Poniedziałek, 22 listopada 2021, godz. 20:30

Koniec meczu!

90'

Lederman uderza po rzucie wolnym i co? Świetnie broni Niemczycki!

90'

6 minut doliczył Bartosz Frankowski.

86'

Jugas w miejsce Siplaka.

82'

Znowu Pasy marnują doskonałą sytuację! Kontratak gospodarzy, którzy kończą go mocnym strzałem na dalszy słupek. Kovacević pozostawia częstochowian w grze.

77'

Tu powinno być 2:0! Jakub Myszor indywidualnie wpadł w pole karne, huknął z ostrego kąta prosto w Kovacevicia.

75'

75'

75'

Potrójna zmiana w ekipie Rakowa Kun, Poletanović i Sturgeon OUT. Wchodzą Arak, Wdowiak i Gwilia.

73'

Bardzo brzydki faul Pellego na Ivim.

71'

Zobaczyć takiego gola... Z pewnością nadrobił on nam całą pierwszą połowę, która - delikatnie mówiąc - nie porwała.

70'

Co tutaj się stało!? Obrońcy Rakowa wybili dośrodkowanie byle przed siebie. Około 30 metrów od bramki dopadł do piłki Otar Kakabadze. Gruzin bez przyjęcia, wolejem, huknął zewnętrzną częścią stopy w stylu Quaresmy! Strzał miał ogromną siłę, ale chyba jeszcze większą precyzję. Odkręcana futbolówka odkręcała się tak, że wpadła tuż przy słupku!

69'

GOOOOOOOOOOOOL! OTAR KAKABADZE!

68'

Rapa zgrał do Niemczyckiego piłkę po zepsutym dośrodkowaniu z głębi pola.

68'

Huknął z dystansu Poletanović, ale tuż nad poprzeczką!

65'

Kąśliwe dośrodkowanie, Niewulis zablokował je, a po ułamku sekundy wolej van Amersfoorta również ląduje w nogach defensora z Częstochowy.

64'

Piszczek powalony przez Niewulisa, ale arbiter każe grać dalej. Nie było przewinienia.

62'

Kun ostro potraktowany przez Rapę.

61'

61'

Myszor i Kakabadze w miejsce Rakoczego i Loshaja.

59'

Jak to nie wpadło? Dośrodkowanie na dalszy słupek, minął się z piłką Pestka i koślawy wolej Iviego był minimalnie niecelny!

58'

Kun uderzał z dystansu, ale nie "dokręcił" rogala i futbolówka minęła poprzeczkę o kilkadziesiąt centymetrów.

57'

Kolejne ostre wejście. Znów przerwa w grze.

55'

Niemczycki złapał futbolówkę na linii końcowej, a Raków domaga się rzutu rożnego.

52'

Lopez minął Hankę, ale nie zabrał ze sobą piłki. Kontra Cracovii przerwana przez Kuna.

49'

Kolejna wrzutka w pole karne, odbita piłka pada łupem Pestki, którego uderzenie było już niecelne.

48'

Piłka na van Amersfoorta, który mocno uderza z 18 metrów, ale czujny jest na bramce Kovacević.

46'

46'

W przerwie mieliśmy dwie zmiany. Po stronie Rakowa wszedł Gutkovskis za Musiolika, a w ekipie Pasów Lusiusz zastąpił Knapa.

46'

Zaczynamy drugą połowę.

45'

Nieudaną wrzutką Tudora z prawej strony kończymy pierwszą połowę.

45'

Wysokie dośrodkowanie z lewego skrzydła, ale na dalszym słupku nikt nie zamykał tej akcji.

45'

Aż 5 minut doliczył arbiter tego spotkania.

44'

Sturgeon zwija się z bólu. Mocno ucierpiał w starcu z Pestką.

42'

Dobrze rozpracowana defensywa Cracovii, Tudor znalazł w polu karnym Iviego, zagrał piłkę zwrotną, ale Hiszpan mocno przestrzelił.

40'

Chyba uraz nie pozwala Alvarezowi kontynuować gry. Mamy zmianę. Piszczek wchodzi na plac.

38'

Ładne zagranie piętką Alvareza do Siplaka, ale ten został podwojony i faulował w ofensywie.

36'

Ivi Lopez z dystansu i pewnie chwyta piłkę Niemczycki!

33'

Mocno bita piłka w pole karne i ustawiony we własnym polu karnym van Amersfoort zablokował skaczącego do główki napastnika.

31'

Faulowany Kun na lewym skrzydle. Jest szansa dla Rakowa.

28'

Kolejny faul przerywa nam tę szarpaną grę. Nie za wiele się dzieje na boisku w aspekcie czysto sportowym...

27'

Siplak powalił na ziemię Sturgeona. Przerwał kontrę, więc mamy kartkę.

26'

Musiolik dostał piłkę przed polem karnym, obrócił się z nią i płasko uderzył na bramkę. Niemczycki z problemami broni to.

23'

Dośrodkowanie nie dotarło do Van Amersfoorta. Holender po przegranym starciu uderzył jeszcze rywala w twarz. Nie ma jednak kartki.

21'

Wrzutka na skraj pola karnego, gdzie Lederman próbował uderzyć na wślizgu. Minął się z futbolówką.

18'

Tudor postawił stempel na nodze Siplaka i został ukarany za to kartką.

17'

Uderzenie Kuna i po rykoszecie piłkę jakimś trafem odbija jeszcze Niemczycki.

15'

Próba uderzenia Musiolika piętką. Dogrywał mu ze skrzydła Sturgeon.

12'

Kun ukarany kartką za wejście w bramkarza Cracovii.

11'

Niemczyki ucierpiał w starciu z Kunem.

10'

Kolejna próba z dystansu, uderzenie Poletanovicia niecelne.

8'

Atak prawą stroną, Musiolik przepychał się z Rodinem i górą tym starciu był obrońca Pasów.

6'

Niemczycki interweniował po uderzeniu z dystansu Iviego Lopeza.

4'

Rodin główkował po wrzutce Knapa z rzutu wolnego. Niecelne uderzenie.

2'

Wrzutka z prawego skrzydła i pewnie chwyta piłkę Kovacević.

20:31

Zaczynamy spotkanie!

20:21

- Zremisowali w Łęcznej i u siebie z Pogonią, ale to zespół, który ugruntował swoją pozycję w piłce klubowej. To bardzo solidna firma, grająca inny futbol niż pozostałe drużyny w Polsce. Widać kilka lat pracy Marka Papszuna. To zespół zbilansowany w ofensywie i defensywie. Zdajemy sobie sprawę z kim gramy, ale wierzymy we własne umiejętności, nadszedł czas, by przełamać niemoc strzelecką. Może i dobrze, że rozpoczynam pracę meczem z takim przeciwnikiem. Raków to zespół, który wywołuje „spężarkę” w każdej drużynie. Jak zaczynać, to z wysokiego „c” - zaznacza Zieliński.

20:18

W Rakowie od wiosny jest wychowanek Cracovii Mateusz Wdowiak. Groźni są Ivi Lopez, Fran Tudor. Goście zremisowali dwa ostatnie mecze, ale nie oznacza to, że są w kryzysie.

20:16

- Trochę lat już minęło, ale element oczekiwania z ekscytacją na pierwszy mecz pozostał – mówi szkoleniowiec Cracovii. - Nie jestem wypalony, chciałbym, byśmy poszli w górę tabeli i zrobili z Cracovią fajne rzeczy - dodaje.

20:14

W 2015 roku zwycięstwo nakręciło zespół Cracovii do skutecznej walki o utrzymanie i zajęcie finalnie 9. miejsca. W kolejnym sezonie było 4. i występ w europejskich pucharach. W ostatnim walka o utrzymanie zakończona 14. lokatą. Teraz Pasy nie są w tak złym położeniu jak wtedy, gdy Jacek Zieliński zaczynał swą pierwszą misję.

20:12

6,5 roku temu Jacek Zieliński przyszedł pierwszy raz do Cracovii zaczął z wysokiego „c” - od wyjazdowej wygranej z Zawiszą Bydgoszcz 3:0. Teraz czeka go trudne zadanie. „Pasy” w poniedziałek o 20.30 podejmują Raków Częstochowa.