PolskaPolska
2 : 0
SzwecjaSzwecja
22:50

Parafrazując klasyka, "wspaniały to był mecz, nie zapomnimy go nigdy". Czesław Michniewicz przejął niedawno reprezentację i po meczu ze Szkocją, po którym było sporo głosów krytyki, dzisiaj - po ponad 40 latach, Biało-Czerwoni pokonali Szwecję! Jesteśmy świadkami nowego rozdziału w historii polskiej reprezentacji, którego kolejna część będzie za kilka miesięcy na Mundialu w Katarze

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i od razu zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w GOL24.pl

22:48

W drugim barażowym meczu Portugalia pokonała Macedonię Północą 2:0. Obie bramki strzelili Bruno Fernandes (32', 65')

22:47

Kierunek Katar

Polska

22:45

Łzy radości nie tylko u polskich zawodników i Czesława Michniewicza. Łzy radości na pewno pojawiły się u wielu polskich kibiców.

Bardzo mądrze druga połowa w wykonaniu Polaków, którzy niesieni żywiołowym dopingiem pokonali Szwecję 2:0 po bramkach Roberta Lewandowskiego i Piotra Zielińskiego!

22:44

Czesław Michniewicz ze sztabem szkoleniowym Czesław Michniewicz

94'

KONIEC MECZU!

POLSKA JEDZIE NA MUNDIAL!!!

93'

Bartosz Bereszyński ruszył z kontrą z własnej połowie. Za linią środkową Polacy zaczęli podawać piłkę między sobą i gromkie

Ole! Ole!

- niosło się z trybun

92'

Dejan Kulusevski upomniany żółtą kartką za faul na Sebastianie Szymańskim.

90'

4 minuty dzielą Polaków od katarskiego Mundialu! Tyle dolicza Daniele Orsato do drugiej odsłony

90'

Biało-Czerwoni wywalczyli rzut rożny. Po zagraniu Grzegorza Krychowiaka strzał Roberta Lewandowskiego z pola karnego paruje Robin Olsen!

89'

Adam Buksa zmienia żegnanego owacyjnie Piotra Zielińskiego.

88'

Laga Polaków na lewą stronę do Sebastiana Szymańskiego i od razu wrzawa na trybunach. Ten pograł krótkimi podaniami z Robertem Lewandowskim, by stracić piłkę na połowie Szwedów.

87'

Dochodzące dośrodkowanie w pole karne do Alexandra Isaka. Piłkę tuż przed nim trącił za linię końcową Grzegorz Krychowiak.

86'

Przerwa w grze. Piotrowi Zielińskiemu "odjechała" noga i padł na murawę. Konieczna będzie zmiana. Na rozgrzewce jest już Adam Buksa.

85'

Korner nie przyniósł zagrożenia pod bramką Robina Olsena.

84'

Robert Lewandowski wywalczył rzut rożny. Pokazuje kibicom, by ci jeszcze głośniej dopingowali Biało-Czerwonych.

81'

Podobnie Krystian Bielik z "żółtkiem".

81'

Alexandar Isak upomniany żółtą kartką...

80'

Spięcie w środku pola między Alexandrem Isakiem a Krystianem Bielikiem. Szybko do akcji wkracza Daniele Orsato.

79'

... a za Kristoffera Olssona wchodzi Jesper Karlsson.

79'

Podwójna zmiana w ekipie Szwecji: za (środkowego obrońcę) Marcusa Danielsona wchodzi Zlatan Ibrahimović...

77'

Robert Lewandowski upomniany żółtą kartką za faul taktyczny.

22:24

76. minuta. Robin Olsen paruje strzał Roberta Lewandowskiego Robin Olsen

76'

Robin Olsen ratuje Szwedów! Ostro bita piłka z lewego narożnika w "szesnastkę", skąd główkował Robert Lewandowski! Szwedzki bramkarz paruje piłkę nad poprzeczką!

22:22

54 078 widzów na Stadionie Śląskim w Chorzowie

75'

Niesieni dopingiem Biało-Czerwoni wywalczyli rzut rożny, choć było blisko samobója jednego z rywali! Po szybkim rozegraniu centra na 5. metr i po główce Jana Bednarka Robin Olsen posyła piłkę nad porzeczką!

73'

SZAŁ RADOŚCI NA STADIONIE ŚLĄSKIM W CHORZOWIE!!!

Jakub Moder podaje za słabo do Piotra Zielińskiego, ale źle interweniujący Marcus Danielson nabija pomocnika Napoli, który wbiega w pole karne i uderza nie do obrony tuż przy prawym słupku!

73'

GOL DLA POLSKI! STRZELCEM PIOTR ZIELIŃSKI!!!

71'

Sebastian Szymański przedziera się środkiem. Jego podanie na prawą stronę "szesnastki" przejmuje... wracający za akcją Alexandaer Isak.

70'

41% Posiadanie piłki 59%

69'

Po chwili korner dla Szwedów. Nie było zagrożenia pod polską bramką.

68'

Pokazał się od razu Mattias Svanberg. Jego strzał broni Wojciech Szczęsny.

67'

... a za Jespera Karlströma pojawia się Mattias Svanberg.

67'

Podwójna zmiana w ekipie Szwedów: Anthony Elanga zastępuje Robina Quaisona...

65'

Wojciech Szczęsny pewnie piąstkuje przed pole karne po dośrodkowaniu z lewego narożnika. Jeszcze Grzegorz Krychowiak mądrze zastawił piłkę, dając się sfaulować przez Jespera Karlströma.

64'

Emil Forsberg uderza zza pola karnego. Piłka po rykoszecie przelatuje wysoko nad poprzeczką.

63'

Jakub Moder zdecydował się na strzał z dystansu. W środek bramki, czyli tam, gdzie stał Robin Olsen.

22:09

60'

Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!

- niesie się po Stadionie Śląskim.

60'

Szwedzi zamknęli Polaków w "hokejowym zamku" 25 metrów od bramki. Dejan Kulusevski chciał ustawić sobie piłkę do strzału, ale sprytnie zastawił ją Robert Lewandowski, który dał się sfaulować.

58'

Po rzucie rożnym piłka w nieznacznej odległości mija polską bramkę! Bliski wyrównania był Victor Lindelof.

57'

Wojciech Szczęsny ratuje Polaków przed utratą gola! Kristoffer Olsson podaje płasko z prawej strony na dalszy słupek do Emila Forsberga, którego płaski strzał paruje bramkarz!

55'

Odbitą piłkę po strzale przejmuje Wojciech Szczęsny, który dalekim wyrzutem chciał zapoczątkować kontrę! Sędzia dopatrzył się przewinienia w środku pola na Kristofferze Olssonie.

54'

Kamil Glik ofiarnie blokuje dośrodkowanie Emila Forsberga. Rzut rożny.

52'

Dalekie zagranie na prawą stronę do rozpędzonego Matty'ego Casha. Bliżej do piłki miał Ludwig Augustinsson.

51'

Jakub Moder upomniany żółtą kartką za faul.

21:59

49. minuta. Robert Lewandowski zdobywa gola z rzutu karnego! Robert Lewandowski z rzutu karnego

51'

Przerwa w grze. Na murawie leżą Piotr Zieliński i Ludwig Augustinsson.

49'

ROBERT LEWANDOWSKI NIE MYLI SIĘ!!!

W swoim stylu, na pełnym spokoju, nabiegł na piłkę i posłał ją płasko przy prawym słupku. Zmylony Robin Olsen ruszył się w stronę lewego!

48'

Goście protestują, ale Daniele Orsato pozostaje niewzruszony!

47'

Rzut karny dla Polaków! Jesper Karlström fauluje w polu karnym Grzegorza Krychowiaka i sędzia bez wahania wskazuje na "wapno"!

46'

Składna akcja Szwedów zakończona strzałem Dejana Kulusevskiego z łuku przed polem karnym. Posłał piłkę w środek bramki - dokładnie tam, gdzie stał Wojciech Szczęsny.

46'

Pełne oświetlenie na Stadionie Śląskim, więc Biało-Czerwoni zaczynają drugą połowę!

46'

Od 46. minuty Grzegorz Krychowiak melduje się na murawie w miejsce "żółtego" Jacka Góralskiego. Czesław Michniewicz nie chce ryzykować gry w "dziesiątkę".

A wychodzący z tunelu Daniele Orsato od razu zerknął na oświetlenie..

21:44

Wracamy na Stadion Śląski w Chorzowie, gdzie dobiega końca przerwa w meczu decydującym o awansie na katarski Mundial. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis.

21:41

W drugim meczu barażowym Portugalia prowadzi do przerwy z Macedonią Północną po bramce Bruno Fernandesa (32')

21:37

Trudno wskazać, która strona miała przewagę, bowiem pierwsze połowa miała różne fazy. Za to w najważniejszej statystyce. obie strony mają po "zerze". Więcej celnych strzałów oddali Szwedzi, ale Wojciech Szczęsny nie dał się pokonać Emilowi Forsbergowi, Alexandrwoi Isakowi czy Robinowi Quaisonowi. Po stronie Biało-czerwonych jedyny celny strzał był dziełem Jana Bednarka. Jego lekki strzał nie mógł sprawić problemu Robinowi Olsenowi.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

45'

+2' Nic się nie wydarzyło w doliczonym czasie gry i sędzia Daniele Orsato zaprasza obie strony na przerwę. W meczu o Mundial Polska bezbramkowo remisuje ze Szwecją.

45'

Daniele Orsato dolicza co najmniej 2 minuty do pierwszej połowy.

44'

Gra wznowiona i szybko Polacy zaatakowali lewą stroną. Nie przyniosło to zagrożenia.

21:30

Coraz ciemniej na Stadionie Śląskim Stadion Śląski

42'

Na rozgrzewkę ruszył Grzegorz Krychowiak, a po chwili... zgasły kolejne światła na Stadionie. Niespodziewana przerwa.

41'

Faul w środku pola na Robercie Lewandowskim. Ten przez chwilę nie podnosił się z murawy, ale wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

40'

Atak pozycyjny Szwedów w środku pola. Victor Lindelöf podaje nie w tempo do Emila Kraftha.

38'

Jack Góralski upomniany żółtą kartką za ostre wejście w nogę Jespera Karlströma.

37'

Bartosz Bereszyński podaje po linii do Jakuba Modera. Ten zagrywa na bliższy słupek niemal z linii końcowej. Nie dość, że zagrał do nikogo, to jeszcze z pozycji spalonej.

36'

Po dośrodkowaniu z lewej strony Alexander Isak główkuje obok bramki.

35'

Diagonalne zagranie Jakuba Modera na prawą stronę... do nikogo. Szwedzi szybko wznowili grę z autu i Robert Lewandowski odbiera piłkę Marcusowi Danielsowi. Wbiega w pole karne, ale rozlega się gwizdek sędziego - Daniele Orsato dopatrzył się faulu kapitana reprezentacji Polski. Ten uważa, że Szwed trochę "dodał od siebie".

34'

Dejan Kulusevski w roli lewoskrzydłowego zagrywa płasko w pole karne, gdzie sytuację na moment wyjaśniają obrońcy. Jeszcze miał on okazję do poprawki, ale górne zagranie nie znalazło adresata.

32'

Ludwig Augustinsson posyła "świecę" w pole karne Polaków. "Gasi" ją Wojciech Szczęsny.

30'

50% Posiadanie piłki 50%

28'

Sytuacyjny strzał Jana Bednarka z linii 16. metra w środek bramki. Robin Olsen łapie futbolówkę do "koszyczka".

27'

Zaroiło się od zawodników w żółtych strojach w naszym polu karnym, ale udało się wyjść z kontrą! Sebastian Szymański podaje w pole karne do Roberta Lewandowskiego, który idealnie "skleił" piłkę, ale Marcus Danielson zdołał ją wybić. Ostatecznie korner dla Polaków.

21:13

26. minuta. Nieudana próba Matty'ego Casha Matty Cash

26'

Składna akcja Polaków z prawej strony, przez środek, do lewej strony. Bartosz Bereszyński podaje w pole karne za plecy Roberta Lewandowskiego, ale okazję do strzału miał Matty Cash! Posłał piłkę obok bramki Szwedów.

24'

Kamil Glik wybija piłkę głową z pola karnego po dośrodkowaniu z prawej strony, a po chwili było groźnie przed drugą "szesnastką". Robin Olsen ratował sytuację wyjściem na 18. metr, uprzedzając Sebastiana Szymańskiego.

23'

Wysoki pressing Szwedów zmusza Matty'ego Casha do wybicia piłki na aut. Po chwili Jacek Góralski traci piłkę w kole środkowym na rzecz Emila Forsberga.

22'

Dalekie zagranie do Roberta Lewandowskiego. Ten nie poradził sobie z Marcusem Danielsonem, który dla uspokojenia wycofuje piłkę do własnego bramkarza.

20'

I jeszcze jeden korner. Po nim zakotłowało w polu karnym i Jan Bednarek przychodzi w sukurs bramkarzowi, blokując strzał Dejana Kulusevskiego!

19'

Strata Jakuba Modera w środku pola mogło kosztować utratą gola! Kilka szybki podań i Emil Forsberg dostaje piłkę na lewej stronie pola karnego. Jego płaski w strzał w stronę dalszego rogu paruje na korner Wojciech Szczęsny!

18'

Po krótkim rozegraniu Piotr Zieliński posyła piłkę na dalszy słupek, gdzie radzą sobie rośli szwedzcy zawodnicy.

17'

Ludwig Augustinsson wślizgiem blokuje dośrodkowanie Matty'ego Casha z prawej strony. Rzut rożny.

16'

Marcus Danielson nerwowo, choć skutecznie, podaje do własnego bramkarza tuż przed czyhającym Robertem Lewandowskim. Robin Olsen kopie na połowę Biało-czerwonych, który przejmują piłkę.

15'

A teraz Jakub Moder biegnie wzdłuż linii 16. metra. Zostawia piłkę Sebastianowi Szymańskiemu, który- niestety - trochę "przeciągnął" dośrodkowanie do będącego na 5. metrze Roberta Lewandowskiego.

14'

Po chwili Alexander Isak uciekł Matty'emu Cashowi i podaje do środka do Robina Quaisona. Jego anemiczna próba zza pola karnego nie mogła sprawić problemu Wojciechowi Szczęsnemu.

12'

W odpowiedzi niepilnowany Alexander Isak uderza z ok. 25 metrów. Wojciech Szczęsny spokojnie interweniuje.

11'

A teraz RL9 cofnął się do drugiej linii, by pomóc w rozegraniu. W pole karne wbiegał Jakub Moder, lecz dośrodkowanie kapitana było poza jego zasięgiem. Robin Olsen pewnie chwyta piłkę.

10'

Matty Cash miał sporo miejsca na prawej stronie i dostaje piłkę. Źle ją sobie wypuścił, ale zdołał do niej dobiec przed linią boczną, po czym centruje na dalszy słupek do Roberta Lewandowskiego, który uderza głową obok bramki.

9'

Sebastian Szymański podaje na lewo do szeroko ustawionego Bartosza Bereszyńskiego. Ten zagrywa w "szesnastkę", skąd strzały były zablokowane. Co istotne, drugi z wymienionych był na spalonym.

8'

Emil Forsberg znalazł się w środku boiska, co otworzyło korytarz dla rozpędzonego Ludwiga Augustinssona. W porę zorientował się Jacek Góralski, który sprytnie nabił rywala tak, że piłka wyszła za linię boczną.

6'

Chaotyczna gra w środku pola, w której sędzia dopatrzył się przewinienie na Sebastianie Szymańskim. Zawodnicy Czesława Michniewicza szybko wznowili grę, chcąc przeprowadzić akcję lewą stroną, ale zakończyła się ona fiaskiem przed polem karnym.

5'

Prosta strata Krystiana Bielika na rzecz Alexandra Isaka. Jego błąd szybko naprawił Jacek Góralski.

4'

Atak pozycyjny gości lewą stroną zakończony prostą stratą Emila Forsberga ku ogromnej uciesze polskich kibiców.

3'

Przewinienie Marcusa Danielsona na Jacku Góralskim ok. 35 metrów od własnej bramki. Dośrodkowanie Jakuba Modera nie znajduje adresata, więc grę z "piątki" wznawia Robin Olsen.

2'

Mocne, dalekie wrzucenie piłki w pole karne gości. Ci radzą sobie bez zarzutu.

1'

Jakub Moder próbował przedrzeć się prawą stroną. Poradził sobie z nim Ludwig Augustinsson, ale Biało-czerwoni mają aut na wysokości "szesnastki" rywala.

1'

Daniele Orsato gwiżdże i spotkanie ze środka zaczynają Szwedzi!

20:44

Pora na losowanie stron. Kapitanami są Robert Lewandowski oraz Victor Lindelöf.

20:42

... i Mazurek Dąbrowskiego!

20:41

Ale najpierw hymny obu państw. Szwecji...

20:40

Polska - Szwecja

20:40

Obie reprezentacje wychodzą na murawę Stadionu Śląskiego! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

20:15

Ławka rezerwowych Szwecji: Linde, Nordfeldt - Bengtsson, Ckaesson, Elanga, Helander, Hrgota, Ibrahimović, Karlsson, Startelt, Sundgren, Svanberg.

19:31

W jedenastce Szwecji brakuje Zlatana Ibrahimovicia. Snajper Milanu zacznie mecz z ławki. W składzie jest za to pomocnik Lecha Poznań, Jesper Karlström. To on w debiucie rozpoczął akcję, po której udało się strzelić gola Czechom w półfinale baraży.

19:30

Ławka rezerwowych Polski: Łukasz Skorupski, Kamil Grabara, Michał Helik, Tomasz Kędziora, Tymoteusz Puchacz, Arkadiusz Reca, Mateusz Wieteska, Grzegorz Krychowiak, Kamil Grosicki, Szymon Żurkowski, Adam Buksa, Krzysztof Piątek.