• Jean Carlos Silva - 3 (Mariusz Fornalczyk - 3)
  • Kamil Grosicki - 3
  • Luka Zahović - 2 (Pontus Almqvist - 3)
95'

... i koniec meczu gdy piłkę na połowę gospodarzy posyła Dante Stipica! Po bramce Mateusza Wdowiaka Raków Częstochowa pokonuje Pogoń Szczecin (1:0) i wskakuje na najniższy stopień podium!

94'

Piłkarze Rakowa mądrze oddalają grę od własnej połowy. Zostały sekundy...

93'

Giannis Papanikolaou z żółtą kartką.

92'

Mariusz Fornalczyk chciał urwać się prawą stroną Na prosty zwód nie dał się nabrać Milan Rundić.

90'

Paweł Raczkowski dolicza 5 minut do drugiej połowy.

88'

I "żółtko" na koncie Fabiana Piaseckiego. Faulował Benedikta Zecha.

87'

Leo Borges upomniany żółtą kartką za faul taktyczny na Mateuszu Wdowiaku.

84'

Wiktor Długosz zmienia Iviego Lopeza.

83'

Rykoszet po strzale zza pola karnego daje Rakowi rzut rożny. Płaskie zagranie Iviego Lopeza nie znajduje adresata,.

82'

... a za Kostasa Triantafyllopoulosa pojawia się Marcel Wędrychowski.

82'

Podwójna zmiana w Pogoni: Leo Borges za Luisa Matę...

81'

Ivi Lopez upomniany żółtą kartką za faul.

80'

Zupełnie nie układa się gra Pogoni. Nie są w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką Vladana Kovacevicia.

76'

Vladan Kovacević spokojnie łapie piłkę po anemicznej główce Jakuba Bartkowskiego.

19:36

5 012 kibiców na meczu Raków - Pogoń

73'

Przerwa w grze. Z murawy nie podnosił się Szymon Czyż. Sztab medyczny wzywa Giannis Papanikolaou.

72'

Zupełnie nieudany strzał Mariusza Fornalczyka z pola karnego. Fatalnie skiksował.

71'

... a za Bartosza Nowaka na murawie melduje się Władysław Koczerhin.

71'

Podwójna zmiana w Rakowie: Fabian Piasecki w miejsce Vladislavsa Gutkovskisa...

70'

TU MUSIAŁ BYĆ DRUGI GOL DLA RAKOWA!!!!

Patryk Kun ogrywa rywala na lewej stronie, po czym wrzuca na dalszy słupek do Milana Rundicia. Jego strzał głową paruje Dante Stipica a dobitka Mateusza Wdowiaka przelatuje tuż nad poprzeczką!

69'

Dante Stipica dwukrotnie ratuje Pogoń przed utratą gola! Najpierw paruje strzał Iviego Lopeza z rzutu wolnego, a po chwili dobitkę Mateusza Wdowiaka!

19:24

WIDEO] 55' GOL MATEUSZA WDOWIAKA

65'

Dante Stipica spokojnie broni strzał Vladislavsa Gutkovskisa.

63'

... a za Jeana Carlosa Silvę pojawia się Mariusz Fornalczyk.

63'

Podwójna zmiana w Pogoni: Wahan Biczachczjan zastępuje Mateusza Łęgowskiego...

62'

Groźnie wyglądało starcie Dante Stipicy z Patrykiem Kunem. Na szczęście nikomu nic się poważnego nie stało. Sztab medyczny Pogoni sprawdza jeszcze, czy z bramkarzem wszystko w porządku.

60'

Zablokowany strzał Kamila Grosickiego z ok. 20 metrów. Jeszcze próbował Mateusz Łęgowski, ale bezskutecznie.

57'

Gospodarze idą za ciosem. Tym razem zagranie Mateusza Wdowiaka nie znalazło adresata w "szesnastce" Pogoni.

55'

Bartosz Nowak przejmuje piłkę w ok. lewego narożnika pola karnego, po czym centruje w ok. dalszego narożnika pola bramkowego. Tam akcję uderzeniem głową "tam, skąd przyszła" akcję "zamknął Mateusz Wdowiak!

55'

RAKÓW NA PROWADZENIU! GOL MATEUSZA WDOWIAKA!!!

55'

Pontus Almqvist zmienia Lukę Zahovicia.

55'

I jeszcze jeden rzut rożny dla Rakowa. Tym razem zablokowany strzał Patryka Kuna.

54'

Dośrodkowanie z narożnika nie sprawiło zagrożenia pod bramką Dante Stipicy.

54'

Luis Mata blokuje dośrodkowanie Mateusza Wdowiaka. Trzeci korner dla gospodarzy (przy jednym Pogoni).

53'

Obrona Pogoni radzi sobie z dośrodkowaniem Iviego Lopeza, ale piłka wraca do Hiszpana. Ten chciał ją opanować, ale odbiła się od ochraniacza i wyszła za linię końcową.

53'

Tym razem Mateuszowi Wdowiakowi udało się opanować piłkę blisko narożnika boiska. Umiejętnie nabił rywala, zyskując rzut rożny.

51'

Za mocne zagranie do Mateusza Wdowiaka. Ten przy swojej szybkości nie miał szans, by dobiec w "szesnastce" do piłki.

48'

Starcie Frana Tudora z Kamilem Grosickim. Zdaniem sędziego przewinił skrzydłowy Pogoni.

47'

Próba mocnego i wysokiego zagrania do Vladislavsa Gutkovskisa. Piłka była daleko poza zasięgiem Łotysza.

46'

"Portowcy" zaczynają drugą odsłonę!

46'

Zmiana w Rakowie w przerwie spotkania: Mateusz Wdowiak zastępuje Frana Tudora.

18:55

Statystyki z pierwszej połowy

18:51

Wracamy do Częstochowy, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Raków - Pogoń. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+1' Po doliczeniu 1 minuty sędzia Paweł Raczkowski kończy pierwszą połowę. W zaległym meczu 6. kolejki Raków Częstochowa bezbramkowo remisuje z Pogonią Szczecin.

45'

Luka Zahović upomniany żółtą kartką za faul od tyłu na Franie Tudorze. Na wślizgu zahaczył nogi Chorwata.

44'

Wrzutka w pole karne do Sebastiana kowalczyka, który tak zmienia tor lotu piłki, że przejmuje ją - będący na lewej stronie pola karnego - Kamil Grosicki. Nie dość, że ten uderza wysoko nad poprzeczką, to jeszcze był na spalonym.

42'

Chaos w polu karnym Pogoni. Piłka odbijała się od zawodników obu drużyn jak w piballu. Ostatecznie goście wyszli szczęśliwie z opresji.

41'

Bartosz Nowak dostaje piłkę do nogi i dobrze "zabrał się" z nią w pole karne. Zagrywa na lewą stronę pola karnego do nadbiegającego Patryka Kuna. Nie widział tego Vladislavs Gutkovskis, który na wślizgu uderza daleko obok bramki Pogoni.

18:40

Kibice Rakowa

38'

Kamil Grosicki z opatrunkiem na kolanie.

37'

Pograli przed "szesnastką" piłkarze Marka Papszuna. W końcu na płaskie uderzenie zza linii 16. metra zdecydował się Ivi Lopez, ale zbyt blisko środka bramki - tam, gdzie był Dante Stipica.

35'

Damian Dąbrowski chciał kopnięciem rodem z kung-fu trafić w piłkę. Na jego szczęście... nie trafił w twarz skaczącego Iviego Lopeza, ale i tak żółta kartka trafiła na jego konto.

33'

Kamil Grosicki uderza z rzutu wolnego wysoko nad bramką Rakowa.

32'

Bogdan Racovitan upomniany żółtą kartką za faul na Sebastianie Kowalczyku. To jego czwarte "żółtko", więc nie zagra z Cracovią (3 września, godz. 20).

29'

Gospodarze domagają się rzutu karnego. Ich zdaniem piłka po strzale Szymona Czyża trafiła w rękę Beiedikta Zecha. Sędzia nakazuje grać dalej.

27'

Za mocne podanie Milana Rundicia do Vladislavsa Gutkovskisa. A zapowiadała się ciekawa akcja piłkarzy Marka Papszuna.

18:25

Wcześniej strzelał Jagiellonii (2:2) i Śląskowi (4:1)

22'

Mateusz Łęgowski uderza z dystansu. Posyła piłkę wysoko nad bramką Rakowa.

21'

Kamil Grosicki "ścina" akcję z do środka i wrzuca w pole karne. Jean Carlos Silva wbiega w "szesnastkę' i główkuje nad poprzeczką. Po drodze był jeszcze rykoszet od zawodnika Rakowa.

19'

Brazylijczykiem zajmuje się sztab medyczny Pogoni.

18'

Patryk Kun upomniany żółtą kartką za skoszenie Jeana Carlosa Silvy.

16'

Dante Stipica spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Milana Rundicia.

14'

... z pierwszym dośrodkowaniem radzą sobie goście. Nowak miał jednak okazję do poprawki, ale "przeciągnął" dośrodkowanie.

13'

Atak Rakowa prawą stroną przynosi rzut rożny. Piłkę w prawym narożniku ustawia Bartosz Nowak...

11'

W odpowiedzi na uderzenie z woleja zdecydował się Damian Dąbrowski. Vladan Kovacević spokojnie łapie piłkę.

10'

(Poza boiskiem) Żółtą kartką upomniany, za dyskusje, został Marek Papszun.

9'

Przechwyt Rakowa ok. 30 metrów od bramki Pogoni mógł dać prowadzenie! Piłkę dostaje Vladislavs Gutkovskis, którego strzał z pola karnego odbija przed siebie Dante Stipica! Łotysz przejmuje odbitą piłkę i podaje na środek "szesnastki" do Iviego Lopeza, ale tym razem dobrze ustawiony była obrona gości!

7'

Szczecinianie spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie. Po chwili gospodarze wyszli z wyższym pressingiem, który przyniósł częściowe powodzenie. Piłkę na linię boczną wybija naciskany Benedikt Zech.

4'

Szeroko ustawiony Fran Tudor dostaje piłkę na skrzydle od Iviego Lopeza. Dośrodkowanie Chorwata było bardzo nieudane. Dante Stipica wznawia grę z "piątki" trąceniem piłki do stojącego obok niego Damiana Dąbrowskiego.

3'

Pograli teraz "Portowcy" w środku pola. Damian Dąbrowski zagrał na lewą flankę do Kamila Grosickiego, lecz ten nie zdołał opanować piłki.

1'

Mocne zagranie z głębi na wole pole do Vladislavsa Gutkovskisa. Sytuację wyjaśnia Dante Stipica zdecydowanym wyjściem przed "szesnastkę", uprzedzając rozpędzonego Łotysza.

1'

Na gwizdek Pawła Raczkowskiego spotkanie ze środka zaczynają gospodarze!

17:58

Kapitanami są Zoran Arsenić i Damian Dąbrowski.

17:57

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

17:51

Obecnie Raków zajmuje piąte miejsce w tabeli z 10 punktami na koncie. Piłkarze Marka Papszuna tracą jedno "oczko" do Radomiaka i trzy do "Portowców". Tylko że gospodarze mają 2 zaległe spotkania, a Pogoń - jedno.

Liderem jest Wisła Płock, która w 7 meczach zgromadziła 16 punktów. O dwa punkty wyprzedza Legię Warszawa.

17:48

Skład Pogoni Szczecin

Rezerwowi: Bartosz Klebaniuk - Mariusz Malec, Paweł Stolarski, Wahan Biczachczjan, Leo Borges, Kamil Drygas, Mariusz Fornalczyk, Pontus Almqvist, Marcel Wędrychowski.

17:45

W zespole z Częstochowy dalej nie będą mogli zagrać Tomas Petrasek, Marcin Cebula, Andrzej Niewiulis i Ben Lederman. Na dziś najbliżej powrotu do zespołu jest Czech. W ekipie Portowców wykluczony jest występ Michała Kucharczyka oraz Alexandra Gorgona.

17:42

Skład Rakowa Częstochowa

Rezerwowi: Kacper Trelowski - Stratos Svarnas, Gustav Berggren, Sebastian Musiolik, Mateusz Wdowiak, Władysław Koczerhin, Wiktor Długosz, Walerian Gwilia, Fabian Piasecki.

17:40

Oba zespoły w miniony weekend wygrały. Pogoń u siebie 3:0 z Zagłębiem Lubin, a Raków 4:1 we Wrocławiu ze Śląskiem. W tabeli wyżej są Portowcy, którzy w razie wygranej pod Jasną Górą zrównają się punktami z liderem Wisłą Płock.

17:37

... a na relacje NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

17:35

Witamy i zapraszamy na relację na ŻYWO zaległego spotkania 6. kolejki Ekstraklasy, w którym Raków Częstochowa podejmie Pogoń Szczecin.

Początkowo spotkanie miało zostać rozegrane 21 sierpnia o godzinie 17.30. Ostatecznie, w związku z pucharową rywalizacją Rakowa ze Slavią Praga zostało przełożone na ostatni dzień sierpnia.

Spotkanie poprowadzi Paweł Raczkowski...