4 : 1
wikipedia.orgAlbania
1. połowa2 : 1
94'

Koniec meczu! Zabójczo skuteczni Biało-czerwoni pokonują na Stadionie Narodowym Albanię 4:1. Bramki strzelili: Robert Lewandowski (12'), Sokol Cikallesi (25'), Adam Buksa (44"), Grzegorz Krychowiak (54') i Karol Linetty (89').

KONIEC - Na innych boiskach "polskiej" grupy

• Andora - San Marino 2:0 (18', 24' Vales)
  • Węgry - Anglia 0:4 (55’ Sterling, 63’ Kane, 69’ Maguire, 87’ Rice)
93'

Niecelny strzał Albańczyków. Wojciech Szczęsny z "piątki".

91'

Karol Świderski wyłuskał piłkę przed własnym polem karnym i chciał zagrać na wolne pole do Roberta Lewandowskiego. Zabrakło siły.

90'

Cztery minuty doliczone do drugiej odsłony.

89'

To już wszystko ustalone. Karol Linetty dostaje piłkę w polu karnym od Karola Świderskiego i uderza od poprzeczki nie do obrony!

89'

KAROL LINETTY TRAFIA DO SIATKI!!!

86'

Jan Bednarek z "żółtkiem".

85'

Odise Roshi uderza z pola karnego obok dalszego słupka. Niewiele brakowało mu do celu.

84'

Przerwany atak Tymoteusza Puchacza przynosi jednak rzut rożny. Tu nie było zagrożenia pod bramką Etrita Berishy.

83'

Myrto Uzuni zmienia Sokola Cikalleshiego.

82'

Karol Świderski z żółtą kartką za dyskusje z arbitrem.

81'

... a za Macieja Rybusa pojawia się Tymoteusz Puchacz.

81'

Karol Świderski zmienia Adama Buksę...

80'

Atak gości lewą stroną i nieczysto interweniuje Kamil Glik. Nabił jednak rywala i piłka wyszła za linię końcową.

22:24

54. minuta. GOL GRZEGORZA KRYCHOWIAKA

77'

Odise Roshi "zamykał" akcję Albańczyków. Uderza, po zagraniu Elseida Hysaja tuż obok prawego słupka!

77'

38 254 widzów na Stadionie Narodowym.

76'

Kolejne dobre wyjście Wojciecha Szczęsnego na 11. metr. Łapie piłkę, uprzedzając rozpędzonego rywala.

75'

Robert Lewandowski uderza zza pola karnego obok lewego słupka.

74'

Zakotłowało się w polu karnym Polaków po rzucie wolnym Albańczyków. Najpierw obrońcy wybijają piłkę, a po chwili pewnie interweniuje Wojciech Szczęsny.

73'

Endri Cekici zastępuje Amira Abrashiego.

71'

Sokol Cikalleshi uderza z pola karnego obok bramki! Było groźnie!

22:15

Na innych boiskach "polskiej" grupy

• Węgry - Anglia 0:3 (55’ Sterling, 63’ Kane, 69’ Maguire)
68'

Robert Lewandowski wślizgiem posyła piłkę do siatki po zagraniu Karola Linettego. Ten jednak, w momencie podania, był na minimalnym spalonym!

67'

... a Bekim Balaj zastępuje Reya Manaja.

67'

Odise Roshi zmienia Lorenca Trashiego...

66'

Seria rzutów rożnych dla Albanii. Po drugim głową za pole karne wybija... Robert Lewandowski.

65'

Rey Manaj upomniany żółtą kartką za protesty.

22:09

54. minuta. Asysta RL9 w kadrze

64'

Kamil Glik wślizgiem wybija piłkę na rzut rożny. Na murawę padł Rey Manaj, który wystrzelił jak z procy do sędziego, domagając się rzutu karnego. Dołączyło do niego kilku kolegów.

22:07

Dał radę ;)

60'

Klaus Gjasula upomniany żółtą kartką za przewinienie.

60'

Karol Linetty zmienia Przemysława Frankowskiego.

59'

Jeszcze jeden! Jeszcze jeden

a po chwili gromkie

Polska! Polska!
58'

Dośrodkowanie w pole karne Biało-czerwonych. Rey Manaj wygrywa walkę o górną piłkę, ale ostatecznie Polacy wybijają na uwolnienie.

22:03

• Węgry - Anglia 0:1 (55’ Sterling)
54'

Robert Lewandowski ruszył prawą stroną, zostawiając daleko w tyle 3 rywali i wparował z piłką w pole karne. Podaje wzdłuż linii bramkowej do wbiegającego Grzegorza Krychowiaka, który z bliska stawia kropkę nad "i"!

54'

GOL DLA POLSKI! GRZEGORZ KRYCHOWIAK!!!

21:59

44. minuta. GOL ADAMA BUKSY

52'

Adam Buksa pograł na prawej stronie z Kamilem Jóźwiakiem. Ten pada na murawę po wślizgu Lorenca Trashiego. Sędzia nie upomniał skrzydłowego reprezentacji Polski za próbę wymuszenia "jedenastki".

50'

Jakub Moder urwał się środkiem i podaje do cofniętego. Ten zgubił rywala i podaje w wbiegającego w "szesnastkę" Modera, ale niedokładnie.

48'

Elseid Hysaj na prawej stronie wywalczył aut na wysokości pola karnego Biało-czerwonych.

47'

Berat Djimsiti uderza z dystansu na wiwat. Wojciech Szczęsny wznawia grę z "piątki".

46'

Laga na lewą stroną do Macieja Rybusa. Ten w przyjmowaniu piłki, co i tak nie powiodło mu się, pomagał sobie ręką. Nie uszło to uwadze Maurizio Marianiego.

21:50

Adam Buksa z golem w debiucie

21:50

46'

Polacy zaczynają drugie trzy kwadranse!

21:42

Wracamy na Stadion Narodowy, gdzie dobiega końca przerwa w meczu eliminacji MŚ 2022, w którym Polska podejmuje Albanię. Na razie wynik jest lepszy niż gra. Piłkarze Paulo Sousy prowadzą 2:1.

21:39

Szybko strzelona bramka uśpiła Biało-czerwonych. Od momentu trafienia Roberta Lewandowskiego inicjatywa była już po stronie Albanii, która co chwila stwarzała zagrożenie pod bramką Wojciecha Szczęsnego. Jedną z okazji wykorzystał Sokol Cikalleshi, który skierował piłkę do siatki z ostrego kąta. Do tego mieli jeszcze 2-3 groźne okazje.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Adam Buksa okrasił debiut w narodowych barwach golem.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

21:38

4. minuta. Ostre wejście Amira Abrashiego w nogi Kamila Glika

21:36

+2' Koniec pierwszej połowy. Wynik lepszy niż gra. Polska prowadzi z Albanią 2:1.

PRZERWA: Na innych boiskach "polskiej" grupy

• Węgry - Anglia 0:0
45'

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

44'

Nie szło, nie szło i (szczęśliwie) weszło! Po dośrodkowaniu z prawej strony Adam Buksa wyskakuje najwyżej i uderza piłkę głową. Ta odbija się od lewego słupka, potańczyła po linii bramkowej i wpadła do siatki!

44'

GOL DLA POLSKI! ADAM BUKSA!!!

21:29

Znamy przyczynę zmiany Bartosza Bereszyńskiego

43'

Rey Manaj wpada w pole karne Polaków i po starciu bark w bark z rywalem pada na murawę! Sędzia nie zdecydował się wskazywać na punkt oddalony o 11 metrów od bramki.

43'

40'

Zdecydowanie za łatwo Albańczycy tworzą sytuacje podbramkowego. Płaski strzał Reya Manaja z linii 16. metra zmierzający do siatki tuż przy lewym słupku broni Wojciech Szczęsny!

39'

Adam Buksa na spalonym.

38'

Dochodzące dośrodkowanie, lewą nogą, Elseida Hysaja w pole karne. Wojciech Szczęsny pewnie chwyta piłkę, uprzedzając Sokola Cikalleshiego.

37'

Polska! Biało-czerwoni!

- niesie się po Stadionie Narodowym. Przyda się wsparcie.

35'

Lorenc Trashi wrzuca w pole karne, gdzie sytuację wyjaśnia Kamil Glik.

21:21

12. minuta. GOL ROBERTA LEWANDOWSKIEGO

34'

Długie podanie Grzegorza Krychowiaka w pole karne, Adam Buksa ciut za późno ruszył do piłki zgranej przez Przemysława Frankowskiego.

33'

Rzut rożny gości nie przynosi zagrożenia.

33'

Paweł Dawidowicz zmienia Bartosza Bereszyńskiego. To jego 5. mecz w narodowych barwach.

32'

Wojciech Szczęsny z trudem paruje piłkę po uderzeniu Reya Manaja! Piłka leciała do siatki tuż przy lewym słupku!

30'

Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne gości. Radzą sobie Albańczycy, a po chwilę piłkę łapie Etrit Berisha.

29'

Paweł Dawidowicz szykuje się do wejścia na murawę!

27'

Goście idą za ciosem! Wywalczyli rzut wolny. Z lewej strony wrzucał Klaus Gjasula i Wojciech Szczęsny piąstkuje za pole karne.

25'

Klaus Gjasula podaje w pole karne do Sokola Cikalleshiego, który po zgubieniu Jana Bednarka uderza płasko z ok. lewego narożnika pola bramkowego po dalszym rogu nie do obrony!

Przeraźliwa cisza na Stadionie Narodowym.

25'

SOKOL CIKALLESHI WYRÓWNUJE!!!

24'

Powalczyli teraz o piłkę Rey Manaj i Bartosz Bereszyński. Pierwszy z wymienionych podaje w pole karne do nikogo. Jeszcze domagał się rzutu wolnego za przewinienie rywala, ale sędzia nakazuje grać dalej.

21:10

21'

Jeszcze raz Wojciech Szczęsny. Piąstkuje po dośrodkowaniu Amira Abrashiego, który ograł na skrzydle Bartosza Bereszyńskiego.

20'

Pewna interwencja Wojciecha Szczęsnego. Spokojnie łapie piłkę w polu karnym.

19'

Keidi Bare wrzuca z rzutu wolnego w pole karne. Zakotłowało się w "szesnastce", ale Polacy wybili piłkę. Jeszcze była poprawka w postaci miękkiej wrzutki na 13. metr, skąd Klaus Gjasula główkuje obok bramki.

19'

Bartosz Bereszyński podaje do Adama Buksy, który w walce bark w bark poradził sobie z Marashem Kumbullą. Sędzia dopatrzył się jednak przekroczenia przepisów ze strony debiutanta.

17'

Jeszcze raz Jakub Moder próbował przedrzeć się środkiem. Poradził sobie z nim Klaus Gjasula.

16'

Dalekie zagranie z lewej strony na wolne pole do rozpędzonego Przemysława Frankowskiego. Może dobiegłby do piłki, ale poza polem karnym skutecznie interweniował Etrit Berisha.

15'

Dobre dośrodkowanie Lorenca Trashiego w pole karne, ale radzą sobie Biało-czerwoni.

15'

Rzut wolny dla Albanii z lewej strony.

13'

Długo czekaliśmy na decyzję arbitra, który czekał na komunikat z wozu VAR. Ostatecznie Maurizio Mariani wskazuje na środek boiska.

12'

Jakub Moder posyła piłkę z rzutu wolnego w okolice prawej linii bocznej pola bramkowego do Kamila Glika, który zgrywa ją przed bramkę, skąd z bliska Robert Lewandowski - głową kieruje do siatki!

To 70. trafienie Roberta Lewandowskiego w reprezentacji.

12'

GOL DLA POLSKI! ROBERT LEWANDOWSKI!!!

11'

Elseid Hysaj upomniany żółtą kartką za faul na Przemysławie Frankowskim. Niespełna kwadrans meczu za nami i 3 żółte kartki dla Albańczyków.

9'

Próba składnej akcji Kamila Jóżwiaka z Jakubem Moderem. Podanie zwrotne pierwszego z wymienionych okazało się niedokładne. Piłka wyszła za linię boczną.

8'

Atak piłkarzy Paulo Sousy bez powodzenia. Etrit Berisha wznawia grę z "piątki".

7'

Sokol Cikalleshi traci piłkę przed polem karnym Polaków i z kontrą ruszył Jakub Moder. Ten został powalony przez Keidiego Barego. Sędzia bez wahania sięga po żółtą kartkę.

5'

Jakub Moder przejmuje piłkę w kole środkowym i podaje anemicznie na lewo do Macieja Rybusa. Połapał się w tym Elseid Hysaj.

4'

Obie strony weszły w to spotkanie dość agresywnie. Amir Abrashi wjechał wślizgiem w Kamila Glika, który nie podnosi się z murawy. A Albańczyk zostaje upomniany żółtą kartką.

2'

Rzut wolny dla gości z lewej strony po przewinieniu Przemysława Frankowskiego. Szybkie wznowienie i aut na wysokości pola karnego Polaków; bez zagrożenia.

1'

Przechwyt Biało-czerwonych w środku pola i natychmiastowe zagranie na prawe skrzydło do rozpędzonego Kamila Jóźwiaka. Ten poradził sobie z Beratem Djimsitim, ale - zdaniem arbitra - przekroczył przepisy.

1'

Maurizio Mariani gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

20:44

Czas na losowanie stron. Kapitanami są Robert Lewandowski (123. występ w reprezentacji) i Etrit Berisha (66).

20:43

... i Mazurek Dąbrowskiego.

20:42

Najpierw hymn Albanii...

20:41

Najpierw na murawę wyszli Biało-czerwoni, a po chwili Albańczycy. Za moment hymny obu państw.

20:39

Selekcjoner Paulo Sousa ma duże problemy kadrowe - zwłaszcza w środku pola. Z urazami boryka się kilku czołowych zawodników, jak Piotr Zieliński czy Krzysztof Piątek. Koronawirus zatrzymał na Wyspach Mateusza Klicha, a karierę w reprezentacji postanowił zakończyć Łukasz Fabiański.

20:38

Równolegle odbędą się 2 mecze "polskiej" grupy, czyli Węgry - Anglia oraz Andora - San Marino. Livescore z obu pojedynków będzie pojawiać się w tej relacji.

20:36

Polska bezwzględnie musi wygrać, choć łatwo nie będzie. O tej samej porze w Budapeszcie rozpocznie się hit kolejki między Węgrami a Anglią, czyli drużynami odpowiednio z dorobkiem siedmiu i dziewięciu punktów.

20:33

W kadrze Edoardo Reji znajdziemy głównie piłkarzy występujących we Włoszech, jak bramkarz Etrit Berisha z Torino, obrońca Elseid Hysaj z Lazio czy Marash Kumbulla z Romy. Jest też pomocnik Legii Warszawa, Ernest Muci, który jeszcze nie miał okazji grać na PGE Narodowym.

20:30

Albania po trzech kolejkach zajmuje wyższe miejsce niż Polska. Zgromadziła sześć punktów. Spodziewane zwycięstwa nad Andorą (1:0) i San Marino (2:0) przedzieliła spodziewana porażka z Anglią (0:2).

20:28

Reprezentacja Polski rozegra pierwszy mecz od nieudanego Euro. Na PGE Narodowym w Warszawie czeka ją ważny sprawdzian w eliminacjach do MŚ 2022. Nie pomoże kilku kontuzjowanych piłkarzy.