Stal MielecStal Mielec
2 : 1
Wisła PłockWisła Płock
20:03

Stal Mielec na własne życzenie doprowadziła do nerwowej końcówki, ale ostatecznie pierwszy raz w historii ligowych rywalizacji pokonała Wisłę Płock (2:1). W ligowej tabeli mielczanie awansowali na siódme miejsce.

95'

Koniec meczu! Stal Mielec pokonała u siebie Wisłę Płock 2:1!

94'

Z boiska wyleciał Dominik Furman! Pomocnik Wisły obejrzał żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

93'

Dawid Kort został napomniany żółtą kartką.

90'

Arbiter napomniał również Marko Kolara.

90'

Rafał Strączek otrzymał żółtą kartkę.

89'

Rafał Strączek interwencją na refleks odbił strzał głową Marko Kolara, ale wobec dobitki był już bez szans. Futbolówkę wybił jeszcze Mateusz Żyro, jednak wcześniej piłka całym obwodem przekroczyła linię bramkową.

89'

GOOOOL! Marko Kolar! Wisła Płock przegrywa 1:2!

87'

Dla Michaela Wyparły (rocznik 2003) to debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej.

86'

Michael Wyparło wszedł w miejsce Albina Granlunda.

85'

Aleksandar Kolew zastąpił na boisku Fabiana Piaseckiego.

85'

Dawid Kort wszedł za Hinokio.

84'

Gerbowski minął Flisa na prawej flance i dograł w pole karne. Oddalił zagrożenie defensor Stali.

81'

Kontra gości. Szybka piłka na lewą stronę pola karnego. A tam Jorginho uderza tuż obok słupka!

77'

Gerbowski zacentrował piłkę na Sekulskiego. Ten minimalnie trącił futbolówkę, którą wyłapał Strączek.

75'

Adrian Szczutowski zmienił Maksymiliana Sitka.

75'

Maciej Urbańczyk wszedł za Mateusza Maka.

74'

Po kornerze Kolar strzelił tuż zza pola karnego. Po rykoszecie piłka wyszła poza boisko.

71'

Damian Zbozień opuścił plac gry. W jego miejsce pojawił się Jorginho.

71'

Filip Lesniak wszedł w miejsce Damiana Rasaka.

70'

Gerbowski dośrodkował na dziewiąty metr na głowę Sekulskiego. Napastnik Wisły strzelił metr obok słupka.

67'

Kolar uderzył zza pola karnego. Na raty łapie futbolówkę Strączek.

65'

Tomasik dogrywał w kierunku dalszego słupka. Żaden z piłkarzy Wisły nie zamknął tej akcji.

63'

Sekulski przymierzył z pola karnego w światło bramki, ale uderzył zbyt centralnie. Piłka w "koszyczku" Strączka.

60'

Godzina gry za nami. Stal utrzymuje dwubramkowe prowadzenie i pewnie podąża w kierunku trzech punktów.

57'

Strączek wyłapał piłkę po ostrej wrzutce z rzutu wolnego. Sędzia odgwizdał jeszcze ofensywny faul Tuszyńskiego.

54'

Patryk Tuszyński wszedł w miejsce Rafała Wolskiego.

54'

Marko Kolar zastąpił Kristiana Vallo.

54'

Fryderyk Gerbowski wszedł w miejsce Cielemęckiego.

53'

Reaguje trener Bartoszek. Potrójna zmiana w ekipie Wisły.

51'

Groźnie w polu karnym Wisły po wrzutce Maka z lewej strony. Wyjaśnił sytuację Lagator.

49'

"Stempel" Furmana na stopie Maka. Pomocnik Wisły obejrzał żółtą kartkę.

47'

Sekulski strzela tuż obok słupka. Wcześniej prosty błąd popełnił Matras, który źle obliczył tor lotu piłki.

46'

Początek drugiej połowy!

45'

+6 Koniec pierwszej połowy! Stal Mielec schodzi do szatni z dwubramkową przewagą.

45'

+4 Furman zagrywał z prawej strony w pole karne. Pewnie łapie piłkę Strączek.

45'

Aż sześć minut doliczył do pierwszej połowy sędzia Sylwestrzak.

45'

Maksymilian Sitek kapitalnym prostopadłym podaniem uruchomił wbiegającego w pole karne Mateusza Maka. Skrzydłowy Stali dopadł do piłki i efektowną podcinką skierował ją do bramki!

45'

GOOOOOOL! Mateusz Mak! 2:0 dla Stali!

43'

Krywociuk nadepnął na stopę Piaseckiemu. Żółta kartka, która dla obrońcy oznacza pauzę w kolejnym spotkaniu.

41'

Kolejna żółta kartka. Arbiter napomniał Maksymiliana Sitka.

40'

Żółta kartka. Lagator powstrzymując Piaseckiego zagrał ręką.

37'

Ucierpiał w tej sytuacji Strączek. Sztab medyczny udziela pomocy golkiperowi Stali.

36'

Skaczący do piłki Strączek ostro zaatakowany w powietrzu przez Lagatora.

34'

Tomasiewicz obrócił się w kierunku bramki i oddał strzał z ostrego kąta. Łapie piłkę Kamiński.

32'

Flis zacentrował w pole karne w kierunku Piaseckiego. Napastnika Stali uprzedził obrońca Wisły.

28'

Granlund wrzucił piłkę w pole karne po przechwycie Sitka. Radzi sobie defensywa gości.

26'

W natarciu gospodarze. Piasecki za mocno zagrywał do Maka.

23'

Ostry faul Tomasika na Sitku blisko bocznej linii boiska.

21'

Grzegorz Tomasiewicz oszukał bramkarza Wisły i pewnie uderzył po ziemi. To szóste trafienie pomocnika Stali w tym sezonie.

21'

GOOOOOL! 1:0 dla Stali! Z rzutu karnego trafił Grzegorz Tomasiewicz!

20'

Będzie rzut karny dla Stali! Cielemęcki ukarany jeszcze żółtą kartką.

19'

Po dośrodkowaniu i kontakcie z Cielemęckim w polu karnym Wisły upadł Flis. VAR kolejny raz w akcji!

17'

W analizowanej sytuacji wcześniej na pozycji spalonej znalazł się Sekulski. Nie będzie zatem rzutu karnego.

16'

VAR bardzo długo analizuje sytuację, w której mogło dojść do przewinienia.

14'

Prostopadła piłka Rasaka do Sekulskiego. Wślizg Żyry w polu karnym uratował gospodarzy. Ale czy obrońca Stali nie faulował rywala?

12'

Flis dynamicznie pociągnął z piłką lewą stroną, ale dośrodkował bardzo niedokładnie.

10'

Flis z lewej strony wystawił piłkę Sitkowi na 16. metr. Po strzale gracza Stali futbolówka po poprzeczce wyszła poza boisko!

8'

Piasecki przymierzył z rzutu wolnego z ponad 25 metrów. Łapie piłkę Kamiński.

5'

Odważne wejście Wolskiego w pole karne Stali. Skutecznie zablokował go Granlund.

3'

Ostry faul Vallo na Flisie. Sędzia oszczędził zawodnika Wisły.

2'

Tomasik groźnie wrzucił piłkę z lewej strony. Główkował Krywociuk, na posterunku Strączek.

1'

Spotkanie w Mielcu już się rozpoczęło!

17:46

W zeszłej kolejce Stal uległa Śląskowi Wrocław 1:2, przez co dobiegła końca passa siedmiu meczów bez porażki. Wisła Płock tradycyjnie zapunktowała u siebie, pokonując Cracovię 2:1. W piątek powalczy o drugie w sezonie zwycięstwo w delegacji.

17:45

Ostatnie tygodnie w Mielcu to powiew optymizmu; zarówno pod kątem sportowym jak i organizacyjnym. Stal zaczęła regularnie punktować dzięki wypracowanemu stylowi. A grupa lokalnych biznesmenów uzbierała właśnie 5 mln złotych, bez których nie udałoby się dopiąć budżetu.

17:44

To szczególny mecz dla Adama Majewskiego. Trener Stali urodził się w Płocku, grał dla Wisły, a całkiem niedawno jako trener jej rezerw wypłynął na szerokie wody: odszedł do pierwszoligowego Stomilu Olsztyn, by w lipcu podjąć pracę w ekstraklasowej Stali Mielec.

17:42

Stal Mielec rozpocznie w następującym składzie:

17:41

Oto wyjściowy skład Wisły Płock:

17:40

W pierwszym spotkaniu 17. kolejki PKO Ekstraklasy dziesiąta w tabeli Stal Mielec zmierzy się z siódmą Wisłą Płock. Początek meczu o godzinie 18:00. Witamy w relacji LIVE!