PolskaPolska
2 : 2
wikipedia.orgIslandia
90'

Koniec meczu! Po rozczarowującej grze reprezentacja Polski zremisowała 2:2 z Islandią. Bramki dla Polaków zdobyli Piotrek Zieliński i Karol Świderski. Dziękujemy za uwagę.

90'

Za głębokie dośrodkowanie Jóźwiaka.

90'

Znalazł wybiegającego w pole karne Świderskiego Kozłowski, ale w ostatniej chwili rywal zablokował to zagranie.

90'

Dośrodkowywał Kozłowski, po ograniu na boku boiska jednego z obrońców.

90'

Świetnie odnalazł się w polu karnym Karol Świderski, który wykorzystał dośrodkowanie z prawego skrzydła. Nasz napastnik przyjął futbolówkę na klatkę piersiową i uderzył płasko na bramkę. Mamy remis!

88'

GOOOOOOOOOL! KAROL ŚWIDERSKI!

86'

Dlaczego tu nie ma 2:2!? Strzał Kozłowskiego po znakomitej akcji na skrzydle, odbitej piłki nie potrafił dobić Płacheta, a po kilku sekundach znów pomylił się Kozłowski, nie trafiając w bramkę po strzale głową z siedmiu metrów!

84'

Gudjohnsen w miejsce Bodvarssona.

83'

Strzał Bjarnasona prosto w ręce Szczęsnego.

80'

Świderski zastąpił Lewandowskiego.

80'

Na ostatnie 10 minut. Rybus za Puchacza.

78'

Þórdarson w miejsce Baldurssona.

76'

Aaaaaj Płacheta blisko gola! Delikatna, wysoka wrzutka na skrzydłowego, który uderzył głową na bramkę, ale w ostatniej chwili wybronił to bramkarz.

75'

Eyjólfsson za Andersona.

74'

Za mocno podkręcona piłka przez Modera i od bramki rozpocznie Islandia.

72'

Przeciągnięty w czasie atak Polaków, zbyt statycznie i tylko rzut rożny wywalczony przez nasz zespół.

67'

Za mocne dogranie do Modera, który biegł co sił w nogach, ale nie zdążył przed linią końcową.

64'

Przemysław Płacheta zastąpił Przemysława Frankowskiego.

64'

Linetty w miejsce Krychowiaka.

63'

Kristinsson zawołał sztab medyczny, to chyba wybity palec w dłoni, która starła się z nogą Roberta Lewandowskiego.

62'

Kristinsson ratuje zespół przed utratą gola! Dośrodkowanie na bliższy słupek, gdzie intuicyjnie uderzał Dawidowicz, piłka odbiła się od Bjarnasona i refleksem wykazał się bramkarz gości.

61'

Moder w głowę któregoś z zawodników ustawionych w murze. Będzie korner.

60'

Rzut wolny dla Polaków na ok. 21. metrze od bramki. Szansa dla Lewandowskiego? Do piłki ustawia się Moder.

58'

Kamil Jóźwiak zastąpi Jakuba Świerczoka.

56'

Lewandowski ograł rywala na skrzydle, futbolówkę powędrowała przez nogi Puchacza do Świerczoka, który intuicyjnie uderzył na bliższy słupek, ale obronił ten strzał golkiper.

55'

Puchacz dał się sfaulować i zatrzymał tym samym groźną akcję gości.

54'

Bardzo dobre podanie Modera do Puchacza, który za mocno dosrodkował piłkę w pole karne.

52'

Nieudane dośrodkowanie Sampsteda.

50'

Oglądamy tę sytuację na powtórkach. Krycie zgubił Krychowiak.

47'

Krychowiak z kartką z faul blisko własnego pola karnego.

48'

Dośrodkowanie z lewej strony boiska, z dziecinną łatwością minięty został jeden z naszych obrońców. Obrońca Bjarnason odwrócił się w stronę bramki i zapakował futbolówkę pod poprzeczkę.

47'

NIEMOŻLIWE! GOL DLA ISLANDII! BJARNASON!

46'

I zmiana w ekipie Islandii. Kristinsson w miejsce Runarssona, czyli rotacja w bramce.

46'

Kozłowski w miejsce Zielińskiego.

46'

Zaczynamy drugą połowę spotkania!

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Strata Dawidowicza nie okazała się tragiczna w skutkach, ale prawdą jest, że nasz obrońca jest dziś kompletnie poza grą.

44'

Baldursson przerwał kontrę Polaków, faulowany Moder.

43'

Szczęsny pewnie wyłapał dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry.

40'

Kolejny faul na Krychowiaku, który pokazuje sędziemu siniaka po wejściu rywala. Nadal nie oglądamy jednak kartek.

39'

Kamil Glik zostanie na murawie co najmniej do przerwy. Rozbiegał lekki uraz po tym, jak źle stanął na stopie.

38'

Kolejne wejście Puchacza w ofensywie, mocne wstrzelenie piłki w szesnastkę i przejmujący odbitą piłkę Moder huknął na bramkę. Minimalnie obok!

37'

Znakomite podanie do wybiegającego w pole karne Lewandowskiego, ale tym razem kapitan zawahał się, nie zastawił dobrze piłki i została mu ona odebrana.

35'

Mamy wyrównanie! Odzyskaliśmy piłkę na połowie rywali, akcja środkiem boiska zaczęta przez Roberta Lewandowskiego. Kapitan był faulowany, ale zdążył zagrać futbolówkę do Zielińskiego. Ten odegrał w tempo na Puchacza, który płasko dośrodkował w pole karne i znalazł się tam pomocnik Napoli, który z najbliższej odległości nie pomylił się!

34'

GOOOOOOOOL! PIOTR ZIELIŃSKI!

33'

Wciąż często tracimy piłkę w okolicach koła środkowego. Strasznie "siadła" nam gra reprezentacji Polski.

30'

Zaczęliśmy mocniej naciskać rywali, dzięki pressingowi Krychowiaka odzyskaliśmy futbolówkę w środku pola.

29'

Wznowiliśmy grę, ale Kamil Glik spaceruje po boisku. Czekamy na przerwę, aby mógł wbiec na boisko Kamil Piątkowski.

26'

Od dwóch minut leży na murawie Kamil Glik i wiele wskazuje na to, że to koniec jego występu na dziś.

25'

Po drugim kornerze dla Islandii piłka wylądowała w siatce Polaków. Wydawało się, że uderzający piłkę Gudmundsson był na spalonym, ale VAR poprawnie wskazał, że uniknął pułapki. Delikatnym strzałem z pierwszej piłki pokonał Wojciecha Szczęsnego.

24'

GOOOL! ALBERT GUDMUNDSSON!

21'

Zieliński chciał minąć Hermannssona prostym zwodem, ale stracił piłkę i musieliśmy ratować się faulem Kamila Glika w środku pola.

19'

Pierwsza akcja Islandczyków. Bjarnason zabrał piłkę Moderowi blisko naszego pola karnego, oddał strzał z ok. 14 metrów, ale tuż obok bramki Szczęsnego.

16'

Chwila kiepskiej gry. Nasza drużyna ma problem z utrzymaniem piłki na połowie rywali, a ci nie zamierzają atakować wyżej niż 40 metrów od własnej bramki.

12'

W końcu podnieśliśmy ciśnienie bramkarzowi Islandii! Genialna piłka Zielińskiego na wychodzącego na skrzydło Frankowskiego, ten za lekko dograł po ziemi do Lewandowskiego, ale futbolówka trafiła do Modera i ten strzelił z ostrego kąta prosto w Runarssona.

9'

Rozpoczęty kontratak Polaków, Lewandowski niecelnie wrzucił na dalszy słupek, uderzający z dystansu Krychowiak wywalczył tylko rzut rożny.

8'

Wrzutka w nasze pole karne z głębi pola i Islandczycy wywalczyli wrzut z autu na wysokości szesnastki.

7'

Dwa prostopadłe zagrania Polaków, najpierw Puchacz niecelnie dośrodkował, a po krótkiej chwili Świerczok został zablokowany przez Hermannssona.

5'

Kontratak gości, którego wynikiem jest płaskie dośrodkowanie Þórarinssona . Szczęsny pewnie złapał piłkę.

4'

Miękka wrzutka Frankowskiego na wchodzącego w pole karne Świerczoka, ale nasz napastnik jest uważnie pilnowany.

4'

Lewandowski doszedł do prostopadłej piłki, dośrodkował w pole karne, gdy obrońca wygonił go na skrzydło, ale wypiąstkował delikatnie futbolówkę Runarsson.

2'

Zaczynamy atakiem z własnej połowy, jednak niecelne podanie Glika do Modera i tracimy futbolówkę.

18:01

Ruszyli! Polacy od środka.

18:00

Wymiana proporczyków, przywitanie kapitanów z sędziami i za minutkę ruszamy.

17:55

Piłkarze wyszli już na murawę, za chwilkę usłyszymy hymny obu państw!

17:45

- Częściowo Islandia ma przypominać rywali na Euro - mówił Paulo Sousa, mając na myśli głównie Słowację. - Oczekujemy pewnych podobieństw we wtorkowym meczu, ale tylko pewnych. Islandia to zespół, który pięć lat temu odniósł wielki sukces na mistrzostwach. Jest to drużyna z bardzo mocną obroną - dodał.

17:42

Zanim jednak cała Polska oszaleje na dobre na punkcie reprezentacji Polski, to we wtorek, o godz. 18 na Stadionie Miejskim w Poznaniu kadra zagra ostatni test mecz przed Euro z Islandią.

17:39

- Do tej pory idzie nieźle pod każdym względem. To, co planowaliśmy, udało się zrealizować w pierwszym tygodniu. Pracowaliśmy wtedy głównie nad koncepcjami i intensywnością treningu. Pierwszy mecz z Rosją był zwieńczeniem tego procesu. Wiedzieliśmy już podczas meczu, czy niektórzy się sprawdzają, czy potrzebują jeszcze trochę czasu. Powtarzam – to proces, bo nie tak łatwo zmienić nastawienie i psychikę. Potrzebujemy czasu i pracujemy nad tym. W niektórych fragmentach przeciwko Rosji wracaliśmy do przeszłości - mówił selekcjoner.

17:36

Reprezentacja Polski treningiem o godz. 17 w poniedziałek, 7 czerwca zakończyła trwające w Opalenicy zgrupowanie przed Euro 2020. Na ostatniej konferencji prasowej z dziennikarzami spotkał się Paulo Sousa, który sporo mówił o budowaniu atmosfery, kontynuacji procesu i kilku założeniach taktycznych jego zespołu, które udało się wypracować w ostatnich dniach.

17:33

Nim kibice w pełni skupią się na finałach Euro 2020, przed reprezentacją Polski ostatni sprawdzian przed turniejem. We wtorek w Poznaniu zagrają towarzysko z Islandią.