• Mikael Ishak - 2
99'

Decydujący gol dla Ruchu:

97'

KONIEC MECZU! Ruch pokonał Lecha. Do utrzymania daleko, ale radość jest ogromna! A Kolejorz wypisuje się z walki o tytuł.

94'

Piłkarze Lecha łapią się za głowy! Blisko był Ishak.

92'

Trwa doliczony czas w Chorzowie. Sędzia Musiał doliczył pięć minut.

90'

Vlkanova za Letniowskiego.

90'

rumak

87'

Tymczasem groźnie pod drugą bramką po wrzutce Sousy. Dla Ruchu - bez konsekwencji.

85'

Ależ zmiana w Ruchu! Feliks dołożył nogę do dośrodkowania Wójtowicza i Ruch odzyskał prowadzenie!

84'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! FELIKS na 2:1 dla RUCHU!!!

82'

Starzyński! Wyłożona piłka i słaby strzał. Piłka mija lewy słupek. Trafiła w reklamę.

80'

W Lechu Douglas zastąpił Anderssona.

80'

A Szczepana zmienił Feliks. Opaska kapitana wędruje na rękę Starzyńskiego.

80'

Moneta za Kozaka.

79'

Wszedł Bartolewski, zszedł Sadlok.

80'

Z dystansu kopie Letniowski. Wyraźnie niecelnie. Kibice jeszcze wierzą w zwycięstwo. Wzmaga się doping na Śląskim.

76'

W odpowiedzi dwa strzały Lecha! Velde trafia w Stipicę, po dobitce Ishaka piłka obija boczną siatkę.

75'

Mrozek! Efektowna parada! Bramkarz Lecha wybronił strzał głową Novothnego.

73'

Pod drugą szesnastką też "wesoło". Starzyński kopnął strasznie wysoko.

71'

Beznadziejny strzał Sousy. Wyraźnie obok bramki, z dobrej pozycji.

69'

I jeszcze Pereira za Czerwińskiego.

69'

Pojawił się Ba Loua, zszedł Kwekweskiri.

65'

Czerwiński bezpośrednio z wolnego. Nieeeee. Zła próba!

65'

14 718 widzów - to frekwencja meczu.

64'

Velde za Szymczaka.

63'

Szczepan strzelił płasko z dystansu. Nie sprawił problemów bramkarzowi Lecha.

61'

O krok od samobójczego gola! Mrozek ratuje sytuację.

60'

Andersson się dziwi. Ale rożny dla Ruchu zasłużony. Dobrze zawalczył Stępiński.

60'

Rumak wścieka się na sędziego. Na nic jego protesty. Milić faulował Szczepana przy linii bocznej.

58'

Kwekweskiri kopnął bezpośrednio z wolnego. Nad poprzeczką. Stipica kontrolował tor lotu piłki.

56'

Murawski padł na murawę po starciu ze Starzyńskim. Kartki brak.

55'

Nieudane dośrodkowanie Murawskiego. I tak właśnie dzisiaj gra Lech.

52'

Faul Lecha "w ataku". Przerwana akcja gdy piłka fruwała w polu karnym.

51'

Kibice Ruchu nie przepadają za sędzią Musiałem. To przecież on gwizdał TAMTEN mecz z Arką, w którym padła bramka zdobyta ręką.

48'

Jakże blisko gola dla Ruchu na 2:1! Novothny dobrze kopnął płasko z prawej nogi. Piłka o centymetry minęła słupek.

46'

Druga odsłona rozpoczęta. Grę wznowił Ruch.

45'

Ruch jeszcze się dogrzewa przed wznowieniem gry. Za chwilę początek drugiej połowy. Zmian póki co brak.

45'

Koniec pierwszej połowy! Ruch mógł jeszcze strzelić gola do szatni i odzyskać prowadzenie. Uderzali Kozak i Novothny.

43'

Widowisku przygląda się z trybun trener Widzewa, Daniel Myśliwiec.

43'

Tym razem Kozak w roli strzelca. Próbował wykorzystać błąd Salamona. Nie udało się. Piłka minęła wyraźnie lewy słupek.

41'

Gole z meczu Ruch - Lech:

39'

Lech ma problem z miękkimi wrzutkami. Znowu było groźnie po podaniu Kozaka.

37'

Stępiński uderza głową po wrzutce Kozaka z lewej flanki! Salamon wybija piłkę. Po chwili ponowienie i strzał Wójtowicza - nieudany.

33'

lech

28'

Prędko zrobił nam się w Chorzowie MECZ. Gra już się zaostrzyła.

28'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Lech błyskawicznie odpowiedział. Pewny strzał Ishaka! Dziesiąte trafienie w sezonie.

28'

To Karlstroem został wycięty w szesnastce. Okazja dla Ishaka...

27'

RZUT KARNY DLA LECHA POZNAŃ!!!

27'

Niemałe zaskoczenie w Chorzowie! Stępiński miękko wrzucił w pole karne, zaskoczony Mrozek i Salamon pozwolili piłce odbić się do słupka, a skaczący Szczepan dobił ją barkiem!

24'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! RUCH PROWADZI 1:0!!!

21'

Szymczak zatrzymany w ostatniej chwili w polu karnym! Sugeruje rękę u obrońcy Ruchu. Czekamy na VAR...

20'

Dobra interwencja Murawskiego we własnej szesnastce. Na razie to mecz bez szczególnej temperatury.

18'

Duży błąd Sadloka na własnej połowie. Lech nie skorzystał. To Letniowski przechwycił utraconą piłkę.

14'

Dośrodkował Andersson, ale skaczący Milić został uprzedzony przez jednego z rywali.

14'

Sadlok ukarany żółtą kartką. Okazja dla Lecha na wrzutkę z wolnego.

9'

Kozak miał okazję po dośrodkowaniu. Nie trafił jednak w piłkę.

6'

W natarciu Lech. Po kilku dobrych podaniach zagościł w polu karnym, ale tam zabrakło konkretów. Ruch się wybronił.

4'

Na razie sporo niedokładności. Jedni i drudzy mają problem z opanowaniem piłki.

2'

Ishak złapany na ofsajdzie. Wzmaga się doping. Lecha wspiera kilkaset osób.

1'

Gramy w Chorzowie! Od środka rozpoczął Lech.

20:26

Piłkarze wychodzą na murawę. Ruch na niebiesko, Lech na biało.

20:20

W rundzie jesiennej Lech gładko pokonał Ruch. Było 2:0. Trafili Ishak i Velde.

20:13

Kończy się rozgrzewka. Piłkarzy motywuje AC/DC i legendarny kawałek Thunderstruck.

20:13

Do wczoraj na mecz sprzedano tylko i aż 12 tys. biletów.

19:38

Kibice Lecha mimo zamkniętego sektora gości są w Chorzowie:

19:25

Ławka rezerwowych Lecha: Bednarek, Pereira, Douglas, Velde, Dziuba, Blazić, Ba Loua.

19:25

Lech w dalszym ciągu bez Marchwińskiego.

19:24

Ławka rezerwowych Ruchu: Buchalik, Foszmańczyk, Moneta, Barański, Feliks, Michalski, Huras, Bartolewski, Vlkanova.

18:49

Lech natomiast zmarnował okazję na to, by doskoczyć do prowadzającej Jagiellonii. Przez domowy remis z Cracovią (0:0) nadal traci cztery, a nie dwa punkty. Dziś kibice znów spodziewają się najgorszego. Niepotrzebnie? To wielki test dla podopiecznych Mariusza Rumaka.

18:48

Bogiem a prawdą tylko wygrana utrzyma Ruch w walce o byt. Sytuacja bez względu na wszystko jest beznadziejna. Co jednak ciekawe, Niebiescy wbrew nadchodzącej katastrofie zaczęli ostatnio dobrze grać w piłkę. Tydzień temu uporali się ze Śląskiem we Wrocławiu, zwyciężając 3:2.

18:46

Jeszcze dzisiaj Ruch Chorzów może spaść do 1 ligi. Albo Lech Poznań wypaść z gry o mistrzostwo Polski. Szykuje się bardzo gorący wieczór na Stadionie Śląskim!