Poniedziałek, 28 listopada 2022, godz. 20:00
PortugaliaEkstraklasa.net
2 : 0
Ekstraklasa.netUrugwaj
100'

Koniec meczu! Portugalia pokonuje Urugwaj 2:0 po dwóch bramkach, w tym jedną z rzutu karnego, Bruno Fernandesa!

99'

Słupek ratuje Urugwajczyków przed utratą trzeciego gola! Bliski szczęścia był... Bruno Fernandes!!!

97'

NIE MA HATTRICKA BRUNO FERNANDESA!!!

Na lewej stronie sporo miejsca miał Raphael Guerreiro. Wydawało się, że "przeciągnął" dośrodkowanie na dalszy słupek, ale tam pojawił się Bruno Fernandes, który uderza z woleja w stronę bliższego rogu. Sergio Rochet paruje jego strzał NOGAMI!

95'

Portugalczycy już są niemal w 100% pewni gry w fazie pucharowej. Urugwaj (czwarte miejsce, 1 punkt) będzie musiał ograć w następnej kolejce Ghanę, która obecnie jest druga (3 punkty).

93'

BRUNO FERNANDES NIE MYLI SIĘ!!!

Z "naskokiem" przed samym uderzeniem zmylił Sergio Rocheta, którzy rzucił się w stronę prawego słupka. Spokojnie posłał piłkę do siatki tuż przy lewym, zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu!

91'

Rzut karny dla Portugalii!!!

90'

Przerwa w grze! Alireza Faghani dostał sygnał na słuchawkę! Zbiega do monitora VAR!

89'

Ruben Dias upomniany żółtą kartką za protesty.

88'

Fernando Santos ruszyli z kontrą. Z "siatką' próbował przedrzeć się Bruno Fernandes. ale nie powiodła mu się ta sztuka. Chociaż piłka trafiła w rękę Jose Gimeneza, na co wyraźnie zwracał uwagę Ruben Dias.

87'

Portugalczycy próbują oddalać grę od własnej pola karnego wybiciami na uwolnienie. Piłka wraca w jego okolice jak bumerang.

86'

Matias Vina zmienia Mathiasa Oliverę.

85'

Mathias Olivera fauluje w ofensywie. Sędzia nie sięga jednak do kieszonki.

84'

Na indywidualną akcję zdecydował się Goncalo Ramos. Przed polem karnym spokojnie powstrzymali go Urugwajczycy.

82'

... a za Williama Carvalho na murawie melduje się Joao Palhinha.

82'

... Goncalo Ramos wchodzi w miejsce Cristiano Ronaldo (opaskę kapitana przejmuje Pepe)...

82'

Potrójna zmiana w reprezentacji Portugalii: Vitinha zastępuje Joao Feliksa...

79'

Znowu było groźnie pod portugalską bramką! Diogo Costa paruje jednak strzał Giorgiana de Arrascaety!

78'

Niskie dośrodkowanie Giorgiana De Arrascaety w pole karnego. Na 5. metrze przejmuje piłkę Luis Suarez, który uderza "tylko" w boczną siatkę!

21:35

Cristiano Ronaldo i Bruno Fernandes

77'

Joao Felix upomniany żółtą kartką za faul na Luisie Suarezie. Rzut wolny blisko lewego narożnika pola karnego.

74'

To mogło być wejście smoka! Maxiemu Gomezowi brakowało centymetrów, by doprowadzić do remisu! Piłka po jego strzale obija prawy słupek!

72'

... a za Edinsona Cavaniego wchodzi Luis Suarez.

73'

Diego Alonso wyciąga największe działa: Maxi Gomez zmienia Darwina Nuneza...

72'

Darwin Nunez próbował przedrzeć się w pole karne. Nie powiodła mu się ta sztuka.

71'

Joao Cancelo wrzuca na 5. metr. Nerwowo, aczkolwiek szczęśliwie, piłkę wybija Giorgian De Arrascaeta.

69'

Rafael Leao zmienia Rubena Nevesa.

68'

Zupełnie nieudany strzał Joao Feliksa. Nie idzie mu dzisiaj na Lusail Iconic Stadium.

21:26

Na początku drugiej połowy na murawę wbiegł kibic z tęczową flagą. Na koszulce Supermana miał napisy "Ratuj Ukrainę" i "Szacunek dla irańskich kobiet"

65'

Strzał głową Mathiasa Olivery zablokowany przez obronę rywali. Urugwajczycy dążą do wyrównania, ale brakuje zimnej krwi.

62'

... a za Diego Godina na murawie melduje się Facundo Pellistri.

62'

Giorgian De Arrascaeta zastępuje Matiasa Vecino...

21:19

[WIDEO] OFICJALNIE: GOL ZALICZONY BRUNO FERNANDESOWI

60'

Płaski strzał Darwina Nuneza z pola karnego nie mógł sprawić problemu Diogo Coście. Tym bardziej, że piłka turlała się w środek bramki - dokładnie tam, gdzie stał.

58'

Po chwili Edinsonowi Cavaniemu brakowało centymetrów, by skutecznie "zamknąć" akcję. Uprzedził Pepe, ale nieczysto trafił w piłkę.

57'

Urugwajczycy dążą do szybkiego wyrównania. Dośrodkowanie Darwina Nuneza nie znalazło adresata przed portugalską bramką.

54'

Bruno Fernandes przejmuje piłkę na wysokości lewego narożnika pola karnego. Najpierw zgubił dwóch rywali, po czym wrzuca w pole karne do CR7. Ten nie sięgnął piłki, ale tak po koźle wpada do siatki przy dalszym słupku!

54'

GOL DLA PORTUGALII! BRUNO FERNANDES!!!

54'

Przeciągnięte dośrodkowanie Fede Valverde z prawej strony boiska. Diogo Costa spokojnie łapie piłkę.

52'

Joao Felix uderza z lewej strony pola karnego w boczną siatkę!

51'

Kolejna przerwa w grze. Na murawie pojawiła się... tęczowa flaga. Irański sędzia szybko ją podniósł

50'

Ruben Neves zgłasza uraz! Konieczna jest interwencja sztabu medycznego. Wiele wskazuje na to, że będzie druga wymuszona zmiana - wcześniej Nuno Mendesa zastąpił Raphael Guerreiro.

49'

Przewinienie Rubena Nevesa w środku pola. Sędzia oszczędził Portugalczyka, który ma na koncie żółtą kartkę!

46'

Portugalia zaczyna drugą połowę!

20:56

Wracamy na Lusail Iconic Stadium, gdzie kończy się przerwa w meczu Portugalii z Urugwajem w ramach 2. kolejki fazy grupowej katarskiego Mundialu. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis. Jak obecnie wygląda tabela grupy H?

Na pierwszym miejscu jest Portugalia z dorobkiem 4 punktów (bramki 3:2). Druga jest Ghana z trzema "oczkami" (bramki 5:5). Trzeci jest Urugwaj z 2 punktami (bez bramek po stronie zysków i strat), a stawkę zamyka Korea Południowa (bramki 2:3) z 1 punktem.

45'

+3' Czas na przerwę. W spotkaniu grupy H Portugalia bezbramkowo remisuje z Urugwajem.

45'

+3' Szeroko ustawiony na lewej stronie Raphael Guerreiro dostaje piłkę. Mimo że miał sporo miejsca i czasu, to zdecydowanie przeciągnął dośrodkowanie.

45'

+1' Dokładna laga Diogo Costy do Cristiano Ronaldo. Jest tutaj jedno ale - Portugalczyk... był na spalonym.

45'

Alireza Faghani dolicza 3 minuty do pierwszej polowy.

44'

Mathias Olivera upomniany żółtą kartką za utrudnianie wznowienia gry z rzutu wolnego.

42'

Raphael Guerreiro zmienia kontuzjowanego Nuno Mendesa.

42'

Nieudana laga Mathiasa Olivery na prawą stronę do rozpędzonego Guillermo Valery. Ten element powinien podpatrzeć u Biało-Czerwonych ;)

40'

Przerwa w grze. Nuno Mendes zgłasza problem. Najprawdopodobniej będzie konieczna zmiana!

38'

Ruben Neves z żółtą kartką za nadmierną ostrość.

40'

... i po dośrodkowaniu Fede Valverde Portugalczycy wybijają.

40'

Alireza Faghani uspokaja piłkarzy przepychających się w polu karnym....

39'

Rzut wolny dla Urugwaju ok. 30 metrów od bramki. Sprytnie dał się sfaulować Guillermo Valera.

37'

Sebastian Coates ofiarnie przyjmuje piłkę na ciało po atomowym uderzeniu Bruno Fernandesa. Jeszcze okazję na wysokości lewego narożnika pola bramkowego miał CR7, ale po przyjęciu za bardzo odskoczyła mu piłka i z tego powodu nie "dzióbnął" ją w stronę bramki!

36'

Zakotłowało się pod drugą bramką! Darwinowi Nunezowi nie udało się zmienić toru lotu piłki w stronę bramki. Diogo Costa wznawia grę z "piątki".

20:35

33. minuta. Kapitalna indywidualna akcja Rodrigo Bentancura zakończona strzałem obronionym przez Diogo Costę

35'

Strzał Cristiano Ronaldo zza pola karnego blokuje Jose Gimenez, a dobitka Joao Feliksa w znacznej odległości mija bramkę.

33'

Rodrigo Bentancur przedarł się od koła środkowego do pola karnego Portugalczyków! Mijał rywali jak slalomowe tyczki, a jego strzał zatrzymuje wychodzący z bramki Diogo Costa! To była najlepsza okazja Urugwajczyków do objęcia prowadzenia!

32'

Darwin Nunez pada przed polem karnym Portugalii. Sędzia nie widział tutaj przewinienia, za które podyktowałby rzut wolny.

31'

Bez zagrożenia pod bramką Diogo Costy. Niebezpieczeństwo oddalone wybiciem na uwolnienie.

30'

Matias Vecino w roli lewoskrzydłowego zablokowany na lewej stronie. Urugwajczycy wywalczyli aut na wysokości "szesnastki" Portugalii.

29'

Mocne dośrodkowanie Rubena Nevesa w pole karne do Bruno Fernandesa. Ten z ostrego kąta główkuje do "koszyczka" Sergio Rocheta. Co więcej, w momencie zagrania był na spalonym.

27'

Zdecydowanie za mocne zagranie Bruno Fernandesa do rozpędzonego Rubena Nevesa. Nawet gdyby miał "depnięcie" jak Usain Bolt, to nie opanowałby piłki przed linią końcową boiska.

25'

Dobre, płaskie podanie z lewej strony w pole karne do Rubena Nevesa. Ten chciał "zabrać się" z piłką bliżej bramki, ale ta - jak na złość - odbiła się od jego pięty i została za nim.

23'

Cristiano Ronaldo dostaje piłkę na lewej stronie "szesnastki". Posyła ją na dalszy słupek... za głęboko; poza zasięgiem Joao Feliksa.

22'

William Carvalho chciał przerzucić piłkę nad głowami Urugwajczyków w pole karne. Pomysł był dobry, ale wykonanie... pozostawiło trochę do życzenia.

20:20

Jose Gimenez i William Carvalho

21'

Dośrodkowanie Bruno Fernandesa z prawej strony wybite, a dobitka w postaci płaskiego uderzenia Bernardo Silvy z dystansu została zablokowana.

19'

"Wrzutka-przerzutka" Bruno Fernandesa z prawego narożnika. Urugwajczycy mają aut z drugiej strony.

19'

Po krótkim rozegraniu zablokowane dośrodkowanie. Zatem jeszcze jeden rzut rożny.

18'

Cristiano Ronaldo trafia w mur. Zyskał "tylko" rzut rożny.

17'

Z rzutem rożnym poradzili sobie Urugwajczycy, ale faulowali blisko lewego narożnika pola karnego. Może być groźnie.

16'

Joao Felix dostaje piłkę za linią 16. metra. Piłka po rykoszecie od Jose Gimeneza wychodzi za linię końcową.

15'

Atak piłkarzy Fernando Santosa przynosi aut na wysokości pola karnego Urugwaju. W tym sektorze zaroiło się od zawodników w białych strojach (zwłaszcza przy Cristiano Ronaldo), stąd wycofanie piłki i przeniesienie ciężaru gry na prawą stronę.

13'

Spięcie Rubena Diasa z Matiasem Vecino w środku pola. Zdaniem Portugalczyk rywal przesadził z agresją w walce o piłkę. Do akcji szybko wkroczył arbiter, który rozdzielił zawodników.

12'

... po krótkim rozegraniu wrzutka w pole karne, gdzie Jose Gimenez główkuje nad poprzeczką.

11'

Darwin Nunez w roli lewoskrzydłowego. Osaczony przez rywali zdołał wywalczyć rzut rożny, nabijając Joao Cancelo. Piłkę w narożniku ustawia Fede Valverde...

9'

Bruno Fernandes podaje prostopadle w pole karne do Joao Feliksa. W porę zorientował się Jose Gimenez, który na wślizgu "przecina" podanie.

8'

Bruno Fernandes decyduje się na płaski strzał z dalszej odległości. Sporo brakowało mu do celu.

6'

Rodrigo Bentancur upomniany żółtą kartkę za "stempel" na nodze Rubene Diasa.

5'

Joao Felix cofnął się do drugiej linii, by pomóc w rozegraniu. Na murawę powalił go Jose Gimenez.

4'

W odpowiedzi "świeca" w "szesnastkę" do Cristiano Ronaldo. Ten BARKIEM zgrywa na 12. metr do Williama Carvalho, który wolejem uderza wysoko nad bramką.

3'

A teraz pierwsza szansa piłkarzy Diego Alonso. Mathias Olivera uderza z ok. 20 metrów wysoko nad bramką.

1'

Portugalczycy przejęli piłkę w środku pola. Podanie do najwyżej ustawionego CR7 było jednak niedokładne.

1'

Na gwizdek Alirezy Faghaniego spotkanie ze środka zaczynają Urugwajczycy!

19:57

Alej najpierw hymny obu państw. A kapitanami są doświadczeni zawodnicy jeszcze niedawno grający po dwóch stronach... Madrytu - Cristiano Ronaldo i Diego Godin.

19:55

Obie drużyny są na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

19:51

Pierwszy mecz Urugwaju na tegorocznego turnieju to wielkie rozczarowanie. Korea Południowa miała być najłatwiejszym rywalem w grupie. Ekipie z Ameryki Południowej musiał wystarczyć bezbramkowy remis, dlatego tak kluczowe będą nadchodzące mecze. Urugwaj miał być czarnym koniem turnieju, dlatego presja związana z awansem do 1/8 finału jest ogromna.

19:48

Skład reprezentacji Urugwaju

19:45

Pierwszy mecz Portugali na mundialu (z Ghaną), w kontekście atrakcyjności można podzielić na dwie części - pierwszą oraz drugą połowę. Przez pierwsze 45 minut nie zobaczyliśmy bramek. Druga połowa nam to wynagrodziła - pięć goli i wielkie emocje do ostatnich sekund. Kilka minut przed ostatnim gwizkiem piłkarze z Europy byli praktycznie pewni wygranej - wynik 3:1 dawał zawodnikom spokój. W 89. minucie Ghana strzeliła bramkę kontaktową. W jednej z ostatnich akcji swoich sił spróbował Iñaki Williams. Napastnik stwierdził, że jeśli jego reprezentacja nie jest w stanie pokonać bramkarza rywali w akcji, 28-latek spróbuje to zrobić podstępem. Kiedy portugalski bramkarz wznawiał piłkę po jednej z interwencji, piłkarz Athleticu Bilbao schował się za jego plecami, aby w momencie kiedy Diogo Costa wypuści piłkę, ruszyć do futbolówki i strzelić do pustej bramki.

19:42

Skład reprezentacji Portugalii

19:40

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

19:37

Spotkanie na Lusail Iconic Stadium poprowadzi Alireza Faghani z Iranu...

19:35

W meczu Ghany z Koreą Południową (3:2) emocji nie brakowało. Za 25 minut rozpocznie się drugie spotkanie grupy H, w którym Portugalia zmierzy się z Urugwajem. By drużyna z Ameryki Południowej utrzymała szanse na awans do fazy pucharowej, musi dzisiaj wygrać. Z kolei Portugalczycy - w przypadku kompletu punktów - mogą zapewnić sobie awans przed meczem z Koreą Południową.