Zagłębie LubinZagłębie Lubin
1 : 1
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
95'

Kontra "MIedziowych" zakończona dośrodkowaniem z prawej strony. Dante Stipica interweniuje na raty i sędzia gwiżdże po raz ostatni! Zagłębie Lubin remisuje z Pogonią Szczecin (1:1). Na gola Michała Kucharczyka po przerwie odpowiedział Karol Podliński.

94'

Gospodarze radzą sobie z dośrodkowaniami Rafała Kurzawy i Kacpra Smolińskiego.

93'

Kacper Chodyna upomniany żółtą kartką za powalenie Michała Kucharczyka w zapaśniczym stylu.

92'

Jakub Sypek zmienia Patryka Szysza.

91'

Kacper Smoliński wrzuca z lewej strony w pole karne. Kamil Drygas nie zdołał dobrze uderzyć głową w stronę bramki.

90'

Piotr Lasyk dolicza co najmniej 3 minuty do drugiej połowy.

89'

Daleki wyrzut Michała Kucharczyka z autu w pole karne. Po przebitkach Sasa Balić wybija piłkę na uwolnienie, ale wcześniej głowami zderzyli się Mariusz Malec i Kamil Kruk. Defensor "Portowców" przez moment nie podnosił się z murawy.

88'

Kamil Drygas upomniany żółtą kartką za faul na Łukaszu Łakomym.

86'

Zagłębie - Pogoń

• 9 Strzały 8
  • 1 Strzały celne 4
85'

To powinien być gol dla "Miedziowych"! Patryk Szysz podaje w pole karne do Adama Ratajczyka, który uderza płasko minimalnie obok lewego (dalszego) słupka!

83'

Zmiana również w Zagłębiu. Łukasz Poręba wchodzi, Filipa Starzyński schodzi.

83'

... a za Adriana Benedyczaka na murawie melduje się Luka Zahović.

83'

Adam Frączczak zmienia Sebastiana Kowalczyka...

81'

Ciekawie zapowiadała się kontra "Miedziowych" do momentu, w którym piłkę na 25. metrze przejmuje Kacper Chodyna i uderza wysoko nad bramką.

80'

Zakotłowało się w polu karnym Pogoni! Niewiele brakowało, by Patryk Szysz uderzył z kilku metrów w stronę bramki!

77'

... a za Damiana Dąbrowskiego pojawia się Kacper Smoliński.

77'

Kamil Drygas zmienia Luisa Matę...

76'

Paweł Stolarski podłączył się do akcji prawą stroną. Podaje płasko zbyt głęboko w pole karne, i skutecznie interweniuje Dominik Hładun.

75'

Żółtą kartką upomniany Karol Podliński za wycięcie Mariusza Malca równo z trawa.

74'

Gospodarze poczuli krew i chcą wyjść na prowadzenie. Na razie nieskutecznie.

72'

Czwarta w tym sezonie żółta kartka na koncie Luisa Maty. Tym samym może wcześniej udać się na wakacje - ominie mecz w ostatniej kolejce z... Rakowem Częstochowa.

70'

Bardzo dobre dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego na bliższy słupek. Karol Podliński wyskoczył najwyżej na 5. metrze i uderzeniem głową posyła piłkę do siatki tuż przy słupku, uprzedzając wychodzącego z bramki Dante Stipicę!

70'

GOL DLA ZAGŁĘBIE! STRZELCEM KAROL PODLIŃSKI!!!

70'

Tomas Podstawski melduje się na murawie. W stronę ławki udaje się Kacper Kozłowski.

68'

Luis Mata urwał się lewą stroną. Posyła piłkę na dalszy słupek, podczas gry dwaj jego koledzy zbiegli na bliższy...

21:55

Będzie 9. gol w tym sezonie?

64'

... a za Dejana Draziccia pojawia się Adam Ratajczyk.

64'

Podwójna zmiana w Zagłębiu: Łukasz Łakomy zmienia Jakuba Żubrowskiego

63'

Dante Stipica łapie piłkę.

63'

Patryk Szysz był bardzo bliski wpisania się na listę strzelców! Jego płaskie uderzenie w nieznacznej odległości minęło prawy słupek bramki Pogoni. Po rykoszecie jest korner dla "MIedziowych"!

63'

Djordje Crnomarković przejmuje na ciało strzał Rafała Kurzawy zza pola karnego.

61'

Rafał Kurzawa z lewej strony w okolice narożnika pola bramkowego do Sebastiana Kowalczyka, który chciał przerzucić piłkę nad wysuniętym Dominikiem Hładunem. Ten zdołał musnąć ją tak, że przeleciała wzdłuż linii bramkowej!

60'

Paweł Stolarski przegrał pojedynek na skrzydle z Djordje Crnomarkoviciem.

59'

Po koronkowo rozegranym rzucie wolnym Michał Kucharczyk dostaje piłkę na 20. metrze. Stojąc na wprost bramki uderza tak, że piłka poleciała w okolice... prawej chorągiewki.

57'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sasa Balić główkuje wysoko nad poprzeczką.

56'

Laga na wolne pole do Karola Podlińskiego. Chciał sytuację wyjaśnić Benedikt Zech ale piłka mu odskoczyła za linię końcową.

55'

Dośrodkowanie Kacpra Kozłowskiego z prawej strony przechodzi niemal całe pole karne "MIedziowych". Rafał Kurzawa nie zdołał opanować piłki.

53'

Jewgienij Baszkirow nie zdołał ograć Pawła Stolarskiego. Na dodatek pomocnik "Miedziowych" faulował.

52'

Sasa Balić upomniany żółtą kartką za faul. To jego 10. upomnienie w tym sezonie.

51'

Filip Starzyński centruje z prawej strony w pole karne. Górą obrona Pogoni.

50'

Damian Dąbrowski traci piłkę blisko pola karnego. Z tego prezentu nie zdołali skorzystać gospodarze.

49'

Zupełnie nieudane uderzenie Filipa Starzyńskiego. Piłka w znacznej odległości minęła bramkę Dante Stipicy.

47'

Z kolei połowicznie udała się ona Adrianowi Benedyczakowi. Sęk w tym, że zagrał w pole karne... do nikogo.

46'

Rafał Kurzawa na lewej stronie próbował dośrodkować. Nie udała mu się ta sztuka.

46'

Druga połowa rozpoczęta! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

21:25

Wracamy do Lubina, gdzie w 29. kolejce Ekstraklasy Zagłębie podejmuje Pogoń Szczecin. Jedyną bramkę strzelił Michał Kucharczyk.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

Koniec pierwszej połowy. Zagłębie Lubin przegrywa na własnym stadionie z Pogonią Szczecin po bramce Michała Kucharczyka.

43'

Szczecinianie wybijają piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Kacpra Chodyny. Jeszcze na strzał z woleja chciał zdecydować się Filip Starzyńskiego, ale nie uczył tego.

41'

Patryk Szysz chciał przeprowadzić akcję w stylu Arjena Robbena. Przyjęcie piłki na prawej stronie - było. "Złamanie" do środka - było. Czego zabrakło? Uderzenia.

40'

Kacper Kozłowski urwał się środkiem. Podholował kilkanaście metrów, po czym podaje na prawo do Michała Kucharczyka. Ten stał przed wyborem z serii "podać czy strzelić". Wybrał pierwszy wariant, który okazał się błędny - Kamil Kruk przechwycił piłkę kierowaną do Adriana Benedyczaka.

39'

Nie powiodła się dwójkowa akcja Michała Kucharczyka z Adrianem Benedyczakiem. Piłkę na 5. metrze ustawia Dominik Hładun.

36'

Kacper Chodyna wrzuca z prawej strony w pole karne. Goście wyjaśniają sytuację dalekim wybiciem.

35'

I tak też się dzieje. "Portowcy" w komplecie.

34'

Przerwa w grze. Benedikt Zech ucierpiał w starciu z Sasą Baliciem. Wydaje się, że Austriak będzie w stanie kontynuować grę.

34'

Po rajdzie prawą stroną Paweł Stolarski podaje w pole karne do... Dominika Hładuna.

32'

Gwoli ścisłości - Kamil Kruk nie zagra w ostatnim spotkaniu z Wisłą Płock.

32'

Żółtą kartką upomniany Kamil Kruk za faul taktyczny w środku boiska na Adrianie Benedyczaku. Tym samym stoper "Miedziowych" może udać się na wakacje, bowiem czeka go przymusowa pauza za nadmiar kartek.

29'

Michał Kucharczyk popisuje się idealnym no look passem w prawą stronę pola karnego do Kacpra Kozłowskiego. Ten podaje płasko na 5. metr do Adriana Benedyczaka, który nie zdołał "zamknąć" akcji!

28'

Groźnie zaatakowali prawą stroną gospodarze! Zakotłowało się w polu karnym od... nadmiaru zawodników Zagłębia, którzy nie wiedzieli do końca kto ma uderzyć. Strzał jednego z nich zablokowany.

27'

W odpowiedzi Patryk Szysz wbiega z prawej strony w "szesnastkę", po czym podaje na środek pola karnego do Karola Podlińskiego. Rosłego napastnika Zagłębia skutecznie przyblokował Benedikt Zech, który uniemożliwił oddanie strzału.

26'

Nie powiódł się rajd Sebastiana Kowalczyka lewą stroną. Piłka uciekła za linię końcową.

26'

Karol Podliński powalony przez Pawła Stolarskiego w środku pola. Obrońca "Portowców" usłyszał kilka upominających słów od sędziego.

24'

Dośrodkowanie Damiana Dąbrowskiego z prawego narożnika nie znajduje adresata przed bramką gospodarzy.

23'

Po chwili Dominik Hładun przenosi piłę nad poprzeczką po atomowym uderzeniu Adriana Benedyczaka zza linii 16. metra!

20:53

23'

I po dośrodkowaniu z prawej strony strzał głową nie mógł sprawić problemu bramkarzowi Zagłębia.

21'

Luis Mata ponownie z przodu wywalczył (czwarty) róg. Ponownie nie było zagrożenia pod bramką Dominika Hładuna.

20'

52% Posiadanie piłki 48%

19'

Luis Mata podłączył się do akcji ofensywnej. Z linii końcowej posyła "świecę" na dalszy słupek, skąd sytuację wyjaśnia Sasa Balić.

17'

Karol Podliński dostaje piłkę na 18. metrze. Będąc na wprost bramki zdecydował się na płaski strzał, który zablokował Mariusz Malec.

15'

Rafał Kurzawa wrzuca na dalszy słupek, skąd po zgraniu przed bramkę nie było kropki nad "i". Lubinianie wybili na uwolnienie.

15'

14'

Michał Kucharczyk wrzuca w pole karne. Obrona Zagłębia wybija piłkę za linię końcową. Korner dla "Portowców".

13'

Karol Podliński w roli prawoskrzydłowego osaczony przez dwóch rywal. Siła złego na jednego i ostatecznie grę od bramki wznawia Dante Stipica.

11'

Goście poszli za ciosem. Tym razem strzał z pola karnego został zablokowany.

20:41

8'

Rafał Kurzawa centruje na dalszy słupek do Michała Kucharczyka. Jego strzał głową został zablokowany przez Sasę Balicia, ale równocześnie do piłki ruszyli Dominik Hładun i Djordje Crnomarković, którzy... zderzyli się, zostawiając "Kuchemu Kingowi" sporo miejsca
i czasu do strzału!

8'

GOL DLA POGONI! STRZELCEM MICHAŁ KUCHARCZYK!!!

7'

Lubinianie wybijają piłkę przed pole karne po dośrodkowaniu Damiana Dąbrowskiego z lewego narożnika.

6'

Jeszcze jedna próba szczecinian lewą stroną przynosi rzut rożny. I jeszcze jeden.

4'

Nie wyszło prawą, to piłkarze Kosty Runjaicia chcieli zaatakować lewą flanką. Jednak podanie Adriana Benedyczaka do rozpędzonego Luisa Maty okazało się za mocne.

2'

Po dalekim wybiciu bramkarza i zgraniu między stoperami znalazł się Jewgienij Baszkirow. Ten nie zdołał uderzyć z pola karnego.

2'

W pierwszej akcji Pogoni prawą stroną Michał Kucharczyk był na spalonym.

1'

Piotr Lasyk gwiżdże i spotkanie ze środka zaczynają goście

20:27

Obie strony są już na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

20:23

W rundzie jesiennej szczecinianie wygrali z Zagłębiem po kapitalnym trafieniu Michała Kucharczyka w 96. minucie.

Jak będzie dzisiaj?

20:21

Z kolei szczecinianie, którzy zgromadzili 51 punktów, znajdują się na najniższym stopniu podium. W tabeli mogą wyprzedzić jedynie Raków, do którego tracą dwa "oczka" i między tymi zespołami będzie trwać batalia (mamy nadzieję, że do ostatniej sekundy 30. kolejki) o wicemistrzostwo Polski.

20:18

Skład "Portowców"

Rezerwowi: Jakub Bursztyn - Kostas, Jakub Bartkowski, Tomas Podstawki, Kamil Drygas, Kacper Smoliński, Mariusz Fornalczyk, Adam Frączczak, Luka Zahović

20:15

Po wyraźnej zwyżce formy w ostatnich tygodniach gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na 6. miejscu w tabeli z dorobkiem 40 punktów. Tyle samo ma będąca "piętro" niżej Warta, ale piłkarze Martina Seveli celują w miejsca 2-4, które premiują grę w eliminacjach Ligi Konfederacji. Aby tego dokonać, muszą wyprzedzić Lechię i Piasta, które do tej pory zgromadziły odpowiednio 41 i 42 punkty.

20:12

Skład "Miedziowych"

Rezerwowi: Konrad Forenc - Mateusz Bartolewski, Samuel Mraz, Damian Oko, Łukasz Poręba, Adam Ratajczyk, Jakub Sypek, Jakub Wójcicki, Łukasz Łakomy.

20:10

Do rozpoczęcia meczu jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi:

20:07

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

20:05

To już ostatni SuperPiątek w tym sezonie Ekstraklasy. Po zakończonym meczu Górnika Zabrze z Jagiellonią (3:1) przenosimy się do Lubina, gdzie Zagłębie zmierzy się z Pogonią Szczecin! Pierwszy gwizdek Piotra Lasyka już za 25 minut...