• Michał Rzuchowski - 3 (Jakub Jezierski - 4)
  • Nehuel Leiva - 4
  • Erik Exposito - 3
90'

+5' Jeszcze korner mieli piłkarze ŁKS-u. Przed bramką rywala był też Aleksander Bobek, ale na niewiele się to zdało.

Karol Arys gwiżdże po raz ostatni. Śląsk Wrocław wygrywa w Łodzi, co sprawia, że nie tylko awansuje na drugie miejsce w tabeli, lecz także przypieczętował spadek "Rycerzy Wiosny".

90'

+4' NIE MA GOLA DLA ŁKS-U!!!

To była piłka meczowa! Dani Remirez przedarł się lewą stroną, zagrywa do Rahila Mammadova, którego strzał został zblokowany, "szczupaka" Kamila Dankowskiego łapie na linii bramkowej Rafał Leszczyński!

90'

+3' Levent Gulen uderza NOŻYCAMI z ok. 20 metrów. Piłka o CENTYMETRY mija lewy słupek!

90'

+2' Faul Erika Exposito w ofensywie blisko pola karnego beniaminka. Kartki nie ma.

90'

+2' Korner mają teraz gospodarze. Pirulo wrzuca na dalszy słupek, gdzie Rafał Leszczyński pewnie łapie piłkę.

90'

+1' Łodzianie poradzili sobie z dośrodkowaniem z lewego narożnika.

90'

Karol Arys dolicza 5 minut do drugiej połowy.

90'

Nahuel Leiva uderza z pola karnego w stronę bliższego (lewego) słupka! Aleksander Bobek z trudem paruje na rzut rożny!

89'

Martin Konczkowski zmienia Piotra Samca-Talara, który na murawie przebywał od 56. minuty. Roszada stricte taktyczna z powodu gry w osłabieniu.

88'

Prosta strata Rahila Mammadova, który odważnie ruszył z piłką środkiem przez niemal 30 metrów. Podaje na lewą stronę pola karnego do Erika Exposito, który został skutecznie przyblokowany. Koncertowo zepsuta kontra przez kapitana Śląska.

87'

Akcja gospodarzy lewą stroną z dośrodkowaniem niemal z linii końcowej w "szesnastkę". Kay Tejan został uprzedzony.

85'

Pirulo zmienia Piotra Głowackiego.

82'

DURGA ŻÓŁA I W KONSEKWENCJI CZERWONA KARTKA JEHORA MACENKI!!!

Ukrainiec pomylił się obliczeniach, chcąc głową wybić piłkę. Chcąc naprawić ten błąd... powalił na murawę rywala
.

16:43

[GOL] JEHOR MACENKO (1:1) I PIOTR SAMIEC- TALAR (1:2)

80'

... a za Michała Mokrzyckiego melduje się Jakub Letniowski.

79'

Bartosz Szeliga zmienia Antoniego Młynarczyka...

76'

"Kat" ŁKS-u? Strzelił zwycięską bramkę na jesieni, trafił również dzisiaj Piotr Samiec-Talar

76'

W 5 minut piłkarze Śląska odwracają losy meczu. Zakotłowało się przed bramką beniaminka po centrze z bocznego sektora. Wysoko wyskoczył Jakub Jezierski, który głową zgrywa w pole bramkowe do Piotra Samca-Talara. Ten sprytnie złożył się do strzału, kierując piłkę do siatki przy prawym słupku!

76'

ŚLĄSK JUŻ PROWADZI! GOL PIOTRA SAMCA-TALARA!!!

72'

... a za Engjëlla Hotiego melduje się Adrien Louveau.

72'

Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy: Piotr Janczukowicz zastępuje Huseina Balicia...

71'

Jehor Macenko trafia z beniaminkami: Ruchem i teraz z ŁKS-em Jehor Macenko

71'

Dokładne dośrodkowanie z prawego narożnika na 7. metr, gdzie "szczupakiem" do piłki rzucił się Jehor Macenko. Ukrainiec uderzeniem głową w środek bramki wpisuje się na listę strzelców (w drugim meczu z rzędu)!

71'

SLĄSK WYRÓWNUJE! GOL JEHORA MACENKI

71'

Nahuel Leiva bez trudu ograł na skrzydle Kamila Dankowskiego. Wrzuca na dalszy słupek, gdzie Piotr Głowacki uprzedza rywala, wybijając piłkę na rzut rożny.

69'

... ale najpierw zmiana: Jakub Jezierski zmienia Michała Rzuchowskiego.

68'

Dośrodkowanie nie znalazło adresata. Aleksander Bobek wznowi grę z "piątki"...

68'

Erik Exposito faulowany na prawej stronie przez Piotra Głowackiego. Do bramki "Rycerzy Wiosny" ok. 35 metrów.

66'

Kolejna okazja Nahuela Leivy. Tym razem płasko wystawia piłkę przed bramkę, skąd Levent Gulen wybija na uwolnienie.

66'

Nahuel Leiva "łamie" akcję z lewego skrzydła do środka. Piłka skakała na nierównej murawie, przez co strzał zza linii 16. metra był bardzo nieudany. Futbolówka "przelała" mu się po prawej stopie.

16:27

[GOL] 53' DANI RAMIREZ Z KARNEGO (1:0)

64'

"Stempel" Engjëlla Hotiego w środku pola. Sędzia bez wahania sięga do kieszonki - żółta kartka

63'

A teraz Levent Gulen uprzedza składającego się do strzału Erika Exposito. Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia pod bramką gospodarzy.

63'

Ciekawie zapowiadała się kontra Śląska. Środkiem z piłką biegł Nahuel Leiva, podaje przed pole karne do Michała Rzuchowskiego, a ten rozciąga na prawo do Piotra Samca-Talrara. Ten bez przyjęcia uderza nad bramką.

61'

Nieudany strzał Kaya Tejana.

61'

Jehor Macenko upomniany żółtą kartką za faul.

60'

ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław 1:0

• 9 Strzały 6
  • 5 Strzały celne 2
60'

Nahuel Leiva wrzuca z lewej strony na 8. metr. Michał Rzuchowski główkuje nad poprzczką.

16:20

Okazała "sektorówka" kibiców ŁKS-u

56'

Piotr Samiec-Talar zmienia Mateusza Żukowskiego.

56'

Erik Exposito osaczony przez trzech rywali pada w "szesnastce"! Nie było faulu.

55'

Nie dość, że nie było strzału w stronę bramki, to jeszcze sędzia dopatrzył się przewinienia Michała Rzuchowskiego.

54'

Podrażnieni piłkarze Śląska rzucili się do odrabiania straty. Wywalczyli rzut rożny.

53'

DANI RAMIREZ NIE MYLI SIĘ!!!

Pewne uderzenie kapitana ŁKS-u w stronę lewego słupka. Rafał Leszczyński nie sięgnął piłki!

52'

Karol Arys nie zmianie decyzji. Wskazuje na "wapno"!

51'

Będzie karny, aeaeao! - śpiewają kibice ŁKS-u. Analiza VAR

50'

Sędzia biegnie do monitora VAR!!!

49'

Simeon Petrow nabity z bliska przez Michała Mokrzyckiego. Sędzia Karol Arys czeka jeszcze na komunikat z wozu VAR! Simeon Petrow

50'

RZUT KARNY DLA GOSPODARZY! Simeon Petrow zagrał ręką w polu karnym!

48'

Aleksander Bobek z trudem odbija piłkę do boku po uderzeniu Mateusza Żukowskiego!

46'

Erik Exposito chciał prostopadłym podaniem uruchomić w "szesnastce" Nahuela Leivę. W porę zorientował się Rahil Mammadov, który "przeciął" podanie.

46'

ŁKS zaczyna drugą połowę. Obaj trenerzy nie zdecydowali się na zmiany w przerwie.

15:58

Wracamy do Łodzi, gdzie kończy się przerwa w meczu ŁKS - Śląsk Wrocław w ramach 31. kolejki PKO Ekstraklasy. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

15:55

Myślę, że w dwie strony mógł arbiter puścić grę. No bo Kamil [Dankowski] miał wysoko nogę - to też może to zaliczyć jako nakładkę. Oczywiście ja mu w podeszwę potem kopnąłem, bo walczyliśmy o piłkę. No ale tak jak mówię: mogliśmy to zaliczyć jako nakładkę lub kopnięcie. No i arbiter wybrał to pierwsze na nasze nieszczęście.
- Całą jesień tak graliśmy. Opieramy się na defensywie, dobrze bronimy i chcemy też dobrze kontrować. No w tej akcji się udało, ale niestety sędzia nie zaliczył tej bramki, a mielibyśmy 1:0 i zupełnie inną sytuację do końca pierwszej połowy.

- powiedizał Łukasz Bejger, obrońca Śląska Wrocław.

15:52

Nie chcemy przegrać tego spotkania. Poczułem po prostu, że dotknąłem tę piłkę pierwszy. Łukasz [Bejger] kopnął mnie w stopę i się wywróciłem. Fajnie, że sędzia cofnął[ decyzję o uznaniu gola Śląska], bo jest 0:0.
- Z perspektywy boiska wydaje się, że więcej mamy tę piłkę. Stwarzamy sobie sytuacje, ale tak jak widzieliśmy, padła bramka dla Śląska. Trzeba być cały czas skoncentrowanym i chcemy wygrać ten mecz, bo chcemy sprawić kibicom radość. Wiemy jaki sezon jest za nami, więc jeśli ktoś ma honor, ambicje i charakter, to chce wygrywać spotkanie, więc w naszej sytuacji musimy to wszystko pokazać

- powiedział w przerwie Kamil Dankowski, obrońca ŁKS-u Łódź.

45'

+3' Koniec pierwszej połowy. ŁKS bezbramkowo remisuje ze Śląskiem Wrocław. Gol Nahuela Leivy nie został uznany z powodu wcześniejszego przewinienia wychwyconego przez VAR.

45'

+3' Przeciągnięte dośrodkowanie Petra Schwarza z prawej strony. Piłka wyszła za linię końcową.

45'

+2' NIEEEE. Husein Balić idealnie "skleił" piłkę w polu karnym Śląska. Uderza kilka metrów obok bliższego słupka.

45'

Trzy minuty doliczone.

45'

Husein Balić wystawia piłkę Piotrowi Głowackiemu na 18. metrze. Jego techniczne uderzenie w środek bramki nie mogło zrobić "krzywdy" Rafałowi Leszczyńskiemu.

43'

Nahuel Leiva upomniany żółtą kartką za faul.

42'

Rzut wolny nie przynosi zagrożenia pod bramką gości.

41'

A JEDNAK! GOL NAHUELA LEIVY NIEUZNANY!

Gospodarze mają rzut wolny blisko "szesnastki" Śląska
.

40'

Ale moment! Sędzia Karol Arys biegnie do monitora VAR! Doszło do starcia Kamila Dankowskiego i Łukasza Bejgera! Łukasz Bejger i Kamil Dankowski

39'

Mocne zagranie z głębi pola do rozpędzonego Erika Exposito. Ten ścigał się z dwoma rywalami i w polu karnym podaje między nimi do Nahuela Leivy. Ten z bliska kieruje ją do siatki!

38'

A teraz było groźnie pod drugą bramką! Erik Exposito uderzył jednak nad poprzeczką!

36'

To była najlepsza okazja gospodarzy! Engjëll Hoti

36'

NIE MA GOLA DLA ŁKS-U!!!

Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne, gdzie piłka finalnie znalazła się pod nogami Engjëlla Hotiego w ok. lewego narożnika pola bramkowego. Ten w pierwszym kontakcie podbił piłkę, a w drugim uderza obok bramki!

15:35

Seria zostanie przedłużona?

32'

Po źle rozegranym rzucie rożnym z kontrą wyszli piłkarze Śląska! Prawą stroną urwał się Nahuel Leiva, który podaje w pole karne, ale tam najszybszy był Kay Tejan. Ten bez kalkulacji wybija na uwolnienie.

30'

K*rwa mać! Śląsku grać!

- kibice wrocławskiego klubu zwracają się z "prośbą" o bardziej "ekspensywną" grę, jak mawiał złotousty Pan Andrzej Strejlau.

30'

Nieudany przerzut Erika Exposito na lewą stronę.

28'

I mamy pierwszy celny strzał. Rahil Mammadov uderzył z dalszej odległości w sam środek bramki. Dokładnie tam z "koszyczkiem" stał bramkarz Śląska.

27'

Dośrodkowanie z prawej strony przed bramkę Rafała Leszczyńskiego. Ten nie sięgnął piłki i przez moment było groźnie. Partnerzy oddalili niebezpieczeństwo!

26'

ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław 0:0

• 2 Strzały 2
  • 0 Strzały celne 0

Wyrównany mecz dla "koneserów"

25'

Zupełnie nieudany strzał Michała Mokrzyckiego z dystansu. Posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

23'

Jehor Macenko blokuje dośrodkowanie z lewej strony. Kolejne dośrodkowanie Michała Mokrzyckiego z rzutu rożnego i Rafał Leszczyński piąstkuje przed pole karne.

15:25

"Dzieje się" w sektorze gości

21'

Engjëll Hoti w roli lewoskrzydłowego szukał miejsca do dośrodkowania. Bez trudu poradzili sobie z nim dwaj obrońcy Śląska.

20'

Atak "Rycerzy Wiosny" przynosi rzut rożny. Michał Mokrzycki wrzuca przed bramkę, gdzie pewnie interweniuje Rafał Leszczyński.

19'

Rafał Leszczyński spokojnie łapie piłkę po nieudanym zagraniu Kamila Dankowskiego. Po szybkim wznowieniu Erik Exposito uruchomił Mateusza Żukowskiego. Ten nie przejął piłki.

17'

Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką gospodarzy.

16'

Erik Esposito trafia w mur. Piłka leciała za linię końcową, ale dobiegł do niej Antoni Młynarczyk, który wybija na aut. Okazało się, że zrobił ciut za późno. Rzut rożny.

15:19

Gdy Nahuel Leiva strzela, to Śląsk nie przegrywa (6 wygranych, 1 remis)

16'

Erik Exposito dość długo składał się do strzału z ok. 20 metrów. Chciał go przyblokować Dani Ramirez, ale ten trącił rodaka. Sędzia podyktował tu rzut wolny dla gości.

13'

Piotr Głowacki podłączył się do akcji ofensywnej. Od razu kierowane do niego było podanie, ale skutecznie blokowany przez Jehora Macenkę nie miał szans na opanowanie piki.

11'

Zupełnie nieudane dośrodkowanie z lewego narożnika. Rafał Leszczyński wznawia grę z "piątki".

10'

Simeon Petrow wybija piłkę z pola karnego za linię końcową, przerywając rajd Huseina Balicia. Rzut rożny dla gospodarzy.

15:11

Sebastian Mila na meczu ŁKS - Śląsk. Kogo obserwuje w kontekście gry w reprezentacji?Sebastian Mila

7'

Erik Exposito urwał się prawą stroną Podaje do Petra Schwarza, który wyraźnie odchylony kiksem psuje ciekawie zapowiadającą się akcję drużyny prowadzonej przez Jacka Magierę.

5'

Nie wyszło lewą, to "Rycerze Wiosny" zaatakowali prawą stroną. Podanie Kaya Tejana nie znalazło adresata przed bramką Rafała Leszczyńskiego.

4'

Po chwili Antoni Młynarczyk urwał się lewą stroną Zagrywa w pole karne, skąd goście wybijają przed linię 16. metra pod nogi Daniego Ramireza. Ten uderza nad bramką.

3'

Prostopadłe podanie z głębi pola do wbiegającego w "szesnastkę" Antoniego Młynarczyka. Aleksander Paluszek wybija wślizgiem na uwolnienie.

2'

Nahuel Leiva pograł w środku z Erikiem Exposito, po czym rozciąga grę do prawej strony, gdzie był Mateusz Żukowski. Po podaniu zwrotnym pomocnik Śląska przekłada piłkę na 18. metrze do lewej nogi, ale został w porę powstrzymany.

1'

Na gwizdek Karola spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Śląska!

15:00

Kapitanami są Hiszpanie - Dani Remirez i Erik Exposito: ŁKS - Śląsk

14:58

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

14:53

14:51

Spotkanie na stadionie im. Władysława Króla poprowadzi sędzia Karol Arys ze Szczecina. Jesienią Śląsk pokonał u siebie ŁKS 2:1. Bohaterem doliczonego czasu okazał się Piotr Samiec-Talar - autor decydującej bramki z 96 minuty.

14:48

Skład Śląska Wrocław

14:45

ŁKS przystępuje do rewanżu po dwóch porażkach z rzędu. Śląsk nie wygrał żadnego z ostatnich trzech spotkań. Ostatnio poległ u siebie z Ruchem Chorzów (2:3).

14:42

Skład ŁKS-u Łódź

14:40

ŁKS przystępuje do gry z ostatniego miejsca. Ma tylko 21 punktów, czyli do bezpiecznego miejsca traci aż dwanaście. Nawet komplet zwycięstw nie zagwarantuje utrzymania. Pytanie brzmi więc czy już dzisiaj zespół zostanie zdegradowany do 1 ligi, czy jakimś cudem odroczy wyrok o kolejny tydzień.

14:37

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

14:35

Piątkowe mecze 31. kolejki stały pod znakiem ogromnych niespodzianek. Trudno wskazać większą - czy wygraną Cracovii z Górnikiem Zabrze aż 5:0, czy wygraną Ruchu Chorzów z Lechem Poznań (2:1). Czy dzisiaj też będą niespodzianki?

Na pierwszy ogień "idzie" ŁKS Łódź i Śląsk Wrocław. Spotkanie za 25 minut poprowadzi Karol Arys...