• Mateusz Bartolewski - 2
  • Daniel Szczepan - 2 (Mike Huras - 3)
  • Soma Novothny - 3 (Tomasz Foszmańczyk - bez oceny)
90'

+2' Koniec meczu! Pogoń Szczecin zagrała na "piątkę", pokonując przed własną publicznością Ruch Chorzów aż 5:0.

29. kolejka PKO Ekstraklasy

• Pogoń Szczcecin - Piast Gliwice (sobota 20 kwietnia, godz. 15)
  • Ruch Chorzów - Widzew Łódź (sobota 20 kwietnia, godz. 17:30)
90'

+1' Dośrodkowanie Tomasza Wójtowicza nie znalazło adresata.

90'

Jarosław Przybył dolicza co najmniej 2 minuty do drugiej połowy.

89'

Maciej Sadlok upomniany żółtą kartką za faul.

22:17

Ciężki wieczór dla Ruchu i jego trenera... Janusz Niedźwiedź

87'

Atak Pogoni lewą stroną przynosi rzut rożny. Dośrodkowanie nie przynosi zagrożenia.

86'

Maciej Sadlok podłączył się do akcji ofensywnej. Zbiega z piłką z lewej strony do prawej nogi, ale jego strzał nie sprawił problemu bramkarzowi.

84'

Mike Huras podaje za mocno na prawą stronę do Tomasza Wójtowicza. Ciekawie zapowiadająca się akcja gości spaliła na panewce.

83'

Odrobinę za mocne podanie Marcela Wędrychowskiego do wbiegającego w "szesnastkę" Linusa Wahlqvista. Michał Buchali wznawia grę z "piątki".

81'

Nieatakowany Leo Borges ruszył odważnie środkiem. Jego strzał mija bramkę "Niebieskich" w bezpiecznej odległości.

22:10

Maszyna Jensa Gustafssona

80'

Mike Huras ruszył z piłką środkiem. Nie miał za bardzo z kim grać, podał też niedokładnie.

80'

Soma Novothny kończy występ w dzisiejszym meczu. Zmienia go Tomasz Foszmańczyk, który przejmuje opaskę kapitana.

79'

18 931 widzów w Szczecinie na meczu Pogoni z Ruchem Chorzów.

78'

Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką gości.

77'

Na prawej stronie pograli Marcel Wędrychowski i Linus Wahlqvist. Szweda w polu karnym powstrzymuje Maciej Sadlok wybiciem na rzut rożny.

74'

... a za żegnanego gromkimi brawami Kamila Grosickiego pojawia się Olaf Korczakowski.

74'

Podwójna zmiana w Pogoni: Benedikt Zech wchodzi za Mariusza Malce...

72'

... a za Josemę melduje się Maciej Sadlok.

22:03

[WIDEO] 47' EFTHYMIS KOULOURIS PO RAZ PIERWSZY (3:0)

[WIDEO] 54' I 59' EFTHYMIS KOULOURIS (4:0, 5:0)

72'

Mike Huras zmienia Daniela Szczepana...

71'

To powinien być gol dla Pogoni!!!

Kamil Grosicki wykłada piłkę w polu karnym Patrykowi Paryzkowi, ale ten uderza nad poprzeczką!

69'

Nieudany strzał Tomasza Wójtowicza głową. Pomylił się dość wyraźnie.

64'

... a Patryk Pazyrek melduje się na boisku za Efthymisa Kouloutisa.

64'

Podwójna zmiana w Pogoni: Marcel Wędrychowski pojawia się za Wahana Biczachczjana...

63'

Filip Wilak uderza z dystansu obok bramki Pogoni.

61'

... a za Łukasza Monetę melduje się Filip Wilak.

61'

Bartłomiej Barański zmienia Filipa Starzyńskiego...

21:52

3 gole w 12 minut! Hattrick Efthymisa Koulourisa

59'

Trzy gole greckiego napastnika w 12 minut!!!

Leonardo Koutris dokładnie wrzuca z lewej strony na 5. metr do rodaka, który uderzeniem głową puszcza piłkę w kozioł tak, że wpada do siatki przy prawym słupku!

59'

HATTRICK EFTHYMISA KOULOURISA!!!

57'

Kamil Grosicki chciał prostopadłym podaniem uruchomić Leonardo Koutrisa. W porę zorientowała się obrona Ruchu.

57'

Kamil Grosicki ruszył odważnie lewą stroną Za mocno wypuścił sobie piłkę, która przekroczyła linię końcową.

56'

Wysokie dośrodkowanie w "szesnastkę". gdzie bez problemu radzi sobie Valentin Cojocaru. Spokojnie łapie piłkę.

56'

Lekko przybici chorzowianie próbują coś zdziałać "z przodu". Wywalczyli rzut wolny.

54'

Linus Wahlqvist przejmuje piłkę na prawej stronie i ruszył w pole karne Ruchu. Podaje płasko na 11. metr do Ethymisa Koulourisa, który w pierwszym kontakcie przejął piłkę, a w drugim uderzył w stronę bramki. Tor lotu zmienił jeszcze Patryk Stępiński, ale ostatecznie futbolówka znalazła się w siatce!

54'

DUBLET EFTHYMISA KOULOURISA!!!

53'

Wahan Biczachczjan w roli prawoskrzydłowego wykłada płasko przed pole karne do Kamila Grosickiego. Zabrakło strzału.

50'

Cięte dośrodkowanie przed pole karne do Wahana Biczachczjana, który składał się do strzału. Piłka długo leciała, z czego skorzystali goście. Ormianin uniemożliwił faulem kontrę "Niebieskich".

49'

A gospodarze idą za ciosem. Wywalczyli rzut rożny po akcji lewą stroną.

21:39

Po strzelonej bramce Efthymis Koulouris trzymał koszulkę Rafała Kurzawy, który z powodu kontuzji nie zagra już w tym sezonie. Poczynania kolegów ogląda z trybun Rafał Kurzawa

47'

Dokładny przerzut na prawa stroną do Wahana Biczachczjana. Ten nieatakowany ruszył po linii, by z ok. narożnika pola karnego zagrać płasko na bliższy słupek. Tam obrońcę Ruchu wyprzedził Efthymis Koulouris, który uderzeniem bez przyjęcia "pod ladę" wpisuje się na listę strzelców!

47'

GOL DLA POGONI! STRZELCEM EFTHYMIS KOULOURIS!!!

46'

Druga połowa rozpoczęta! Ruch przystępuje do niej w niezmienionej "jedenastce".

46'

Joao Gamboa wychodzi na drugą połowę za Alexandra Gorgona.

21:29

Wracamy do Szczecina, gdzie kończy się przerwa w meczu Pogoni z Ruchem Chorzów. Po pierwszej połowie gospodarze prowadza po trafieniach Mateusza Bartolewskiego (samob.) i Adriana Przyborka.

Co nas czeka po zmianie stron?

21:25

To idzie młodość

21:24

Weszliśmy w mecz bardzo dobrze. Bramka już na samym początku, [a wtedy] zawsze się dużo łatwiej gra. Co do poprawy? Stwarzamy sobie tę sytuacje, jest OK, ale myślę, że w "budowaniu" moglibyśmy coś poprawić. Wynik jest dobry 2:0, ale musimy wyjść na drugą połowę i musimy po prostu grać to samo: przeważać na boisku i udowodnić to bramkami.
- Wiadomo, że uderzenie może się wydawać, że jest bardzo ładne, chociaż nie chodziło mi o to. No, ale wpadło! W końcu mam tą pierwszą bramkę [w Ekstraklasie] i oby tak dalej

. - powiedział w przerwie Adrian Przyborek, pomocnik Pogoni Szczecin.

45'

+3' Koniec pierwszej połowy. Pogoń Szczecin prowadzi z Ruchem Chorzów (2:0). Bramki strzelili Mateusz Bartolewski (samob.) i Adrian Przyborek.

45'

+2' Soma Novothny uderza z pola karnego obok bramki Pogoni.

45'

+1' Fredrik Ulvestad uderza z pola karnego nieznacznie obok dalszego rogu. Wydawało się, że jeszcze po drodze był rykoszet od Patryka Sikory. Ostatecznie grę z "piątki" wznawia Michał Buchalik.

45'

Jarosław Przybył dolicza co najmniej 2 minuty do pierwszej połowy.

21:15

[WIDEO] 35' GOL ADRIANA PRZYBORKA (2:0)

45'

Po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego z rzutu rożnego Daniel Szczepan główkuje wysoko nad bramką.

44'

Szymon Szymański był blisko wpisania się na listę strzelców! Jego atomowe uderzenie prostym podbiciem zbija bramkarz Pogoni na rzut rożny!

42'

Efthymis Koulouris uderza płasko zza linii 16. metra w stronę prawego rogu! Michał Buchali broni!

40'

Leo Borges w ostatniej chwili wślizgiem blokuje strzał Łukasza Monety z pola karnego! Gdyby nie ta interwencja, to najprawdopodobniej goście cieszyliby się z bramki kontaktowej!

21:11

Gdyby został na własnej połowie... Efthymis Koulouris na spalonym

37'

Mocne wybicie Valentina Cojocaru do Efthymisa Koulourisa, który na przedpolu "objechał" Michała Buchalika, by z ok. 18 metrów uderzyć do pustej bramki! Sęk w tym, że Grek był na minimalnym spalonym! W kluczowym momencie był za linią środkową!!!

21:09

Z tej pozycji Michała Buchalika przelobował Adrian Przyborek Adrian Przyborek

35'

Premierowe trafienie młodzieżowca w Ekstraklasie! Ale za to jakie!!!

Kamil Grosicki posyła piłkę z prawego narożnika w okolice bliższego słupka, który sprytnie podbił futbolówkę tak, że ta lobuje Michała Buchalika i wpada do siatki!

35'

GOL DLA POGONI! STRZELCEM ADRIAN PRZYBOREK

34'

Michał Buchalik na wślizgu wybija piłkę na rzut rożny, uprzedzając rozpędzonego Linusa Wahlqvista.

34'

Dośrodkowanie Tomasza Wójtowicza straciło na impecie. Piłkę na wysokości bliższego słupka spokojnie łapie Valentin Cojocaru.

33'

Po chwili Patryk Sikora uderza z dystansu wysoko nad bramką

33'

Mocne dośrodkowanie Tomasza Wójtowicza w pole karne. Leo Borges wyskoczył najwyżej.

32'

Przytomna interwencja Valentina Cojocaru. Łapie piłkę w polu bramkowym, uprzedzając Somę Novothny'ego.

31'

Ostre starcie Daniela Szczepana z Leo Borgesem. O dziwo obrońca Pogoni nie został upomniany żółtą kartką za wejście w nogi rywala.

30'

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 1:0

• 3 Strzały 4
  • 0 Strzały celne 0
29'

Goście w komplecie na murawie. Filip Starzyński może grać.

21:00

Filip Starzyński

27'

Przerwa w grze. Filip Starzyński zgłasza uraz. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego. "Figo" musi na moment opuścić boisko.

26'

Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Ruchu.

25'

Josema upomniany żółtą kartką. Biegł za Wahanem Biczachczjanem, trzymając go za rękę, aż Ormianin padł na murawę.

24'

Valentin Cojocaru zwlekał z wybiciem piłki. Ruszył na niego Soma Novothny, który wykonał wślizg tuż obok rumuńskiego bramkarza. Ten w wyniku "podmuchu wiatru" upadł na murawę. Soma Novothny i Valentin Cojocaru

22'

Odważna próba Łukasza Monety z ok. 30 metrów. Piłka poszybowała metr-półtora obok prawego słupka.

21'

Valentin Cojocacu podaje podcinką na lewa stronę do Mariusza Malca. Ten nie ruszył do piłki. Chorzowianie najpierw zyskali aut, a po chwili korner.

20'

Przerwa w grze. Patryk Sikora niefortunnie upadł po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego. Dodatkowo przypadkowo wpadł na niego Josema.

Wydaje się, że kapitan "Niebieskich" będzie w stanie grać dalej.

18'

Tomasz Wójtowicz nie dysponuje taką szybkością, by opanować piłkę na prawej stronie. Zdecydowanie za dużo siły w podanie włożył Patryk Sikora.

16'

Nieatakowany Leo Borges ruszył z futbolówką środkiem. Gdyby zagrał odrobinę mocniej po linii do Fredrika Ulvesatada, to "Portowcy" mogliby wycisnąć z tej akcji zdecydowanie więcej.

16'

Mocne przerzut na lewą flankę do Łukasza Monety. Ten zdołał zagrać "świecę" przed bramkę już zza linii końcowej.

20:45

[WIDEO] 2' SAMOBÓJ MATEUSZA BARTOLEWSKIEGO (1:0)

14'

Alexander Gordon dopada w kole środkowym do bezpańskiej piłki. Podaje z powietrza niedokładnie na lewą stronę do Leonardo Koutrisa.

12'

Kamil Grosicki miał teraz sporo miejsca na lewej stornie. Podholował kilkanaście metrów, po czym wrzuca w "szesnastkę" poza zasięgiem greckiego napastnika Pogoni.

11'

W odpowiedzi Daniel Szczepan podaje na lewą stronę, gdzie był Łukasz Moneta. Ten nie poradził sobie z Leo Borgesem.

10'

Adrian Przyborek chciał uruchomić podaniem Efthymisa Koulourisa. Młodzieżowiec zagrał jednak niedokładnie.

8'

Kolejny stały fragment gry gości. Bez problemu poradzili sobie szczecinianie.

20:37

Pierwsza akcja gospodarzy na początku spotkania daje prowadzenie!

5'

Rzut wolny dla Ruchu z lewej strony. Po wrzutce Mateusza Bartolewskiego anemiczny strzał nie sprawił problemu Valentinowi Cojocaru.

4'

Piłkarze Jensa Gustafssona ruszyli za ciosem! Efthymis Koulouris "łamie" akcję z prawej strony do środka i uderza technicznie (lewą nogą) w stronę dalszego rogu! Pomylił się nieznacznie!

2'

Przechwyt gospodarzy na lewej stronie. Kamil Grosicki przebiegł z piłką po linii, po czym podaje do środka, gdzie Fredrik Ulvestad rozciąga grę na prawo do Adriana Przyborka. Ten prostopadłym podaniem uruchomił LInusa Wahlqvista, a Szwed w stylu Łukasza Piszczka wycofuje płasko w pole karne. Akcję chciał przerwać Mateusz Bartolewski, ale uczynił to niefortunnie - na wślizgu skierował piłkę od siatki przy bliższym słupku, obok bezradnego Michała Buchalika!

2'

CO ZA PECH MATEUSZA BARTOLEWSKIEGO! SAMOBÓJ!!!

1'

Szybki przechwyt beniaminka i od razu podanie do Somy Novothny'ego. Ten przyjmuje piłkę przed linią 16. metra, po czym podaje do Łukasza Monety. Jego strzał mija bramkę "Portowców" w bezpiecznej odległości.

1'

Na gwizdek Jarosława Przybyła spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Ruchu Chorzów!

20:28

Obie drużyny wychodzą na murawę! Kapitanami są Kamil Grosicki i Patryk Sikora.

20:23

W rundzie jesiennej Pogoń bez problemu pokonała beniaminka (3:0). Na listę strzelców wpisali się Fredrik Ulvestad, Kamil Grosicki i Maciej Sadlok (samob.).

Jak będzie dzisiaj?

20:21

Co łączy oba kluby? Między innymi Dante Stipica, czyli bramkarz, który został wypożyczony z Pogoni Szczecin do Ruchu Chorzów. Nadal nie wiemy, czy golkiper w piątek wystąpi. - W związku z tym ewentualny występ bramkarza w wiosennym meczu przeciwko Portowcom aktywuje konieczność opłacenia przez Ruch Chorzów uzgodnionej przez obie strony dodatkowej opłaty - zakomunikował w styczniu szczeciński klub.

20:18

Skład Ruchu Chorzów

20:15

Ruch Chorzów znajduje się w strefie spadkowej, ale nadal może walczyć o utrzymanie w Ekstraklasie. Obecnie "Niebiescy" są na 17. miejscu z dorobkiem 20 punktów. Do Korony Kielce, która na razie jest bezpieczna, brakuje im siedmiu punktów. Margines błędu jest bardzo mały, dlatego trzeba zdobywać "oczka" nawet z tak mocnymi zespołami jak Pogoń Szczecin.

20:12

Skład Pogoni Szczecin

20:10

Pogoń Szczecin ma minimalne szanse na podium Ekstraklasy, dlatego "Portowcy" z pewnością w pełni skupią się na finale Pucharu Polski z Wisłą Kraków. Wygrana zagwarantuje podopiecznym trenera Gustafssona cenny puchar, ale także możliwość gry w eliminacjach Ligi Europy. W meczach Ekstraklasy można więc testować zawodników rezerwowych i młodszych.

20:07

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

20:05

SuperPiątek w 29. kolejce PKO Ekstraklasy trwa w najlepsze. Po meczu "o 6 punktów" między Wartą Poznań a Koroną Kielce (1:0) przenosimy się do Szczecina, gdzie już za 25 minut Pogoń Szczecin zmierzy się z Ruchem Chorzów. Oba zespoły są na różnych biegunach tabeli, ale cel mają wspólny - wygrać. Kto go zrealizuje?

Mecz Pogoń - Ruch poprowadzi Jarosław Przybył...