• Serhij Bułeca - 4
  • Tomasz Pieńko - 4 (Arkadiusz Woźniak - bez oceny)
  • Dawid Kurminowski - 3
93'

Engjell Hoti uderza zza linii 16. metra daleko od celu. I po tej nieudanej próbie sędzia Sebastian Krasny gwiżdże po raz ostatni. Zagłębie Lubin wygrywa z ŁKS-em Łódź po bramkach środkowych obrońców - Bartosza Kopacza i Aleksa Ławniczaka.

92'

Bartłomiej Kłudka wrzuca z prawej strony w pole karne. Dawid Kurminowski główkuje nad poprzeczką.

91'

Ole! Ole! Ole! Ole!

- szydera z trybun kibiców ŁKS-u przy dokładnym podaniu OBROŃCÓW gospodarzy na własnej połowie.

90'

Sebastian Krasny dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

89'

Piłka odbiła się od klatki piersiowej Kaya Tejana jak kauczukowa od ściany. Chciał jeszcze ją opanować lewą nogą, ale postawna wyraźnie "odjechała", przez co stracił równowagę.

89'

Tomasz Pieńko schodzi, Arkadiusz Woźniak wchodzi.

88'

Z kontrą ruszyło trzech zawodników Waldemara Fornalika! Na prawej stronie z piłką był Kacper Chodyna, w środku czekał m.in. Dawid Kurminowski. Nie doczekał się - strzał Chodyny odbija Aleksander Bobek.

87'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego nie dochodzi do pola karnego gości.

86'

Marko Poletanović upomniany żółtą kartką za faul taktyczny w środku pola.

To trzecie "żółtko" w tym sezonie.

85'

Płaskie uderzenie Kaya Tejana prawą nogą z pola karnego nie sprawiło problemu Szymonowi Weirauchowi.

84'

Bartosz Szeliga wybija piłkę z linii bramkowej! W ten sposób zapobiegł utracie trzeciego gola w tym meczu!

83'

Kay Tejan chciał ruszyć sam na dwóch rywali, posyłając sobie piłkę między zawodników Zagłębia. Oni to przewidzieli.

19:43

Przełamanie o krok

83'

Piotr Głowacki zmienia Piotra Janczukowicza, który po przerwie prezentował się nie tak dobrze, jak w pierwszych trzech kwadransach.

81'

6 473 widzów w Łodzi na meczu ŁKS-u z Zagłębiem inaugurującym 16. kolejkę PKO Ekstraklasy.

81'

Engjell Hoti uderza bezpośrednio z rzutu wolnego! "Spadający liść" miał odrobinę za wysoki wyjściowy pułap, przelatując ostatecznie tuż nad poprzeczką!

80'

TO POWINIEN BYĆ GOL DLA ZAGŁĘBIA!!!

Po błędzie Kamila Dankowskiego piłkę szybko na prawej stronie pola karnego dostaje Kacper Chodyna! Jego strzał blokuje wślizgiem Adrien Louveau!

79'

Aleks Ławniczak pojawił sobie Kayen Tejanem.

79'

Szymon Weirauch spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony. Po przerwie bramkarz Zagłębia nie miał okazji do wykazania się.

77'

Mieszko Lorenc zmienia Michała Mokrzyckiego .

77'

... a za Tomasza Makowskiego na murawie melduje się Marko Poletanović.

77'

Kacper Chodyna zmienia Mateusza Wdowiaka...

75'

Mocne dośrodkowanie Bartłomieja Kłudki z prawej strony. Adam Marciniak głową wybija na rzut rożny.

74'

Drugi raz słupek ratuje gospodarzy! Bliski wpisania się na listę strzelców był Dawid Kurminowski!

73'

Dawid Kurminowski ścina z lewej strony do środka, po czym wystawia piłkę Tomaszowi Makowskiemu. Ten z ok. 25 metrów uderza tuż nad poprzeczką!

19:32

Piotr Stokowiec ma jeszcze do dyspozycji dwie zmiany

71'

Kay Tejan przedzierał się w pole karne, zakładając "siatkę" Luisowi Macie. Nie dość, że do za mocno wypuszczonej piłki dopadł Aleks Ławniczak, który ją wybił, to jeszcze faulował defensora Zagłębia.

68'

K*rwa mać! ŁKS grać! K*rwa mać! ŁKS grać!

- kibice gospodarzy oczekują bardziej "ekspansywnej gry", jakby to ujął Pan Andrzej Strejlau.

67'

Aleksandrowi Bobkowi uciekła piłka z rękawic i Tomasz Pieńko uderza mocno z pola karnego! Bramkarz ŁKS-u zdołał naprawić swój błąd!

67'

Tomasz Pieńko chciał przebić Mateusza Wdowiaka rajdem niemal przez połowę boiska. Przed linią 16. metra traci jednak piłkę.

65'

Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką gospodarzy. Mogą więc wznowić grę z "piątki".

19:25

Młyn kibiców ŁKS-u

64'

Mateusz Wdowiak przebiegł z piłką ponad 30 metrów. Jego strzał odbija Aleksander Bobek, a Adam Marciniak wybija na rzut rożny!

63'

... a za Daniego Ramireza melduje się Maciej Śliwa.

63'

Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy: Engjell Hoti zastępuje Stipe Juricia...

60'

Przeraźliwe gwizdy kibiców "Rycerzy Wiosny". A po chwili chóralne śpiewy mające ponieść zawodników Piotra Stokowca.

19:20

[WIDEO] 49. MINUTA. GOL ALEKSA ŁAWNICZAKA (0:2)

58'

W odpowiedzi Serhij Bułeca huknął z ok. 16 metrów pod poprzeczkę! Czujny Aleksander Bobek przenosi piłkę nad "ladę"!

57'

ŁKS BLISKO BRAMKI KONTAKTOWEJ!!!

Po złym wybiciu Szymona Weiraucha Dani Ramirez wrzuca z lewej strony na dalszy słupek do Michała Mokrzyckiego. Ten naciskany przez Tomasza Makowskiego uderza z bliska daleko od bramki!

55'

Serhij Bułeca wrzuca z rzutu wolnego na dalszy słupek. Nie było tam żadnego z kolegów.

53'

A teraz kapitalną okazję miał Tomasz Pieńko! Przejmuje piłkę w lewym narożniku pola bramkowego po centrze z prawej strony! Uderza ile fabryka dała w stronę wyższych rzędów trybuny za bramką beniaminka!

52'

A teraz okazję miał Dawid Kurminowski. Nie zdołał uderzyć w stronę bramki.

51'

Goście idą za ciosem. Tym razem Tomaszowi Makowskiemu zabrakło postawienia kropki nad "i".

49'

W pierwszej połowie trafił Bartosz Kopacz, w drugiej drugi środkowy obrońca - Aleks Ławniczak!

Mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego, skąd strzał głową odbił Aleksander Bobek, ale wobec dobitki Aleksa Ławniczaka z metra, był już bezradny!

To drugi gol Aleksa Ławniczaka w tym sezonie. Wcześniej trafił w 11. kolejce w meczu z Piastem Gliwice (1:1).

49'

GOL DLA ZAGŁĘBIA! STRZELCEM ALEKS ŁAWNICZAK!!!

48'

Rzut wolny dla "Miedziowych" z lewej strony. W murze dwóch zawodników - Dani Ramirez i Kay Tejan.

47'

Dawid Kurminowski decyduje się na strzał z dystansu. Sporo brakowało mu do celu.

46'

ŁKS Łódź zaczyna drugą połowę. Goście przystępują do niej bez zmian(y).

46'

Kamil Dankowski będzie grać od 46. minuty za Artemijusa Tutyskinasa.

18:55

Wracamy do Łodzi, gdzie dobiega końca przerwa w meczu ŁKS-u z Zagłębiem Lubin. Po pierwszej połowie prowadzą goście.

Co nas czeka po zmianie stron?

18:52

Udaje nam się ostatnio strzelać sporo bramek po tych stałych fragmentach gry. Cieszę się, że ja też dochodzę do tych sytuacji. No i dzisiaj też może trochę szczęśliwie, ale ta piłka spadła mi pod nogi

- powiedział w rozmowie z Bartoszem Ignacikiem Canal+ Bartosz Kopacz.

45'

+2' Gospodarze wybijają i sędzia Sebastian Krasny gwizdkiem zaprasza obie drużyny na przerwę. Po bramce Bartosza Kopacza Zagłębie Lubin prowadzi z ŁKS-em Łódź w spotkaniu inaugurującym 16. kolejkę PKO Ekstraklasy.

45'

+2' Goście mądrze oddalają grę. Atak lewą stroną daje rzut rożny. To może być ostatni akcent pierwszej połowy.

45'

+1' Dani Ramirez posyła piłkę na 7. metr do Piotra Janczukowicza. Szybszy był Szymon Weirauch.

45'

Sebastian Krasny dolicza 1 minutę do pierwszej połowy.

44'

Artemijus Tutyskinas wybija piłkę na uwolnienie po dośrodkowaniu Damiana Dąbrowskiego.

43'

Nie wyszło prawą, to Zagłębie zaatakowało lewą stroną. Udało się wywalczyć rzut wolny.

43'

Mateusz Wdowiak ruszył prawą stroną Przed linią boczną pola karnego nie poradził sobie z... Kayem Tejanem.

41'

Niezłe, dochodzące dośrodkowanie z rzutu wolnego na Kaya Tejana. Jego strzał mija bramkę w bezpiecznej odległości.

40'

Żółtą kartkę ogląda teraz Tomasz Makowski, który na skrzydle powalił Michała Mokrzyckiego. Rzut wolny blisko narożnika boiska.

38'

Michał Mokrzycki upomniany żółtą kartką za faul. To jego piąte "żółtko" w tym sezonie.

37'

Kay Tejan i Dani Ramirez chcieli się przedrzeć środkiem pola karnego. Szybko pojawiło się przy nich pięciu rywali, którzy przejęli piłkę.

36'

Tomasz Pieńko wrzuca wyższy bieg, by momentalnie znaleźć się na lewej stronie pola karnego beniaminka. Mając za plecami Luisa maty chciał efektownie wycofać piłkę piętką, ale... trafił w swoją drugą nogę.

34'

Serhij Bułeca wrzuca w pole karne, skąd na uwolnienie wybijają gospodarze.

34'

Dani Ramirez odepchnął Tomasza Makowskiego. Kartki nie ma; jest za to rzut wolny z prawej strony.

31'

Kąśliwie zagrywał w "szesnastkę" Bartłomiej Kłudka. Gospodarze nerwowo wybijają za linię końcową. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Aleksandra Bobka.

18:32

Seria zostanie przedłużona?

30'

ŁKS Łódź - Zagłębie Lubin 0:1

• 4 Strzały 7
  • 2 Strzały celne 3
29'

Tomasz Makowski chciał mocnym prostopadłym uruchomić Dawida Kurminowskiego. Ten spodziewał się zagrania do nogi.

27'

Kay Tejan pojawił się na pozycji prawego pomocnika i chciał pognać wzdłuż linii bocznej na połowę Zagłębia. Szybko osaczony przez dwóch rywali wycofał piłkę, która szybko pojawiła się na drugiej stronie. Piłkarze Waldemara Fornalika bez problemu poradzili sobie z Artemijusem Tutyskinasem.

25'

NIE MA GOLA DLA ZAGŁĘBIA!!!

Mocne wstrzelenie piłki z lewej strony. Nikt nie "przeciął" toru lotu piłki, która odbija się od dalszego słupka! Dobitka Bartosza Kopacza zablokowana, a kolejny strzał mija bramkę!

24'

"Miedziowi" rotacyjnie atakują skrzydłami. Po akcji lewą stroną wywalczyli rzut wolny.

22'

Damian Dąbrowski decyduje się na strzał z dystansu. Aleksander Bobek nie dał się zaskoczyć.

21'

Zakotłowało się w "szesnastce" ŁKS-u po dośrodkowaniu z prawej strony. Sytuację uspokaja Bartosz Szeliga zgraniem do bramkarza.

18:20

[WIDEO] 9. MINUTA. GOL BARTOSZA KOPACZA (0:1)

19'

A teraz Piotr Janczukowicz zbiega z piłką z lewej strony pola karnego do środka, Uderza jednak obok dalszego słupka.

18'

W odpowiedzi prawym skrzydłem pognał co sił Mateusz Wdowiak. Niemal z linii końcowej wrzuca przed bramkę, gdzie zabrakło Dawida Kurminowskiego, który miałby tu za zadanie "tylko" dostawić odpowiednio stopę.

17'

Po chwili Piotr Janczukowicz przedarł się lewą stroną. Było groźnie po jego uderzeniu, ale zabrakło precyzji.

16'

Dani Ramirez uderza technicznie z rzutu wolnego. Szymon Weirauch pewnie broni.

14'

Artemijus Tutyskinas podłączył się do akcji ofensywnej lewą stroną. Jego dośrodkowanie było poza zasięgiem kolegów. Piłkę spokojnie łapie Szymon Weirauch, który wraca do bramki "Miedziowych" od meczu z Koroną Kielce (0:2; 27 sierpnia).

14'

Goście idą za ciosem, atakując lewa stroną. Tym razem Bartosz Szeliga tak poradził sobie z rywalem, że ostatecznie z "piątki" grę wznawia Aleksander Bobek.

12'

A teraz to Tomasz Pieńko "łamie" akcję z lewego skrzydła do środka. Uderza z ok. 25 metrów obok dalszego słupka.

18:13

Tradycja podtrzymana

9'

Do dośrodkowania z rzutu wolnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Kay Tejan, który głową wybija piłkę na skraj pola karnego. Do piłki dopada Tomasz Pieńko, który uderza bez przyjęcia, a tor jej lotu zmienia Bartosz Kopacz, z bliska kierując ją do siatki!

To drugi gol Bartosza Kopacza w tym sezonie. Wcześniej trafił w 7. kolejce w wygranym meczu z Pogonią Szczecin (1:0).

9'

GOL DLA ZAGŁĘBIA! STRZELCEM BARTOSZ KOPACZ!!!

8'

Atak Zagłębia przerwany na lewej stornie. Do pola karnego około 30 metrów.

7'

Adrien Louveau podaje mocno na prawą stronę do Daniego Ramireza. Jego domeną nie jest szybkość, co udowodnił w tej akcji. Przegrał pojedynek biegowy z rywalem.

5'

Michał Mokrzycki rozciąga grę do prawej strony, gdzie szeroko ustawiony był Kay Tejan. Ten nie zauważył, że w momencie zagrania był na spalonym.

4'

Serhij Bułeca zbiega z prawej strony do środka. Uderza płasko z ok. 20 metrów w środek bramki, czyli dokładnie tam, gdzie z "koczykiem" czekał Aleksander Bobek.

3'

Stipe Jurić nie dostał piłkę przed polem karnym "Miedziowych". Piłkarze Waldemara Fornalika chcieli przeprowadzić akcję prawą stroną, ale została przerwana tuż za linią środkową

1'

Na gwizdek Sebastiana Krasnego spotkanie ze środka zaczynają goście!

17:57

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

17:53

Rozjemcą meczu ŁKS - Zagłębie Lubin będzie Sebastian Krasny z Krakowa. Na liniach będą go wspierać Sebastian Mucha oraz Marcin Ciepły, z kolei arbitrem technicznym będzie Patryk Świerczek. Za obsługę systemu VAR będą odpowiadać Piotr Lasyk, a także Krzysztof Myrmus.

17:51

Zagłębie Lubin po ciekawym starcie sezonu, wpadło w duży marazm. Podopieczni Waldemara Fornalika po trzech wygranych z rzędu (na przełomie września i października), od dwóch miesięcy zawodzą. Jak inaczej nazwać sześć meczów, z których aż cztery zakończyły się porażkami?

17:48

Skład Zagłębia Lubin

17:45

Za sterami Piotra Stokowca drużyna rozczarowuje. Były trener m.in. Zagłębia Lubin prowadził "Rycerzy Wiosny" w pięciu meczach, przegrał czterokrotnie, zremisował w minionej kolejce z Piastem Gliwice (3:3).

17:42

Skład ŁKS-u Łódź

17:40

Bez dwóch zdań obie ekipy nie mają za sobą łatwego czasu. O większym kryzysie może mówić ŁKS Łódź, bowiem ekipa beniaminka na ligową wygraną czeka ponad trzech miesięcy. Wówczas za kadencji Kazimierza Moskala ŁKS pokonał Pogoń Szczecin 2:1.

17:37

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

17:35

Po listopadowej przerwie reprezentacyjnej wraca PKO Ekstraklasa. 16. kolejkę inaugurujemy w Łodzi, gdzie za 25 minut ŁKS powalczy o punkty z Zagłębiem Lubin. Gospodarze okupują ostatnie miejsce w tabeli ze stratą odpowiednio 1 i 5 punktu do innych beniaminków - Ruchu Chorzów i Puszczy Niepołomice.

Z kolei "Miedziowi" zajmują co prawda 7. lokatę, ale w pięciu ostatnich spotkaniach zanotowali 2 remisy i 3 porażki. Jaka przyszłość czeka Waldemara Fornalika?

Mecz ŁKS - Zagłębie poprowadzi Sebastian Krasny...