• Alen Mustafić - 3 (Petr Schwarz - 3)
  • Nahuel Leiva - 2
  • Patryk Klimala - 2
90'

+5' Koniec meczu! Górnik Zabrze pokonuje Śląsk Wrocław po dublecie Kamila Lukoszka!

90'

+3' Nahuel Leiva upomniany żółtą kartką za faul na Eriku Janżą. To jego czwarte "żółtko" w tym sezonie, więc nie zagra za tydzień z Legią Warszawa (niedziela 21 kwietnia, godz. 17:30).

90'

+3' Piotr Samiec-Talar powstrzymany na lewej stronie. Po rzucie rożnym nie ma zagrożenia pod bramką drużyny prowadzonej przez Jana Urbana.

90'

+2' Chóralne śpiewy kibiców Górnika. Zaczęli świętowanie zwycięstwa.

90'

Szymon Marciniak dolicza 5 minut do drugiej połowy.

90'

Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką gospodarzy.

89'

Daniel Bielica paruje strzał Mateusza Żukowskiego!

86'

Paweł Olkowski zmienia Kamila Lukoszka, strzelca obu bramek.

19:20

Premierowe bramki młodzieżowca w PKO Ekstraklasie Drugi gol Kamila Lukoszka

85'

Lawrence Ennali wrzuca wyższy bieg na lewym skrzydle i biegnie w stronę bramki Śląska! W polu karnym dokładnie podaje po ziemi do Kamila Lukoszka, który uderzeniem bez przyjęcia po raz drugi dzisiaj pokonuje Rafała Leszczyńskiego!

85'

DUBLET KAMILA LUKOSZKA!!!

84'

(Poza boiskiem) Krzysztof Kapelan - trener przygotowania motorycznego w Śląsku Wrocław - ukarany czerwoną kartką.

83'

... a za Adriana Kapralika melduje się Sebastian Musiolik.

83'

Podwójna zmiana w Górniku: Kostas Triantafyllopoulos zastępuje Rafała Janickiego...

82'

Mateusz Żukowski dopada do piłki w "szesnastce" i uderza w stronę bramki! Trafia w klatkę piersiową Szymona Czyża!

81'

Petre Pokorny upomniany żółtą kartką za faul. To już 10. "żółtko" na jego koncie w tym sezonie.

80'

Za mocny przerzut na lewą stronę do Patryka Janasika. Ten mimo wślizgu nie zdążył do futbolówki.

79'

Peter Pokorny podaje nie w tempo do Mateusza Zukowskiego. Zabrzanie niepotrzebnie wybijają na uwolnienie. Piłka jak bumerang wraca w okolice pola karnego gospodarzy.

77'

... a za Patricka Olsena melduje się Mateusz Żukowski.

77'

Patryk Janasik zmienia Jehora Macenkę...

76'

19 371 widzów w Zabrzu na meczu Górnika ze Śląskiem Wrocław.

19:09

Tu powinien być gol! Kryspin Szcześniak

75'

NIE MA GOLA DLA GÓRNIKA!!!

Erik Janża wrzuca z rzutu wolnego na dalszy słupek, skąd Kryspin Szcześniak uderza głową tuż obok bramki! Wrzawa kibiców gospodarzy, którzy już "widzieli" piłkę w siatce, momentalnie ucichła!

73'

Rafał Janicki ofiarnie przyjmuje piłkę na brzuch po uderzeniu Patryka Klimali.

19:05

Kolejne trzy "oczka" coraz bliżej

72'

Soichiro Kozuki zmienia Piotra Krawczyka.

71'

Dośrodkowanie Patricka Olsena nie dotarło do adresata.

69'

Joehor Macenko, po centrze Nahuela Leivy, uderza głową nad bramką.

67'

Patrick Olsen pada na murawę po kontakcie z Rafałem Janickim, który ruszył odważnie na wślizgu! Gwizdek sędziego, goście cieszą się z rzutu karnego, a tu... rzut wolny dla gospodarzy! Od razu przy Szymonie Marciniaku pojawiło się kilu zawodników w zielonych strojach, ale od razu ich pogonił

64'

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 1:0

• 6 Strzały 9
  • 3 Strzały celne 2
63'

... a za Alena Mustaficia melduje się Petr Schwarz. Zatem Śląska przejdzie na grę czterema obrońcami.

63'

Piotr Samiec-Talar zmienia Łukasza Bejgera...

62'

Jehor Macenko staranował rywala. Ukrainiec wyraźnie "stara się" o żółtą kartkę.

18:53

Był blisko! Stąd strzelał Adrian Kapralik

59'

ADRIAN KAPRALIK!!!

Przejmuje piłkę ok. 30 metrów od bramki i widząc daleko wysuniętego Rafała Leszczyńskiego zdecydował się na strzał! Wyciągnięty jak struna Rafał Leszczyński zbija na rzut rożny! Gdyby Słowak lobował, to mielibyśmy kandydata do "bramki kolejki"!

58'

Strzał Jehora Macenki zupełnie nieudany. Daniel Bielica niezbyt spiesznie ustawia piłkę na "piątce".

57'

Simeon Petrow wślizgiem powstrzymuje rajd Lawrence'a Ennaliego, wybijając piłkę na aut. Gdyby tu się spóźnił, to albo byłaby czerwona kartka, albo niemiecki skrzydłowy miałby kapitalną okazję do podwyższenia prowadzenia!

55'

Wyciągnięty jak struna Rafał Leszczyński odbija strzał Kamila Lukoszka z dystansu! Bramka zdobyta przez młodzieżowca wyraźnie go "napędziła"!

53'

Patryk Klimala szczęśliwie przedarł się w pole karne Górnika i uderza, ale obija SŁUPEK!

51'

Jehor Macenko powalił na murawę Kamila Lukoszka. Rzut wolny dla Górnika; kartki dla Ukraińca nie ma.

18:42

Seria zostanie przedłużona?

49'

przerwa w grze. W starciu z Łukaszem Bejgerem ucierpiał Lawrence Ennali, który runął na murawę. Jeszcze brzuchem wylądował na piłce. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

48'

Próba kontry Górnika w postaci dalekiego zagrania do Piotra Krawczyka. Dobrze ustawiony zawodnik Śląska "przecina" podanie.

47'

Atak Śląska skrzydłem przynosi rzut rożny. Bahuel Leiva również słabo wrzuca. Zabrzanie radzą sobie bez problemu.

46'

Lawrence Ennali przedarł się lewą stroną i wrzuca po raz kolejny zdecydowanie za mocno w pole karne.

46'

Górnik, bez zmian personalnych, zaczyna drugą połowę!

46'

Martin Konczkowski wychodzi na drugą połowę w miejsce Tommaso Guercio.

18:27

Wracamy do Zabrza, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Górnik - Śląsk. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze po pięknej akcji i strzale Kamila Lukoszka, którą można obejrzeć poniżej:

Co nas czeka po zmianie stron?

18:24

ieszy pierwsza bramka na poziomie Ekstraklasy, ale teraz przed nami druga bardzo ciężka druga połowa i mam nadzieję, że utrzymamy to prowadzenie i uda się ten mecz po prostu wygrać.
- Musiałbym jeszcze raz obejrzeć tę akcję na spokojnie, ale wydaje mi się, że bardzo ładna asysta Damiana Rasaka oraz moje wykończenie również [było] tak naprawdę wzorowe

- powiedział w przerwie Kamil Lukoszek, pomocnik Górnika Zabrze

45'

+2' Koniec pierwszej połowy. Po pięknym trafieniu Kamila Lukoszka Górnik Zabrze prowadzi ze Śląskiem Wrocław (1:0).

45'

+2' Lawrence Ennali w roli prawoskrzydłowego huknął wysoko nad bramką.

45'

Szymon Marciniak dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

43'

Lawrence Ennali zapędził się za bardzo w pole karne. Tu powinien być drugi gol dla Górnika!

18:16

Po pięknej akcji Górnika i równie pięknym trafieniu Kamila Lukoszka ręce same składają się do oklasków Lukas Podolski

40'

Składna akcja gospodarzy zwieńczona kapitalnym uderzeniem młodzieżowca z ok. prawego narożnika pola bramkowego w stronę dalszego górnego rogu!

Piękną asystą PIĘTKĄ popisał Damian Rasak, który uruchomił Kamila Lukoszka
.

40'

GÓRNIK PROWADZI! GOL KAMILA LUKOSZKA!!!

38'

Rafał Janicki fauluje na skrzydle rozpędzonego Alena Mustaficia, pociągajac go za koszulkę. Sędzia bez wahania sięga do kieszonki - żółta kartka.

37'

Bardzo złe dośrodkowanie. Piłka ledwie doleciała do pola karnego, skąd została wybita.

37'

Rzut wolny dla Śląska z prawej strony. Piłkę ustawia Nahuel Leiva.

35'

Jehor Macenko wrócił na boisko i niemal od razu fauluje Damiana Rasaka. Po krótko rozegranym rzucie wolnym na prawej stronie Szymon Czyż wyraźnie przeciągnął dośrodkowanie. Piłkę spokojnie łapie Rafał Leszczyński.

34'

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 0:0

• 2 Strzały 5
  • 1 Strzały celne 2
33'

Piotr Krawczyk cofnął się do drugiej linii. Zgrał do Borisa Sekulicia, który dalekim - a przede wszystkim górnym - zagraniem chciał uruchomić Kamila Lukoszka. Ten zderzył się z Jehorem Macenką, który zajmuje się sztab medyczny.

31'

Alen Mustafić decyduje się na strzał. Celownik ma mocno rozregulowany; Daniel Bielica wznawia grę z "piątki".

18:04

Okazje już były. Pora na konkrety

29'

Kamil Lukoszek zameldował się na pozycji prawoskrzydłowego. Płaskie podanie w pole karne przecina Jehor Macenko.

18:01

Próba Lawrence'a Ennaliego

27'

Prosta strata Tommaso Guercio mogła skończyć się utratą gola! Lawrence Ennali przejmuje piłkę i pognał w stronę pola karnego Śląska. "Złamał" akcję do prawej nogi, odrywając się od dwóch rywali, po czym uderza płasko, ale Rafał Leszczyński broni na linii bramkowej!

25'

Przerwa w grze. Sztab medyczny Śląska zajmuje się Łukaszem Bejgerem, który po starciu z Lawrence'em Ennalim niefortunnie upadł na bark w reklamy.

25'

Lawrence Ennali minął z łatwością na lewej stronie trzech rywali. Wrzuca przed bramkę, gdzie zabrakło adresata.

24'

Górne podanie Erika Janży na wolne pole do Piotra Krawczyka. Piłka długo wisiała w powietrzu, Simoen Petrow niespiesznie przesunął się i głową zgrał ją do boku.

22'

A teraz bramkarz Śląska zameldował się na 18. metrze. "Przecina" podanie kierowane do Piotra Krawczyka.

21'

Za mocne dogranie Damiana Rasaka w pole karne. Rafał Leszczyński spokojnie łapie.

20'

Nahuel Leiva trochę zakiwał się na lewej stronie. Skorzystał z tego Boris Sekulić, który jeszcze sprytnie nabił rywala. Daniel Bielica wznawia grę z "piątki".

18'

Strzał Kamila Lukoszka z dalszej odległości zablokowany. Po chwili Szymon Czyż, w roli lewoskrzydłowego, wykłada piłkę na środku pola karnego do Adriana Kapralika. Jego uderzenie spotkał ten sam los, co młodzieżowca.

16'

Erik Janża chciał prostopadłym podaniem po linii uruchomić Lawrence'a Ennaliego. Pomysł był dobry, ale kapitan Górnika włożył w to zagranie zdecydowanie za mało siły.

15'

Od kilku minut przewaga jest po stronie gości. Górnik jest przyczajony, czeka na błąd i możliwość przeprowadzenia kontry.

17:48

Takie sytuacje trzeba wykorzystywać! Pudło Łukasza Bejgera

13'

TO POWINIEN BYĆ GOL DLA ŚLĄSKA!!!

Krótkie dośrodkowanie z prawego narożnika w pole bramkowego, gdzie po zgraniu na dalszy słupek Łukasz Bejger przestrzelił, posyłając piłkę z kilku metrów nad poprzeczką!

12'

Dogranie Alena Mustaficia nie znalazło adresata na bliższym słupku. Po chwili Peter Pokorny zdecydował się na strzał z dystansu! Daniel Bielica nie dał się zaskoczyć!

8'

Daniel Bielica paruje strzał Nahuela Leivy Górnik - Śląsk

8'

Mocne uderzenie Nahuela Leivy w stronę prawego rogu, ale wyciągnięty jak struna Daniel Bielica odbija do boku!

7'

Rzut wolny dla wicelidera Ekstraklasy. Piłka ustawiona na 18, metrze, na wprost bramki. Może być groźnie.

6'

Po źle rozegranym rzucie rożnym z kontrą ruszyli piłkarze Jacka Magiery. Dokładny przerzut na prawą stronę do Alena Mustaficia, który nie dość, że nie poradził sobie z Damianem Rasakiem, to jeszcze go faulował.

5'

Po chwili Damian Rasak uruchomił górnym podaniem Borisa Sekulicia. Uprzedził go jednak Aleks Petkow, który wybija na rzut rożny.

4'

Adrian Kapralik odebrał piłkę Nahuelowi Leivie blisko pola karnego gości. Sęk w tym, że podał niedokładnie do Piotra Krawczyka.

2'

Miękka wrzutka Erika Janży w "szesnastkę" na Rafała Janickiego. Ten nie sięgnął piłki, którą spokojnie łapie Rafał Leszczyński.

2'

Kamil Lukoszek pognał z piłką środkiem. Dał się sfaulować ok. 30 metrów od bramki gości.

1'

Na gwizdek Szymona Marciniaka spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Śląska!

17:30

Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poświęcona Franciszkowi Tokarskiemu, byłego piłkarza Akademii Śląska. Miał zaledwie 14 lat...

17:29

Kapitanami są obrońcy - Erik Janża i Łukasz Bejger. Kapitanowie w meczu Górnik - Śląsk

17:28

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

17:21

W rundzie jesiennej Górnik wyszarpał we Wrocławiu remis (1:1). W doliczonym czasie gry Szymon Czyż wpisał się na listę strzelców, odpowiadając na trafienie Erika Exposito.

Jak będzie dzisiaj?

17:18

Skład Śląska Wrocław

17:15

Śląsk Wrocław rundę jesienną zakończył na 1. miejscu w tabeli, ale razem z nowym rokiem przyszła także słabsza forma. WKS powoli wraca na dobre tory za sprawą m.in. Erika Exposito, który odblokował się po wielu tygodniach bez bramki. Hiszpana jednak zabraknie w Zabrzu, gdyż przekroczył limit żółtych kartek. Ostatnia wygrana z Wartą Poznań z pewnością uskrzydliła piłkarzy i dała dodatkowego "kopa". Czy WKS powalczy jeszcze o mistrzostwo?

17:12

Skład Górnika Zabrze

17:10

Ostatnio Górnik Zabrze pokazał solidną formę w PKO BP Ekstraklasie. W ich ostatnich pięciu meczach ligowych odnotował trzy zwycięstwa jeden remis i jedną porażkę. Wyniki pokazują, że zespół jest w dobrej dyspozycji i w nadchodzących tygodniach może walczyć nawet o miejsce gwarantujące eliminacje do europejskich pucharów. Czy ekipa Jana Urbana zrobi niespodziankę na finiszu rozgrywek?

17:07

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

17:05

Po emocjonującym meczach w Łodzi, gdzie ŁKS pokonał Radomiak (3:2) i sensacyjnej porażce Jagiellonii z Cracovią (1:3), przenosimy się do Zabrza! Już tylko 25 minut dzieli nas do starcia Górnika ze Śląskiem Wrocław.

Gospodarze chcą umocnić swoją pozycję w górnej "ósemce". Z kolei Śląsk - w przypadku wygranej - WRÓCI NA FOTEL LIDERA PKO EKSTRAKLASY. Obie drużyny mają więc o co grać.

Mecz Górnik - Śląsk poprowadzi Szymon Marciniak...