14:28

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanej niedzieli!

14:27

14:27

Za dwa tygodnie, po przerwie reprezentacyjnej Korona Kielce pojedzie do Łodzi na mecz z Widzewem, natomiast Pogoń Szczecin zmierzy się u siebie z Cracovią.

• Yoav Hofmeister - 3
  • Jacek Podgórski - 4, (Jakub Konstantyn - bez oceny)
  • Martin Remacle - 3
  • Nono - 3
  • Dawid Błanik - 4, (Mateusz Czyżycki - 3)
  • Jewgienij Szykawka - 2, (Adrian Dalmau - bez oceny)

Pogoń Szczecin

• Valentin Cojocaru - 3
  • Linus Wahlqvist - 3
  • Benedikt Zech - 3, (Leo Borges - 2)
  • Mariusz Malec - 3
  • Leonardo Koutris - 2
  • Joao Gamboa - 3, (Alexander Gorgon - 4)
  • Wahan Biczachczjan - 2, (Rafał Kurzawa - 3)
  • Adrian Przyborek - 3, (Marcel Wędrychowski - 2)
  • Fredrik Ulvestad - 3
  • Kamil Grosicki - 4
  • Efthymis Koulouris - 4
14:25

Bardzo dobry mecz w Kielcach dla postronnych obserwatorów, jednak żadna z drużyn nie może czuć się zadowolona. Korona prowadziła do przerwy i miała szansę na odskoczenie od strefy spadkowej. Natomiast Pogoń zalicza trzecie kolejne spotkanie bez zwycięstwa.

95'

Koniec meczu! Korona dzieli się punktami z Pogonią.

95'

Dobra wrzutka Rafała Kurzawy, jednak żaden z partnerów nie zdołał oddać strzału.

94'

Zła wrzutka boku boiska. Pogoń wyszła z kontrą, ale skończyło się tyko na rzucie rożnym.

93'

Chyba ostatnia szansa Korony na zdobycie bramki. Daleki wrzut z autu.

91'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej 4 minuty.

90'

To mogła być decydująca akcja tego meczu! Adrian Dalmau wpadł w pole karne Pogoni, oddał strzał, który zatrzymał się na słupku!

89'

Kamil Grosicki popędził środkiem pola, jednak zamiast podać, oddał fatalny strzał.

87'

Goście niemal cały czas rozgrywają piłkę na połowie przeciwnika, ale niewiele z tego wynika.

84'

W ostatnich minutach meczu naciska Pogoń. "Portowcy" walczą o komplet punktów.

82'

Natomiast Adrian Dalmau pojawił się w miejsce Jewgienija Szykawki.

82'

Dwie roszady w Koronie Kielce. Jakub Konstantyn zmienił Jacka Podgórskiego.

80'

Nono znakomicie zacentrował w pole karne gości, ale tam spóźniony był Jewgienij Szykawka.

78'

Czwarta zmiana w szeregach Pogoni. Marcel Wędrychowski zastąpił Adriana Przyborka.

76'

Linus Wahlqvist ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

75'

Teraz Rafał Kurzawa otrzymał podanie w "szesnastkę" Korony. Gracz Pogoni spudłował.

74'

Na Suzuki Arena jest dzisiaj 10 417 widzów.

73'

Leonardo Koutris dostał piłkę w polu karnym gospodarzy, ale nie zdołał oddać strzału.

72'

Zmiana także w Pogoni. Leo Borges zastąpił Benedikta Zecha.

70'

Roszada w składzie Korony. Mateusz Czyżycki zmienił Dawida Błanika.

69'

Martin Remacle ukarany żółtą kartką.

68'

Kamil Grosicki świetnie dograł ze skrzydła, Efthymis Koulouris wyłożył piłkę do Alexandera Gorgona, a ten huknął tak, że Xavier Dziekoński nie miał absolutnie żadnych szans!

67'

67'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Alexander Gorgon z pięknym trafieniem! W Kielcach mamy remis!!!

65'

Jacek Podgórski oddał mocny strzał zza pola karnego, ale minimalnie spudłował.

63'

Pogoń próbuje atakować, by doprowadzić do wyrównania. Korona wychodzi z groźnymi kontratakami.

61'

Dobra wrzutka w "szesnastkę" Korony, ale arbiter dopatrzył się faulu na jednym z graczy gospodarzy.

60'

Po ofensywnej akcji Pogoń wywalczyła rzut rożny.

58'

To musiała być bramka dla Korony Kielce! Jewgienij Szykawka minął rywala i wpadł w pole karne Pogoni, jednak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem!

56'

Alexander Gorgon ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

54'

54'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kamil Grosicki daje kontakt swojej drużynie!!! Xavier Dziekoński był bardzo blisko obrony tego strzału.

52'

Rzut karny dla Pogoni Szczecin!

51'

Sędzia Piotr Lasyk sam sprawdzi sytuację na monitorze VAR! Chodzi o zagranie ręką jednego z graczy Korony.

50'

Arbitrzy sprawdzają potencjalny rzut karny dla Pogoni Szczecin!

49'

Kamil Grosicki popędził skrzydłem, dobrze dośrodkował, ale żaden z partnerów nie zdołał oddać strzału.

48'

Długa akcja Korony, goście nie potrafią odebrać piłki pod własnym polem karnym.

46'

Rozpoczynamy drugą odsłonę spotkania!

46'

Natomiast Rafał Kurzawa pojawił się w miejsce Wahana Biczachczjana.

46'

W przerwie dwie zmiany w szeregach Pogoni Szczecin. Alexander Gorgon zastąpił Joao Gamboę

13:33

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę Suzuki Areny. Za chwilę wznowimy rywalizację.

13:25

13:19

Gospodarze są lepsi praktycznie w każdym aspekcie. "Portowcy" mieli momenty, ale nie potrafią znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych rywali. Na relację z drugiej połowy zapraszamy za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu! Korona absolutnie zasłużenie prowadzi z Pogonią 2:0.

45'

W doliczonym czasie gry Korona naciska jeszcze bardziej.

45'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej 2 minuty.

45'

Jacek Podgórski oddał strzał z dystansu, jednak nie zrobił tego udanie.

43'

Jacek Podgórski uratował piłkę przed wyjściem na aut, świetnie zwiódł przeciwnika i wpadł w "szesnastkę", po czym wyłożył futbolówkę do Dawida Błanika. Ten mocnym strzałem podwyższył prowadzenie "Złocisto-Krwistych"!

42'

42'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Korona podwyższa prowadzenie!!! Dawid Błanik wpisuje się na listę strzelców.

41'

Marcel Pięczek dostał piłkę na lewym skrzydle, ale jego próba dośrodkowania została zablokowana.

39'

Druga żółta kartka dla gracza Korony. Tym razem ukarany Nono.

38'

Kamil Grosicki pokusił się o strzał z dystansu, jednak trafił wprost w rywala.

37'

Piotr Malarczyk ucierpiał po starciu we własnym polu karnym. Potrzebował pomocy medycznej, ale za chwilę będzie zdolny do gry.

36'

Kamil Grosicki zagrał w pole karne Korony, ale gospodarze zdołali odebrać piłkę.

34'

Szczecinianie rozgrywają piłkę w środku pola, ale bez konkretów.

32'

Pogoń rozgrywa piłkę w środku pola, jednak na razie podopieczni Jensa Gustafssona biją głową w mur.

30'

Jewgienij Szykawka otrzymał podanie w "szesnastce" gości, jednak oddał niecelny strzał.

28'

Prostopadłe zagranie do gracza Korony, jednak ponownie arbiter dopatrzył się spalonego.

26'

Na razie Pogoń zupełnie nie potrafi znaleźć sposobu na świetnie dysponowanych gospodarzy.

23'

Dawid Pięczek z rzutu rożnego dośrodkował idealnie na głowę Nono, a ten zupełnie niepilnowany - wpakował futbolówkę do bramki!

22'

22'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Korona obejmuje prowadzenie po trafieniu Nono!!!

21'

Dawid Błanik świetnie zacentrował w pole karne Pogoni, jednak goście wyszli obronną ręką.

20'

Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki teraz Korona z przewagą w środku pola.

18'

Wydawało się, że świetne prostopadłe podanie do Dawida Błanika, który mocnym strzałem wpakował piłkę do bramki gości! Jednak zawodnik Korony był na pozycji spalonej.

17'

W ostatnich minutach częściej przy piłce utrzymuję się "Portowcy". Jednak niewiele z tego wynika.

15'

Wahan Biczachczjan uderzył wprost w przeciwnika.

14'

Yoav Hofmeister ukarany żółtą kartką za faul tuż przy linii własnego pola karnego. Będzie znakomita szansa dla Pogoni.

12'

Nieco więcej gry w środku pola. Oba zespoły walczą o zyskanie przestrzeni.

11'

W odpowiedzi Kamil Grosicki zacentrował w "szesnastkę" Korony, ale piłka nie trafiła do żadnego z partnerów.

10'

Jewgienij Szykawka ruszył z impetem lewą stroną boiska, wpadł w pole karne gości, lecz podał bardzo niecelnie.

9'

Powoli do głosu zaczyna dochodzić Pogoń Szczecin. Na razie "Portowcy" mają duży problem z utrzymaniem się przy piłce na połowie przeciwnika.

7'

Martin Remacle oddał sytuacyjne uderzenie zza pola karnego, jednak Valentin Cojocaru spokojnie interweniował.

5'

Wahan Biczachczjan ucierpiał w środku pola, ale za chwilę wróci do gry.

4'

Wykonanie stałego fragmentu gry podobne jak wcześniej, czyli nieudane.

3'

Ależ początek meczu w wykonaniu "Złocisto-Krwistych". Kolejna ofensywna akcja i kolejny rzut rożny.

2'

Wrzutka z narożnika boiska bez zagrożenia pod bramką Pogoni.

1'

Korona już na samym początku wywalczyła rzut rożny.

12:32

Rozpoczynamy starcie na Suzuki Arena w Kielcach!

12:27

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie. Za chwilę rozpoczniemy pierwszy niedzielny mecz.

12:20

Tak prezentuje się sektor kibiców gości przed meczem Korona - Pogoń!

12:15

Arbitrem spotkania będzie Piotr Lasyk z Bytomia. Natomiast w wozie VAR zasiądą Paweł Raczkowski i Radosław Siejka.

12:13

Natomiast oto zestawienie Pogoni Szczecin:

12:11

Tak prezentuje się skład Korony Kielce:

12:10

Nie zagrają w meczu Korona - Pogoń:

• Korona Kielce: Jakub Łukowski, Kyryło Petrow, Bartosz Kwiecień (kontuzje)
  • Pogoń Szczecin: brak
12:07

12:05

W pierwszym starciu obu drużyn w obecnym sezonie Pogoń Szczecin pokonała u siebie kielczan 3:1, mimo że pierwsza połowa nie układała się po jej myśli. Prowadzenie "Złocisto-Krwistym" w pierwszej połowie dał Nono, a tuż przed przerwą Marcus Godinho nie wykorzystał rzutu karnego. Jednak w drugiej połowie Wahan Biczahczjan, Alexander Gorgon oraz Danijel Loncar trafili do bramki rywala i mecz zakończył się zgarnięciem 3 punktó w przez "Portowców"

12:00

Natomiast Pogoń Szczecin rok rozpoczęła kapitalnie. "Portowcy" dopiero ostatnio złapali zadyszkę, przez której zaczyna im uciekać czołówka ligi. Podopieczni Jensa Gustafssona przed tygodniem niespodziewanie przegrali u siebie z Zagłębiem Lubin 0:2, a wcześniej zremisowali przy Łazienkowskiej z fatalną Legią Warszawa 1:1. Niedzielne zwycięstwo z Koroną jest dla szczecinian obowiązkiem jeśli chcą wrócić do walki o tytuł mistrza Polski.

11:55

Korona Kielce tylko w pierwszym meczu tego roku mogła cieszyć się ze zdobycia 3 punktów po ograniu u siebie ŁKS-u Łódź. Następne 5 spotkań to zaledwie 2 zdobyte punkty. Dodatkowo kielczanie odpadli z rozgrywek Fortuna Pucharu Polski po porażce w ćwierćfinale z Jagiellonią Białystok. Kibiców "Złocisto-Krwistych" mogą martwić nie tylko wyniki, ale i bardzo słaba gra ich ulubieńców. Na razie ciężko szukać pozytywów w tym roku dla Korony.

11:53

Dzisiaj na Suzuki Arena będzie prawdziwe piłkarskie święto!

11:50

Witamy serdecznie. W pierwszym niedzielnym meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy Korona Kielce na Suzuki Arena zmierzy się z Pogonią Szczecin. Zapraszamy na relację na żywo z tej rywalizacji.