• Otar Kakabadze - 3, (Kacper Śmiglewski - bez oceny)
  • Patryk Makuch - 3
  • Benjamin Kallman - 2, (Cornel Rapa - bez oceny)
17:01

Wyrównany mecz i wynik chyba zasłużony. Dla obu zespołów nie jest to dobry rezultat. "Medaliki" nie wskoczyły na podium, natomiast Cracovia pozostaje tuż nad strefą spadkową.

99'

Koniec meczu w Częstochowie! Raków tylko remisuje z Cracovią 1:1.

97'

Sebastian Madejski potrzebuje pomocy medycznej.

96'

Władysław Koczerhin wyłożył piłkę do Bartosza Nowak, ale ten będąc zupełnie niepilnowany, uderzył wprost w bramkarza!

94'

Bartosz Nowak pokusił się o uderzenie z dystansu, ale pewnie interweniował bramkarz.

92'

Milan Rundić ukarany żółtą kartką za blokowanie bramkarza "Pasów".

91'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej siedem minut!

89'

Bramkarz wyczuł intencje, ale strzał był bardzo precyzyjny i gospodarze mogą cieszyć się z gola!

88'

88'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Bartosz Nowak doprowadza do wyrównania!!!

87'

Takuto Oshima ukarany żółtą kartką.

86'

Rzut karny dla Rakowa Częstochowa po fauli Takuto Oshimy!

85'

Paweł Jaroszyński ukarany żółtą kartką za faul na własnej połowie.

83'

Natomiast Karol Knap zastąpił Jani Atanasova.

83'

Cornel Rapa pojawił się w miejsce Benjamina Kallmana

83'

Trzy roszady w Cracovii. Kacper Śmiglewski zmienił Otara Kakabadze

82'

Natomiast Adnan Kovacević pojawił się w miejsce Bena Ledermana.

82'

Dwie kolejne zmiany w Rakowie. Dawid Drachal zastąpił Jean Carlosa Silvę

79'

Bartosz Nowak oddał niezły strzał z dystansu, ale piłka minęła bramkę Cracovii.

77'

74'

Zakotłowało się w polu karnym Cracovii, ale żaden z graczy gospodarzy nie zdołał oddać strzału.

73'

Otar Kakabadze ukarany żółtą kartką.

71'

Druga zmiana w Cracovii. Paweł Jaroszyński zastąpił Andreasa Skovgaarda.

69'

Dobre zagranie w "szesnastkę" Cracovii, ale tam Bartosz Nowak był na spalonym.

68'

Andreas Skovgaard ukarany żółtą kartką.

66'

Zmiana także w Cracovii. Michał Rakoczy pojawił się w miejsce Mateusza Bochnaka.

64'

Roszada w składzie Rakowa. Bartosz Nowak zmienił Sonnyego Kittela.

63'

Szybki kontratak Cracovii, ale niecelne podanie Takuto Oshimy zakończyło akcję.

62'

Zagranie na połowę Cracovii, ale tam Fabian Piasecki przegrał pojedynek w powietrzy.

60'

Raków spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola, ale wciąż niewiele z tego wynika.

59'

58'

Arbiter przerywa mecz z powodu rzucania śnieżkami przez kibiców w bramkarza Cracovii. Musieli interweniować piłkarze Rakowa.

56'

Raków naciska coraz bardziej. Gospodarze mocno ruszyli po wyrównującą bramkę.

54'

Fran Tudor wrzucił do Sonnyego Kittela, ale ten w znakomitej sytuacji, fatalnie spudłował!

53'

Władysław Koczerhin wpadł w pole karne rywali, podryblował i uderzył, ale trafił w jednego z rywali.

51'

Jean Carlos Silva popędził skrzydłem, ale w decydującym momencie został zatrzymany przez rywala.

49'

Zagranie w pole karne gości do Sonnyego Kittela, ale ten spudłował.

48'

Spokojne pierwsze minuty drugiej odsłony meczu. Raków próbuje rozgrywać piłkę w środku pola.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

46'

W przerwie zmiana w Rakowie Częstochowa. Fabian Piasecki zastąpił Ante Crnaca.

16:02

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Częstochowie. Za chwilę wznowimy rywalizację.

15:50

15:48

Wyrównany mecz, ale Cracovia gra bardzo mądrze. Jest skuteczniejsza w ofensywie i świetnie spisuje się w defensywie. Wydaje się, że na razie rezultat jest zasłużony. Na relację z drugiej połowy zapraszamy za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Cracovia prowadzi z Rakowem 1:0.

45'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

42'

Fran Tudor zagrał w pole bramkowe do Władysława Koczerhina, ten oddał strzał, ale piłka została wybita niemal z linii bramkowej przez jednego z obrońców Cracovii!

40'

Benjamin Källman dostał piłkę w polu karnym Rakowa, ale jego strzał został zablokowany.

38'

Raków stara się przejąć kontrolę nad meczem i odpowiedzieć bramką, ale na razie Cracovia świetnie zorganizowana w defensywie.

35'

Szybki kontratak Cracovii, ale w decydującym momencie Mateusz Bochnak podał niecelnie.

34'

Tym razem wrzutka z narożnika boiska, ale bez zagrożenia.

33'

Ogromne zamieszanie w polu karnym Cracovii po wrzutce z rzutu wolnego, ale piłka po uderzeniu jednego z graczy nie przekroczyła linii bramkowej!

32'

Sonny Kittel ruszył lewą stroną boiska i wywalczył rzut wolny.

30'

W ostatnich minutach Cracovia przejęła inicjatywę. Raków od dłuższego czasu nie zaatakował bramki rywala.

28'

Tym razem strzał ze stojącej piłki bardzo niecelny.

27'

Kolejny rzut wolny dla Cracovii blisko pola karnego rywali.

26'

Znakomite dośrodkowanie z rzutu rożnego Jani Atanasova na głowę Virgila Ghity, który precyzyjnym strzałem otworzył wynik tego meczu!

25'

25'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Virgil Ghita umieszcza piłkę w bramce rywali!!!

23'

Jakoś to spotkanie nie może nam się rozkręcić. Piłkarze nie chcą forsować tempa;

21'

Jani Atanasov z rzutu wolnego uderzył wprost w mur.

20'

Fran Tudor ukarany żółtą kartką za faul przed własnym polem karnym.

18'

Dobre zagranie w "Szesnastkę" gości, tam do piłki dopadł Władysław Koczerhin, ale jego podanie zostało zablokowane.

16'

Patryk Makuch ruszył do prostopadłego zagrania, ale gracz Cracovii był na spalonym.

14'

Zagranie w pole karne Cracovii, ale spokojnie interweniował bramkarz.

12'

Benjamin Källman świetnie ruszył do prostopadłego podania, stanął oko w oko z Vladanem Kovacevićem, ale przegrał pojedynek!

10'

Na razie niewiele dzieje się w tym meczu. Gra toczy się głównie w środku pola i żaden z zespołów nie kwapi się do ataku.

8'

Dobre dośrodkowanie w pole karne Rakowa, ale żaden z graczy Cracovii nie zdołał dojść do pozycji strzeleckiej.

6'

Każde podanie gości na połowę Rakowa kończy się łatwą stratą.

4'

"Pasy" starają się spokojnie rozgrywać piłkę na własnej połowie.

2'

Ben Lederman zagrał w pole karne gości, ale żaden z jego partnerów nie dopadł do piłki.

15:02

Rozpoczynamy starcie Rakowa z Cracovią!

14:57

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Częstochowie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

14:46

14:35

Rozjemcą dzisiejszej rywalizacji będzie międzynarodowy arbiter Paweł Raczkowski z Warszawy. Po razie prowadził mecze z udziałem Rakowa i Cracovii. W każdym z tych spotkań podyktował także rzut karny. Jeden przeciwko "Pasom" i jeden dla "Medalików".

14:33

Natomiast oto zestawienie Cracovii:

14:31

Tak prezentuje się skład Rakowa Częstochowa na dzisiejsze spotkanie:

14:30

W poprzednim sezonie Raków rozbił u siebie Cracovią aż 4:1 po bramkach Vladislavsa Gutkovskisa, Bartosza Nowaka, Ivi Lopeza i Marcina Cebuli. Natomiast w Krakowie to "Pasy" sensacyjnie wysoko wygrały 3:0 dając "Medalikom" dużo do myślenia, bo ci nie zwykli przegrywać spotkań, zwłaszcza tak dużą różnicą bramek.

14:27

14:25

Natomiast Cracovia ostatnie tygodnie nie miała najlepsze. "Pasy" ostatni mecz ligowy wygrały pod koniec września, a od tamtego momentu poniosły trzy porażki i dwa razy zremisowały. Dzisiaj zdecydowanym faworytem są przeciwnicy, ale Cracovia już kilka razy pokazała, że jako jeden z niewielu zespołów potrafi znaleźć sposób na Raków. "Pasy" na dziesięć pojedynków między tymi zespołami w ostatnich latach aż pięć razy wygrały, więc dzisiaj również liczą na sprawienie niespodzianki.

14:20

W częstochowskiej drużynie mamy tak zwany "szpital", bo z kontuzjami zmaga się aż sześciu graczy, a w tym John Yeboah nabawił się urazu w Ekwadorze jeszcze przed pierwszym meczem swojej reprezentacji. Cieszy jednak fakt, że do kadry meczowej wrócił Zoran Arsenić, który jest kluczowym defensorem Rakowa.

14:15

"Medaliki" tracą do liderującego Śląska Wrocław sześć punktów, ale mają jedno zaległe spotkanie jeszcze z okresu walki o fazę grupową Ligi Mistrzów. Po intensywnym okresie zdecydowanie przydał się Rakowowi moment przerwy i teraz z większym animuszem wróci do rozgrywek ligowych, a już w najbliższy czwartek czeka go wyjazdowy mecz ze Sturmem Graz w fazie grupowej Ligi Europy.

14:10

Raków Częstochowa przed przerwą na reprezentację rozegrał bardzo prestiżowe spotkanie z Pogonią Szczecin. Mecz zakończył się remisem 1:1, ale lepiej w tamtym spotkaniu spisywali się "Portowcy" i to oni mogli wyjść zwycięsko z tej rywalizacji. Wcześniej mistrzowie Polski rozegrali bardzo trudny, ale dobry mecz w Lizbonie ze Sportingiem, który przegrali, ale byli bardzo chwaleni za grę i walkę. Jednak najważniejsze jest to, że wyniki w ostatnich tygodniach nie są tak satysfakcjonujące.

14:07

14:05

Witamy serdecznie! W pierwszym sobotnim meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy mistrz Polski, Raków Częstochowa zmierzy się na własnym stadionie z Cracovią. Na relację na żywo z tego wydarzenia zaprasza Państwa Bartosz Głąb.