Niedziela, 22 listopada 2020, godz. 12:30
1. połowa1 : 2
14:25

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłej niedzieli!

14:24

Znakomity mecz w Poznaniu. Jednak i druga drużyna zasłużyła na zwycięstwo, ale chyba najbardziej sprawiedliwy jest remis! Raków może dzisiaj stracić pozycję lidera PKO Ekstraklasy jeśli Legia wygra swój mecz z Cracovią, natomiast Lech pozostaje w bardzo złej sytuacji.

94'

Koniec meczu! Lech Poznań po fantastycznym meczu remisuje z Rakowem Częstochowa 3:3!

93'

Fantastyczną indywidualną akcją popisał się Daniel Szelągowski! Rezerwowy zawodnik Rakowa ruszył niemal z połowy boiska, minął kilku rywali, wpadł w pole karne i zdobył kapitalną bramkę!

92'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Raków doprowadza do wyrównania za sprawą trafienia Daniela Szelągowskiego!!!

91'

Do drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej trzy minuty.

91'

W ostatnich minutach meczu Nika Kaczarawa zmienia Mikaela Ishaka.

89'

Dopiero druga zmiana w szeregach "Kolejorza". Bohdan Butko zmienia Michała Skórasia.

88'

Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego w pole karne Lecha do strzału głową doszedł Kamil Piątkowski! Jednak gracz Rakowa nieczysto trafił w piłkę i skończyło się tylko na strachu.

85'

Fantastyczna indywidualna akcja Vladislavsa Gutkovskisa, który wpadł w pole karne Lecha i oddał mocny strzał, który z wielkimi problemami na rzut rożny wybił Filip Bednarek!

84'

Natomiast Daniel Bartl zmienił Frana Tudora.

84'

Kolejne dwie zmiany w szeregach Rakowa Częstochowa. Daniel Szelągowski zmienia Marcina Cebulę

81'

Kamil Piątkowski ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

80'

Natomiast David Tijanić zmienił Marko Poletanovića.

80'

Dwie zamiany w szeregach Rakowa Częstochowa. Vladislavs Gutkovskis zmienił Oskara Zawadę

78'

W odpowiedzi szybka kontra Lecha. Jakub Moder zagrał do Daniego Ramireza, ten wpadł w pole karne gości, ale w decydującym momencie stracił piłkę.

77'

Ivi Lopez ładnie minął rywala, chciał ruszyć na pole karne Lecha, ale Hiszpan stracił piłkę i zmarnował dobrze zapowiadającą się akcję.

75'

Lech Poznań przejmuje inicjatywę, mądrze oddala grę od własnego pola karnego, a Raków ma problemy z przejęciem piłki.

72'

Pierwsza zmiana w zespole Lecha Poznań. Filip Marchwiński zastępuje Jana Sykorę.

70'

Oskar Zawada zdecydował się na indywidualną akcję, wpadł w pole karne gospodarzy, ale jego uderzenie było zbyt lekkie i pewną interwencją popisał się Filip Bednarek.

67'

Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Petr Schwarz zmienia Macieja Wilusza.

66'

Żółtą kartką tym razem w zespole Rakowa został ukarany Patryk Kun.

63'

Ivi Lopez uderzył z okolic pola karnego rywali, ale ponownie świetnie interweniował Filip Bednarek.

59'

Andrzej Niewulis ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

58'

Znakomite dośrodkowanie w pole karne Lecha z rzutu wolnego, ale Andrzej Niewulis fatalnie skiksował!

55'

Fran Tudor wstrzelił piłkę z prawej strony w pole karne Lecha, ale na miejscu byli obrońcy gospodarzy, którzy z łatwością wybili piłkę.

52'

Dani Ramirez otrzymał piłkę po lewej stronie boiska, ruszył w pole karne i oddał strzał, który poleciał niemal w samo okienko bramki gości!

51'

GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Dani Ramirez zdobywa fantastyczną bramkę po strzale ze skraju pola karnego!

50'

Jakub Moder ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

48'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Jakub Moder daje wyrównanie swojej drużynie już na początku drugiej połowy meczu!

47'

Rzut karny dla Lecha po tym jak piłka trafiła w rękę Macieja Wilusza!

46'

Michał Skóraś popędził prawą stroną boiska, dośrodkował tak że piłka prawie wpadła do bramki Rakowa. Jednak pewną interwencją popisał się Jakub Szumski.

46'

Zaczynamy drugą połowę meczu!

13:31

Oba zespoły pojawiają się już powoli na murawie stadionu w Poznaniu. Za moment początek drugiej połowy meczu.

13:18

Na relację z drugiej połowy meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu! Po bardzo ciekawym widowisku do przerwy Raków zasłużenie prowadzi w Poznaniu z Lechem 2:1.

45'

Do pierwszej części meczu arbiter dolicza co najmniej jedną minutę.

45'

Na strzał z dystansu zdecydował się Pedro Tiba, ale pewną interwencją popisał się Jakub Szumski.

44'

Kolejne prostopadłe podanie w pole karne Rakowa, tym razem strzał Mikaela Ishaka został zablokowany!

43'

Po rzucie rożnym dla Rakowa zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Piłka trafiła do Kamila Piątkowskiego, który ograł rywala i oddał strzał, który pewnie obronił Filip Bednarek!

40'

Ivi Lopez zagrał świetną prostopadłą piłkę do Oskara Zawady, ale ten z ostrego kąta nie zdołał wpakować piłki do bramki Lecha! Kolejna świetna interwencja Filipa Bednarka!

38'

Michał Skóraś ukarany żółtą kartką za niezgadzanie się z decyzją arbitra.

36'

Ivi Lopez ukarany żółtą kartką za uderzenie łokciem przeciwnika.

34'

Po stracie bramki Lech ruszył z szybką akcją, Michał Skóraś dośrodkował z prawej strony boiska, a niepilnowany w polu karnym Rakowa Mikael Ishak mocnym strzałem zmniejszył rozmiary porażki.

33'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Błyskawiczna odpowiedź Lecha po trafieniu Mikaela Ishaka!

32'

Po świetnej kombinacyjnej akcji Rakowa piłka trafiła po prawej stronie do Marcina Cebuli, ten zagrał wzdłuż bramki gospodarzy, a tam całą akcję zamknął Oskar Zawada!

31'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Oskar Zawada podwyższa wynik meczu na 2:0!

29'

Tymoteusz Puchacz wpadł w pole karne gości, zagrał do Ishaka, ale ten nie zdołał oddać celnego strzału na bramkę Rakowa.

26'

Dani Ramirez dośrodkował piłkę w pole karne Rakowa, ta trafiła do Lubomira Satki, ale obrońca Lecha fatalnie skiksował!

24'

Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego uderzenie głową oddał Oskar Zawada, jednak teraz Filip Bednarek pewnie złapał piłkę.

23'

Po świetnym uderzenie z dystansu Iviego Lopeza jeszcze lepszą interwencją popisał się Filip Bednarek! Lech w opałach!

22'

Świetna kombinacyjna akcja gospodarzy, ale Mikael Ishak uderzył zbyt lekko i Jakub Szumski mógł spokojnie złapać piłkę.

19'

Po stracie piłki jednego z defensorów Lecha, piłkę przejął Ivi Lopez, zagrał w pole karne gdzie był Marcin Cebula, ale jego strzał świetnie obronił Bednarek!

17'

Po prostopadłym zagraniu Macieja Wilusza piłka trafiła do Marcina Cebuli, ten zagrał świetne podanie do Iviego Lopeza, a ten z zimną krwią otworzył wynik spotkania w Poznaniu!

16'

GOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Ivi Lopez daje prowadzenie gościom!

15'

Raków powoli przejmuje inicjatywę, ale "Kolejorz" świetnie prezentuje się w defensywie.

12'

W ostatnich minutach można zaobserwować bardzo dużo niedokładności w środku pola. Żaden z zespołów nie potrafi na dłużej utrzymać się przy piłce.

9'

Jakub Moder oddał strzał z dystansu, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

7'

Mikael Ishak oddał strzał z dalszej odległości, ale piłka o znaczną odległość minęła bramkę gości.

5'

Zabawa z piłką gospodarzy skończyła się stratą piłki, jednak Ivi Lopez źle dośrodkował i Raków stracił szansę na zaskoczenie rywali.

4'

"Kolejorz" nie chce oddać piłki rywalom, ale na razie rozgrywają piłkę jedynie w środkowej strefie lub na własnej połowie.

2'

Lech ofensywnie rozpoczął to spotkanie. Pedro Tiba oddał strzał z dalszej odległości, ale piłka po odbiciu się od jednego z rywali wyszła na rzut rożny.

12:31

Sędzia Paweł Gil rozpoczyna spotkanie!

12:27

Piłkarze obu zespołów są już na murawie stadionu w Poznaniu, za moment początek tego spotkania.

12:21

Ławka rezerwowych Lecha Poznań: Malenica (Br.), Butko, Dajewski, Kaczarawa, Klupś, Kravets, Marchwiński, Muhar, Rogne.

12:20

Ławka rezerwowych Rakowa Częstochowa: Pindroch (Br.), Bartl, Gutkovskis, Malinowski, Mikołajewski, Papanikolaou, Schwarz, Szelągowski, Tijanić.

12:19

Już za kilka minut początek tego spotkania, a więc to najwyższa pora by podać ławki rezerwowych obu zespołów.

12:18

W poprzednim sezonie PKO Ekstraklasy w bezpośrednich pojedynkach dwukrotnie lepiej prezentował się Lech Poznań. Najpierw w Bełchatowie "Kolejorz" po bardzo emocjonującym meczu wygrał 3:2, natomiast w Poznaniu drużyna Lecha rozbiła rywali aż 3:0. W meczu przy Bułgarskiej po bramce zdobyli Tymoteusz Puchacz i Filip Moder, którzy są dzisiaj w pierwszym składzie gospodarzy.

12:15

W ostatnim meczu przed przerwą na reprezentację Raków Częstochowa w meczu we mgle bezbramkowo zremisował z Wisłą Kraków, natomiast Lech Poznań przegrał w Warszawie z Legią 1:2 po bramce w ostatniej akcji meczu Rafaela Lopesa.

12:13

Natomiast Raków Częstochowa jest rewelacją tego sezonu PKO Ekstraklasy. Drużyna z Częstochowy lideruje w tabeli z przewagą jednego punktu nad drugą Legią Warszawa. Raków w tym sezonie wygrał aż sześć meczów, dwa zremisował i tylko jedno przegrał. Dzisiejsze spotkanie będzie bardzo ważne dla Rakowa w walce o najwyższe cele.

12:10

Gospodarze dzisiejszego spotkania muszą gonić pierwszą połówkę tabeli, bo przez skupienie się na walce w europejskich pucharach powoli ucieka im strefa, która daje szansę udziału w eliminacjach europejskich pucharów w następnym sezonie. Aktualnie Lech znajduje się dopiero na dwunastym miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie dziesięciu punktów. "Kolejorz" wygrał zaledwie dwa spotkania w tym sezonie PKO Ekstraklasy, trzy zremisował i trzy przegrał.

12:07

W chyba najciekawszym meczu 10. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań podejmie na własnym stadionie Raków Częstochowa. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.