Środa, 4 sierpnia 2021, godz. 20:00
Dinamo Zagrzebdinamozagreb
1 : 1
94'

Koniec meczu! Legia Warszawa remisuje w Zagrzebiu z Dinamem (1:1). Bramkę dla gospodarzy strzelił Bruno Petković, a dla mistrzów Polski trafił Ernest Muci.

Dzisiaj miały miejsce również 2 mecze el. Ligi Mistrzów. Benfica pokonała Spartak Moskwa 2:0 (R. Silva, Gilberto) a Ferencvaros, w takim samym stosunku, poradził sobie ze Slavią Praga (Kacharaba - samob., Kharatin).

92'

Bruno Petković podaje prostopadle w pole karne do wbiegającego Luki Ivanuseca. Ten na wślizgu uderza obok bramki.

91'

Bruno Petković ograł bez problemu Maika Nawrockiego, także Luquinhasa i pada w polu karnym Legii po starciu z Mateuszem Wieteską. Sędzia nakazuje grać dalej, co nie podoba się chorwackim kibicom.

90'

Antonio Mateu Lahoz dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

88'

Luka Ivanusec na spalonym.

87'

Piłka po strzale z dystansu Bruno Petkovicia w nieznacznej odległości mija bramkę Legii! Artur Boruc może odetchnąć głęboko!

85'

... a w miejsce Mislava Orsicia pojawia się Luka Menalo.

85'

Podwójna zmiana w Dinamie. Marko Bulat zastępuje Josipa Misicia...

82'

Kapitalne, mierzone uderzenie Ernesta Muciego zza pola karnego. Piłka wpada do siatki tuż przy lewym słupku, nie dając szans Dominikowi Livakoviciowi na skuteczną interwencję!

82'

ERNEST MUCI WYRÓWNUJE!!!

81'

Kristijan Jakić trafia w mur.

80'

Pojedynek biegowy Kirima Kastratiego i Maika Nawrockiego. Górą był pierwszy z wymienionych, ale legioniści przerwali groźną okazję rywala. Jednak Dinamo ma rzut wolny z ok.20 metrów.

78'

Przeciągnięte dośrodkowanie Luquinhasa z lewej strony na dalszy słupek. Piłkę zza linii końcowej zagarnął Josip Juranović.

77'

(Poza boiskiem) Czerwoną kartką ukarany Alen Peternac, asystent trenera Dinama Zagrzeb, Damira Krznara. Za niesportowe zachowanie w postaci... rzucania przedmiotów w kierunku arbitra.

75'

... a za Rafaela Lopesa na murawie pojawia się Ernest Muci.

75'

Podwójna zmiana w Legii: Tomas Pekhart wchodzi za Mahira Emreliego...

74'

Do wejścia szykują się Ernest Muci i Tomas Pekhart.

73'

Luquinhas uderza z pola karnego wysoko nad bramką gospodarzy.

72'

Andre Martins upomniany żółtą kartką za faul taktyczny w środku pola. Tym samym obaj środkowi pomocnicy Legii (i Bartosz Slisz) muszą mieć się na baczności).

71'

Bez zagrożenia pod bramką Dominika Livakovicia.

70'

Lirim Kastrati z prawej strony zagrywa na dalszy słupek do Bruno Petkovicia. Artur Jędrzejczyk bez kalkulacji wybija na rzut rożny.

69'

Bartosz Slisz dobrze "zabrał się" z piłką w pole karne. Jego podanie do Rafaela Lopesa zostało przecięte przez wracającego Josipa Misicia.

68'

I jeszcze jeden stały fragment gry; po interwencji Lirima Kastratiego.

67'

"Bałkanica" w ekipie Wojskowych przynosi rzut rożny. Filip Mladenović centruje z lewej strony pola karnego na dalszy słupek do Josipa Juranovicia, którego uderzenie z woleja po rykoszecie wychodzi za linię końcową.

66'

Lirim Kastrati w pierwszej akcji biegnie prawą stroną i podaje przed pole karne do Bruno Petkovicia. Ten czekał na piłkę, co wykorzystał Bartosz Slisz.

65'

Lirim Kastrati zimenia Lovro Majera.

64'

Piłka przelatuje nad poprzeczką bramki Artura Boruca. Ten ma pretensje do kolegów za bierną postawę w tym meczu.

62'

Legioniści próbują odpowiedzieć. W momencie strzału poślizgnął się Filip Mladenović, przez co siła strzału była znikoma. Dominik Livaković spokojnie interweniuje.

59'

Bramka dla gospodarzy wisiała w powietrzu i w końcu padła. Nieatakowany na prawej stronie Luka Ivanusec wrzuca w pole karne i najwyżej wyskoczył Bruno Petković, który mocną główką kieruje piłkę do siatki tuż przy prawym słupku!

59'

GOL DLA DINAMA! STRZELCEM BRUNO PETKOVIĆ!!!

59'

Goście w komplecie. Andre Martins wraca na plac gry.

58'

Przerwa w grze. Sztab medyczny Legii opatruje Andre Martinsa.

56'

Legioniści wybijają piłkę przed pole karne, skąd na strzał z "dropsztyka" zdecydował się Lovro Majer. Wyciągnięty jak struna Artur Boruc zdołał sparować piłkę do boku!

55'

Filip Mladenović powstrzymuje rajd Mislav Orsicia. Rzut rożny dla gospodarzy.

53'

Lovro Majer przedarł się lewą stroną i podaje w pole karne. Lekko zaspał Luka Ivanusec, który nie zdołał wbiec w "szesnastkę" i "zamknąć" akcję strzałem z kilku metrów.

51'

Z kontrą prawą stroną ruszyła Legia. Bartosz Slisz zagrał do Josipa Juranovicia, a ten odegrał z powrotem do kolegi. Jego rajd został przerwany kilkanaście metrów za linią środkową.

50'

Po chwili Mislav Orsić decyduje się na strzał z rzutu wolnego. Do bramki było ok. 25 metrów. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

48'

Mislav Orsić uderza z dalszej odległości obok bramki! Piłka niebezpiecznie skozłowała przed przed Arturem Borucem!

47'

Siła złego na jednego. Maik Nawrocki i Mateusz Wieteska zdołali powstrzymać Bruno Petkovicia przed polem karnym.

46'

Druga połowa rozpoczęta! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

20:54

Nie da się ukryć, że piłkarze Damira Krznara przeważają. Są bardziej mobilni i co chwila stwarzają zagrożenie pod bramką Artura Boruca. Raz nawet udało się skierować piłkę do siatki, ale z pozycji spalonej. Pod drugą bramką były 2 okazje - najpierw Rafael Lopes nie zdołał skutecznie główkować po dośrodkowaniu Filipa Mladenovica i Mahira Emreliego w narożniku pola bramkowego.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

45'

+2' Koniec pierwszej połowy. W pierwszym meczu III rundy eliminacji do Ligi Mistrzów Legia Warszawa bezbramkowo remisuje na wyjeździe z Dinamem Zagrzeb.

45'

+1' Dobre dochodzące dośrodkowanie Josipa Juranovicia w pole karne. Obrona Dinama wybija piłkę, uprzedzając Rafaela Lopesa.

45'

Antonio Mateu Lahoz dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

44'

Artur Jędrzejczyk z "żółtkiem". W zapaśniczym stylu złapał za głowę Mislava Orsicia i powalił go na murawę.

42'

Mateusz Wieteska wybija piłkę ze środka pola bramkowego na rzut rożny, uprzedzając Lovro Majera. Gdyby nie ta interwencja, to najprawdopodobniej gospodarze prowadziliby w tym meczu.

41'

Artur Jędrzejczyk znowu w roli głównej. Posyła crossowe podanie na lewo do Luquinhasa, który był na spalonym.

39'

Mislav Orsić powalił Bartosza Slisza ok 30 metrów od bramki Dinama. le rozegrany rzut wolny zapoczątkował kontrę Dinama, którą w kole środkowym przerwał Artur Jędrzejczyk.

37'

Luka Ivanusec uderza zza "szesnastki". Artur Boruc łapie piłkę do "koszyczka".

36'

Prosty błąd Mahira Emreliego, w wyniku którego piłka uciekła mu za linię końcową. Przepraszający gest do kolegów.

35'

Przerwa w grze. Luquinhas nie podnosi się z murawy po starciu ze Stefanem Ristovskim. Zawodnicy obu drużyn wykorzystują tę chwilę na "uzupełnienie płynów".

33'

Mislav Orsić posyła wysoką piłkę w pole karne mistrza Polski. Tam góruje Artur Boruc.

32'

Źle rozegrany rzut rożny zapoczątkował kontrę Legii. Podanie Mahira Emreliego na wolne pole do Rafaela Lopesa okazało się za słabe i piłka pada łupem gospodarzy.

31'

Artur Boruc odbija piłkę za linię końcową, uprzedzając rywala. Rzut rożny.

29'

Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Artura Boruca.

28'

Bruno Petković pozwolił piłce opuścić plac gry po interwencji Artura Jędrzejczyka. Rzut rożny.

27'

Kristijan Jakić upomniany żółtą kartką za faul.

25'

Spokojniej zrobiło się na murawie. Mimo to przewagą mają gospodarze.

23'

Artur Boruc paruje strzał Bruno Petkovicia do boku, a dobitka Luki Ivanuseca ląduje w siatce! Radość gospodarzy nie trwała długo z powodu pozycji spalonej!

20'

Zakotłowało się przed bramką Dominika Livakovicia. Ostatecznie łapie on piłkę, uprzedzając Artura Jędrzejczyka. Po chwili na granicy linii 16. metra musiał interweniować Artur Boruc.

19'

Z kapitanem Dinama wszystko w porządku. Legioniści wznawiają grę od rzutu rożnego.

18'

Mahir Emreli mija rywala i uderza z ostrego kąta. Dominik Livaković zdołał sparować strzał rywala, ale okupił to urazem. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

17'

Dobre dośrodkowanie Filipa Mladenovicia na środek pola bramkowego do Rafaela Lopesa. Ten nieatakowany nieczysto trafia w piłkę, ale znalazła się pod nogami będącego na spalonym Mahir Emreliego.

15'

Środkiem ruszyli gospodarze i Bruno Petković ograł Mateusza Wieteskę. Nie zdołał uderzyć z ok. 20 metrów.

14'

Dochodzące dośrodkowanie Lovro Majera z prawej strony. Legioniści wybijają piłkę z pole karnego.

12'

Nieudane dośrodkowanie Bartosza Slisza z prawej strony. Okazję do poprawki miał Josip Juranović. W tym przypadku wrzucił w pole karne, przed bramkę, do nikogo.

10'

Filip Mladenović pograł na skrzydle z Luquinhasem i pognał w stronę pola karnego gospodarzy. Podaje do Mahir Emreli, który wystawia piłkę Bartoszowi Sliszowi, ale jego strzał zza linii 16. metra został zablokowany.

8'

Josip Misić urwał się lewą stroną. Nie zdołał dośrodkować w pole karne, bowiem jego rajd przerwał Josip Juranović. Dodatkowo Chorwat był faulowany.

7'

Mateusz Wieteska ruszył odważnie środkiem, ale jego niedokładne podanie początkuje kontrę Dinama. Przerwał ją faulem taktycznym Bartosz Slisz, który został upomniany żółtą kartką.

6'

Lovro Majer podaje prostopadle przed pole karne do Mislava Orsicia. Bez problemu powstrzymał go Artur Jędrzejczyk. Co ważne, czysto.

3'

Po chwili Lovro Majer, będąc na wprost bramki, zdecydował się na strzał z ok. 20 metrów Piłka po rykoszecie przejęta przez defensywę Legii.

2'

Szeroko ustawiony Stefan Ristovski przejmuje piłkę na prawej stronie i wrzuca w pole karne. Piłkę po rykoszecie łapie przed bramką nieatakowany Artur Boruc.

1'

Strata Filipa Mladenovicia na lewej strony i Bruno Petković błyskawicznie znalazł się w polu karnym. Jego podanie na środek "szesnastki" nie znajduje adresata.

1'

Antonio Mateu Lahoz gwiżdże... na dwa tempa i spotkanie zaczynają piłkarze Legii!

19:56

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

19:43

W kadrze Zlatko Dalicia na Euro znaleźli się: bramkarz Dominik Livaković, pomocnik Luka Ivanusec, skrzydłowy Mislav Orsić oraz napastnik Bruno Petković. Na mistrzostwa Europy pojechali jeszcze Macedończycy Stefan Ristovski i Arijan Ademi oraz napastnik reprezentacji Szwajcarii Mario Gavranović.

19:40

Przy Łazienkowskiej mierzą wyżej, ale o awans do kolejnej rundy eliminacji nie będzie łatwo. Zdecydowanym faworytem rywalizacji będzie Dinamo Zagrzeb. Mistrz Chorwacji w składzie ma kilku reprezentantów kraju.

19:37

Nawet w razie kolejnych niepowodzeń trafi do nowych rozgrywek - Ligi Konferencji.

19:36

Legia przebrnęła przez dwie rundy eliminacji. Najpierw ograła mistrza Norwegii FK Bodo/Glimt (3:2, 2:0), a następnie mistrza Estonii Florę Tallinn (2:1, 1:0). W ten sposób zapewniła sobie fazę grupową europejskich pucharów.

19:34

Mistrz Polski pokonał dwie przeszkody w walce o Champions League. Na drodze do ostatniej rundy eliminacji stanie utytułowane Dinamo Zagrzeb. Zespół ze stolicy Chorwacji w ostatniej dekadzie pięciokrotnie zagrał w Lidze Mistrzów, Legia raz.