Wtorek, 26 października 2021, godz. 15:45
Świt Nowy Dwór MazowieckiŚwit Nowy Dwór Mazowiecki
2 : 1
lechiaLechia Gdańsk
99'

KONIEC MECZU! Sensacja stała się faktem. Trzecioligowy Świt awansował do 1/8 finału, zaś ekstraklasowa Lechia odpadła i może skupić się wyłącznie na ekstraklasie.

98'

Jeszcze Biegański po koźle, lecz w Lemanowicza.

96'

To pierwszy kryzys Lechii za kadencji trenera Kaczmarka. W weekend drużyna tylko zremisowała z Górnikiem 1:1.

96'

Trwa przerwa w grze. Sędzia czeka aż uspokoi się sytuacja na trybunach...

93'

Zostały ledwie dwie minuty gry. Tymczasem Szczepański fauluje i dostaje kartkę.

92'

Schodzi Gajewski, za niego Bykowski. Trwa czas doliczony.

91'

Lemanowicz sfaulowany pod własną bramką. Tymczem kibice Świtu odpalają kolejne środki pirotechniczne.

89'

świt

87'

Zwoliński trafia do siatki z bliska, ale asystent sędziego podnosi chorągiewkę. Spalony!

86'

Ultrasi Świtu odpalili pirotechnikę.

81'

Zmienia również Świt. Za Niesłuchowskiego pojawia się Nawotczyński.

80'

Szczepański za Conrado. To ostatnia zmiana w Lechii.

78'

Jeszcze raz świetnie piąstkuje Lemanowicz.

78'

A Musolitin za Żukowskiego.

78'

Zjawiński za Terrazzino.

76'

Lechia grać, k... mać! - krzyczy sektor gości.

75'

Alomerović broni strzał z bliska. Był jednak i tak spalony.

75'

Zszedł Kowalczyk, za niego Drwęcki.

74'

Alomerović ukarany kartką za dyskusję.

73'

Kowalczyk zablokowany przez Malocę! Ależ walczy Świt!

71'

Kartka dla Cucha.

69'

Lechia wywalczyła korner. Kibice zachęcają do zdobycia bramki.

66'

Biegański otrzymał kartkę. Lechia nerwowa, bardzo nerwowa!

65'

Miała być kontra dla Lechii, tymczasem Świt przejął piłkę, Kowalczyk uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się od Kopacza i zmyliła Alomerovicia. Sensacja wisi w powietrzu!

63'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! Kowalczyk na 2:1. Piłka po rykoszecie wpada do siatki!

62'

Wybuch radości na widowni. Sędzia odwołał decyzję o karnym.

61'

lechia

60'

Sędzia pobiegł do ekranu. Musi sam obejrzeć ten rzekomy faul. Na wapnie już ustawiony Durmus.

59'

Drugi rzut karny dla Lechii! Sfaulowany Zwoliński.

59'

A zamiast Kałuzińskiego pojawia się Biegański.

58'

Sezonienko za Diabate.

58'

Durmus! Poprzeczka. Ładny strzał, ale nadal remis.

56'

Ostatnie minuty pod znakiem interwencji bramkarzy.

55'

Niesłuchowski! Jak blisko drugiej bramki dla Świtu! Przepięknie podał z głębi pola Kowalczyk.

54'

I ponownie górą bramkarz Świtu. Lechia w natarciu. Uderzał Durmus, a Diabate szukał karnego.

53'

Lemanowicz skutecznie broni strzał Zwolińskiego! Ważny moment tego meczu.

51'

Bohaterem akcji bramkowej Cuch, który fantastycznie zgrał piłkę w polu karnym.

49'

świt

49'

Niesamowite sceny w Nowym Dworze Mazowieckim. Po wolnym piłka została dośrodkowana drugi raz. Gajewski z bliska zwieńczył akcję.

47'

GOOOOOL! WYRÓWNANIE!

46'

Znów bardzo dobrze wznowił Świt. Pod własnym polem karnym sfaulował Conrado. Będzie okazja na wrzutkę, a może nawet strzał z ostrego kąta.

46'

Gramy dalej. Od środka wznowił Świt.

46'

Lechia wróciła na boisku. Trener Kaczmarek chyba nie dokonał żadnych roszad.

45'

Koniec pierwszej połowy. Na razie wszystko po myśli Lechii. Kluczowa okazała się wideoweryfikacja, po której podyktowano jedenastkę

44'

Lechię wspiera dziś fanklub z Mławy.

42'

Zbliżamy się do przerwy. Lechia prowadzi, gra lepiej, ale jakoś nie umie podwyższyć.

40'

A na trybunach Świt pozdrawia Legię, lechiści Legię wyzywają.

40'

Kopacz naskoczył na Gajewskiego.

38'

Durmus trafił ręką w twarz Cieślaka. Przerwa na interwencję medyków.

37'

Drugi strzał Malocy. Stoper uderzył nad poprzeczką.

35'

Kowalczyk miał pomysł, gorzej z wykonaniem. Z bardzo dalekiej odległości próbował przelobować Alomerovicia. Piłka jednak przeszła daleko od słupka.

30'

Diabate zszedł na lewą nogę, lecz został zablokowany na linii szesnastki.

27'

Zwoliński nie wykończył dobrze wrzutki od Diabate. Główkował nad poprzeczką. Duża przewaga Lechii.

22'

W dalszym ciągu trwa oblężenie bramki Świtu. Uderzali Maloca czy Żukowski.

21'

Mocny strzał Kałuzińskiego. Lemanowicz wybija za linię końcową.

19'

Jest chłodno, ale za to słonecznie. Lechia szuka drugiej bramki.

19'

Na widowni przynajmniej kilkuset widzów. Wzmaga się doping dla Lechii.

15'

Conrado może strzelał, może dorzucał. W każdym razie piłka w rękach Lemanowicza.

12'

lechia

11'

Była okazja dla Świtu. Piłka przeszła obok prawego słupka.

11'

W tle przemknęło Pendolino, a tymczasem Diabate oddaje celny strzał, lecz w bramkarza.

10'

Na trybunie pojawili się kibice z Gdańska. Rozkładają swoje flagi. Porządki wokół stadionu pilnuje m.in. policja konna.

8'

GOOOOOOOOOOOL! Poszkodowany wykorzystuje okazję. Strzał w lewy róg, podczas gdy bramkarz rzucił się w prawy.

6'

Rzut karny dla Lechii. Durmus był faulowany.

6'

Trwa wideoweryfikacja. Sędzia ogląda akcję na ekranie.

5'

Durmus padł w polu karnym. Sędzia krzyczy: gramy dalej. W razie co sygnał da mu wóz VAR.

3'

Kowalczyk uderza daleko obok lewego słupka. Druga próba Świtu w tym meczu.

2'

Lechia uspokaja grę. Rozgrywa przez stoperów i środkowych pomocników.

1'

Pierwszy gwizdek w meczu. Od razu ofensywnie Świt. Był strzał, ale obok.

15:44

lechia

15:22

15:18

Świt Nowy Dwór Mazowiecki aktualnie gra w grupie pierwszej 3. ligi, a w ostatniej kolejce pokonał u siebie Pilicę Białobrzegi 3:0 i zajmuje aktualnie piąte miejsce w tabeli. Klub ten sezonie 2003/04 występował nawet w Ekstraklasie, wówczas nazywanej pierwszą ligą, ale szybko spadł i do krajowej elity już nie wrócił.

15:14

Lechia też ma swoją listę wstydu. Limanovia Limanowa, Stal Stalowa Wola, Bytovia Bytów i dwa razy Puszcza Niepołomice - te zespoły eliminowały biało-zielonych z Pucharu Polski.

15:12

Rozgrywki pucharowe są z pewnością specyficzne. Drużyny z niższych klas rozgrywkowych mają możliwość zmierzyć się z tymi najlepszymi w kraju. O awansie decyduje tylko jeden mecz, a ci teoretycznie słabsi grają niezwykle ambitnie, chcą się pokazać z jak najlepszej strony na tle wyżej notowanego przeciwnika i nie raz dochodziło już do sporych sensacji.

15:07

Witamy! We wtorek Lechia Gdańsk powalczy o awans do 1/8 finału w Fortuna Pucharze Polski. Biało-zieloni zmierzą się na wyjeździe z trzecioligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Zapraszamy do relacji na żywo.