22:32

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu. Dobranoc.

22:31

22:30

Za tydzień Ruch Chorzów zmierzy się na wyjeździe z Wartą Poznań, natomiast Legia Warszawa już w najbliższy czwartek zmierzy się na wyjeździe z norweskim Molde NK w 1/16 finałów Ligi Konferecji. W następnej kolejce PKO Ekstraklasy "Legioniści" zagrają z Puszczą Niepołomice.

• Robert Dadok - 3
  • Miłosz Kozak - 3, (Wiktor Długosz - 2)
  • Patryk Sikora - 3
  • Adam Vlkanova - 4, (Filip Wilak - 2)
  • Juliusz Letniowski - 2, (Filip Starzyński - bez oceny)
  • Łukasz Moneta - 2, (Josema - bez oceny)
  • Michał Feliks - 2, (Przemysław Szur - bez oceny)

Legia Warszawa

• Kacper Tobiasz - 3
  • Radovan Pankov - 3
  • Steve Kapuadi - 3
  • Yuri Ribeiro - 3
  • Paweł Wszołek - 4
  • Rafał Augustyniak - 2, (Bartosz Kapustka - 3)
  • Juergen Elitim - 3
  • Patryk Kun - 2, (Ryota Morishita - 3)
  • Josue - 3, (Filip Rejczyk - bez oceny)
  • Blaz Kramer - 4, (Tomas Pekhart - 2)
  • Marc Gual - 4, (Maciej Rosołek - 2)
22:27

Niestety spotkanie nie było zbyt interesujące, Legia wykorzystała jedną z okazji, które sobie stworzyła. Ruchowi brakowało wykończenia. Wynik wydaje się być zasłużony.

95'

Koniec meczu na Stadionie Śląskim. Legia Warszawa wygrywa z Ruchem Chorzów 1:0.

93'

Ruch jeszcze spróbował zaatakować, jednak w samej końcówce Patryk Sikora w dobrej sytuacji, uderzył bardzo niecelnie.

90'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

86'

84'

Natomiast Filip Starzyński zmienił Juliusza Letniowskiego.

84'

Ostatnie dwie zmiany w Ruchu Chorzów. Przemysław Szur zastąpił Michała Feliksa

83'

Juliusz Letniowskiz e strzałem z dystansu, ale piłka powędrowała obok bramki Kacpra Tobiasza.

82'

Zmiana w Legii Warszawa. Filip Rejczyk pojawił się w miejsce Josue.

80'

Roszada w Ruchu. Josema zastąpił Łukasza Monetę.

80'

Wiktor Długosz ruszył z kontratakiem, jednak stracił piłkę w decydującym momencie.

79'

Paweł Wszołek znowu ruszył na bramkę rywali, ale teraz zagrał nieudanie.

77'

Paweł Wszołek wpadł z impetem w pole karne Ruchu, oddał mocny strzał, ale świetnie interweniował Dante Stipica!

76'

Natomiast Filip Wilak zastąpił Adama Vlkanovę.

76'

Dwie roszady w Ruchu Chorzów. Wiktor Długosz zmienił Miłosza Kozaka

75'

Adam Vlkanova miał szansę na wyrównanie, ale jego strzał z pola karnego został zablokowany.

74'

Czwarta zmiana w Legii Warszawa. Tomas Pekhart zmienił Blaza Kramera.

72'

Paweł Wszołek wpadł w pole karne Ruchu, wyłożył piłkę do Macieja Rosołka, ale ten fatalnie spudłował.

68'

Maciej Sadlok oddał potężny strzał z dystansu, ale trafił w Pawła Wszołka.

67'

Dobre dośrodkowanie Macieja Sadloka, piłkę przejął Miłosz Kozak, jednak nie zdołał oddać strzału.

64'

Natomiast Maciej Rosołek zmienił Marca Guala.

64'

Dwie zmiany w Legii Warszawa. Ryota Murishita zastąpił Patryka Kuna

61'

Dośrodkowanie z narożnika boiska nie zagroziło bramce Legii.

60'

Adam Vlkanova oddał strzał z dalszej odległości, jednak piłka po rykoszecie - wyszła na rzut rożny.

59'

Paweł Wszołek dośrodkował na głowę Blaza Kramera, ale ten spudłował.

57'

Błyskawiczny kontratak Legii. Paweł Wszołek zagrał prostopadle do Blaza Kramera, ten wyłożył piłkę Marcowi Gualowi, który z bliskiej odległości, zdobył bramkę dla Legii Warszawa.

56'

56'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Marc Gual otwiera wynik meczu na Stadionie Śląskim!!! 1:0 dla Legii!

54'

Robert Dadok upadł w polu karnym rywala, ale gwizdek arbitra milczy.

52'

Miłosz Kozak oddał niecelny strzał z rzutu wolnego.

51'

Patryk Sikora ucierpiał po jednym ze starć. Potrzebował chwili, by dojść do siebie.

49'

Wrzutka ze stojącej piłki nie zagroziła bramce Legionistów.

48'

Ruch zaatakował przeciwników. Rzut rożny dla "Niebieskich".

47'

46'

Zaczynamy drugą połowę.

46'

Zmiana w Legii Warszawa. Bartosz Kapustka zmienił Rafała Augustyniaka.

21:33

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

21:21

21:18

Bezbarwne widowisko. Dużo ciekawiej jest na trybunach. Oby w drugiej połowie rywalizacja nam się rozkręciła. Na drugą część spotkania zapraszamy za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy bezbramkowy remis.

43'

42'

Niestety dużo chaotycznej gry. Piłkarze nie rozpieszczają swoimi poczynaniami.

39'

Adam Vlkanova dostał piłkę w polu karnym Legii. Oddał strzał, ale został zablokowany.

37'

Josue ponownie z nieudaną wrzutką. Chyba formę szykuje na mecz Ligi Konferencji.

36'

Legia wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego Ruchu.

33'

Robert Dadok teraz aktywny w defensywie. Sfaulował Patryka Kuna.

31'

Robert Dadok zagrał prostopadle, ale Juliusz Letniowski nie zdołał przyjąć piłki pod polem karnym Legii.

29'

Michał Feliks ukarany za faul w środku pola.

28'

Legioniści przycisnęli przeciwników, jednak nie potrafią przebić się przez defensywę Ruchu.

26'

Paweł Wszołek wpadł w "szesnastkę" rywali. Oddał strzał, który jednak został zablokowany.

24'

Dużo chaosu. Josue zagrał w pole karne "Niebieskich", ale zrobił to bardzo nieudanie.

21'

20'

Ruch na razie dobrze dysponowany w defensywie. Nie daje rywalom dostać się w okolice własnego pola karnego.

18'

Pierwsze dośrodkowanie Josue złe, druga próba lepsza, ale arbiter dopatrzył się faulu jednego z graczy Legii i przerwał grę.

16'

Legioniści wywalczyli rzut rożny.

13'

Łukasz Moneta popędził lewą stroną boiska, ale dośrodkował wprost w ręce Kacpra Tobiasza.

12'

Paweł Wszołek dostał piłkę po prawej stronie boiska, ale zagrał niecelnie.

9'

Legia utrzymuje się przy piłce w środku pola.

7'

Marc Gual dostał piłkę w polu karnym Ruchu, ale łatwo ją stracił.

5'

4'

Spokojne pierwsze minuty meczu. Więcej na razie dzieje się na trybunach, niż na boisku.

2'

Pierwszy faul Rafała Augustyniaka już teraz. Żółta kartka dla gracza Legii.

20:32

Zaczynamy batalię na Stadionie Śląskim w Chorzowie!

20:30

20:28

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie Stadionu Śląskiego. Za chwilę rozpoczniemy to niezwykle ciekawe spotkanie.

20:15

Arbitrem tego spotkania będzie Damian Sylwestrzak z Wrocławia.

20:10

Natomiast oto zestawienie Legii Warszawa.

20:05

Tak prezentuje się skład Ruchu Chorzów na dzisiejsze spotkanie!

20:00

Warto też przypomnieć, że zimą zespół przejął Janusz Niedźwiedź, który będzie chciał poprawić grę i przede wszystkim wyniki. Debiut w nowym zespole będzie mieć wyborny. Nie każdy trener w PKO Ekstraklasie ma okazję prowadzić swój pierwszy mecz na wypełnionym Stadionie Śląskim.

19:55

Wracając do chorzowian. Zimą drużynę wzmocnił między innymi Adam Vlkanova, który CV ma całkiem okazałe. Wydaje się, że piłkarza stać na grę w dużo mocniejszych klubach. Kibice "Niebieskich" na pewno liczą na dobre występy czeskiego gracza.

19:50

Legioniści rywalizację o najwyższe cele w PKO Ekstraklasie będą łączyć z meczami w Lidze Konferencji. Już w najbliższy czwartek czeka ich mecz z norweskim Molde FK.

19:45

Z medialnych doniesień wynika, że transfer Albańczyka jest najwyższym w historii całej ligi. Turecki Besiktas za 22-letniego gracza miał zapłacić Legii Warszawa aż 10 milionów euro.

19:43

Dzisiaj w PKO Ekstraklasie może zadebiutować nowy zawodnik pozyskany przez Legię Warszawa - Ryōya Morishita.

19:40

Dla Legii Warszawa druga część sezonu nie będzie łatwa. Stołeczna drużyna straciła dwóch kluczowych piłkarzy. Bartosz Slisz i Ernest Muci opuścili zespół, a dziura w środku pola może być nie do załatania.

19:37

19:35

Ruch Chorzów po pierwszej części sezonu jest w bardzo trudnej sytuacji. "Niebiescy" są na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli i mogą mieć duże problemy, żeby utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jednak ruchy jakie poczynili zimą, mogą świadczyć o tym że nie składają broni i będą walczyć o osiągnięcie celu jakim jest utrzymanie.