodyny!!!

38'

Dawid Kurminowski ruszył lewą stroną boiska, ale nie zdołał utrzymać piłki w boisku.

36'

Inicjatywę przejęło Zagłębie, gospodarze od kilku minut utrzymują się przy piłce.

33'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową oddał Michał Nalepa, jednak Vladan Kovacević pewnie interweniował.

32'

Kacper Chodyna ruszył do prostopadłego podania, wpadł w pole karne, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez Jean Carlosa Silvę! To była stuprocentowa szansa dla Zagłębia.

31'

Zakotłowało się w polu karnym Zagłębia, ale Michał Nalepa został sfaulowany.

29'

Matej Rodin zmienił kontuzjowanego Ericka Otieno.

28'

Erick Otieno doznał urazu i od razu pokazuje, że potrzebuje zmiany. Kolejne problemy zdrowotne Rakowa.

25'

Zagranie w pole karne Rakowa, Vladan Kovacević pewnie interweniował.

23'

Mateusz Wdowiak stanął przed szansą na otwarcie wyniku meczu, jednak uderzył minimalnie niecelnie.

21'

Fatalne dośrodkowanie Bartosza Nowaka. Praktycznie oddał piłkę rywalom.

20'

Raków wywalczył rzut wolny na połowie przeciwnika, będzie okazja na dobre dośrodkowanie.

18'

Medaliki utrzymują się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

15'

Niezbyt interesujące ostatnie minuty. Dobry początek w wykonaniu Rakowa, ale teraz nie potrafią przebić się przez defensywę gospodarzy.

12'

Zagłębie spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola.

11'

Kibice Rakowa Częstochowa na stadionie w Lubinie.

9'

Jean Carlos Silva fantastycznie wypatrzył w polu karnym rywali Ericka Otieno, ten jednak minimalnie spudłował!

6'

Po pierwszych szalonych minutach, teraz Raków nieco uspokoił grę. Podopieczni Dawida Szawrgi spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola.

3'

Ante Crnac ruszył prawą stroną boiska, minął rywala i wpadł w pole karne Zagłębia. Jego strzał minął bramkę gospodarzy.

2'

Zagłębie zaatakowało od początku. Jednak pierwsza akcja spaliła na panewce.

17:32

Pierwszy gwizdek Daniela Stefańskiego. Zaczynamy mecz Zagłębie - Raków!

17:27

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Lubinie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

17:21

17:16

Arbitrem głównym spotkania będzie Daniel Stefański z Bydgoszczy. Natomiast w wozie VAR pracować będą Tomasz Kwiatkowski oraz Marcin Kochanek.

17:12

Natomiast oto zestawienie Rakowa Częstochowa:

17:08

Tak prezentuje się skład Zagłębia Lubin na to spotkanie:

17:05

Jesienne starcie tych drużyn zakończyło się okazałym zwycięstwem Rakowa. W Częstochowie Medaliki wygrały 5:0, a bramki zdobywali Bogdan Racovitan, Ante Crnac, Sony Kittel oraz dwie John Yeboah.

17:00

Natomiast Medaliki są podbudowane ostatnim zwycięstwem z Widzewem Łódź i dzisiaj będą chcieli odnieść drugą wygraną z rzędu. Szansa ku temu wydaje się znakomita, bo naprzeciw stanie ekipa mająca mniejszą motywacje do zwycięstwa.

16:55

Miedziowi maja 7 punktów przewagi nad strefą spadkową i przy korzystnych wynikach mogą już po tej kolejce zapewnić sobie utrzymanie w lidze. Podopiecznych Waldemara Fornalika czeka jest bardzo trudne spotkania przeciwko wciąż aktualnym mistrzom Polski.

16:50

Witamy serdecznie! W drugim sobotnim meczu 31. kolejki PKO Ekstraklasy wciąż niepewne utrzymania Zagłębie Lubin zmierzy się z walczącym o grę w kwalifikacjach europejskich pucharów Rakowem Częstochowa. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!