• Jesus Imaz - 4
  • Kristoffer Hansen - 4 (Jakub Lewicki - bez oceny)
  • Afimico Pululu - 4 (Kaan Caliskaner - 3)
95'

Koniec meczu! Jagiellonia pokonuje na wyjeździe Widzew (3:1) i wskakuje na fotel lidera! To może się zmienić, bo o 17:30 Śląsk zmierzy się z Pogonią Szczecin.

95'

Wyraźne przeciągnięte dośrodkowanie Jakuba Lewickiego. Osamotniony w polu karnym Kaan Caliskaner nie miał szans, by sięgnąć piłkę.

94'

Imad Rondić ma czego żałować! Niepilnowany uderza wolejem z 7 metrów OBOK bramki!!!

93'

Jakub Lewicki upomniany żółtą kartką.

90'

Piotr Lasyk dolicza 5 minut, ale wskutek urazu bramkarza Jagiellonii może jeszcze dorzucić minutę.

90'

Zlatan Alomerović łapie piłkę i leżąc na murawie pokazuje, że coś jest nie tak. Gra przerwana.

89'

Groźnie zapowiadał się atak Widzewa lewą stroną. Po dośrodkowaniu bliski uderzenia głową z kilku metrów był Imad Rondić.

86'

... a za Jarosław Kubickiego melduje się Aurelien Nguiamba.

86'

Jakub Lewicki zmienia Kristoffera Hansena...

85'

I rzut rożny dla gospodarzy. Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie było wyraźnie przeciągnięte.

84'

Bartłomiej Pawłowski znalazł miejsce do oddania strzału zza pola karnego. Został zablokowany.

16:44

Jagiellonia gwarantem goli

79'

... a za Dawida Tkacza wchodzi Kamil Cybulski.

79'

Lirim Kastrati zmienia Pawła Zielińskiego...

73'

17 658 widzów w Łodzi na meczu Widzewa z Jagiellonią.

71'

... a za Afimico Pululu melduje się debiutant w PKO Ekstraklasie - Kaan Caliskaner.

71'

Podwójna zmiana w Jagiellonii: Jose Naranjo wchodzi za Dominika Marczuka...

71'

Imad Rondić zmienia Jordiego Sancheza.

70'

Nene mocnym zagraniem uruchomił na prawej stronie Dominika Marczuka. Ten przełożył piłkę do lewej nogi, ale dośrodkowanie nie znalazło adresata.

69'

Dominik Marczuk na spalonym.

67'

Białostoczanie oddalają niebezpieczeństwo i oddalają niebezpieczeństwo. Z kontrą ruszył środkiem Afimico Pululu. Rozciąga grę na prawo do Dominika Marczuka, którego dośrodkowanie nie znalazło adresata.

66'

Dośrodkowanie Dawida Tkacza z bocznego sektora zostało zablokowane. "Tylko" rzut rożny dla Widzewa.

16:24

[WIDEO] 50. MINUTA. GOL JESUSA IMAZA (1:3)

62'

Rzut wolny dla Widzewa. Po dośrodkowaniu Bartłomieja Pawłowskiego na dalszy słupek "świeca" przed bramkę gości, gdzie "gasi" ją Zlatan Alomerović.

61'

Antoni Klimek zmienia Fabio Nunesa.

60'

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 1:3

• 6 Strzały 7
  • 2 Strzały celne 5
58'

A JEDNAK! NIE MA RZUTU KARNEGO I ŻÓŁTEJ KARTKI DLA MATEUSZA ŻYRY! WIDZEW WRACA Z DALEKIEJ PODRÓŻY!!!

57'

Sędzia Piotr Lasyk biegnie do monitora VAR! Ogląda sytuację z udziałem Dominika Marczuka, gdzie piłka trafiła go w rękę, a potem doszło do "faulu" w polu karnym Dominik Marczuk

54'

Rzut karny dla Jagiellonii! Mateusz Żyro fauluje w "szesnastce" Nene!

16:15

Dzisiaj kluczowe podania przy trafieniach Afimico Pululu i Dominika Marczuka

52'

Podrażnieni piłkarze Daniela Myśliwca rzucili się do odrabiania strat. Dośrodkowanie Andrejsa Ciganiksa nie znalazło jednak adresata.

50'

Kristoffer Hansen miękko wrzuca z lewej strony pola karnego do środka, gdzie niepilnowany Jesus Imaz uderza głową w stronę bramki! Mimo interwencji Jana Krzywańskiego wpada do siatki tuż poprzeczką!

50'

... i GOL DLA GOŚCI! JESUS IMAZ!!!

49'

Dominik Marczuk powstrzymany na lewej stronie, ale goście utrzymali się przy piłce...

48'

Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne do Marka Hanouska. Ten zgrywa głową na środek "szesnastki" do nikogo...

47'

Gospodarze radzą sobie bez zarzutu z atakiem Jagiellonii.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

15:55

Wracamy od Łodzi, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Widzew - Jagiellonia. Po pierwszej połowie prowadzą goście.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+3' Koniec pierwszej połowy. Widzew przegrywa u siebie z Jagiellonią (1:2)

45'

+3' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Fran Alvarez uderza wolejem kontrująco w stronę dalszego słupka. Pomylił się o 2 metry.

45'

+3' Jordi Sanchez pchnął na murawę Michala Sacka. Sędzia interweniuje rozmową z Hiszpanem.

45'

+2' Adrian Dieguez kolejny raz przerywa rajd Fabio Nunesa. Gospodarze przed przerwą mają ostatnią szansę w postaci rzutu rożnego.

45'

Piotr Lasyk dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

15:45

[WIDEO] 32. GOL JAGIELLONII (1:2)

42'

Dzieje się pod obiema bramkami. Sędzia dopatrzył się przewinienia w ofensywie Marka Hanouska na rodaku, Michale Sacku.

39'

Dawid Tkacz chciał z lewej strony zaskoczyć Zlatana Alomerovicia uderzeniem w stronę bliższego okienka! Pomylił się nieznacznie!

33'

Bartłomiej Wdowik zagrywa w "szesnastkę" do Nene, który w drugie tempo posyła miękko piłkę na dalszy słupek do Dominika Marczuka. Uprzedził go Andrejs Ciganiks, który chciał szczupakiem wybić piłkę, ale to młodzieżowiec został wpisany na listę strzelców

15:38

Adrian Siemieniec stworzył... maszynę

35'

Jeszcze sędzia Piotr Lasyk czekał na oficjalne stanowisko z wozu VAR. Ostatecznie bramka została uznana. Nie było przewinienia Dominika Marczuka na Andrejsie Ciganiksie.

33'

GOL DLA JAGIELLONII! STRZELCEM DOMINIK MARCZUK!!!

32'

Fran Alvarez rozciąga grę do prawej strony pola karnego, gdzie był Fabio Nunes. Ten czytelnie przełożył piłkę do lewej nogi i... przeciągnął dośrodkowanie.

30'

Andrejs Ciganiks chciał pograć na lewej stronie z Bartłomiejem Pawłowskim. Wmieszał się w to Mateusz Skrzypczak, który wybija na aut.

15:31

Dzieje się w Łodzi

29'

Kristoffer Hansen dopada do odbitej piłki w polu karnym. Już składał się do strzału, gdy padł na murawie po kontakcie z Juanem Ibizą! Sędzia nie widział tu przewinienia Hiszpana!

26'

Dominik Marczuk ograł w "szesnastce" Marka Hanouska. Strzał mija bramkę w bezpiecznej odległości.

25'

Łodzianie wybijają na 20. metr, skąd na uderzenie wolejem zdecydował się Michal Sacek. Jak mówi klasyk: "kontry nie będzie".

24'

A teraz rzut wolny dla Jagiellonii. Mateusz Żyro wybija na rzut rożny po dośrodkowaniu Bartłomieja Wdowika.

22'

Michal Sacek upomniany żółtą kartką za skoszenie Fabio Nunesa.

21'

Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia pod bramką przyjezdnych.

20'

Dośrodkowanie Dawida Tkacza na bliższy słupek, skąd Mateusz Żyro zgrywa głową za siebie. Piłkarze Adriana Siemieńca ratują się wybiciem na rzut rożny.

19'

"Iberyjskie" starcie na prawej stronie. Adrien Dieguez powstrzymał przy linii końcowej Fabio Nunesa, ale to gospodarze mają rzut rożny.

17'

Paweł Zieliński upomniany żółtą kartką za faul taktyczny. W zapaśniczym stylu przytrzymywał Bartłomieja Wdowika.

15:17

[WIDEO] GOLE PULULU (1:0) I PAWŁOWSKIEGO (1:1)

17'

Po chwili wrzutka Frana Alvareza nie znalazła adresata.

16'

Atak Widzewa przynosi rzut rożny. Goście radzą sobie z dośrodkowaniem Pawła Zielińskiego z lewego narożnika boiska.

14'

Jarosław Kubicki uderza lewą nogą z pola karnego. W sam środek bramki, czyli dokładnie tam, gdzie stał Jan Krzywański.

11'

Kapitalna odpowiedź gospodarzy!

Andrejs Ciganiks przedarł się lewą flanką i dokładnie wrzuca na 6. metr. Tam między stoperami wyskoczył Bartłomiej Pawłowski, który mierzonym uderzeniem głową doprowadzić do remisu!!!

11'

REMIS W ŁODZI! GOL BARTŁOMIEJA PAWŁOWSKIEGO!!!

9'

Michal Sacek pognał z piłką środkiem, po czym podaje w pole karne do Afimico Pululu. Ten na małej przestrzeni "poklepał" z Nene, by mocnym uderzeniem w stronę lewego dolnego rogu wpisać się na listę strzelcow!

9'

GOL DLA JAGIELLONII! STRZELCEM AFIMICO PULULU!!!

8'

Płaski strzał Bartłomieja Pawłowskiego z pola karnego mija bramkę Jagiellonii w bezpiecznej odległości.

15:09

Kapitalna interwencja Zlatana Alomerovicia po strzale Frana Alvareza

6'

NIE MA GOLA DLA WIDZEWA!!!

Bartłomiej Pawłowski wrzuca z lewej strony do Jordiego Sancheza, ale goście odbili piłkę na 20. metr pod nogi Frana Alvareza. Ten przełożył ją do lewej nogi, po czym uderzył technicznie w stronę lewego okienka! Zlatan Alomerović pofrunął jak ptak i zbija na rzut rożny!

5'

I jeszcze jeden korner z prawego narożnika. Bartłomiej Wdowik posłał piłkę zbyt wysoko dla Afimico Pululu.

4'

Jesus Imaz dostaje piłkę na 10. metrze po zagraniu z lewej strony. Płaski strzał w stronę prawego rogu z trudem za linię końcową odbija Jan Krzywański, dla którego to drugi występ na boiskach PKO Ekstraklasy!

2'

Andrejs Ciganiks podłączył się lewą stroną do akcji ofensywnej. Wrzuca w pole karne, gdzie Jordi Sanchez pada na murawę po kontakcie z rywalem. Sędzia na chwilę wstrzymał grę, ale po komunikacie z wozu VAR wznowił ją. Nie było faulu na Hiszpanie.

1'

Na gwizdek Piotra Lasyka spotkanie ze środka zaczynają gospodarze!

14:58

Kapitanami są Bartłomiej Pawłowski i Jesus Imaz.

14:56

Obie drużyny wychodzą na murawę przy rytmicznym oklasku kibiców Widzewa do "Tańca Eleny", który skomponował Michał Lorenc. Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

14:53

W ostatnim meczu pomiędzy tymi drużynami lepsza okazała się Jagiellonia. Na stadionie miejskim w Białymstoku podopieczni Siemieńca wygrali 2:1 z drużyną (jeszcze) Janusza Niedźwiedzia. Jak będzie tym razem za Daniela Myśliwca?

14:51

Mecz Widzewa z Jagiellonią w 20. kolejce poprowadzi sędzia Piotr Lasyk z Radomia. System VAR będą obsługiwać Daniel Stefański oraz Michał Szczerbowicz. Pomagać sędziemu głównemu mają w niedzielnym spotkaniu asystenci w postaci Marek Arys i Mateusz Piszczelok.

14:48

Skład Jagiellonii Białystok

14:45

Z kolei Jagiellonia do tej pory spisywała się można powiedzieć bez zarzutu. Piłkarze Adriana Siemieńca zajmują wysokie drugie miejsce i są najbliżej liderującego Śląska Wrocław. Drużyna z Białegostoku gra najładniejszą piłkę dla oka w polskiej lidze i 37-letni szkoleniowiec uczynił ze swoich zawodników maszynę do wygrywania meczów. "Jaga" w 19 meczach strzeliła 45 goli, co jest najlepszy wynikiem w Ekstraklasie. Defensywa jednak pozostawiała sporo do życzenia. Do tej pory drużyna z Białegostoku straciła bowiem 27 bramek. Do WKS-u brakuje im jednak tylko trzech "oczek".

14:42

Skład Widzewa Łódź

14:40

Widzew Łódź w rundzie jesiennej spisywał się dość w kratkę. Podopieczni Daniela Myśliwca w efektownym stylu potrafili wygrać z Lechem Poznań przy Bułgarskiej (3:1) żeby potem przegrać z beniaminkiem Puszczą Niepołomice (0:1). Drużyna, którą po 7. kolejce przejął młody szkoleniowiec po Januszu Niedźwiedziu (obecny trener Ruchu Chorzów) zajmuje ostatecznie 13. miejsce z dorobkiem 22 punktów.

14:37

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

14:35

Po sensacji w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie Warta Poznań pokonała Raków Częstochowa pokonała Raków Częstochowa (2:1) przenosimy się do Łodzi, gdzie już za 25 minut Widzew zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Obie ekipy znajdują się na dwóch biegunach tabeli PKO Ekstraklasy; łodzianie przegrali trzy ostatnie mecze z rzędu. Jagiellonia zaś chce zbliżyć się do Śląska Wrocław, który o godz. 17:30 zagra z Pogonią Szczecin.

Mecz Widzew - Jagiellonia poprowadzi Piotr Lasyk...