Koniec meczu w Kielcach. Podział punktów w meczu Korona - Piast.

Bartosz Kwiecień również z napomnieniem.

95'

Żółtą kartką ukarany Adrian Dalmau.

91'

To powinna być bramka dla Piasta! Wrzutka z narożnika boiska trafiła do Jorge Felixa, ten uderzył głową i z najwyższym trudem interweniował Xavier Dziekoński!

90'

Do podstawowego czasu gry Szymon Marciniak dolicza co najmniej 7 minut.

88'

Napomnienie również dla Miłosza Trojaka.

88'

Patryk Dziczek ukarany za dyskusję.

87'

Zakotłowało się w polu karnym Piasta. Marius Briceag uderzył w rękę rywala, ale arbiter uznał, że Koronie nie należy się rzut karny.

85'

Wrzutka w pole karne Piasta trafiła do Jakuba Czerwińskiego, ale ten nie zdołał wykorzystać okazji.

84'

Natomiast Daniel Bąk zmienił Yoava Hofmeistera.

84'

Dwie ostatnie zmiany w Koronie Kielce. Jakub Łukowski zastąpił Dannyego Trejo

81'

Kolejny uraz w Piaście Gliwice, a Aleksandar Vuković wykorzystał już wszystkie zmiany. Z boiska nie podnosi się Tomasz Huk.

76'

Kolejna wymuszona zmiana w Piaście. Serhij Krynun zastąpił kontuzjowanego Grzegorza Tomasiewicza.

75'

Grzegorz Tomasiewicz potrzebuje pomocy medycznej.

73'

Gra toczy się głównie w środku pola. Piastowi taki wynik odpowiada, a Korona nie ma pomysłu, jak zaskoczyć defensywę rywala.

71'

Lepiej wygląda Korona, to ona atakuje i walczy o drugą bramkę.

67'

Mariusz Fornalczyk wpadł w pole karne Piasta, ale tam sfaulował Jakuba Czerwińskiego.

65'

Roszada także w Piaście Gliwice. Jorge Felix zmienił Kamila Wilczka.

65'

Zmiana w Koronie Kielce. Mariusz Fornalczyk zastąpił Dawida Błanika

62'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Adrian Dalmau doprowadza do wyrównania!!!

61'

Tomasz Mokwa sfaulował we własnym polu karnym Adriana Dalmau i sędzia Szymon Marciniak dyktuje rzut karny!

56'

Michał Chrapek zmienił kontuzjowanego Miłosza Szczepańskiego.

55'

Miłosz Szczepański nie jest w stanie kontynuować gry, gracz Piasta potrzebuje pomocy medycznej.

53'

Wrzutka w pole karne Piasta zupełnie bez zagrożenia.

49'

Korona Kielce spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola.

47'

Kolejna żółta kartka w tym meczu. Ukarany nią Fredrik Krogstad.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

46'

Natomiast Fredrik Krogstad pojawił się w miejsce Piotra Malarczyka.

46'

W przerwie dwie zmiany w Koronie Kielce. Adrian Dalmau zastąpił Jacka Podgórskiego

16:02

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę Suzuki Arena. Za chwilę wznowimy rywalizację.

15:55

45'

Koniec pierwszej połowy. Piast prowadzi 1:0!

45'

Sędzia doliczył 2 minuty.

43'

Korona mogła wyjść z kontrą, ale Trejo fatalnie podał.

41'

Podgórski uderzony w twarz. Kolejny rzut wolny i okazja do wrzutki.

40'

Trojak z kartką.

39'

Korona coraz bardziej odważnie. Gospodarze spróbowali prawą stroną, ale akcja znów zakończona niepowodzeniem.

35'

Plach broni strzał z rzutu wolnego!

33'

Tym razem kartka dla Malarczyka.

32'

Piast się cofnął i daje Koronie rozgrywać.

29'

Miłosz Szczepański poradził sobie z obrońcą na lewej stronie. Dograł po linii do Ameyawa, który musiał zdobyć bramkę!

28'

GOOOOOOOOL!!! Ameyaw!

25'

Pyrka ukarany żółtą kartką.

25'

Dużo chaosu. Gra przeniosła się do środkowej strefy boiska.

22'

Korona próbuje długich piłek. Na razie próby są bardzo nieudane.

19'

Podgórski próbował z dystansu, ale został szybko zablokowany.

18'

Korona Kielce bardzo spokojnie wyszła spod pressingu rywala.

16'

Niezły strzał Zatora po rzucie rożnym. Niewiele brakowało!

16'

Dawid Błanik bezpośrednio w rzutu wolnego! Bramkarz interweniował!

13'

Dziczek podał na lewą stronę, ale piłka mu podskoczyła i futbolówka poleciała w aut.

12'

Trojak dośrodkował, ale w polu karnym było dwóch jego kolegów. Zła decyzja.

10'

Teraz Piast przejął inicjatywę. Pyrka na prawej stronie nie utrzymał piłki.

7'

Piast mógł mieć kontrę, ale Korona zdążyła szybko wrócić.

6'

Będzie rożny dla Korony Kielce. Dobra sytuacja.

5'

Korona Kielce w ataku pozycyjnym. Obrońcy wymieniają piłkę.

3'

Akcja Piasta Gliwice lewą stroną. Bardzo nieudane dogranie

2'

Wilczek zobaczył żółtą kartkę!

1'

Zaczynamy mecz Korona - Piast!

14:55

Piast Gliwice obudził się w dobrym momencie. Jeszcze trzy kolejki temu kibice obawiali się, że drużyna Aleksandara Vukovicia może włączyć się do walki o utrzymanie. Trzy ostatnie spotkania zakończyły się jednak wygranymi 2:0 (Zagłębie, Pogoń, Warta), dlatego Piast może odetchnąć z ulgą, gdyż na swoim koncie ma 38 punktów.

14:50

Korona Kielce, która do bezpiecznej Puszczy Niepołomice traci dwa punkty, w niedzielę o godzinie 15:00 zagra z Piastem Gliwice. Wygrana ekipy Kamila Kuzery będzie oznaczała wyprzedzenie beniaminka i względny spokój przed następną kolejką.

14:46

Walka o mistrzostwo Polski w sezonie 2023/24 będzie niezwykle ciekawa, ale na dole tabeli także czekają nas wielkie emocje. Kilka zespołów powalczy o zajęcie 15. miejsca, które da utrzymanie w Ekstraklasie. Na razie w "czerwonej strefie" jest ŁKS Łódź, Ruch Chorzów oraz Korona Kielce, ale to może zmienić się po niedzielnych meczach.

14:43

Przed nami końcówka sezonu Ekstraklasy, a to oznacza, że nie ma już miejsca na żadne błędy. Wpadki nie może zaliczyć Korona Kielce, która w niedzielę zagra z Piastem Gliwice w ramach 31. kolejki. Wygrana ekipy Kamila Kuzery będzie oznaczać, że wydostanie się ze strefy spadkowej

14:40

Za 20 minut początek meczu Korona - Piast. Zapraszamy na wstęp do tego spotkania!