• Miłosz Kozak - 5 (Michał Feliks - 4)
  • Daniel Szczepan - 3
  • Soma Novothny - 5
90'

+5' Po rzucie rożnym Jakub Jezierski kopie w stronę... linii środkowej i sędzia Wojciech Myć gwiżdże po raz ostatni! Śląsk Wrocław za późno rzucił się do odrabiania strat. Piłkarze Jacka Magiery przegrali z Ruchem Chorzów (2:3)

90'

+4' PATRYK KLIMALA MARNUJE PIŁKĘ MECZOWĄ!!!

Erik Exposito dostaje kapitalne podanie w pole karne. Wykłada piłkę na trzeci metr, tuż przy słupku do Patryka Klimali. Ten zamiast uderzyć przed siebie, kopnął nieczysto za linię końcową!

90'

+3' Faul Jakuba Jezierskiego na Danielu Szcepanie. Ten nie podnosi się z murawy.

90'

+2' Miękkie dośrodkowanie Erika Exposito na 6. metr do Jehora Macenki! Ten rzucił się szczupakiem i uderzeniem głową uderza piłkę w stronę bramki, uprzedzając Dante Stipicę!

90'

+2' BĘDZIE SIĘ DZIAŁO! GOL JEHORA MACENKI!!!

90'

Michał Feliks upomniany żółtą kartką. Pociągał za koszulkę rozpędzającego się Erika Exposito.

90'

Wojciech Myć dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

88'

Rozpędzony Daniel Szczepan fauluje Aleksa Petkowa.

86'

Honorowy (?) gol gospodarzy. Patryk Klimala przedarł się prawą w pole karne Ruchu. Podaje płasko do Erika Exposito, który mocnym uderzeniem w lewy górny róg pokonuje Dante Stipicę!

86'

GOL DLA ŚLĄSKA! STRZELCEM ERIK EXPOSITO!!!

85'

Pograli przy narożniku Filip Starzyński z Maciejem Sadlokiem. Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia pod bramką gospodarzy.

84'

Soma Novothny podaje na prawą stronę do Kacpra Michalskiego. Ten "zabrał się" w pole karne, gdzie został zablokowany. Rzut rożny.

19:11

[WIDEO] 75' GOL MICHAŁA FELIKSA (0:3)

79'

Jakub Jezierski zmienia Petra Schwarza.

79'

... a za Przemysława Szura melduje się Kacper Michalski.

79'

Adam Vlkanova zmienia Juliusza Letniowskiego...

19:09

%. gol w Ekstraklasie. 5. po wejściu z ławki! Michał Feliks

76'

25 035 widzów na Tarczyński Arena. Ale już część wrocławskich fanów opuszcza stadion.

75'

Ruch punktuje Śląsk jak doświadczony pięściarz.

Szeroko ustawiony na prawej stronie Tomasz Wójtowicz podaje w pole karne do Somy Novothny'ego. Ten wystawia piłkę na środek pola bramkowego do Michała Feliksa, który uprzedzając Jehora Macenkę kieruje piłkę na wślizgu do siatki!

75'

GOL DLA RUCHU! STRZELCEM MICHAŁ FELIKS!!!

75'

Dante Stipica piąstkuje na ok. 30. metr na nogę Petra Schwarza. Czech wyraźnie się pomylił - uderzył kilka metrów obok bramki.

73'

DANTE STIPICA KOSZMAREM MATEUSZA ŻUKOWSKIEGO!!

Kolejny raz chorwacki bramkarz paruje strzał Mateusza Żukowskiego z pola karnego! Piłka zmierzała do siatki przy prawym (bliższym) słupku!

72'

Krzysztof Kurowski wchodzi za Patryka Janasika.

72'

Maciej Sadlok zmienia utykającego Josemę.

72'

Nahuel Leiva dopada do piłki na 20. metrze. Jego strzał został zablokowany przez dwóch zawodników w niebieskich strojach.

70'

Erik Exposito odgrywa w pole karne odrobinę za mocno. Dante Stipica niespiesznie ustawia piłkę na "piątce".

70'

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 0:2

• 13 Strzały 5
  • 3 Strzały celne 4
69'

Daleki wyrzut z autu przed bramkę Ruchu. Dante Stipica pewnie łapie piłkę.

68'

Jehor Macenko kolejny raz pada w "szesnastce". Nie "ustał" pojedynku z Josemą; a Dante Stipica piąstkuje poza pole karne.

67'

Michał Feliks zmienia Miłosza Kozaka.

18:55

Na razie nie idzie

66'

Jehor Macenko pada w polu karnym "Niebieskich". "Poczuł" kontakt z Miłoszem Kozakiem, który wybijał piłkę na uwolnienie. Sędzia nie wskazuje na "wapno".

64'

Mocne zagranie na lewą stronę do Nahuela Leivy. Czujny Dante Stipica wybija za linię boczna.

63'

Przerwa w grze. Eri k Exposito pada w "szesnastce" gości! Co ważne, nie było tu konktaktu z przeciwnikiem.

63'

I od razu pokazał się Patryk Klimala. Jego strzał z ostrego kąta odbija Dante Stipica!

62'

Patryk Klimala zmienia Patricka Olsena.

61'

Soma Novothny dostaje piłkę w "szesnastce". Dobrze ją opanował i umieszcza w siatce przy lewym słupku! Radość gości nie trwała długo - Węgier w momencie podania był na spalonym!

60'

A teraz miała miejsce niecodzienna sytuacja. Do wejścia na boisko gotowy jest Patryk Klimala. Patrick Olsen był poza już poza boiskiem, ale.. wrócił na nie!

59'

NIE MA GOLA DLA ŚLĄSKA!!!

Erik Exposito przedarł się lewą stroną. Podaje do środka, tam przepuszczenia, aż piłka dociera do Patricka Olsena. Ten zwlekał ze strzałem, wreszcie uderzył i po rykoszecie piłka mija bramkę w nieznacznej odległości!

58'

JEHOR MACENKO MARNUJE "SETKĘ"!!!

Ukrainiec dopada do piłki na 8. metrze i uderza nad bramką! Po drodze był jeszcze delikatny rykoszet!

56'

Rzut wolny dla Śląska z prawej strony. Mocne dośrodkowanie na 8. metr, skąd Erik Exposito za mocno zgrywał głową w okolice dalszego (prawego) słupka.

55'

Po chwili strzał Nahuela Leivy blokuje Miłosz Kozak.

55'

Mateusz Żukowski utrzymał się przy piłce na prawej stronie, mimo że atakowali go Mateusz Bartolewski i Soma Novothny. Dośrodkowanie nie dotarło do Erika Exposito.

54'

Juliusz Letniowski podaje przed pole karne do Daniela Szczepana, Ten odgrywa z powrotem, ale strzał blokuje Patryk Janasik.

52'

Rzut rożny dla Śląska. Zagranie przed pole karne do Petera Pokorny'ego, który zagrywa górą przed bramkę idealnie... do Dante Stipicy. Ten spokojnie łapie piłkę.

49'

Mocne zagranie na lewą stronę do rozpędzonego Miłosza Kozaka. Ten na wślizgu wybija piłkę za linię boczną. Korzystając z chwili przerwy "zachęcił" kibiców Śląska do żywiołowego dopingu.

48'

Josema fauluje Patricka Olsena. Sędzia nie sięga do kieszonki

46'

Druga polowa rozpoczęta!

46'

Mateusz Bartolewski wchodzi za Łukasza Monetę.

46'

Jehor Macenko zmienia Martina Konczkowskiego.

18:27

Wracamy do Wrocławia, gdzie kończy się przerwa w meczu Śląsk - Ruch. Po pierwszej połowie niespodziewanie prowadzą goście po bramkach Somy Novothny'ego i Tomasza Wójtowicza.

Co nas czeka po zmianie stron?

18:25

Zacznę od tego, że nie jesteśmy zaskoczeni [przebiegiem spotkania], dlatego że się tak nastawiliśmy na ten mecz: że wyjdziemy, zagramy swój futbol i pokażemy, że mamy jeszcze o co grać. Mamy kibiców, którzy tu przyjechali. Każdy ma coś do udowodnienia, mamy kolegę Patryka Sikorę, dla którego też dzisiaj dzisiaj gramy i każdy kolejny mecz, i nie odpuścimy nawet jeżeli tych punktów zabraknie. Trudno - w każdym meczu będziemy grać tak, jak dzisiaj i dawać z siebie 100%, więc myślę, że to tyle, jeżeli chodzi o to zaskoczenie.
- Jeżeli chodzi o moją bramkę: cieszę się, że padła i podwyższyłem to prowadzenie. Dzisiaj ta gra tak dobrze nam się klei i że wyszliśmy tak nabuzowani. Myślę, że w drugiej połowie, jak i w każdym kolejnym meczu, można się tego samego spodziewać.
- Oczywiście, tak jak powiedziałem: w drugiej połowie nic się nie zmienia w naszej grze i w naszym nastawieniu. Wychodzimy, żeby dać z siebie 100% od pierwszej do ostatniej minuty. I to się nie zmieni na pewno na boisku
.

- powiedział w przerwie Tomasz Wójtowicz, pomocnik Ruchu Chorzów (strzelec drugiej bramki)

45'

+1' Przerwa. Śląsk Wrocław niespodziewanie przegrywa z Ruchem (0:2)!

45'

+1' Erik Exposito przedarł się lewą stroną polar karnego. Wykłada płasko i do podbitej piłki dopada Mateusz Żukowski. Jego strzał został w porę zablokowany!

45'

Wojciech Myć dolicza 1 minutę do pierwszej połowy. .

45'

Patryk Janasik decyduje się na strzał zza linii 16. metra. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

44'

Nahuel Leiva wypuszcza prostopadłym podaniem Patryka Janasika. Ten trochę przestraszył się wybiegającego z bramki Dante Stipicy.

43'

Gospodarze domagają się rzutu karnego po rzekomym zagraniu ręką przez Łukasza Monetę. Sędzia nakazuje grać dalej.

18:15

Dante Stipica ratuje Ruch! Dante Stipica

41'

TO MUSIAŁ BYĆ GOL DLA ŚLĄSKA!!!

Kontra gospodarzy powinna zakończyć się golem kontaktowym. Erik Exposito otoczony przez dwóch rywali podaje na wolne pole do Mateusza Żukowskiego. Ten znalazł się w sytuacji oko w oko z Dante Stipicą, po czym huknął z pola karnego w chorwackiego bramkarza!!!

18:12

[WIDEO] 27' GOL TOMASZA WÓJTOWICZA (0:2)

39'

Zupełnie nie powiodła się akcja drużyny Jacka Magiery. Dante Stipica niespiesznie ustawia piłkę na "piątce".

37'

Dante Stipica pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

36'

Łukasz Moneta upomniany żółtą kartką. Pociągał za koszulkę rozpędzonego Mateusza Żukowskiego.

33'

Mocne dośrodkowanie Nahuela Leivy na 4. metr. Niepewnie piąstkuje przed siebie Dante Stipica, który był przekonany, że był faulowany.

33'

Mocne zagranie na wolne pole do Erika Exposito. Szymon Szymański bez kalkulacji wybija na rzut rożny.

32'

Miłosz Kozak pada w polu karnym Śląska wraz z rywalem. Sędzia Wojciech Myć widział tu przewinienie pomocnika Ruchu.

32'

Aleks Petkow upomniany żółtą kartką. To jego czwarte "żółtko" w tym sezonie, więc nie zagra w następnej kolejce z ŁKS-em Łódź (sobota 4 maja, godz. 15).

30'

Piłkarze Janusza Niedźwiedzia czują, ze gospodarze są niegroźni. Zatem atakują; na prawej stronie "podwojony" Soma Novothny nie przedarł się w okolice pola karnego.

18:01

Tomasz Wójtowicz podwyższa prowadzenie Ruchu! Tomasz Wójtowicz

27'

Co tu się dzieje?! Szok we Wrocławiu!

Miłosz Kozak górnym podaniem uruchomił Łukasza Monetę, którego strzał z pola karnego został zablokowany. Podobnie było z dobitką Filipa Starzyńskiego z ok. 18 metrów, ale piłka odbiła się tak, że trafiła pod nogi Tomasza Wójtowicza. Ten na prawej stronie pola karnego przełożył ją do lewej nogi, po czym uderza płasko - nie do obrony - w stronę dalszego rogu!

27'

RUCH PODWYŻSZA PROWADZENIE! GOL TOMASZA WÓJTOWICZA!!!

24'

Aleks Petkow bez problemu poradził sobie z Tomaszem Wójtowiczem blisko linii 16. metra.

23'

Przydał się Soma Novothny blisko swojego pola karnego. Nie dość, że dał się sfaulować Erikowi Exposito, to jeszcze w ten sposób "zyskał" kartkę dla kapitana Śląska.

17:54

[WIDEO] 11' GOL SOMY NOVOTHNY'EGO (0:1)

20'

Miłosz Kozak decyduje się na strzał z "szesnastki" w stronę bliższego (lewego) rogu. Rafał Leszczyński nie dał się zaskoczyć.

18'

Erik Exposito urwał się rywalowi z ok. prawego narożnika pola karnego do środka. Jego strzał lewą nogą z ok. 18 metrów był kaszką z mleczkiem dla Dante Stipicy.

17'

Śląsk w ataku pozycyjnym. Szukają miejsca do ataku, ale Ruch - przyczajony blisko pola karnego - skutecznie to uniemożliwia.

14'

Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia pod wrocławską bramką.

13'

Goście poczuli krew i ruszyli ponownie lewą stroną. Daniel Szczepan nie doskoczył do wrzutki, ale piłkarze Śląska wybijają na rzut rożny.

17:46

Pierwszy strzał na bramkę i gol dla "Niebieskich"! Soma Novothny

11'

Dokładne dośrodkowanie Miłosza Kozaka z lewej strony na 6. metr. Tam najwyżej wyskoczył Soma Novothny, który mocnym uderzeniem głową wpisuje się na listę strzelców!

11'

GOL DLA RUCHU! STRZELCEM SOMA NOVOTHNY!!!

10'

Odrobinę za mocne zagranie Nahuela Leivy do Erika Exposito. Dante Stipica wznawia grę z "piątki".

9'

Mocne zagranie na lewą stronę do rozpędzonego Miłosza Kozaka. Simeon Petkow nie kalkulował - wybija za linię boczną.

8'

Przerwa w grze Tomasz Wójtowicz nie jest w stanie grać, gdy runął na murawę. Okazało się, że... najprawdopodobniej źle dobrał obuwie.

7'

Kolejne płaskie zagranie Mateusza Żukowskiego w poszukiwaniu Erika Exposito. Hiszpan nie miał szans, by dojść do piłki.

6'

Jeszcze sędziowie z wozu VAR analizowali, czy powinien być rzut karny dla gospodarzy po tym, jak piłka trafiła w rękę Daniela Szczepana "przyklejoną" do ciała. Ostatecznie sędzia nakazuje grać dalej.

5'

Chorzowianie nie tylko wyszli z opresji po wrzutce Petra Schwarza, lecz także z kontrą. Ta została przerwana kilka metrów za linią środkową.

4'

Nie wyszło lewą, to piłkarze Jacka Magiery zaatakowali prawą stroną. Mateusz Żukowski urwał się rywalowi i zagrywa płasko w "szesnastkę". Josema wybija za linię końcową.

3'

Juliusz Letniowski faulowany blisko swojego pola karnego. Sędzia nie chciał sięgać do kieszonki na samym początku spotkania.

2'

Nahuel Leiva wrzuca z lewej strony w pole karne. Chorzowianie wybijają piłkę.

1'

Martin Konczkowski ruszył odważnie prawą stroną. Powstrzymał go Łukasz Moneta, kierując piłkę za linię boczną

1'

Na gwizdek Wojciecha Mycia spotkanie ze środka zaczynają gospodarze!

17:31

Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poświęcona Franciszkowi Tokarskiemu, który grał w Akademii Śląska Wrocław. Miał zaledwie 14 lat.

17:29

Kapitanami są napastnicy - Erik Exposito i Daniel Szczepan. Kapitanowie w meczu Śląsk - Ruch

17:27

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

17:23

Potencjalnie już po tym weekendzie Ruch może spaść do 1 ligi - od dawna bowiem nie wszystko jest w nogach jego piłkarzy.

17:21

Do piątku sprzedało się 20 tys. wejściówek. Ruch nie wygrał żadnego z sześciu ostatnich meczów. Ostatnio przegrał u siebie z Widzewem Łódź 2:3. Za Śląskiem jest bezbramkowo remis z Legią w Warszawie.

17:18

Skład Ruchu Chorzów

17:17

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

17:15

Przed tą koleją drugi Śląsk miał cztery punkty mniej od Jagiellonii. Teraz w zależności od wyniku jego strata stopnieje do dwóch punktów, pozostanie na tym samym poziomie (w przypadku remisu) albo wzrośnie do pięciu punktów, jeśli wygra Ruch.

17:12

Skład Śląska Wrocław

17:10

Śląsk dostał w piątek wieczorem prezent z Białegostoku. Liderująca Jagiellonia nie zdołała wygrać z Pogonią Szczecin (2:2). Miejsca nie straci, ale część przewagi może - o ile punkty zostaną we Wrocławiu.

17:05

Z Zabrza, gdzie Górnik pokonał ŁKS aż 4:1 szybciutko przenosimy się do Wrocławia. Już za 25 minut Śląsk zmierzy się z Ruchem Chorzów. Obie ekipy celują w komplet punktów. Gospodarze, by utrzymać się na podium. "Niebiescy" zaś - by przedłużyć szanse na pozostanie w Ekstraklasie.

Mecz Śląsk - Ruch poprowadzi Wojciech Myć...