PolskaPolska
1 : 1
Ekstraklasa.netAnglia
22:45

Rewelacyjna końcówka reprezentacji Polski w meczu z Anglią! W doliczonym czasie punkt uratował dla nas awaryjnie powołany na zgrupowanie Damian Szymański.

22:42

94'

Koniec meczu! Biało-Czerwoni wydarli remis z Anglią niemal w ostatniej akcji!

92'

Znakomita akcja Biało-Czerwonych! Lewandowski z lewej strony dośrodkował prosto na głowę Damiana Szymańskiego, a ten z czterech metrów wpakował ją do siatki.

92'

90+2 GOOOOOOOOOL! 1:1! Coś niesamowitego! Damian Szymański wyrównuje w doliczonym czasie!

90'

Frankowski próbował podać między obrońców i bramkarza. Piłkę wyłapał Pickford.

89'

Lewandowski doskonale przyjął piłkę w polu karnym. Po chwili uderzył po dalszym rogu, ale metr ponad bramką.

86'

Zagranie z lewej strony do Świderskiego. Polak powalczył o piłkę, ale jej nie przejął.

84'

Szybki wypad Polaków. Świderski w kierunku Rybusa. Za mocno.

82'

Świderski zablokował wybicie Pickforda. Piłka zmierzała do bramki, ale angielski golkiper zdołał złapać futbolówkę zanim minęła linię!

80'

Schodzi Puchacz. W jego miejsce wszedł Rybus.

80'

Przemysław Frankowski wszedł w miejsce Kamila Jóźwiaka.

80'

Michał Helik zastąpił Kamila Glika.

79'

Linetty stracił piłkę. Po chwili faulował Kane'a i zobaczył żółtą kartkę.

77'

Puchacz został napomniany żółtą kartką za faul na Sterlingu.

77'

Puchacz sprytnie zagrywał w pole karne do Świderskiego. Trochę za mocno.

75'

Michał Helik szykował się do wejścia, ale Glik wrócił na boisko.

74'

Kamil Glik ucierpiał w starciu z Kane'm. Polak trzyma się za kolano

72'

Harry Kane uderzył ze sporej odległości. Piłka odchodziła od bramki Szczęsnego, a nasz golkiper jej nie sięgnął.

72'

Tracimy bramkę! Harry Kane! Polska - Anglia 0:1.

70'

Lewandowski zdecydował się na strzał po ziemi z dystansu. Broni Pickford.

68'

Schodzi Grzegorz Krychowiak. Na boisku melduje się Damian Szymański.

66'

Puchacz odważnie wbiegł w pole karne między dwóch Anglików. Oddał strzał, ale był w bardzo niewygodnej sytuacji.

65'

Mount z pierwszej piłki do Grealisha. Nie patyczkował się Dawidowicz, który wybił futbolówkę.

63'

Karol Świderski wszedł na boisko w miejsce Adama Buksy.

61'

Shaw dośrodkował w pole karne. Główkował Maguire, który trafił w... słupek. Sędzia odgwizdał jednak ofsajd.

59'

Żółta kartka dla Krychowiaka za stempel na stopie Grealisha.

57'

Shaw otrzymał piłkę z lewej strony pola karnego. Jego dośrodkowanie trafiło w Glika.

55'

Puchacz zagrywał w pole karne do Buksy, ale odrobinę za mocno.

53'

Celny strzał Phillipsa zza pola karnego, ale w środek bramki. Bez problemów Szczęsny.

51'

Sterling w polu karnym minął Glika, ale z Dawidowiczem już sobie nie poradził.

49'

Moder z pierwszej piłki zagrywał do Puchacza. Phillips przepchnął naszego wahadłowego.

48'

Sterling dryblował w polu karnym. Puchacz zaasekurował Bednarka i odebrał piłkę Anglikowi.

47'

Grealish przedarł się w polu karnym i uderzył z ostrego kąta. Piłka nieznacznie minęła słupek!

46'

Początek drugiej połowy! Oba zespoły bez zmian.

45'

Oraz Kamil Glik.

45'

Piłkarze obu drużyn awanturowali się już po gwizdku arbitra. Żółtą kartkę obejrzał Maguire.

45'

Przerwa! Bardzo solidna pierwsza połowa w wykonaniu Polaków.

45'

Moder dośrodkował z wolnego w pole karne. Bednarek uprzedzony przez rywala.

45'

Shaw ostro wstrzelił w pole karne z lewej flanki. Piąstkował piłkę Szczęsny.

45'

Dwie minuty doliczył sędzia do pierwszej części gry.

45'

Linetty dryblował w polu karnym. W ostatniej chwili stracił piłkę.

42'

Anglicy dwa razy wrzucali piłkę w pole karne. Oddalamy zagrożenie.

41'

Shaw dośrodkował z rzutu wolnego. Polacy niepewnie w obronie. Będzie róg.

39'

Lewandowski zagrywał przed bramkę z narożnika pola karnego. Odrobinę zbyt głęboko.

38'

Wchodził w pole karne Sterling. Nie pomylił się w odbiorze Dawidowicz.

36'

Przerwa w grze. John Stones ma problemy ze zdrowiem.

35'

Dalekie podanie Lewandowskiego w kierunku Buksy. Walkę o piłkę wygrał Shaw.

33'

Puchacz dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne. Maguire odciął od piłki Buksę.

31'

Moder przymierzył z dalszej odległości. Bardzo, bardzo niecelnie.

29'

Lewandowski otrzymał piłkę od Linettego. Wygrał walkę z dwoma Anglikami, ale nie był w stanie skutecznie uderzyć. Łapie Pickford.

26'

Walker zagrywał w kierunku Grealisha. Czysty odbiór Glika.

23'

Sterling zagrywał do Kane'a. Gwizdek arbitra. Kapitan Anglików na spalonym.

21'

Sterling wrzucił w pole karne do Kane'a. Angielski snajper był w stanie tylko zgrać piłkę.

19'

Grealish do Mounta. Ten uderzał w kierunku dalszego słupka. Wyraźnie nad poprzeczką.

18'

Puchacz dostał piłkę i od razu wstrzelił ją w pole karne! Niewiele brakowało, a Buksa doszedłby do tego zagrania.

16'

Mount uderzał zza pola karnego po rzucie rożnym Shawa. Dobrze blokował Krychowiak.

14'

Moder uderzył z ostrego kąta po akcji Lewandowskiego. Pickford był na posterunku.

13'

Jóźwiak powstrzymał Grealisha faulem. Na szczęście obyło się bez kartki.

12'

Walker dośrodkował z prawego skrzydła. Bednarek skutecznie interweniował w obronie.

10'

Bednarek agresywnie w odbiorze. Faulował jednak Sterlinga.

8'

Phillips napomniany żółtą kartką za nadepnięcie Puchacza.

7'

Polacy aktywni od pierwszych minut. Glik uderzał po kornerze Modera, ale został przyblokowany.

5'

Dawidowicz na dalszy słupek do Puchacza. Były lechita kropnął z woleja, ale został zablokowany.

3'

Krychowiak ucierpiał w starciu z Mountem. Polacy rozpoczną od rzutu wolnego.

2'

Dobry odbiór Jóźwiaka. Próba prostopadłej piłki do Buksy, rozczytali to Anglicy.

1'

Początek spotkania Polska - Anglia!

20:43

Na PGE Narodowym zabrzmiał już "Mazurek Dąbrowskiego". Za moment pierwszy gwizdek sędziego Sieberta.

20:28

Spotkanie Polska - Anglia poprowadzi Daniel Siebert. Niemiec sędziował już jedno spotkanie naszej reprezentacji na PGE Narodowym. W listopadzie 2019 roku gwizdał w wygranym przez Polskę 3:2 meczu eliminacji Euro 2020 ze Słowenią.

20:20

- Mecz z Anglią to wyjątkowa sytuacja do rozwoju. To wyzwanie, ale dzięki takim meczom możemy być jeszcze lepsi. Nie będziemy czekać na naszych przeciwników. Zamierzamy wywierać presję, grać blisko bramki. Wiemy, że Anglicy mają zawodników bardzo szybkich i musimy być w wysokiej formie, żeby ich zatrzymywać. Ponadto musimy wykorzystywać nasze okazje, które stworzymy - zaznaczył przed środowym starciem Paulo Sousa.

20:15

Atutem Polaków na pewno będzie miejsce rozgrywania meczu. PGE Narodowy w Warszawie od dawna jest naszą twierdzą. Biało-Czerwoni nie przegrali tutaj meczu od ponad siedmiu lat, a przegrali w ogóle tylko dwa razy. W 2013 roku, w eliminacjach MŚ, pokonała nas w stolicy Ukraina. Rok później w meczu towarzyskim Szkocja. Wcześniej nie dały rady m.in. Portugalia, Rosja i Anglia.

20:10

20:08

Po wygranych meczach z Albanią i San Marino poprzeczka pójdzie wysoko do góry. Anglia to czwarta drużyna mistrzostw świata w Rosji i wicemistrz Euro 2020. Zespół Garetha Southgate'a z roku na rok staje się bardziej kompletny, a już dziś jest być może jednym z najlepszych w historii tamtejszej piłki reprezentacyjnej.

20:00

Anglia rozpocznie w następującym zestawieniu:

19:55

Od początku w obronie zagra Paweł Dawidowicz, który zastąpi Bartosza Bereszyńskiego. Zamiast Macieja Rybusa na lewym wahadle ujrzymy Tymoteusza Puchacza. Sousa postawił na środek pola z Grzegorzem Krychowiakiem, Jakubem Moderem i Karolem Linettym. W ataku kolejną szansę dostał Adam Buksa, który zdobył hat-trick z San Marino.

19:50

Oto wyjściowy skład reprezentacji Polski:

19:45

Na wypełnionym po brzegi PGE Narodowym reprezentacja Polski zmierzy się z "Synami Albionu", których ostatni raz pokonała... 48 lat temu. Czy uda się zapunktować, a może sprawić sensację? Początek meczu o godzinie 20:45. Witamy w relacji LIVE!