Czwartek, 21 lipca 2022, godz. 19:00
0 : 0
lechiaLechia Gdańsk
97'

Koniec meczu. Lechia nie traci bramki i to jest najważniejsze. Za tydzień może u siebie wywalczyć historyczny (bo pierwszy) awans do III rundy.

95'

Młyn Rapidu praktycznie cały mecz macha flagami. Ogromnych rozmiarów.

94'

Może i setna wrzutka w pole karne Lechii. Strzał głową zupełnie nieudany.

92'

Gwizdy na trybunach. Kibice Rapidu myślą, że Sezonienko udaje i w ten sposób kradnie czas. Gdyby tylko widzieli powtórki z telewizji...

92'

Zawodnik Lechii pokazuje, że dostał korkiem w kolano. Kartki jednak nie ma, jest interwencja sztabu medycznego.

91'

Sezonienko wije się z bólu. Sfaulował go Oswald.

91'

Sędzia doliczył sześć minut - z uwagi na liczbę zmian oraz przerwę na uzupełnienie płynów.

91'

Rapid niemal całym zespołem na połowie Lechii. Kibice dopingują bez koszulek. Zostało raptem kilka minut.

89'

To mógł być samobójczy gol Malocy! Całe szczęście Kuciak zachował czujność.

85'

Kuciak z problemami przenosi piłkę nad poprzeczką. Albo inaczej: nie był pewny chwytu, dlatego zrobił to, co zrobił.

85'

W Rapidzie Savić zmienia Kuhna.

84'

Tak wyglądała najlepsza okazja Rapidu. Na czerwono pozycja Kuciaka

kuciak

83'

Jeszcze Sezonienko wchodzi za Clemensa.

80'

Udane piąstkowanie Kuciaka. Wzmaga się doping na widowni.

77'

Trwa druga przerwa w meczu na uzupełnienie płynów.

76'

Uratowało nas zachowanie Kühna, który zwlekał ze strzałem.

75'

Teraz kibicom Lechii zabiło mocniej serce! Ależ fart po złym wyjściu Kuciaka! Rapid nie oddaje celnego strzału.

72'

Na końcówkę wchodzi Kubicki - za Tobersa. Lechia ma jeszcze jedną zmianę do wykorzystania.

70'

Na boisku pojawił się Kriwak.

70'

Niesamowite szczęście Lechii. Najpierw Nalepa blokuje strzał nogą, potem dobitka Burgstallera mija poprzeczkę.

66'

... a Kałuziński w miejsce Terrazzino.

66'

Conrado za Durmusa...

65'

Zwoliński w miejsce Paixao. To nie koniec zmian.

65'

Rapidowi zaczęło się spieszyć. Na szczęście Lechia dobrze broni dostępu do własnej bramki.

61'

Jeszcze Schick za Koscelnika.

61'

A za Pejicia pojawia się Sattlberger.

61'

Schodzi Grüll za niego Knasmüllner.

60'

Tobers. Wszystko było dobrze do momentu samego strzału. Niestety uderzenie kompletnie nieudane.

58'

lechia

58'

- Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Lechia gra! - słychać z sektora gości.

56'

Wypada pochwalić Tobersa za interwencję po strzale Zimmermanna.

55'

Kocioł w polu karnym, kocioł na trybunach. Rapid znów domaga się jedenastki. A sędzia milczy.

54'

Bardzo odważny wślizg Clemensa. Sędzia na szczęście nie odgwizduje karnego.

50'

Tym razem po rożnym główkuje Nalepa - do rąk bramkarza.

50'

POPRZECZKA! Ależ blisko gola był Tobers. Główkował po wrzutce Durmusa.

49'

Durmus wbiegł w pole karne. Wywalczył rzut rożny. Skrzydłowy dobrze się dziś czuje w Wiedniu.

48'

Na razie obie drużyny bez zmian w składach. Lechia buduje atak pozycyjny.

46'

Sędzia rozpoczął drugą odsłonę. Tym razem od środka Lechia.

45'

lechia

45'

Koniec pierwszej odsłony. Lechia trzyma się dzielnie! Szkoda zaprzepaszczonej sytuacji Paixao.

45'

W sektorze Lechii pozdrowienia do więzienia (aresztu) dla uczestników bójki na meczu z Akademiją Pandev.

45'

Lechia dobrze blokuje po rzucie rożnym. Dobitka nie sprawia problemu Kuciakowi. Sędzia doliczył trzy minuty.

42'

Gdyby był VAR to być może Rapid miałby teraz karnego. Ręką zagrał Tobers.

40'

Głębokie dośrodkowanie w pole bramkowe Rapidu. Terrazzino nie dał rady sięgnąć futbolówki głową. W każdym razie Lechia potrafi dziś zagrozić.

37'

Na trybunach około 20 tys. widzów w tym kilkuset z Gdańska (bardziej 600 niż 300).

34'

Znowu groźnie atakuje Lechia! Niestety sędzia odgwizduje spalonego.

30'

Sędzia przerwał grę na uzupełnienie płynów.

27'

Ależ szansa przed Lechią! Durmus do Paixao, lecz ten trafia w nogę interweniującego bramkarza... Lechia powinna prowadzić!

26'

Strasznie pokopany Gajos... Znów leży na boisku. Pytanie nie brzmi czy dokończy mecz, ale czy dokończy pierwszą połowę.

24'

Kartka dla Pejicia.

23'

Bardzo mocno Burgstaller! Na szczęście nad bramką.

22'

Trener Kaczmarek w czerwonej koszulce, przy linii bocznej.

20'

Rapid ma delikatną przewagę, ale nic z nie nie wynika. Oby zostało tak jak najdłużej.

17'

Koscelnik zarobił żółtą kartkę.

15'

Grüll miał trochę miejsca i uderzył przy lewym słupku. Dobrze odbija piłkę Kuciak.

14'

Kwadrans za nami. Lechia bez kompleksów. Na pewno nie jest to mecz do jednej bramki.

12'

Hedl, bramkarz Rapidu, ratuje się wybiciem piłki w aut. Naciskał na niego Paixao.

12'

Faul lechistów po kornerze. A w młynie Rapidu potężne flagowisko.

11'

Ajjj... Paixao źle przyjmuje po podaniu Terrazzino. Róg zamiast celnego strzału!

10'

Gajos dostał ręką w gardło. Powinien być faul, a nawet kartka

10'

Znowu ważna interwencja Kuciaka. Jęk zawodu na widowni.

9'

Uff. Zimmermann wbiegł między dwóch stoperów, ale po przyjęciu piłkę zabrał mu Kuciak. Było groźnie.

7'

Pietrzak wślizgiem ratuje Lechię przed kolejnym rogiem. Jest aut.

6'

Stec nerwowo. Wybija tak piłkę, że będzie korner dla gospodarzy.

5'

W sektorze gości około kilkuset lechistów.

4'

Tobers od razu dostaje kartkę. To zła wiadomość. Ten piłkarz akurat powinien się pilnować, bo przed nim dużo pracy.

3'

Durmus nie był w stanie zamknąć wrzutki. Za mocno Gajos posłał piłkę w okolice pola bramkowego.

3'

Rapid gra ostro. Lechia ma rzut wolny. Okazja na wrzutkę w pole karne.

2'

Ostre wejście w nogę Gajosa. Na całe szczęście może grać dalej.

1'

Sędzia dał znak. Od środka zaczął Rapid.

19:00

Lechia w ustawieniu 4-5-1 z defensywnie nastawionym Tobersem.

18:58

Rapid w strojach białych z zielonymi pasami. Lechia w ciemnoszarym komplecie. Kapitanem naturalnie Paixao.

18:56

Na stadionie nie ma wprawdzie kompletu publiczności, ale atmosfera znakomita.

18:54

Kluby łączą barwy: biały i zielony.

18:53

W tle wypełniony sektor kibiców Lechii Gdańsk:

lechia

18:50

Za kilka minut pierwszy gwizdek sędziego z Azerbejdżanu. Do jego dyspozycji nie ma systemu wideoweryfikacji VAR.

17:45

Lechia tak jak inne polskie drużyny gra dziś w temperaturze tropikalnej. To 35 kresek powyżej zera...

17:44

Ławka rezerwowych Lechii: Buchalik, Mikułko, Kubicki, Diabate, Piła, Conrado, Zwoliński, Sezonienko, Koperski, Kałuziński, Koperski, Biegański, Neugebauer.

17:43

W składzie Lechii nie ma Zwolińskiego, ale jest Paixao. Na skrzydle szansę dostaje Clemens, zamiast Conrado zobaczymy natomiast Durmusa.

17:43

To zdecydowanie najcięższy wyjazd Lechii od dawna. W pierwszy meczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji zagra w Wiedniu ze znacznie mocniejszym Rapidem. Z tego powodu w środku pola do zabezpieczenia tyłów został wysłany stoper Tobers.