• Michael Ameyaw - 2 (Piotr Liszewski - bez oceny)
  • Serhij Krykun - 3 (Miłosz Szczepański - 3)
  • Fabian Piasecki - 3
93'

KONIEC MECZU!!! Ruch Chorzów pokonuje Piast Gliwice aż 3:0! "Niebiescy" czekali na zwycięstwo w lidze od... 28 lipca!!!

92'

Miękkie dośrodkowanie Arkadiusza Pyrki w pole karne. Fabian Piasecki.

90'

Paweł Raczkowski dolicza 3 minuty do drugiej połowy. Kibice "Niebieskich" coraz głośniej śpiewają

90'

Fabian Piasecki pada w polu karnym po tym, jak wpadł w niego Robert Dadok. Aleksandar Vuković domagał się rzutu karnego, ale bezskutecznie.

87'

Na, na, na, na! Na, na, na, na! Hey ,Hey! "Niebiescy"

- niesie się po Stadionie Narodowym.

85'

I mamy debiut w PKO Ekstraklasie. 19-letni Piotr Liszewski zmienia Michaela Ameyawa.

84'

Robert Dadok upomniany żółtą kartką za faul. To jego czwarte "żółtko" w tym sezonie, więc nie zagra w przyszłą niedzielę (10 marca o godz. 12:30) ze Stalą Mielec. Ale na Wielkie Derby Śląska z Górnikiem Zabrze będzie grać z czystym kontem.

82'

Tomasz Foszmańczyk zmienia Adama Vlkanovę.

22:10

[WIDEO] 66. MINUTA. PIĘKNY GOL PATRYKA SIKORY (3:0)

77'

Centymetry... Spalony Spalony

77'

Filip Starzyński dostaje piłkę tuż przed linią 16. metra i uderza technicznie! Piłki nie sięga Karol Szymański, ale z pomocą przyszła mu... POPRZECZKA!

Do futbolówki dopadł Soma Novothny, który podaje do Roberta Dadoka, a ten mocnym uderzeniem przy lewym słupku trafia do siatki! Radość gospodarzy nie trwała długo z powodu minimalnego spalonego!

75'

15 169 widzów na Stadionie Narodowym ogląda mecz Ruchu z Piastem Gliwice.

75'

MICHAEL AMEYAW MARNUJE KAPITALNĄ OKAZJĘ!!!

Ta akcja gości powinna dać bramkę! Po szybkiej wymianie podań piłkę na lewej stronie pola karnego dostaje Michael Ameyaw Ten miał sporo miejsca i czasu na przygotowanie sobie piłki do strzału, ale uderzył anemicznie w stronę bramki. Dante Stipica nie miał problemu z obroną.

74'

... a za Juliusza Letniowskiego melduje się Filip Starzyński.

74'

... Filip Wilak wchodzi za Miłosza Kozaka...

74'

Potrójna zmiana u 'Niebieskich": Soma Novothny zastępuje Daniela Szczepana...

71'

NIE MA GOLA DLA RUCHU!!!

Gospodarze ruszyli z kontrą lewą stroną i zwieńczyli ją strzałem z pola karnego, ale Grzegorz Tomasiewicz efektowną interwencją asekuruje Karola Szymańskiego!

69'

Josema zahaczył Fabiana Piaseckiego. Hiszpan uniknął kartki.

66'

Po aucie i krótkiej wymianie podań piłkę w "szesnastce" - w okolicach lewego narożnika pola karnego - dostaje Patryk Sikora. Ten ją sobie poprawił, by technicznym uderzeniem w stronę dalszego górnego ZDJĄĆ PAJĘCZYNĘ!!!

66'

(CO ZA) GOL PATRYKA SIKORY!!!

65'

Ruch Chorzów - Piast Gliwice 2:0

• 13 Strzały 6
  • 5 Strzały celne 2
64'

... a za Michała Chrapka melduje się Tihomir Kostadinov.

64'

Miłosz Szczepański wchodzi za Serhija Krykuna...

21:52

[WIDEO] 56. MINUTA. GOL DANIELA SZCZEPANA Z RZUTU KARNEGO (2:0)

63'

Chorzowianie bez problemu poradzili sobie z rzutem rożnym.

63'

Grzegorz Tomasiewicz niespodziewanie decyduje się na strzał z ok. 25 metrów! Dante Stipica musnął piłkę tak, że piłka poszybowała tuż nad poprzeczką!

59'

Miękkie dośrodkowanie na 7. metr, gdzie Dante Stipica... wskoczył na plecy Fabiana Piaseckiego, by wypiąstkować. Jeszcze Chorwat szybko się pozbierał i broni anemiczny strzał.

58'

Michael Ameyaw początkowo puścił grę, ale podyktował rzut wolny dla gości. Szymon Szymański faulował Fabiana Piaseckiego ok. 25 metrów od bramki beniaminka.

56'

DANIEL SZCZEPAN TYM RAZEM TRAFIA!!!

Mocne uderzenie przy lewym słupku! Karol Szymański wyczuł intencję strzelca, ale nie sięgnął piłki!!!

54'

Ale przed karnym zmiana: Mateusz Bartolewski wchodzi za Tomasza Wójtowicza.

53'

Rzut karny dla Ruchu! Miguel Munoz zahaczył w "szesnastce" rozpędzonego Daniela Szczepana!

53'

Pomocnikiem Ruchu zajął się szybko sztab medyczny. Oni potwierdzili "diagnozę" Tomasza Wójtowicza.

52'

Tomasz Wójtowicz nie jest w stanie grać dalej! Ścigał się na lewej stronie z Arkadiuszem Pyrką i pewnym momencie coś go "ukłuło". Charakterystycznym kołowrotkiem zasygnalizował konieczność zmiany!

50'

Będący na prawej stronie Miłosz Kozak podaje w pole karne do Juliusza Letniowskiego. Od razu do pierwszego z wymienionych ruszyło dwóch zawodników Piasta, to nie uszło Letniowskiemu. Zrobił kółeczko, a strzał został zablokowany.

48'

Jakub Holubek upomniany żółtą kartką. W środku pola nieprzepisowo przytrzymywał za koszulkę rozpędzającego się Daniela Szczepana.

46'

Niezłe dośrodkowanie na 8. metr, gdzie bez problemu poradzili sobie piłkarze Aleksandara Vukovicia. Jeszcze Juliusz Letniowski zagrał w "szesnastkę", gdzie bezpańską piłkę łapie Karol Szymański.

46'

Pierwszy rzut wolny dla gospodarzy ok. 10 metrów od prawego narożnika pola karnego. Po dalekim zagraniu piłka trafiła w rękę Miguela Munoza.

46'

"Niebiescy" zaczynają drugą połowę!

46'

... a za Jakuba Czerwińskiego melduje się Miguel Munoz.

46'

Podwójna zmiana w ekipie gości: Jorge Felix zastępuje Patryka Dziczka...

21:27

Wracamy do Chorzowa, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Ruch - Piast Gliwice. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+2' Adam Vlkanova wybija na uwolnienie i sędzia Paweł Raczkowski zaprasza obie strony na przerwę. Ruch Chorzów, po bramce Roberta Dadoka, prowadzi z Piastem Gliwice.

45'

+1' Seria autów w wykonaniu Patryka Dziczka. Raz z prawej strony, a teraz z lewej. W obu przypadkach radzą sobie gospodarze.

45'

Pierwotnie do pierwszej polowy doliczona jest 1 minuta, ale przez uraz pomocnika Piasta sędzia może dołożyć więcej.

45'

Przerwa w grze. Uraz Grzegorza Tomasiewicza.

21:13

[WIDEO] 34. MINUTA. GOL ROBERTA DADOKA (1:0)

42'

Michał Chrapek w roli prawoskrzydłowego wrzuca przed bramkę Ruchu. Zabrakło "tylko" adresata.

40'

Robert Dadok urwał się prawą stroną i podaje płasko w pole karne. Piłka przeszła jednak na 20. metr do Juliusza Letniowskiego, który za bardzo odchylony uderza wysoko nad bramką.

38'

Większość ataków Piasta "idzie" prawą stroną. Są one jednak zbyt czytelne dla beniaminka.

21:08

[WIDEO] KAROL SZYMAŃSKI BRONI KARNEGO DANIELA SZCZEPANA

34'

Co się odwlecze, to nie uciecze! Szał radości kibiców "Niebieskich"!!!

Daniel Szczepan dostaje piłkę przed polem karnym. Nerwowo interweniowali Jakub Czerwiński i Ariel Mosór, po czym piłka spada pod nogi Roberta Dadoka. Ten uderza mocno i po rykoszecie od Jakuba Holubka wpisuje się na listę strzelcow!

34'

GOL DLA RUCHU! STRZELCEM ROBERT DADOK!!!

32'

KAROL SZYMAŃSKI BRONI RZUT KARNY!!!

Bramkarz Piasta rzucił się w stronę lewego słupka, ale "zostawił" rękę na środku i odbija atomowy strzał Daniela Szczepana! Dobitkę również odbija przed siebie, a główka Roberta Dadoka głową mija z kolei bramkę!

30'

Adam Vlkanova zakręcił na lewej stronie rywalem i wpada w pole karne. Tam po starciu z Jakubem Holubkiem pada na murawę! Sędzia bez wahania wskazuje na "wapno"!

29'

Ruch Chorzów - Piast Gliwice 0:0

• 5 Strzały 2
  • 1 Strzały celne 0
28'

Z tego ujęcia widać, że nie ma wielu kibiców na meczu Stadion Śląski w Chorziwie

28'

Rzut rożny dla Ruchu. Po odchodzącym dośrodkowaniu Miłosza Kozaka Daniel Szczepan główkuje wysoko nad bramką.

27'

Składna akcja gości prawą stroną. Grzegorz Tomasiewicz dostaje piłkę na prawej stronie pola karnego i niemal od razu decyduje się na mocne wstrzelenie w stronę dalszego rogu, licząc na to, że ktoś "przetnie" tor lotu w stronę bramki! Nic takiego nie miało miejsca, a sam był blisko skierowania piłki do siatki!

24'

Ariel Mosór uruchomił mocnym zagraniem Arkadiusza Pyrkę na prawej stronie. Ten miał sporo miejsca i czasu na DOKŁADNE zagranie w "szesnastkę". Akurat posłał piłkę w ten sektor pola karnego, gdzie nie było żadnego z kolegów.

22'

Chorzowianie radzą sobie z dalekim wyrzutem Patryka Dziczka. Wybijają piłkę na uwolnienie.

22'

Serhij Krykun szukał miejsca na prawej stronie do dośrodkowania. Skutecznie przyblokował go Josema.

21'

Michał Chrapek w ostatniej chwili przerywa akcję "Niebieskich", wybijając piłkę spod nóg składającego się do strzału Juliusza Letniowskiego.

20'

Zupełnie nieudane zagranie Juliusza Letniowskiego do Miłosza Kozaka. Piłka opuściła boisko.

20:50

W poprzedni weekend zremisowali z Jagiellonią Białystok, tracąc gola w ostatniej akcji meczu...

18'

Po źle rozegranym rzucie rożnym z kontrą chciał wyjść Piast, ale podanie w poprzek boiska zostało przechwycone. Ariel Mosór naprawia błąd kolegi wybiciem na rzut rożny.

16'

... w jej finalnej fazie Miłosz Kozak "łamie" akcję do środka, by uderzyć lewą nogę w stronę bramki, ale Karol Szymański odbija. Dobitka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny .

16'

Michael Ameyaw zakiwał się na lewej stronie. Wykorzystał to Robert Dadok, który odzyskał piłkę i zapoczątkował kontrę...

15'

Juliusz Letniowski zagrywa na dalszy słupek do Roberta Dadoka. W momencie odegrania Czech był na spalonym.

13'

A teraz lewą stroną urwał się Michael Ameyaw. Nie przebił się w pole karne Ruchu.

12'

Sztab medyczny Piasta zajmuje się Jakubem Czerwińskim. Goście przez moment będą grać w "dziesiątkę".

11'

Prosty błąd Grzegorza Tomasiewicza .Wykorzystali to gospodarze, zagrywając na 18. metr do Juliusza Letniowskiego. Jego płaski strzał obija słupek! Do dobitki ruszył Daniel Szczepan pazernie poszedł wślizgiem, ale zamiast w piłkę skosił Jakuba Czerwińskiego!

9'

Miłosz Kozak posyła piłkę na dalszy słupek, skąd Robert Dadok chciał zgrać bliżej bramki. Połapali się w tym piłkarze Aleksandara Vukovicia.

8'

Adam Vlkanova dostaje piłkę na 18. metrze. Jego strzał po rykoszecie mija bramkę Piasta.

6'

A teraz prostopadłe podanie do Patryka Sikorę. Wmieszał się w to Jakub Czerwiński, który "skasował" akcję beniaminka.

5'

Próba akcji gości prawą stroną. Próba, bo podanie do Serhija Krykuna było jednak za mocno. Josema wznawia grę z autu.

3'

Niezłe dośrodkowanie Arkadiusza Pyrki. Zakotłowało się przed bramką "Niebieskich", ale Jakubowi Czerwińskiemu nie udało się uderzyć głową w stronę bramki.

2'

Atak Piasta przynosi rzut rożny.

1'

Paweł Raczkowski gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

20:27

Obie drużyny są już na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

20:25

W ostatnim bezpośrednim meczu pomiędzy tymi drużynami padł jedynie bezbramkowy remis. Żadna drużyna nie zdołała przechylić szali na swoją stronę. Miejmy nadzieję, że w kolejny starciu między ekipami będzie się działo zdecydowanie więcej.

20:22

A jak sobie podopieczni Aleksandara Vukovicia radzą w lidze? W PKO BP Ekstraklasie gliwiczanie nie zachwycają tak bardzo, jak to się im udało w meczu ćwierćfinałowym krajowego pucharu. Dwie porażki oraz jeden remis to idealnie obrazują. Trzy mecze = jeden punkt. Czy w spotkaniu z Ruchem w "Kotle Czarownic" odczarują swoją wiosnę i zainkasują pierwsze trzy "oczka"? Przekonamy się w piątkowy wieczór.

20:19

Piast Gliwice z kolei będzie przystępować po udanej konfrontacji z Rakowem Częstochowa (3:0) w Fortuna Pucharze Polski. Gliwiczanie zdołali zaskoczyć i całkowicie zdominować mistrzów Polski w ćwierćfinale. Po golach Tomasa Huka, Jakuba Czerwińskiego oraz Jorge Felixa.

20:16

Strata podopiecznych nowego trenera do "bezpiecznego miejsca" urosła już do siedmiu "oczek". Jeśli więc drużynie grającej na legendarnym stadionie Śląskim zależy na utrzymaniu się w tej klasie rozgrywkowej musi koniecznie punktować. Na trzy ostatnie mecze Ruch zdobył raptem tylko dwa punkciki. I to jeden w ostatniej kolejce przeciwko Jagiellonii Białystok (1:1). To była sensacja minionego weekendu. Jak będzie tym razem?

20:13

Ruch Chorzów to drużyna obok ŁKS-u Łódź, która w trwającym sezonie spisuje się poniżej jakichkolwiek oczekiwań. Przede wszystkim tegoroczny beniaminek znajduje się na przedostatnim miejscu w tabeli wyprzedzając jedynie wspomniany łódzki zespół. Na chwilę obecną wszyscy beniaminkowie najwyższej klasy rozgrywkowej znajdują się w strefie spadkowej.