Motor LublinMotor Lublin
1 : 2
95'

KONIEC MECZU!!!

Legia Warszawa melduje się w ćwierćfinale Pucharu Polski po ograniu Motor Lublin 2:1. Bramkę dla gospodarzy strzelił Michał Fidziukiewicz, a losy spotkania odwrócili - po zmianie stron - Luquinhas i (wprowadzony kilka minut wcześniej) Szymon Włodarczyk
.

95'

Jakub Kisiel wchodzi na ostatnie sekundy w miejsce Luquinhasa.

93'

Jeszcze gospodarze domagają się rzutu karnego po rzekomym zagraniu ręką zawodnika Legii we własnej "szesnastce". Sędzia jednak nakazuje grać dalej.

92'

NIE MA GOLA DLA MOTORU!!!

Maciej Firlej podaje na 17. metr do Vitinho, którego płaski strzał w nieznacznej odległości prawy słupek!

90'

Łukasz Kuźma dolicza co najmniej 4 minuty do drugiej połowy.

89'

Tomasz Nawotka zastępuje Kacpra Skibickiego.

87'

Gospodarze wierzą w doprowadzenie do remisu i dogrywki. Atak Motoru przerywa Mahir Emreli... wybiciem na rzut rożny.

85'

Sebastian Rak upomniany żółtą kartką za faul.

85'

Ciekawie zapowiadała się kontra Motoru. Niecelnym dośrodkowaniem z prawej strony "zepsuł" ją Filip Wójcik.

83'

... a za Tomasza Swędrowskiego na murawie melduje się Rafał Król.

83'

Adam Ryczkowski zmienia Piotra Ceglarza...

82'

Luquinhas uderza zza 16. metra. Posłał piłkę w trybuny.

81'

Atak pozycyjny Legii na prawej stronie, blisko pola karnego gospodarzy. Josue chciał rozciągnąć grę na lewą flankę, ale przesadził z siłą i wysokością zagrania.

79'

Przewinienie Tomasza Swędrowskiego w polu karnym Legii. Równie dobrze mógł, a właściwie powinien, zostać upomniany żółtą kartką, ale sędzia go "oszczędził".

76'

Jeszcze sędzia Łukasz Kuźma czekał na komunikat z wozu VAR. Decyzja o nieuznanej bramce została podtrzymana.

75'

To mógł być dublet Szymona Włodarczyka! Po miękkiej wrzutce Josue rezerwowy napastnik Legii główką przelobował wychodzącego z bramki Sebastiana Madejskiego! W momencie zagrania był jednak spalony!

73'

"Wielbłąd" Sebastiana Madejskiego przy wyjściu do dośrodkowania z rzutu rożnego i Szymon Włodarczyk wpisuje się na listę strzelców!

73'

GOL DLA LEGII! SZYMON WŁODARCZYK!!!

71'

... a za Damiana Sędzikowskiego pojawia się Sebastian Rak.

71'

Podwójna zmian w Motorze: Maciej Firlej w miejsce Michała Fidziukiewicza...

70'

Michał Fidziukiewicz w roli lewoskrzydłowego bez trudu ogrywa Mateusza Wieteskę. Podaje przed bramkę do... nikogo. To on powinien być w tym miejscu.

66'

To mogła być druga bramka dla zawodników Marka Saganowskiego! Nieznacznie pomylił się Damian Sędzikowski! Piłka po jego strzale w nieznacznej odległości minęła bramkę Legii!

64'

Szymon Włodarczyk zmienia Tomasa Pekharta.

64'

Sebastian Madejski piąstkuje po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia. Do piłki dopada Bartosz Slisz, którego strzał był zupełnie nieudany.

62'

Kolejne przewinienie Tomasa Pekharta. Jeszcze jedno i on może obejrzeć "żółtko".

60'

Damian Sędzikowski upomniany żółtą kartką za faul.

60'

Groźnie zapowiadała się akcja Motoru! Piotr Ceglarz zagrywa z lewej strony w pole karne Legii, gdzie Michał Fidziukiewicz był minimalnie spóźniony!

58'

Filip Mladenović upomniany żółtą kartką. Najpierw odepchnął Filipa Wójcika, a po chwili rzucił kilka słów w kierunku sędziego asystenta.

21:36

56. minuta. Strzał Luquinhasa na wagę wyrównania Luquinhas

56'

Będzie się działo przez ponad 30 minut! Luquinhas ograł rywala i uderzył zza pola karnego w samo okienko! Bramkarz Motoru tylko obserwował lot piłki do siatki!

56'

GOL DLA LEGII! LUQUINHAS!!!

55'

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Yuriego Ribeiro z lewej strony. Sebastian Madejski pewnie łapie piłkę.

54'

Filip Mladenović szukał miejsca do oddania strzału z pola karnego. Przekładał piłkę raz z lewej, raz do prawej nogi. W końcu uderzył... wprost w przeciwnika.

52'

Przerwa w grze. Głowami zderzyli się Mateusz Wieteska i Paweł Moskwik. Bardziej odczuł to zawodnik Motoru, którym zajmuje się już sztab medyczny.

50'

Faul Tomasa Pekharta na Tomaszu Swędrowskim. Wysoko podniesiona noga Czecha; sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

47'

Po kontakcie z rywalem Piotr Ceglarz pada na murawę blisko pola karnego Legii. Zdaniem sędziego nie było przewinienia i nakazuje grać dalej.

46'

Motor zaczyna drugą połowę. Kto awansuje do ćwierćfinału Pucharu Polski!?

46'

... a za Mateusza Hołownię pojawia się Filip Mladenović.

46'

Podwójna zmiana w Legii: Mahir Emreli w miejsce Andre Martinsa...

21:14

Wracamy do Lublina, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 1/8 finału Pucharu Polski, w którym Motor podejmuje Legię Warszawa. Po pierwszej połowie prowadzi drugoligowiec.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+8' Koniec pierwszej połowy. Motor Lublin prowadzi z Legią po bramce Michała Fidziukiewicza.

45'

+6' Jeszcze raz pewnie interweniuje Sebastian Madejski.

45'

+4' Kolejny rzut rożny dla Legii. Sebastian Madejski spokojnie chwyta futbolówkę.

45'

+2' Bartosz Slisz zagrywa na lewą stronę do Yuriego Ribeiro Ten przyjęciem ustawia sobie piłkę do dośrodkowania w pole karne. W to zagranie włożył zdecydowanie za dużo siły - Tomas Pekhart nie miał szans, by "zamknąć" akcję.

45'

Łukasz Kuźma dolicza co najmniej 8 minut do pierwszej połowy.

44'

Legioniści wywalczyli rzut wolny blisko pola karnego gospodarzy. Anemiczny strzał Josue nie sprawił problemu bramkarzowi.

43'

Tomas Pekhart znalazł się w sytuacji sam na sam z Sebastianem Madejskim! Zwlekał z oddaniem strzału, co wykorzystał Paweł Moskwik! Wślizgiem wybił piłkę!

43'

Wymuszona zmiana w ekipie gospodarzy. Vitinho pojawia się na murawie w miejsce Tomasza Kołbona.

41'

Przerwa w grze. Tomasz Kołbon opatrywany przez sztab medyczny. Gospodarze przez moment będą grać w "dziesiątkę".

20:53

39'

Andre Martins miał problem, by opanować piłkę w polu karnym Motoru. Szukał miejsce do oddania strzału, ale wycofał na 25. metr do... Josue, który uderza obok bramki.

38'

I jeszcze jedna próba Josue z ok. 30 metrów. Sporo brakowało mu do celu.

36'

Josue uderza z dystansu metr nad poprzeczką.

34'

GRA WZNOWIONA!

20:40

MECZ PRZERWANY

20:36

Zawodnicy w tym czasie najpierw zbiegli do linii bocznej, gdzie dym był najmniejszy, a przed chwilą sędzia Łukasz Kuźma zaprosił obie drużyny do szatni!

20:35

"Jak państwo widzą, nic nie widać w tej mgle" Motor - Legia

27'

Przerwa w grze. Nic nie widać na boisku z uwagi na gęsty dym z rac. Na szczęście oświetlenie działa

25'

Luquinhas upomniany żółtą kartką za faul na Filipie Wójciku.

24'

W odpowiedzi Luquinhas urwał się skrzydłem i centruje na dalszy słupek do Tomasa Pekharta. Ten główkuje obok prawego słupka.

23'

Niepewnie piąstkuje Artur Boruc. Zrobiło się groźnie w "szesnastce" Legii. Piłka po strzale Pawła Moskwika mija jednak bramkę w bezpiecznej odległości.

22'

Niesieni dopingiem zawodnicy Marka Saganowskiego idą za ciosem. Bartosz Slisz musiał wślizgiem blokować dośrodkowanie Damiana Sędzikowskiego. Rzut rożny.

20:22

[WIDEO] 15. MINUTA. GOL MICHAŁA FIDZIUKIEWICZA (1:0)

20'

Paweł Moskwik ruszył lewą stroną, po czym centruje na dalszy słupek. Tomasz Swędrowski składał się do uderzenia z woleja po zgraniu Damiana Sędzikowskiego, ale w ostatniej chwili uprzedził go obrońca Legii!

19'

Mogła być druga bramka dla Motoru! Wysoko ustawiona obrona Legii dała sobie zagrać piłkę za plecy do rozpędzonego Piotra Ceglarza! Poza polem karnym spokojnie interweniował Artur Boruc.

17'

Damian Sędzikowski niezgodnie z przepisami popisał szarżującego lewą stroną Luquihnasa.

16'

Ostre wejście Luquinhasa. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

15'

Szał radości na trybunach! Michał Fidziukiewicz dostaje piłkę w polu karnym. Stojąc tyłem do bramki najpierw zagrał sobie prawą stopą, a po obrocie uderzył lewą nogą. Po drodze był rykoszet i zmylony Artur Boruc musi wyciągać piłkę z siatki!

15'

GOL DLA MOTORU! MICHAŁ FIDZIUKIEWICZ!!!

13'

Pograli teraz lewą stroną Paweł Moskwik z Piotrem Ceglarzem. Drugi z wymienionych "złamał" akcje do prawej nogi, po czym centruje w pole karne. Tam nerwowo, aczkolwiek skutecznie, interweniuje obrona Legii.

12'

Kolejne zagranie Josue w pole karne. Tym razem adresatem na prawej stronie miał być Kacper Skibicki, ale ten był lekko spóźniony. Sebastian Madejski wznawia grę z "piątki".

11'

Marek Saganowski! Marek Saganowski!

- niesie się po s=trybunach.

9'

Josue zagrywa w "szesnastkę" Motoru do Andre Martinsa. Ten uderza bez przyjęcia tuż nad poprzeczką!

8'

Michał Fidziukiewicz cofną się do drugiej linii, by pomóc w rozegraniu. Od razu do prostopadłego podania ruszył Piotr Ceglarz, ale Fidziukiewicz postanowił rozciągnąć grę do lewej strony.

6'

Legioniści wybijają piłkę po dośrodkowaniu Pawła Moskwika z lewego narożnika. Ta jednak wróciła do zawodników Motoru i w ostatniej chwili strzał zablokował Mateusz Wieteska.

5'

Druga akcja Motoru lewą stroną. Piotr Ceglarz szukał miejsca do dośrodkowania, ale wywalczył aut.

4'

W odpowiedzi na strzał zza pola karnego zdecydował się Piotr Ceglarz. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.

2'

Tym razem nie było zagrożenia.

2'

Zakotłowało się przed bramką Sebastiana Madejskiego. Ostatecznie legioniści mają drugi rzut rożny.

1'

Będący na lewej stronie pola karnego Motoru Luquinhas podaje do Yuriego Ribeiro, którego dośrodkowanie zostało zablokowane. Rzut rożny.

1'

Łukasz Kuźma gwiżdże i spotkanie ze środka zaczyna Legia!

19:58

Obie drużyny są już na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

19:54

Piłkarze Legii ćwiczyli na rozgrzewkę w koszulkach z ksywkami kontuzjowanych piłkarzy i hasłem: Czekamy na was.

19:10

Ławka rezerwowych Motoru: Kiełpin, Firlej, Vitinho, Rozmus, Ropski, Król, Ryczkowski, Kafel, Rak.

19:10

W 2 lidze Motor zajmuje dopiero ósme miejsce. Ostatnio bezbramkowo zremisował z Ruchem Chorzów.

18:53

W Motorze nie brak legijnych akcentów. Wciąż trenerem jest Saganowski.

18:52

W niedzielę Legia przełamała ligową niemoc. Koszt był wysoki. Kontuzje złapali Jędrzejczyk, Rose czy Johansson.

18:51

Ławka rezerwowych Legii: Tobiasz, Mladenović, Kisiel, Celhaka, Emreli, Ciepiela, Włodarczyk, Noiszewski, Nawotka.

18:51

Legia poważnie podchodzi do zadania, o czym świadczy wyjściowy skład. Grają choćby Boruc, Josue czy Luquinhas.

18:50

Mecz w Lublinie rozstrzygnie o tym kto jako szósty awansuje do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Walczą drugoligowiec z mistrzem Polski.