Dinamo MińskDinamo Mińsk
0 : 2
Piast GliwicePiast Gliwice
94'

Koniec meczu! Piast Gliwice pokonuje na wyjeździe Dinamo Mińsk i melduje się w UU rundzie eliminacji Ligi Europy!

I szybciutko przenosimy się na mecz MALMOE - CRACOVIA

94'

Co tu zrobił Jakub Świerczok?! Miał przed sobą bramkarza, "objechał" go za mocno wypuszczając sobie piłkę. Mógł, a właściwie powinien, zostawić ją Michałowi Żyrze, ale wziął sobie za punkt honoru, by uderzyć...

Obok bramki!

93'

I jeszcze jeden korner dla Dinama. Przeciągnięte dośrodkowanie.

92'

Bez zagrożenia pod bramką Frantiska Placha.

92'

Władisław Klimowicz wywalczył rzut rożny. Prawie całym zespołem gospodarze są w okolicach pola karnego Piasta.

90'

Cztery minuty doliczone do drugiej odsłony.

89'

A teraz przedarł się Artem Suchoćkyj. Jego dośrodkowanie nie znajduje adresata.

88'

Z kontrą ruszyli gospodarze. Kiriłł Wiergiejczik pada w polu karnym Piasta, domagają się rzutu karnego. Sędzia nie widział podstaw do wskazania na "wapno".

85'

Michał Żyro uderza z dystansu nad bramką.

84'

Ajjj. Do akcji ofensywnej podłączył się Mikkel Kirkeskov. Jego dośrodkowanie w pełnym biegu pozostawia wiele do życzenia.

83'

Żółtą kartką upomniany Patryk Sokołowski.

82'

Sebastian Milewski wchodzi w miejsce Kristophera Vidę.

81'

Atak Dinama lewą stroną z dośrodkowaniem w pole karne. Sytuację wyjaśnia Mikkel Kirkeskov, który dodatkowo był faulowany.

79'

Władimir Chwaszczinskij zmienia Jewgienija Szykawkę.

18:34

Czarne chmury nad Dinamem. Ale to nie jest zmartwienie gliwiczan

75'

Ależ "wielbłąd" obrony Piasta! Jewgienij Szykawka uderza z pola karnego wysoko nad bramką!

73'

Kirił Wiergiejczik zastępuje Edgara Olechnowicza.

72'

Dominik Steczyk wchodzi, Gerard Badia schodzi.

70'

Gospodarze zaatakowali bez wiary prawą stroną. Frntisek Plach z "piątki".

68'

To powinien być drugi gol Jakuba Świerczoka! Dostał kapitalne podanie od Michała Żyry i chyba niepotrzebnie chciał 'objeżdżać" bramkarza Dinama. Jewgienij Pomazan wyszedł z tego pojedynku zwycięsko!

66'

Siergiej Matwiejczyk upomniany żółtą kartką.

18:20

W punkt

59'

Zmiana również w Dinamie. Za Silasa na murawie pojawia się Michaił Kozłow.

56'

Ależ wejście ma Michał Żyro, który idealnym prostopadłym podaniem "uruchomił" Jakuba Świerczoka, Ten wbiegł z piłką w pole karne, po czym uderzył płasko tuż przy słupku nie do obrony!

56'

GOL DLA PIASTA! JAKUB ŚWIERCZOK!!!

55'

Michał Żyro zmienia Piotra Parzyszka.

54'

Piotr Parzyszek uderza ponad poprzeczką. I to dość wysoko.

53'

Seria rzutów rożnych dla Piasta. Bez zagrożenia pod bramką Jewgienija Pomazana.

18:09

GOL PATRYKA LIPSKIEGO

50'

Kapitalną okazję mieli teraz gospodarze! Po dośrodkowaniu z prawej strony piłka przelatuje tuż nad poprzeczką po główce Iwana Bachara

47'

Atak gliwiczan lewą stroną przynosi rzut rożny. Piłka spada na "dropsztyka" Mikkela Kirkeskova. Po jego strzale "kontry nie będzie".

46'

Piast zaczyna drugą połowę.

17:48

Nie było to porywające widowisko. Obraz trochę zmienia bramka Patryka Lipskiego z rzutu wolnego. Przewaga jest po stronie gospodarzy, którzy nie znaleźli sposobu na zmianę rezultatu.

Co nas czeka po zmianie storn? Przekonamy się niebawem.

45'

+1' Lazar Lukić zaprasza obie strony na przerwę. Po bramce Patryka Lipskiego z rzutu wolnego Piast Gliwice prowadzi z Dinamem Mińsk (1:0).

45'

Piotr Parzyszek opatrywany przez sztab medyczny.

44'

Silas zdecydował się na wyrób "strzałopodobny" zza pola karnego. Piłka ledwie przeturlała się za linię końcową.

43'

Niezła centra na dalszy słupek. Radzą sobie piłkarze Waldemara Fornalika.

43'

Jakub Świerczok fauluje Igora Szytowa. Do bramki Piasta ok. 35 metrów.

41'

Igor Szytow centruje w pole karne, gdzie piłkę przejmuje Jewgienij Szykawka. Ten urwał się rywalowi i jego strzał, w ostatniej chwili blokuje wślizgiem, Jakub Czerwiński!

39'

Żółtą kartką upomniany Iwan Bachar za faul na Jakubie Czerwińskim. Jeszcze żywo gestykulował przy arbitrze. Mogło to się skończyć drugim "żółtkiem"...

38'

Jewgienij Szykawka pada w "szesnastce" Piasta po kontakcie bark w bark z Martinem Konczkowskim. Sędzia nie widział podstaw do wskazania na "wapno".

36'

Pojedynek Iwana Bachara z Tomasem Hukiem na lewej stronie. Górą stoper Piasta. Gdyby na trybunach byli gliwiccy kibice, to na pewno dostałby gromkie brawa.

34'

Dinamo i Piast w komplecie na murawie.

32'

Przerwa w grze. Władisław Klimowicz zderzył się z Patrykiem Lipskim w środku pola. Konieczna jest pomoc sztabów medycznych. Przez moment obie strony będą grac w "dziesiątkę".

30'

Ładnie gliwiczanie wyszli teraz z kontrą. W jej finalnej akcji Kristopher Vida uderza z linii pola karnego minimalnie obok lewego spojenia!

29'

Jewgienij Szykawka zdołał przedrzeć się prawą stroną w kierunku pola karnego. Jego dośrodkowanie nie znalazło adresata.

17:27

Czyżby Waldemar Fornalik znalazł "patent" na Patryka Lipskiego?

27'

Chcieli w "klepkę" przed polem karnym Dinama pograć Kristopher Vida z Jakubem Świerczokiem. Podanie zwrotne drugiego z wymienionych było niedokładne. Szkoda.

23'

Dobre diagonalne podanie na lewą stronę do Iwana Bachara. Ten nie zdecydował opanować piłki, więc grę od bramki zacznie Frantisek Plach.

21'

Siergiej Matwiejczik faulowany na prawej stronie, kilka metrów od linii bocznej pola karnego. Po zamieszaniu w "szesnastce" Silas był na spalonym.

20'

Centra na dalszej słupek i gwizdek sędziego. Lazar Lukić dopatrzył się faulu na zawodniku Piasta.

19'

Władisław Klimowicz wywalczył rzut rożny.

19'

Na strzał z dystansu zdecydował się Piotr Parzyszek. Piłka poszybowała 2-3 metry nad poprzeczką.

17'

Po składnej akcji za mocne podanie do Iwana Bachara. Frantisek Plach wznawia grę z "piątki".

15'

Gliwiczanie coraz częściej na połowie Dinama. Mądrze oddalają grę od własnego pola karnego.

13'

Szeroko ustawiony Gerard Badia decyduje się na dośrodkowanie. Pierwsza próba była zablokowana, druga - "przeciągnięta".

12'

Gospodarze wyszli pressingiem, by odzyskać piłkę na połowie Piasta. Mikkel Kirkeskov mądrze "nabił" rywala tak, że to Duńćzyk wznawia grę z autu.

10'

Perfekcyjne uderzenie Patryka Lipskiego z rzutu wolnego tuż przy słupku! Wyciągnięty jak struna Jewgienij Pomazan nie zdołał sięgnąć piłki!

10'

GOL DLA PIASTA! STRZELCEM PATRYK LIPSKI!!!

8'

Rzut wolny dla Piasta ok. 25 metrów od bramki gospodarzy. Faulowany był Piotr Parzyszek.

5'

Piłkarze Waldemara Fornalika chcieli dłużej utrzymać się przy piłce. Ta uciekła Martinowi Konczkowskiemu, który chcąc ratować sytuację faulował Silasa. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

3'

Nie udało się prawą, to Dinamo zaatakowało lewą stronę. Piłkę przed polem karnym gliwiczan nie zdołał przejąć Iwan Bachar.

2'

Igor Szytow ruszył prawą stroną i centruje w pole karne Piasta. Zakotłowało się w nim, ale sytuację wybiciem na uwolnienie wyjaśnił Jakub Czerwiński.

1'

Na gwizdek sędziego pierwszą połowę zaczynają gospodarze!

16:57

Obie ekipy wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

16:55

Sędzią głównym tego spotkania jest Lazar Lukić. Na liniach będą mu pomagać Dragan Bogicević i Bojan Banović. Sędzią technicznym jest za to Aleksandar Żivković.

16:50

Na wstępie wspomniałem, że czeka nas maraton polskich ekip grających o II rundę eliminacji Ligi Europy. O godz. 19 Cracovia zmierzy się na wyjeździe z Malmoe FF, a 2 godziny później Lech Poznań podejmie na własnym stadionie Valmierę FC.

16:47

Rezerwowi Dinama: D. Szapko - W. Chwaszczinskij, A. Bacula, M. Kozłow, A. Rios, M. Szwiecow, K. Wiergiejczik,

16:42

Rezerwowi Piasta: J. Szmatuła - T. Jodłowiec, P. Malarczyk, S. Milewski, B. Rymaniak, D. Steczyk, M. Żyro.

16:40

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Lazara Lukicia z Serbii warto, kto jeszcze nie miał okazji, przeczytać zapowiedź spotkania:

16:37

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

16:35

Wczoraj walkę o Ligę Mistrzów zakończyła Legia Warszawa, która przegrała u siebie (po dogrywce) z Omonią Nikozja 0:2. Dzisiaj czeka nas maraton w walce o II rundę Ligi Europy. Na pierwszy ogień "idzie" Piast Gliwice, który za 25 minut zmierzy się na wyjeździe z Dinamem Mińsk!