Czwartek, 6 października 2022, godz. 20:45
Piast GliwicePiast Gliwice
0 : 1
Raków CzęstochowaRaków Częstochowa
22:52

Raków Częstochowa jest nowym liderem tabeli. W zaległym meczu 2. kolejki pokonał Piasta Gliwice 1:0. Jedyną bramkę zdobył Fran Tudor.

• Ariel Mosór 3
  • Alexandros Katranis 3 (Jakub Holubek - bez oceny)
  • Grzegorz Tomasiewicz 3
  • tom Hateley 3
  • Michał Chrapek 3
  • Patryk Dziczek 3
  • Jorge Felix 2
  • Rauno Sappinen 3 (Alberto Toril - bez oceny)

Raków Częstochowa

• Vladan Kovacević 4
  • Tomas Petrasek 2
  • Bogdan Racovitan 3 (Deian Sorescu - bez oceny)
  • Stratos Svarnas 3
  • Fran Tudor 4
  • Władysław Koczerhin 2 (Gustav Berggren 3)
  • Giannis Papanikolaou 3
  • Patryk Kun 3
  • Bartosz Nowak 3 (Mateusz Wdowiak 2)
  • Ivi Lopez 3 (Daniel Szelągowski - bez oceny)
  • Fabian Piasecki 2 (Vladislavs Gutkovskis - bez oceny)
101'

Koniec meczu! Raków po golu w setnej minucie pokonał Piasta 1:0 i objął prowadzenie w tabeli.

100'

Po stałym fragmencie gry Kun odegrał piłkę w polu karnym. Techniczny błąd popełnił Toril, a do futbolówki dopadł Tudor i strzelił na bramkę. Piłka jeszcze po rykoszecie od... Torila wpadła do siatki.

100'

GOOOOOL! Niesamowite!1:0 dla Rakowa! Fran Tudor strzela po rykoszecie od Torila!

97'

Żółtą kartką napomniany został Hateley.

95'

Arbiter ukarał jeszcze czerwoną kartką jednego z członków sztabu Rakowa.

94'

Petrasek walczył o piłkę z Torilem i faulował napastnika Piasta. Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla stopera Rakowa.

92'

Daniel Szelągowski wszedł w miejsce Iviego Lopeza.

92'

Berggren uderzył lewą nogą, ale obok bramki Placha.

90'

Aż osiem minut doliczył sędzia Jakubik.

88'

Gutkovskis zdemolował wychodzącego do górnej piłki Placha. Gospodarze zaczną od rzutu wolnego.

86'

Holubek wchodzi w miejsce kontuzjowanego Katranisa.

85'

Katranis nie będzie mógł kontynuować gry. Gotowy do wejścia jest Holubek.

83'

Papanikolaou wrócił za rozpędzonym Torilem i odebrał mu piłkę.

81'

Gra została wznowiona. Nie będzie rzutu karnego.

80'

Mosór we własnym polu karnym wszedł w Svarnasa, ale już po oddaniu strzału przez Greka. Sędzia Jakubik czeka na decyzję VAR-u.

79'

Alberto Toril wszedł w miejsce Rauno Sappinena.

79'

Deian Sorescu zastąpił Racovitana.

79'

Vladislavs Gutkovskis wszedł za Piaseckiego.

77'

Ivi Lopez główkował po centrze Tudora. Wyciągnięty jak struna Plach zbił piłkę do boku.

74'

Świetna kontra Piasta. Po akcji Hateleya z sześciu metrów uderzał Chrapek! Uratował sytuację Svarnas.

71'

Chrapek gotowy do powrotu na boisko. Mosór opuścił murawę.

69'

Przerwa w grze. Chrapek przez dłuższy czas leżał na murawie po wślizgu Papanikolaou. Ponadto skurcze dopadły Mosóra.

66'

Czerwiński zatrzymał piłkę ręką po strzale Svarnasa, ale ta była "przyklejona" do ciała. Nie ma mowy o rzucie karnym.

64'

Gustav Berggren zastąpił Władysława Koczerhina.

64'

Mateusz Wdowiak wszedł w miejsce Bartosza Nowaka.

63'

Tudor zagrywał wzdłuż linii do Papanikolaou. Dobra asekuracja Hateleya.

61'

Chrapek soczyście uderzył lewą nogą zza pola karnego! Piłka o centymetry minęła bramkę.

60'

Czerwiński główkował po wrzutce Katranisa z rzutu rożnego. Piłka poszybowała nad bramką.

57'

Tomas Petrasek obejrzał żółtą kartkę.

55'

Tomasiewicz otrzymał piłkę od Chrapka i z pięciu metrów uderzył na bramkę! Świetnie zachował się Kovacević, który skrócił kąt i odbił futbolówkę.

53'

Żółta kartka dla Koczergina. Ukrainiec faulował Sappinena.

51'

Felix znalazł się w sytuacji sam na sam po zagraniu Dziczka. Strzał Hiszpana odbił Kovacević!

49'

Groźnie pod bramką Piasta! Po miękkiej wrzutce Kuna wyjaśnił sytuację Dziczek.

47'

Leżą na murawie Svarnas i Mokwa. Interweniują sztab medyczne.

46'

Początek drugiej połowy!

21:45

Za moment sędzia rozpocznie drugą połowę meczu w Gliwicach.

45'

Koniec pierwszej części spotkania. Do przerwy w Gliwicach bez bramek.

45'

Minutę doliczył sędzia Jakubik do pierwszej połowy.

44'

Ruszył Hateley lewą flanką. Jego dośrodkowania zostało zablokowane przez Nowaka.

41'

Pograli z pierwszej piłki Koczergin, Nowak i Piasecki. Ten ostatni w polu karnym Piasta odegrał niedokładnie i akcja spaliła na panewce.

39'

Po rajdzie Iviego Lopeza strzelał z pierwszej piłki Koczergin. Uderzenie zablokowane.

37'

Tomasiewicz dośrodkował w pole karne. Skakał do piłki Czerwiński, ale nie zdołał oddać strzału.

35'

Raków w ataku pozycyjnym. Racovitan zagrywał odrobinę za mocno w kierunku Iviego.

32'

Rzut wolny dla Rakowa. Ostre wejście Katranisa w nogę Racovitana.

28'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Rakowa. Piłka trafiła pod nogi Czerwińskiego. Ten jednak nie był w stanie oddać strzału.

25'

Chrapek zagrywał w pole karne. Oddalił zagrożenie Petrasek.

24'

Tudor ciągnięty za koszulkę przez Mosóra. Sędzia nie dostrzegł przewinienia.

22'

Kun próbował zainicjować kontratak, ale został sfaulowany przez Mokwę.

20'

Piasecki zagrywał piętką do Nowaka. Ten próbował uderzyć ponad wychodzącym z bramki Plachem, ale golkiper Piasta nie dał się zaskoczyć!

17'

Koczergin w polu karnym oddał piłkę do boku Piaseckiemu, a napastnik Rakowa uderzył wyraźnie obok bramki.

14'

Szansa Rakowa! Nowak z pierwszej piłki odegrał do Iviego Lopeza, a Hiszpan natychmiast uderzył na bramkę. Na szczęście dla gospodarzy Placha wyręczył Mosór.

12'

Stały fragment gry dla Rakowa. Dziczek pociągał za koszulkę Koczergina.

10'

Chwila przerwy w grze. Kun trafiony przypadkowo w twarz przez upadającego Dziczka.

9'

Chrapek huknął z okolicy narożnika pola karnego. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

6'

Petrasek faulował Felixa w środku pola. Ustne upomnienie od arbitra.

4'

Zza pola karnego przymierzył Piasecki. Udany blok obrońcy Piasta.

2'

Tudor zbyt mocno zagrywał w kierunku Piaseckiego. Kręci głową trener Papszun.

1'

Początek meczu! Od środka zaczęli piłkarze Piasta.

20:43

Piłkarze obu drużyn już na murawie stadionu w Gliwicach. Za chwilę arbiter rozpocznie spotkanie!

20:35

Arbitrem głównym spotkania będzie Krzysztof Jakubik. Za VAR odpowiedzialni będą Piotr Lasyk oraz Krzysztof Myrmus.

20:33

Raków w pełni skupia się na lidze. Początki nie były najlepsze, ale ekipa Marka Papszuna wraca już na dobre tory. Najlepiej świadczą o tym statystyki - 13 punktów w ostatnich sześciu meczach. Po bezbramkowym remisie z Widzewem, trener Rakowa z pewnością może czuć niedosyt. Jego podopieczni oddali aż 20 strzałów na bramkę rywala, ale ani jeden nie pokonał Henricha Ravasa.

20:30

Piast zaczął obecny sezon fatalnie - trzy pierwsze mecze to trzy przegrane. Przełamanie przyszło dopiero w 5. kolejce z Cracovią. Po kilku niezłych występach Piast znowu wpadł w dołek. Od trzech spotkań nie jest w stanie zdobyć kompletu punktów. Dwa remisy oraz jedna przegrana sprawiły, że gliwiczanie są tuż nad strefą spadkową.

20:15

Podstawowy skład Rakowa Częstochowa:

20:11

Wyjściowy skład Piasta Gliwice:

20:10

Jeśli Raków wygra na wyjeździe z Piastem, zostanie samodzielnym liderem PKO Ekstraklasy, ale nawet nawet remis da mu awans na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Czwartkowe starcie to zaległy mecz 2. kolejki. Witamy w relacji LIVE!

16:05

Odwołany w pierwotnym terminie (24 lipca) z powodu wniosku gości występujących w el. Ligi Konferencji.