• Miłosz Kozak - 3 (Wiktor Długosz - 3)
  • Daniel Szczepan - 5 (Soma Novothny - bez oceny)
  • Adam Vlkanova - 4 (Przemysław Szur - bez oceny)
97'

Koniec meczu! Jagiellonia rzutem na taśmę doprowadza do remisu z Ruchem Chorzów. Na przepiękne trafienie Daniela Szczepana w pierwszej połowie odpowiedział w ostatniej akcji meczu Jesus Imaz.

97'

Dośrodkowanie z prawego narożnika na środek pola bramkowego, gdzie najwyżej wyskoczył.. Mateusz Bartolewski. Ten głową wybija za siebie, gdzie na strzał prostym podbiciem zdecydował się Jesus Imaz! Piłka wpada do siatki w prawy (dalszy) górny róg bramki!!!

97'

GOL DLA JAGIELLONII! JESUS IMAZ!!!

96'

Łukasz Moneta wybija na rzut rożny.

95'

Niemal całym zespołem piłkarze Janusza Niedźwiedzia są na 20-25. metrze. Jagiellonia bez pomysłu gra na wrzutki. I dośrodkowania. I centry.

93'

Gospodarze jeszcze wierzą w uratowanie choćby punktu. Seria niedokładnych wrzutek to woda na młyn "Niebieskich".

92'

Przechwyt Roberta Dadoka blisko swojego pola karne. Przecina podanie Jesusa Imaza do Jarosława Kubickiego i rusza z kontrą. Ta została zepsuta niedokładnym podaniem Łukasza Monety w "szesnastkę" do Somy Novothny'ego.

90'

Bartosz Frankowski dolicza 7 minut do drugiej połowy.

16:49

Blisko, coraz bliżej...

89'

Dusan Stojinović zmienia Jetmira Halitiego.

Jeszcze opatrywani są Przemysław Szur i Jarosław Kubicki.

89'

Michal Sacek upomniany żółtą kartką za pociąganie za koszulkę rozpędzonego Wiktora Długosza.

To jego warte "żółtko" w tym sezonie, więc w następnej kolejce nie zagra z Górnikiem Zabrze (sobota 2 marca, godz. 15)

88'

Kotłuje się przed bramką Dante Stipicy po serii dośrodkowań. "Niebiescy" dwoją się i troją, by blokować strzały.

86'

Kaan Caliskaner upomniany żółtą kartką za ostre (spóźnione) wejście w rywala.

85'

... a za Daniela Szczepana pojawia się debiutant: Węgier Soma Novothny.

85'

Podwójna zmiana w Ruchu: Przemysław Szur wchodzi za Adama Vlkanovę...

84'

(Poza boiskiem) Janusz Niedźwiedź upomniany żółtą kartką za kolejne opuszczenie pola przy ławce rezerwowych. To jego premierowe "żółtko" w tym sezonie.

84'

Michal Sacek uderza z dystansu wysoko nad poprzeczką.

83'

Po rzucie rożnym na strzał prostym podbiciem decyduje się Mateusz Skrzypczak. Po rykoszecie kolejny korner.

82'

MIchal Sacek poszedł odważnie prawą stroną w pole karne. Zagrywa płasko do środka, ale goście ratują się wybiciem za linię końcową.

80'

Łapany w pasie Kristoffer Hansen pada na murawę tuż przed linią 16. metra. Sędzia Bartosz Frankowski nakazuje grać dalej.

16:39

Kibice Ruchu w Białymstoku Kibice Ruchu

78'

Dante Stipica spokojnie łapie piłkę po niedokładnym dośrodkowaniu.

77'

... a za Filipa Starzyńskiego melduje się Łukasz Moneta.

77'

Mateusz Bartolewski zmienia Josemę...

76'

Lewą stroną chcieli pograć po ziemi Kristoffer Hansen i Jose Naranjo. Sęk w tym, że piłka podskakuje na fatalnie przygotowanym boisku, gdzie przeważa piasek.

76'

11 098 widzów w Białymstoku.

74'

Patryk Stępiński upomniany żółtą kartkę za grę na czas. Zwlekał z wyrzutem piłki z autu.... czekając na ruch ze strony Wiktora Długosza.

16:34

Będzie przełamanie?

73'

Wiktor Długosz upomniany żółtą kartką za "stempel" na nodze rywala.

72'

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Kristoffera Hansena. Wysoki pułap na 7. metr nie był wyzwaniem dla Dante Stipicy.

72'

Kaan Caliskaner faulowany ok. 25 metrów od bramki gości. Przewinił Szymon Szymański. To byłaby pozycja dla Bartłomieja Wdowika, ale ten przed chwilą opuścił boisko.

71'

Wiktor Długosz zastępuje Miłosza Kozaka.

69'

Dante Stipica spokojnie broni strzał Kristoffera Hansena.

69'

... a za Bartłomieja Wdowika melduje się Jose Naranjo.

69'

Jarosław Kubicki zmienia Nene...

67'

Przeraźliwe gwizdy kibiców Jagiellonii. Co ciekawe, najpierw zderzyli się skaczący do piłki dwaj zawodnicy gospodarze, a po chwili Kaan Caliskaner faulował Josemę. Hiszpanem zajmuje się sztab medyczny.

66'

A teraz wrzucał Bartłomiej Wdowik. Kaan Caliskaner przepuszcza piłkę... do nikogo.

65'

Jeszcze jedna bardzo dobra interwencja Josemy. Przy linii bocznej pola karnego powstrzymał rajd Jesusa Imaza.

63'

Niezłe dośrodkowanie Tarasa Romanczuka w "szesnastkę". W powietrzu górował Josema.

61'

Miłosz Kozak w indywidualnej akcji. W kluczowym momencie zabrakło dokładności przed bramką Jagiellonii.

16:21

[WIDEO] 52. MINUTA PRZEWROTKA DANIELA SZCZEPANA

58'

"Młodzieżowa" roszada w ekipie gospodarzy: Jakub Lewicki zmienia Dominika Marczuka.

57'

.... ale kolejne dośrodkowanie nie znalazło adresata w polu karnym Ruchu.

56'

Nene próbował przedrzeć się środkiem. Powstrzymał go czysto Patryk Sikora. Gospodarze szybko odzyskali piłkę...

55'

A teraz Szymon Szymański uderza głową z 7 metrów tuż nad poprzeczką!

52'

DANIEL SZCZEPAN!!! TO BYŁBY GOL SEZONU 2023/24!!!

Miłosz Kozak podholował prawą stroną, by lewą nogą wrzucić w "szesnastkę". Daniel Szczepan uderza PRZERWROTKĄ nieznacznie obok bramki!!!

16:10

Kibice Ruchu w Białymstoku mają na razie powody do radości

49'

Dobre zagranie Tarasa Romanczuka na wolne pole do Dominika Marczuka. Młodzieżowcowi uciekła piłka w kluczowym momencie. Ostatecznie grę z "piątki" wznawia Dante Stipica.

48'

Po chwili zablokowana wrzutka Tomasza Wójtowicza. "Niebiescy" mają aut blisko "szesnastki" lidera PKO Ekstraklasy.

47'

Patryk Sikora rozciąga grę do lewej strony. Miłosz Kozak przeciągnął jednak dośrodkowanie.

46'

Jagiellonia zaczyna drugą odsłonę! Goście bez zmian personalnych.

46'

Kaan Caliskaner zastępuje w przerwie Afimico Pululu.

15:54

Wracamy do Białegostoku, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Jagiellonii z Ruchem Chorzów. Po pierwszej połowie niespodziewanie prowadzą goście.

Co nas czeka po zmianie stron?

15:54

[WIDEO] 41. MINUTA. GOL DANIELA SZCZEPANA (0:1)

45'

+1' Koniec pierwszej połowy. Jagiellonia Białystok przegrywa z Ruchem Chorzów po pięknym (atomowym) uderzeniu Daniela Szczepana.

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

44'

Po chwili Bartłomiej Wdowik uderza zza linii 16. metra. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

43'

Dośrodkowanie w pole karne do Nene, którego anemiczne uderzenie nie było wyzwaniem dla Dante Stipicy.

41'

Adam Vlkanova posyła piłkę z lewej strony na 18. metr. Daniel Szczepan poczekał aż piłka odbije się od murawy, po czym uderzył prostym podbiciem w lewy górny róg bramki! Wyciągnięty jak struna Zlatan Alomverović był bezradny!!!

To trafienie napastnika Ruchu może być również poważnym kandydatem na "gola kolejki".

41'

(CO ZA) GOL DLA RUCHU! STRZELCEM DANIEL SZCZEPAN!!!

38'

Adam Vlkanova znalazł się na pozycji prawoskrzydłowego. Posyła piłkę dokładnie na środek pola bramkowego do... Zlatana Alomverovicia.

37'

Próba dwójkowej akcji Roberta Dadoka z Patrykiem Sikorą na prawej stronie. Po podaniu zwrotnym kapitan Ruchu musiał wślizgiem wybijać do boku, uprzedzając Bartłomieja Wdowika.

35'

Miłosz Kozak wrzuca z lewego narożnika na 8. metr, skąd Patryk Sikora główkuje tuż obok bramki!

15:37

Jubileusz Bartłomieja Wdowika

33'

Dante Stipica uprzedza rozpędzonego Dominika Marczuka, który ruszył do mocnego podania Mateusza Skrzypczaka.

32'

Miłosz Kozak ograł na skrzydle Bartłomieja Wdowika i wrzuca w pole karne. Zlatan Alomerović zdołał trącić piłkę, zmieniając jej tor lotu, przez co nie było "zamknięcia" ze strony gości.

30'

Afimico Pululu faulowany w kole środkowym przez Szymona Szymańskiego. Po szybkim wznowieniu Jesus Imaz zagrywa w pole karne... do Dante Stipicy.

27'

Dobry kilkudziesięciometrowy, a co ważne: dokładny, przerzut Josemy na prawą stronę do Miłosza Kozaka. Ten "łamie" akcję ze skrzydła do środka, by zza linii 16. metra huknąć metr-półtora obok dalszego spojenia.

26'

Daleki wykop Dante Stipicy na 25. metr. Czujny Zlatan Alomerović uprzedza Daniela Szczepana i wybija przed siebie.

24'

Jetmir Haliti traci piłkę blisko swojego pola karnego. Sędzia widział tu przekroczenie przepisów przez Miłosza Kozaka, który ręką wytrącił rywala z biegu.

24'

Złe podanie Tomasza Wójtowicza mogło zapoczątkować groźnie zapowiadającą się kontrę piłkarzy Adriana Siemieńca. Sęk w tym, że ta została zduszona w zarodku w momencie pierwszego podania.

22'

Dominik Marczuk zagrywa w "szesnastkę" do Afimico Pululu, który podcinką chciał obsłużyć asystą Jesusa Imaza. Akurat Hiszpana nie było w tym miejscu, gdzie poleciała piłka.

20'

Za darmo oddana piłka przez Josemę. Laga na Miłosza Kozaka była bardzo niedokładna.

15:22

A w 14 ostatnich meczach bezpośrednich zawsze był co najmniej jeden gol

18'

Dominik Marczuk chciał indywidualnie przedrzeć się w pole karne Ruchu. Poradził sobie z jednym rywalem, ale że za mocno wypuścił sobie piłkę, to rajd został szybko przerwany.

17'

Patryk Sikora miał trochę miejsca ok. 25 metrów od bramki Jagiellonii. Jego strzał nie mógł zagrozić Zlatanowi Alomeroviciowi.

16'

A teraz Patryk Stępiński wybija piłkę z pola karnego, uprzedzając Afimico Pululu. Z prawej flanki zagrywał Dominik Marczuk.

15'

Kristoffer Hansen próbował przedrzeć się lewą stroną. Poradził sobie z nim Tomasz Wójtowicz.

14'

Nene wyraźnie kuleje! Za moment będzie konieczna przymusowa zmiana.

13'

Jesus Imaz uruchomił dokładnym podaniem Kristoffera Hansena. Ten nie zdołał uderzyć z pola karnego.

12'

Jesus Imaz! Najpierw przedarł się środkiem, by zagrać prostopadle do Afimico Pululu. Chorzowianom nie udało się przejąć piłki, więc Hiszpan decyduje się na strzał prostym podbiciem w środek bramki. Czyli dokładnie tam, gdzie z "koszyczkiem" czekał Dante Stipica!

10'

Przerwa w grze. Nene nie podnosi się z murawy - ucierpiał w starciu z rywalem.

8'

Chorzowianie oddalają niebezpieczeństwo.

15:11

Stan murawy pozostawia wiele do życzenia

7'

Po chwili MIchal Sacek zbiega z prawej skrzydła do środka. Jego strzał został zablokowany, ale gospodarze utrzymali się przy piłce. Kristoffer Hansen wrzuca w pole bramkowe do Afimico Pululu, ale uprzedza go Josema. Hiszpan wybija na rzut rożny.

6'

Po chwili mocne "przeszywające" podanie Bartłomieja Wdowika w pole karne do Jesusa Imaza. Jego strzał został w ostatniej chwili zablokowany.

6'

Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką beniaminka.

5'

Naciskany Dante Stipica pada na murawę przed rozpędzonym Afimico Pululu. W ostatniej chwili kopnął piłkę za linię końcową!

5'

Kolejna próba indywidualnej akcji w wykonaniu Dominika Marczuka. Ograł przy linii bocznej Tomasza Wójtowicza, ale sędzia dopatrzył się przewinienia.

4'

Dominik Marczuk dostaje piłkę na prawej stronie. Zagrywa płasko w "szesnastkę" do Afimico Pululu, któremu nie udało się uderzyć w stronę bramki.

2'

Goście przy piłce na własnej połowie. Próba zagrania na lewą stronę do Adama Vlkanovy było niedokładne.

1'

Bartosz Frankowski gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

15:00

Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poświęcona pamięci Jerzemu Łapiczowi, byłemu piłkarzowi i kapitanowi Jagiellonii Białystok w latach 1974 - 1980.

14:58

Kapitanami są defensywni pomocnicy - Taras Romanczuk i Patryk Sikora. Jagiellonia - Ruch

14:57

Przy "Pieśni o małym rycerzu" obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron.

14:53

Mecz Jagielloni z Ruchem w 22. kolejce poprowadzi sędzia Bartosz Frankowski z Torunia. System VAR będą obsługiwać Krzysztof Jakubik oraz Marcin Szczerbowicz. Pomagać sędziemu głównemu mają w sobotnim spotkaniu asystenci w postaci Marcina Bońka i Jakuba Winklera.

14:51

W ostatnim bezpośrednim meczu pomiędzy tymi drużynami lepsza okazała się Jagiellonia Białystok. Wtedy na wyjeździe bramkę dla przyjezdnych z województwa podlaskiego zdobył portugalski pomocnik - Nene. Jak będzie tym razem? Przekonamy się niebawem!

14:48

Skład Ruchu Chorzów

14:45

Ruch Chorzów zajmuje przedostatnią lokatę w ligowej tabeli. W ostatniej kolejce podopieczni Janusza Niedźwiedzia jednak zremisowali bezbramkowo z Wartą Poznań. Wcześniej ulegli faworyzowanej Legii Warszawa na Stadionie Śląskim 0:1 go trafieniu Marka Guala. Brakuje więc w dalszym ciągu zwycięstwa. Wydaję się, że to może być nie lada trudny wyjazd dla "Niebieskich". Jagiellonia to najładniej grająca drużyna w tegorocznych rozgrywkach.

14:42

Skład Jagiellonii Białystok

14:40

Po ostatnim, przegranym meczu z Lechem Poznań cel Jagielloni jest tylko jeden - zwycięstwo. Tylko taki obrót spraw pozwoli zachować pozycję lidera najwyższej klasy rozgrywkowej. Podopieczni Adriana Siemieńca mimo dobrze wyglądającej połowy z "Kolejorzem" w hitowym starciu polegli ostatecznie 1:2 i muszą teraz drżeć o pierwsze miejsce. "Twierdza Białystok" została bowiem pierwszy raz już na początku rundy wiosennej naruszona.

14:37

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

14:35

Już tylko 25 minut dzieli nas od starcia drużyn z dwóch biegunów tabeli. W Białymstoku, w ramach 22. kolejki PKO Ekstraklasy, liderująca Jagiellonia Białystok zmierzy się z przedostatnim Ruchem Chorzów. Co dzisiaj łączy obie ekipy? Otóż strata punktów w poprzedniej serii spotkań.

Spotkanie Jagiellonia - Ruch poprowadzi Bartosz Frankowski...