Sobota, 9 października 2021, godz. 20:45
PolskaPolska
5 : 0
Wikimedia CommonsSan Marino
93'

Koniec spotkania. Polska wysoko pokonuje San Marino. W tabeli zajmuje trzecie miejsce, bo Albania wygrała swój mecz z Węgrami.

92'

A jednak mamy 5:0. Moder zagrał świetną piłkę do Kozłowskiego, ten odegrał do Piątka, który na wślizgu pakuje do siatki z dwóch metrów.

91'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! PIĄTEK! Z bliska, po zagraniu Kozłowskiego!

90'

Sędzia dolicza trzy minuty. Krychowiak zapatrzony w smartfona.

89'

Z powietrza kopnął Piątek. Za lekko, w bramkarza. Chyba nie wbijemy piątej bramki.

89'

Nietęga mina Sousy. Portugalczyk nie jest zadowolony z gry w końcowce meczu.

88'

W tej chwili Polska zajmuje trzecie miejsce, tracąc punkt do Albanii. W przyszłym tygodniu mecz prawdy...

87'

Reakcja Lewandowskiego na jedyny celny strzał San Marino:

lewandowski

85'

Dobre podanie Gumnego, korzysta z tego na czystej pozycji Buksa.

84'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! BUKSA na 4:0!

84'

Tymczasem celny strzał San Marino! Klaszcze Lewandowski. Piłkarz San Marino chciał przelobować majeckiego.

84'

Moder zakłada siatkę, po czym uderza z ostrego kąta. Trafia w bramkarza.

84'

Pojawiają się gwizdy. Nie da się ukryć, że nasza drużyna gra poniżej oczekiwań.

81'

Tak żegnano Fabiańskiego:

szpaler

80'

Z dystansu kopnął Linetty - niecelnie. Sousa poddenerwowany. Na stojąco instruuje podopiecznych.

80'

Albania prowadzi z Węgrami 1:0! A Anglia wygrywa z Andorą 3:0.

77'

Trzeba przyznać, że słabo gramy w drugiej połowie. Kibice domagają się jeszcze jednego gola.

77'

Kompletnie nieudana akcja. Kozłowski beznadziejnie wrzuca, sędzia odgwizduje jeszcze spalonego.

75'

A Bernardi wchodzi za Vitaioliego.

75'

Ostatnie zmiany w San Marino. Rossi za Brolliego.

74'

Płacheta kopie obok lewego słupka. Było duże zamieszanie po kornerze.

73'

Moder wjeżdża z piłką w pole karne, ale Fabbri go blokuje. Rzut rożny dla Polski.

72'

Buksa wchodzi za Świderskiego. Bez wątpienia autor bramki zagrał dobry mecz. Otrzymuje oklaski.

71'

Sousa szykuje ostatnią zmianę. Wejdzie Buksa.

70'

W dwumeczu na razie 10:1. Kibice liczą na więcej. Uda się?

70'

Gęsto pod bramką rywala. Mamy problem z wykończeniem akcji.

66'

A Moder za Lewandowskiego, który kończy bez gola i asysty. Przeciętny mecz.

66'

No to zmieniamy dalej. Frankowski schodzi, za niego Bereszyński.

65'

Szukamy czwartej bramki, ale nie jest łatwo. Za chwilę wejdą Bereszyński z Moderem.

62'

Przeszło 56 tys. na widowni - poinformował spiker.

62'

Tymczasem na wślizgu atakuje piłkę Kędziora. Niewiele brakowało po wrzutce z wolnego.

60'

fabiański

57'

Łzy ciekną po twarzy. Majecki zmienia Fabiańskiego. Obie drużyny tworzą przepiękny szpaler!

57'

Znów widownia skanduje nazwisko Fabiańskiego. Nadchodzi moment zmiany, pożegnania...

55'

Nierozważnie gra Linetty. Znowu brzydki faul w środku pola.

53'

Bramkarz San Marino ucierpiał przy interwencji. Jest zmiana. Wchodzi Fabbri za Palazziego.

51'

Świderski próbował po rożnym gola piętką! Bramkarz wyjął, ale wobec dobitki Kędziory okazał się bezradny.

50'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Kędziora na 3:0.

50'

Znowu okazja. Wrzucił Płacheta, głową kończył Piątek. Piłka mija bramkę o kilka metrów.

50'

Nie ma bramki, ponieważ Lewandowski obija mur. Tylko rzut rożny.

48'

Lewandowski faulowany przed polem karnym. Okazja na trzeciego gola.

46'

Druga część meczu rozpoczęła się.

46'

Pojawia się też Tomassini.

46'

U gości Grandoni za Censoniego.

46'

Na boisku witamy Piątka! To jego pierwszy występ dla reprezentacji od dłuższego czasu. Zmienił Klicha.

46'

Za chwilę wznowienie meczu.

45'

Koniec pierwszej połowy. Sędzia zaprasza piłkarzy na kwadrans przerwy.

45'

Dość skromne prowadzenie, ale czy na więcej zasłużyliśmy?

45'

Przed chwilą bramkarz San Marino obronił próbę Płachety.

45'

Sędzia doliczył trzy minuty To przez interwencję VAR.

41'

Anglia prowadzi 2:0 z Andorą, Węgry remisują 0:0 z Albanią.

41'

Posiadanie piłki na poziomie 85 procent. Tymczasem dwa strzały Lewandowskiego - oba dość słabe, choć drugi sprawił kłopot.

40'

Bodaj trzeci kontakt z piłką Fabiańskiego.

39'

Drużynę wspiera Anna Lewandowska:

lewandowska

36'

Trzeci raz publiczność skanduje nazwisko Fabiańskiego.

36'

Nie dajemy odetchnąć ostatniej drużynie rankingu FIFA. Widownia skanduje: My chcemy gola!

34'

Benedettini zabiera debiutancką bramkę Kozłowskiemu! Dobra interwencja bramkarza po strzale z piętnastego metra.

33'

Zatem w przyszłym tygodniu środek z Moderem, Krychowiakiem i najpewniej Zielińskim.

32'

Kartka dla Linettego. To oznacza, że nie zagra z Albanią!

32'

Palazzi brzydko fauluje Świderskiego. Dziwne, że nie ma kartki.

32'

Według sędziego z Chorwacji Lewandowski sfaulował rywala przed strzałem.

lewy

30'

Lewandowski trafia do siatki, ale sędzia nie uznaje gola. Chyba był faul albo spalony. W każdym razie nasza akcja mogła się podobać.

28'

Aktywni dzisiaj Płacheta, Kozłowski i Klich.

27'

... i była okazja. Uderzył Świderski głową, ale obok bramki.

26'

W dalszym ciągu naciskamy. Szansa z rożnego. Wrzuca Klich...

26'

Meksykańska fala przetacza się przez trybuny.

24'

Kolejna szansa na gola. Przyjezdni bardzo ofiarnie przyjmują na siebie strzały. Szansę w tym tłoku miał choćby Lewandowski.

23'

Widok na boisko z perspektywy trybuny prasowej:

narodowy

21'

Fabiański łapie piłkę. To jego pierwsza interwencja - po wrzutce.

21'

A kto nabił obrońcę San Marino? Otóż Kozłowski, który wjechał z piłką z prawej strony.

20'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Samobój. Trafił do własnej bramki Palazzi.

21'

Anglia objęła prowadzenie w meczu z Andorą.

19'

Piłkarze z San Marino znów skopali Lewandowskiego.

18'

Dziwne, że VAR nie sprawdził kontrowersji po rożnym. Była ręka po strzale Frankowskiego, było nawet przytrzymywanie Świderskiego za koszulkę.

18'

Kozłowski płasko w polu karnym, ale Frankowski nie dobiega do piłki. Po rożnym zablokowany strzał Frankowskiego właśnie.

17'

Taką sytuację oceniał VAR:

świder

16'

Stadion po raz drugi w czasie meczu skanduje nazwisko Fabiana.

16'

Pierwszy kontakt z piłką Fabiańskiego i od razu feta na trybunach.

16'

Pędzimy po drugiego gola. Nasi zawodnicy stawiają na wrzutki. Nic dziwnego, bo San Marino broni się bardzo głęboko.

14'

Gol został zaliczony. Zatem to czwarta bramka Świderskiego dla reprezentacji i zarazem trzecia w eliminacjach.

13'

Przedłuża się wideoweryfikacja. Chodzi dosłownie o centymetry.

12'

świder

12'

Trwa jeszcze analiza VAR. Sędzia sprawdza ewentualną pozycję spaloną u Świderskiego.

11'

Worek z bramkami rozwiązany. Płacheta wrzuca z lewej nogi, Świderski kończy głową na krótkim słupku.

10'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! ŚWIDERSKI na 1:0!

10'

Najlepsza okazja! Lewandowski uderza wprost w bramkarza po tym jak Świderski zgrał mu w szesnastce. Szkoda tej okazji.

8'

Praktycznie nie schodzimy z połowy San Marino. Teraz uderzył Klich, lecz tuż obok bramki. Dobry pomysł.

7'

Płacheta uderza celnie, po ziemi, ale bramkarz daje sobie radę.

7'

Klich dobrze podał do Lewandowskiego, ale ten źle przyjął, a potem został trafiony w nogę. Ucierpiał o czym świadczy grymas na twarzy.

6'

Przypomnijmy, że we wrześniu pokonaliśmy San Marino 7:1.

5'

Helik fauluje na połowie San Marino. Wcześniej Lewandowski próbował uruchomić podaniem wbiegającego kolegę. Zabrakło centymetrów.

5'

Benedettini łapie piłkę w dłonie po dość słabym strzale głową.

4'

Poszukiwanie Lewandowskiego. Płacheta podaje, ale ostatni obrońca przecina. Jest róg.

3'

Nieudana wrzutka Płachety. Nie ma nawet rożnego. Trener Sousa dziś w rozpiętej kurtce, spod której widoczny jest krawat i biała koszula.

3'

Lewandowski wziął się za rozgrywanie. Z piłką wrócił na własną połowę, oddał ją Gumnemu, po czym pobiegł pod pole karne.

1'

Wzmaga się doping. Polska, Polska - skanduje wypełniony stadion. Nasi rodacy przy piłce.

1'

Mecz właśnie się rozpoczął.

20:44

fabian

20:40

Obie drużyny już na boisku. Czas na hymny. Tuż przed nimi prezes PZPN Cezary Kulesza wręczył upominek Łukaszowi Fabiańskiemu. To okolicznościowa koszulka z numerem 57 w antyramie. Idealna do domowego muzeum!

20:27

Elewacja Narodowego wyświetla napis: Fabian, dziękujemy.

20:26

Zagrożeni pauzą za kartki są Helik, Linetty oraz Świderski.

20:14

Fabiański rozegra symboliczne 57 minut. Będzie to bowiem jego 57. występ.

20:12

Trwa rozgrzewka naszej drużyny. Na ławce w dresach Szczęsny z Krychowiakiem. Kibice zajmują swoje miejsca.

20:05

fabiański

19:54

- Fabiański zasługuje na wielki wieczór - przyznał przed meczem selekcjoner Sousa.

19:38

Tak można rozrysować nasze ustawienie:

polska

19:37

O tej samej porze rozpoczną się dwa inne mecze w naszej grupie. Andora zagra z Anglią (sędziują kobiety), a Węgry z Albanią.

19:31

Z powodu kontuzji nie wystąpią Reca, Rybus, D. Szymański, Zalewski czy Drągowski.

19:21

Ławka rezerwowych: Majecki, Skorupski, Dawidowicz, Bednarek, Glik, Jóźwiak, Moder, Bereszyński, Zieliński, Puchacz, Buksa, Piątek.

19:21

Zaczynamy z Gumnym na środku obrony, Płachetą na wahadle czy Świderskim w ataku. Poza kadrą meczową Szczęsny i Krychowiak.

18:45

Około godziny 19:20 poznamy wyjściową jedenastkę. Od początku mają zagrać m.in. Fabiański i Lewandowski.

18:21

Polska może wskoczyć na drugie miejsce grupy I, jeśli Albanii powinie się noga w wyjazdowym spotkaniu z Węgrami. Wkraczamy w kluczową fazę eliminacji.

18:19

Obowiązkiem reprezentacji jest dzisiaj wysokie zwycięstwo bez straty bramki oraz godne pożegnanie Łukasza Fabiańskiego, który tym występem zakończy karierę w kadrze narodowej.