• Piotr Samiec-Talar - 4 (Burak Ince - bez oceny)
  • Nahuel Leiva - 2
  • Erik Exposito - 2
95'

Koniec meczu! Jagiellonia Białystok pokonuje Śląsk Wrocław i wraca na fotel lidera PKO Ekstraklasy! Bramki dla gospodarzy strzelili Dominik Marczuk (dwukrotnie) i Michal Sacek, a dla Śląska (po zmianie stron) Piotr Samiec-Talar.

94'

... a za Kristoffera Hansena melduje się Jakub Lewicki.

94'

Tomasz Kupisz zmienia Jesusa Imaza...

93'

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Mateusza Żukowskiego. Gospodarze wybijają na połowę Śląska.

93'

Bartłomiej Wdowik zahaczył Mateusza Żukowskiego na prawej stronie. Piłka ustawiona blisko narożnika pola karnego.

91'

Mocne zagranie do Patryka Klimali. Ten nie poradził sobie w "szesnastce" z Adrianem Dieguezem.

90'

Piotr Lasyk dolicza 5 minut do drugiej połowy.

91'

Alen Mustafic upomniany żółtą kartką za skoszenie Tarasa Romanczuka w kole środkowym.

88'

Kristoffer Hansen zameldował się na prawej strony. Wrzuca na bliższy słupek, gdzie najszybszy był Rafał Leszczyński.

87'

Aleks Petkow wybija piłkę na aut. Raczej nie ma co się spodziewać wrzucenia przed bramkę.

86'

Kaan Caliskaner zmienia Afimico Pululu.

85'

Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką gości.

84'

Burak Ince zmienia Piotra Samca-Talara.

84'

Bartłomiej Wdowik wrzuca na 6. metr, gdzie wysoko wyskoczył Adrian Dieguez. Piłka otarła się od głowy Aleksa Petkowa i przelatuje tuż nad poprzeczką!

83'

Afimico Pululu faulowany na lewej stronie. Przewinił Peter Pokorny.

80'

Alen Mustafić zmienia Patricka Olsena.

79'

Piotr Samiec-Talar uderza z ok. 20 metrów wysoko nad bramką

78'

Przerwa w grze. Erik Exposito "spadł z krzesełka". Wyskoczył do górnej piłki i runął po kontakcie z Bartłomiejem Wdowikiem.

77'

13 480 widzów w Białymstoku na starciu wicelidera z liderem. Jeżeli taki wynik się utrzyma, to obie ekipy zamienią się miejscami.

76'

NIE MA GOLA DLA JAGIELLONII!!!

Dokładne dośrodkowanie Bartłomieja Wdowika w pole bramkowe! Peter Pokorny chciał wybić, ale posłał ją w stronę bramki! Skórę uratował mu Rafał Leszczyński, który wybił przed siebie!

75'

Patrick Olsen upomniany żółtą kartką. Duńczyk wbiegł w tor Jose Naranjo. Do bramki niespełna 30 metrów.

73'

Po chwili próbował Afimico Pululu. Do celu brakowało mu znacznie więcej niż Jesusowi Imazowi.

73'

Jesus Imaz dopada do odbitej piłki. Uderza prostym podbiciem, z kilkunastu metrów, obok bramki.

72'

Patryk Klimala ruszył odważnie w stronę pola karnego gospodarzy. Sprytnie spychał do Mateusz Skrzypczak do boku, przez co nie było zagrożenia.

68'

... a Patryk Klimala wchodzi za Petra Sxhwarza.

68'

Podwójna zmiana również w Śląsku: Mateusz Żukowski wchodzi za Martina Konczkowskiego...

68'

... a za Nene melduje się Jarosław Kubicki.

68'

Podwójna zmiana w Jagiellonii: Jose Naranjo zastępuje Dominika Marczuka...

67'

Dośrodkowanie Kristoffera Hansena z lewej strony było zbyt głębokie. Rafał Leszczyński spokojnie łapie piłkę.

66'

Jagiellonia w ataku pozycyjnym. Długo utrzymuje się przy piłce.

21:53

[WIDEO] 53. MINUTA. GOL PIOTRA SAMCA-TALARA (3:1)

63'

Patrick Olsen w roli prawoskrzydłowego zagrywa płasko w pole karne do Piotra Samca-Talara. Jego strzał był w ostatniej chwili zablokowany.

62'

Działo się teraz w drugim polu karnym. Kristoffer Hansen zagrał jednak odrobinę za mocno do Afimico Pululu.

62'

Błąd Adriana Diegueza blisko linii 16. metra. Na jego szczęście nie skorzystali z tego piłkarze Jacka Magiery.

61'

Wyraźny kiks Petera Pokorny'ego. Chciał zapewne dośrodkować z ok. 30. metra w pole karne, a wyszła świeca w pole karne. "Gasi" ją Zlatan Alomerović.

60'

Taras Romanczuk upomniany żółtą kartką za powalenie Erika Exposito niemal w zapaśniczym stylu.

59'

W odpowiedzi dogodną okazję marnuje Kristoffer Hansen! Uderza bez przyjęcia z lewej strony pola karnego wysoko nad bramką Śląska!

58'

Goście poczuli krew i chcą szybko strzelić bramkę kontaktową!

Dobre dośrodkowanie z ok. 20 metrów w okolice dalszego (prawego) narożnika pola bramkowego do Erika Exposito. Ten uderza głową i podbita piłka przez Bartłomieja Wdowika obija poprzeczką!

55'

GOL ZALICZONY! NIE BYŁO SPALONEGO!

54'

Ale jeszcze czekamy! Sędzia Piotr Lasyk nie wskazuje na środek boiska, bo w momencie dośrodkowania Piotr Samiec-Talar mógł być na spalonym! Dośrodkowanie Martina Konczkowskiego przy bramce Piotra Samca-Talara

53'

Będą emocje w Białymstoku!

Miękkie, dokładne dośrodkowanie Martina Konczkowskiego z prawej strony na środek pola karnego do Piotra Samca-Talara, który mierzonym uderzeniem głową wpisuje się na listę strzelców!

53'

GOL DLA ŚLĄSKA! STRZELCEM PIOTR SAMIEC-TALAR!!!

52'

Na lewej stronie chcieli pograć Nene i Kristoffer Hansen. Portugalczyk odgrywa krótkim podaniem w okolice narożnika pola bramkowego, podczas gdy drugi z wymienionych ruszył w zupełnie innym kierunku.

51'

Nene zagrywa teraz górną piłkę na lewą stronę pola karnego, gdzie wbiegał Kristoffer Hansen. Szybszy od niego był wybiegający z bramki Rafał Leszczyński.

50'

Nahuel Leiva nie może pogodzić się z decyzją sędziego. Piotr Lasyk dopatrzył się przewinienia Hiszpana na Mateuszu Skrzypczaku.

47'

Ta jednak szybko znalazła się u Erika Exposito w polu karnym gospodarzy. Kolejny raz zbyt długo czekał aż ta spadnie do strzału.

47'

Petr Schwarz próbował przedrzeć się środkiem. Szybko doskoczyło do niego trzech rywali, którzy bez trudu przejęli piłkę.

46'

Druga połowa rozpoczęta! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

21:28

Wracamy do Białegostoku, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Jagiellonii ze Śląskiem Wrocław. Po pierwszej połowie gospodarze prowadza 3:0.

Co nas czeka po zmianie stron?

21:25

My dobrze gramy, przede wszystkim dobrze też weszliśmy w mecz i szybko strzeliliśmy bramkę, bo w ostatnich meczach nam tego brakowało. Gdy traciliśmy pierwsi bramkę, zazwyczaj rywale się cofali i grali z kontry i wtedy gdzieś tego miejsca nie było. Przede wszystkim mniej, a tutaj od początku chcieliśmy wyjść wysoko. Strzelić szybko bramkę i kontrolować przebieg spotkania, gdzie Śląsk nie będzie mógł się bronić tylko tylko odrabiać. Na pewno jesteśmy zadowoleni z pierwszej połowy, ale musimy do końca być skoncentrowani.

Wynik ponad stan? Nie. Na pewno chcemy więcej, tak jak każdy z nas, tak samo jak po pierwszej, drugiej bramce chcę trzecią i czwartą. Przede wszystkim chcę pomóc drużynie. I nie [tylko] ja, jako drużyna nie czujemy żadnego relaksu, tylko chcemy więcej. Rozmawialiśmy tutaj po trzeciej bramce, że idziemy po więcej i musimy być skoncentrowani, żeby w końcu zagrać na zero z tyłu, bo tego nam też brakowało. Ale żeby przede wszystkim chcemy strzelić kolejne kolejne bramki i pewnie wygrać.

- powiedział w przerwie Dominik Marczuk, strzelec dwóch bramek dla Jagiellonii

45'

+1' Po doliczeniu 1 minuty sędzia Piotr Lasyk zaprasza obie strony na przerwę. Jagiellonia Białystok prowadzi ze Śląskiem Wrocław aż 3:0. Bramki Dominika Marczuka przedzieliło trafienie Michala Sacka.

45'

Petr Schwarz wrzuca w "szesnastkę" do Erika Exposito. Ten osaczony przez dwóch obrońców Jagiellonii nie wyskoczył wystarczająco wysoko, by uderzyć głową w stronę bramki.

43'

Zlatan Alomerović spokojnie łapie piłkę po nieudanym zagraniu Erika Exposito. Śląsk jest bezradny.

21:15

[WIDEO] 31. MINUTA. DRUGI GOL DOMINIKA MARCZUKA (3:0)

39'

Martin Konczkowski upomniany żółtą kartką za to wejście.

39'

Przerwa w grze. Wślizgami o piłkę powalczyli Martin Konczkowski i Bartłomiej Wdowik. Zdaniem sędziego przewinił obrońca Śląska.

37'

Patryk Janasik zgrywa piłkę w polu karnym do Erika Exposito. Ten opanował ją na klatkę, po czym czekał, aż spadnie na strzał. Nie doczekał się - piłka wybita.

21:08

Czy selekcjoner Michał Probierz to widzi?

31'

Szał radości w Białymstoku! Jagiellonia po nieco ponad półgodzinie prowadzi ze Śląskiem aż 3:0!!!

Kristoffer Hansen zwlekał ze strzałem z ok. lewego narożnika pola bramkowego. Piłka zatem została przekierowana w okolice drugiego narożnika, skąd Dominik Marczuk umieszcza piłkę w siatce tuż przy słupku!

31'

DUBLET DOMINIKA MARCZUKA!!!

30'

NIE MA GOLA DLA JAGIELLONII!!

Jak tego nie strzeli?! Norweg dostał piłkę na 6. metrze od Afimico Pululu i niepilnowany uderza obok bramki!

29'

Taras Romanczuk zdecydował się na strzał z ok.25 metrów. Rafał Leszczyński puszcza piłkę w kozioł i złapał ją tuż przed rywalem! Murawa mogła spłatać mu figla!

27'

Afimico Pululu przedarł się z piłką w pole karne. Naciskany przez rywala uderza anemicznie w stronę bliższego rogu. Rafał Leszczyński pewnie łapie piłkę.

20:58

[WIDEO] 7. MINUTA. GOL DOMINIKA MARCZUKA (1:0)

[WIDEO] 17. MINUTA. GOL MICHALA SACKA (2:0)

24'

Rzut rożny dla Śląska. Mocno zagrana piłka z lewego narożnika na dalszy słupek, skąd Erik Exposito główkuje obok bramki.

22'

Dokładny przerzut na lewą stronę do Nahuela Leivy. Piłkę szybko dostaje potem Peter Pokorny, który zagrywa górą w pole karne do Martina Konczkowskiego. Ten wykłada płasko przed pole bramkowe, skąd strzał... zawodnika Jagiellonii paruje Zlatan Alomerović!

20:51

Kibice na meczu Jagiellonia - Śląsk

19'

Peter Pokorny upomniany żółtą kartką za faul na Nene w środku pola.

17'

Zagrania z lewej strony są zabójcze dla lidera!!!

Płasko posłana piłka na 6. metr do Jesusa Imaza, który uderza płasko w środek bramki. Rafał Leszczyński odbija przed siebie i na wślizgu do siatki trafia Michal Sacek!!!

To premierowe trafienie Czecha w tym sezonie

17'

GOL DLA JAGIELLONII! STRZELCEM MICHAL SACEK!!!

15'

Afimico Pululu "łamie" akcję na prawej stronie pola karnego do środka. Rafał Leszczyński nie dał się zaskoczyć płaskim uderzeniem w stronę bliższego rogu.

12'

Złe wybicie Zlatana Alomerovicia. Piłka pośrednio trafia w "szesnastkę" pod nogi Erika Exposito, który zwlekał ze strzałem. Po fizycznym starciu pada na murawę, ale sędzia Piotr Lasyk nakazuje grać dalej.

20:42

Dominik Marczuk znalazł miejsce i efektownie złożył się do strzału Dominik Marczuk

10'

Zakotłowało się pod bramką lidera. Ostatecznie nie było strzału w stronę bramki.

9'

Dominik Marczuk był bliski dubletu! Jego strzał o centymetry mija bramkę gości! Po drodze był jeszcze rykoszet!

7'

Dokładne dośrodkowanie (z podbitką od obrońcy Śląska) z lewej strony na dalszy słupek, gdzie przy biernej postawie Nahuela Leivy Dominik Marczuk naskoczył i uderza kontrująco w w stronę lewego dolnego rogu! Rafał Leszczyński był bezradny!

To 4. trafienie Dominika Marczuka w tym sezonie
.

7'

GOL DLA JAGIELLONII! STRZELCEM DOMINIK MARCZUK!!!

5'

Petr Schwarz przedarł się środkiem, przepuszczając piłkę między nogami rywala. Uderza z ponad 25 metrów w środek bramki, gdzie z "koszyczkiem" czekał Zlatan Alomerović.

3'

Po chwili na indywidualną akcję zdecydował się Piotr Samiec-Talar. "Zabrał się' z piłką w okolice prawego narożnika pola karnego, po czym przełożył ją do lewej nogi. Poprawił i uderza płasko w stronę dalszego rogu, ale pomylił się o ponad metr. Nahuel Leiva nie zorientował się w porę, by ruszyć na "zamknięcie".

2'

Piotr Samiec-Talar posyła piłkę na lewą stronę, gdzie był Nahuel Leiva. Ten wrzuca w pole karne, skąd wybijają gospodarze. Piłka szybko znalazła się pod nogami Erika Exposito, którego strzał bez problemu broni Zlatan Alomerović.

1'

Piotr Lasyk gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

20:29

Kapitanami są Taras Romanczuk i Erik Exposito. Kapitanowie w meczu Jagiellonia - Śląsk

20:27

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

20:21

Śląsk Wrocław w rundzie jesiennej także radził sobie lepiej. WKS dopiero tydzień temu wygrał pierwszy mecz w 2024 roku (z Widzewem Łódź). Podopieczni Jacka Magiery muszą grać zdecydowanie lepiej, jeśli marzą o mistrzostwie Polski. Taka okazja może się długo nie powtórzyć.

20:18

Skład Jagiellonii Białystok

20:15

Jagiellonia Białystok w rundzie jesiennej grała najbardziej efektowną piłkę w kraju. Na wiosnę podopieczni Adriana Siemieńca nieco obniżyli loty, ale nadal pozostają w czołówce Ekstraklasy. Do Śląska Wrocław tracą tylko trzy punkty, dlatego wygrana w piątek będzie oznaczała doskoczenie do lidera ligi.

20:12

Skład Śląska Wrocław

20:10

Drugi piątkowy mecz Ekstraklasy to największy hit kolejki. Jagiellonia Białystok na swoim stadionie zagra ze Śląskiem Wrocław. Wicelider podejmie lidera. Dopisanie trzech punktów będzie niezwykle ważne w kontekście układu tabeli. Kto będzie górą w tym starciu?

20:07

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

20:05

SuperPiątek w 24. kolejce PKO Ekstraklasy trwa w najlepsze. Na inaugurację piłkarze Piasta Gliwice i Radomiaka Radom zapewnili nam prawdziwy rollercoaster. Teraz przenosimy się do Białegostoku, gdzie za 25 minut czeka nas jedno z najciekawszych spotkań tej serii spotkań: Śląsk Wrocław zmierzy się z Jagiellonią Białystok.

Pojedynek wicelidera z liderem posędziuje Piotr Lasyk...