Bayern MonachiumBayern Monachium
3 : 1
FC SalzburgRed Bull Salzburg
96'

Koniec meczu. Bayern wygrywa, Lewandowski trzecim strzelcem Ligi Mistrzów. Dziś na boisku najlepszy był jednak Neuer!

95'

Adeyemi marnuje sytuację sam na sam z Neuerem!

95'

Camara otrzymał kartkę.

92'

Sane źle zabrał się z piłką, przez co zmarnował okazję na gola. Podawał Mueller.

91'

Jeszcze sześć minut potrwa to spotkanie. Tyle, bo doszło do wielu zmian i sporo trwała analiza VAR.

88'

Berisha uderzył z wolnego. Futbolówka przeszła nad bramką. Neuer wznowi z piątego metra.

87'

Obie drużyny jeszcze szukają gola. Ciekawa, otwarta końcówka meczu.

83'

Niesamowity pech Salzburga. Piłka po minięciu Neuera mija lewy słupek.

80'

W odpowiedzi próbuje Lewandowski. Uderza dość podobnie, czyli płasko. Stanković nie dał się zaskoczyć.

80'

Jeszcze jeden strzał i znów górą bramkarz Bayernu.

79'

Mocny strzał Ulmera. Mocny, celny, ale na posterunku niezawodny Neuer.

78'

I jeszcze Martinez w miejsce Richardsa.

79'

Costa w miejsce Comana.

76'

Bardzo długa przerwa w grze. Sędzia zdecydował się uznać bramkę!

74'

Tymczasem przy linii trener Marsch podbija piłkę.

73'

Trwa wideoweryfikacja...

73'

Czy był spalony? Całkiem możliwe. Trafił Berisha po dograniu z prawej flanki.

73'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! No wreszcie - gol dla Salzburga.

71'

Wszedł Sucić, zszedł Szoboszlai.

71'

Wchodzi też Adeyemi za Junuzovicia.

71'

Ashimeru za Mwepu.

70'

Kapitalny Neuer... CO ZA FORMA! Broni dwa arcygroźne strzały.

68'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Coman wrzuca, Sane kończy główką.

66'

Flick jest wściekły. Pytanie czy na zawodnika, czy na sędziego.

66'

Bayern kończy w dziesięciu! Roca wylatuje za dwie żółte kartki. Kiepski debiut w Lidze Mistrzów.

64'

Neuer interweniuje na 30. metrze. Alaba wcześniej jednak wyjaśnia sytuację.

63'

Pojawia się też Hernandez za Pavarda.

62'

Schodzi Gnabry, wchodzi Sane.

61'

Coman tym razem szukał asysty. Został zatrzymany w polu karnym.

61'

Trzech rywali zablokowało Lewandowskiego. Ciężko mu przed szesnastką.

57'

Koita dostał kartkę.

55'

Szoboszlai kopie piłkę obok prawego słupka. Dość marny występ jak na możliwości tego skrzydłowego.

52'

Uderzył Coman, piłka przeszła po nodze Wobera i zaskoczyła bramkarza. Chyba po meczu?

52'

GOOOOOOOOOOOOOL! 2:0!

50'

Neuer nawet nie musiał się rzucić. Szoboszlai uderzył nad poprzeczką.

48'

Szansa dla Salzburga na wyrównanie. Faul tuż przed szesnastką.

48'

Roca doigrał się. Otrzymał kartkę za faul.

47'

Od początku tej odsłony Bayern próbuje grać spokojnie, cierpliwie, szanuje piłkę.

46'

Druga połowa rozpoczęta. Od środka zaczął Bayern.

45'

Koniec pierwszej połowy po dodatkowej minucie. To ciekawy, intensywny mecz. Różnicę swoim ustawieniem zrobił w końcówce Lewandowski.

44'

Koita w odpowiedzi. Neuer broni bez problemu.

43'

Lewandowski lewą nogą dobił strzał Muellera.

43'

71. gol Lewandowskiego w Lidze Mistrzów. Polak na podium wszech czasów!

42'

GOOOOOOOOOOOOOL! LEWANDOWSKI!

40'

Mwepu mocno z lewej nogi, ale do rąk Neuera.

35'

Szoboszlai nie może uwierzyć w to, co zrobił. Ukrywa twarz w dłoniach. To była wymarzona okazja na gola dla Salzburga.

35'

PUDŁO DNIA! Szoboszlai sam na sam uderza nad Nuerem! Niebywałe amatorstwo!

33'

Lewandowski nie wykorzystał złego ustawienia bramkarza. Powinien był go lobować.

32'

Tego meczu Bayern nie wygra na stojąco. Salzburg waleczny, pazerny, przed chwilą w trójkę zatrzymał Lewandowskiego.

30'

Wober blokuje szarżę Goretzki. Bayern nabiera rozpędu.

28'

Lewandowski! Wjeżdża w pole karne i chyba za długo zwleka ze strzałem. Ostatecznie odgrywa, ale niecelnie do Muellera.

28'

Lewandowski uderza głową, jednak obok długiego słupka. Sporo zabrakło.

27'

Bayern wywalczył rzut rożny.

24'

Neuer... Interweniuje klatką piersiową, wybijając na aut. Jest jednak daleko, a Salzburg chce szybko wznowić. Co robi? Odbija piłkę od bandy reklamowej, żeby wróciła na boisku, a nie do rąk rywala. Sędzia daje bramkarzowi kartkę.

22'

Salzburg atakuje Bayern na jego połowie.

18'

Boateng sfaulowany, a wcześniej szybkie wyjście Salzburga. Bayern ma duże problemy.

16'

Berisha głową obok słupka. Wrzucał Szoboszlai.

15'

ZNAKOMITY NEUER! Wyczekał do końca strzały piłkarzy Salzburga i z obu sytuacji wyszedł zwycięstwo. Bayern kiepsko w obronie. Zawalił Alaba.

12'

Przypomnijmy, jeden gol i Lewandowski wskakuje na podium wszech czasów Ligi Mistrzów:

12'

Lewandowski! Całkiem mocno, lecz minimalnie nad poprzeczką. Próbował z okolicy szesnastego metra.

11'

Stanković uprzedza Lewandowskiego i zgarnia górną piłkę.

9'

Ależ blisko! Gnabry poprawia po Muellerze. Strzał z powietrza, ale tuż obok lewego słupka.

8'

Koita minął ostatniego obrońcę, ale Neuer jako pierwszy dogonił futbolówkę.

7'

Coman wystawił piłkę Muellerowi. Jest strzał, ale i blokada ze strony Ramalho.

5'

Piąstkowanie Neuera. Niezły kocioł w szesnastce Bayernu.

5'

Gnabry w ostatniej chwili naprawia swój błąd. Po jego stracie Salzburg pobiegł pod bramkę, w końcu nastąpiła wrzutka na długi słupek, ale Gnabry wybił na róg.

2'

Pierwszy strzał na bramkę Bayernu. Neuer na posterunku, choć miał utrudnione pole widzenia.

2'

Salzburg od początku ofensywnie. Chce się pokazać.

2'

Zderzenie w środku pola. Dość boleśnie odczuł je Koita.

1'

Mecz właśnie się rozpoczął. Od środka goście.

20:56

Piłkarze pojawili się na murawie. Czy to będzie mecz do jednej bramki?

20:49

W aktualnej edycji Lewandowski ma sporą stratę do lidera strzelców - Erlinga Brauta Haalanda. Norweg strzelił 6 razy, podczas gdy Polak 2.

19:48

Mecz poprzedzi minuta ciszy dla Diego Maradony

19:46

Pierwszy mecz z Salzburgiem zakończył się hokejowym zwycięstwem 6:2. Lewandowski trafił dwa razy.

19:45

Bayern dziś najpewniej przypieczętuje awans do fazy pucharowej. Może też wywalczyć wyjście z pierwszego miejsca.

19:45

Lewandowski w ostatnim czasie zatracił jednak skuteczność. Do siatki nie trafił w meczach reprezentacji, ani ostatnim Bayernu z Werderem w Bundeslidze.

19:44

Robert Lewandowski może stać się dzisiaj trzecim najlepszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów. Brakuje mu jednego gola, by zrównać się z Raulem (70 < 71).