dogrywka 1. połowa0 : 0
dogrywka 2. połowa0 : 0
karne7 : 6
19:44

Resovia potrzebowała dwóch konkursów rzutów karnych, by przejść baraże i awansować do Fortuna 1 Ligi! Historyczny awans rzeszowian!

19:44

ZAPYTOWSKI BRONI STRZAŁ KŁOSA! RESOVIA W FORTUNA 1 LIDZE!

19:42

Zapytowski broni, ale piłkarz Stali wyszedł przed linię! Mamy powtórkę!

19:41

Twardowski z zimną krwią! 6:5

19:40

Pieczara! Duży rozbieg, slalom przed piłką i w przeciwną stronę do ruchu bramkarza! 5:5

Jest i Sylwestrzak! Miał piłkę w zasięgu Zapytowski. 3:3

129'

19:33

Po obu stronach młodzi bramkarze. Jeden z nich będzie dziś bohaterem swoich kolegów z zespołu i kibiców.

19:32

Zaczynamy konkurs rzutów karnych. Dla Resovii to już drugie takie wydarzenie w tej edycji baraży.

120'

Koniec meczu! 120 minut grania bez goli. Czas na rzuty karne.

115'

Nieudany strzał z dystansu Adamskiego.

113'

Szczepanek za Pląskowskiego.

110'

Od kilku minut w posiadaniu zawodnicy Resovii. Wszystkie podania jednak są dogrywane bardz wolno. Wieje nudą w Rzeszowie.

108'

Akcja po drugiej stronie! Piłka do Pieczary, ale nie opanował on piłki i nie ma strzału w odległości kilku metrów od bramki.

107'

Wyszli z kontratakiem gospodarze, Dziubiński znalazł się przed polem karnym i mocno uderzył. Z problemami obronił to Kaczorowski.

106'

Ostatni kwadrans finału przed nami.

105'

Koniec pierwszej połowy dogrywki.

104'

Jarecki ukarany kartką za faul taktyczny.

101'

Teraz Płatek zmarnował doskonałą okazję! Sam na sam z bramkarzem i nieczysto trafił w futbolówkę.

99'

Słupek! Intuicyjne uderzenie na bramkę Resovii i z dalekiej podróży wrócili teraz gospodarze.

96'

Za mocne dośrodkowanie w pole karne Resovii. Od bramki rozpocznie golkiper.

94'

Koniec występu Hebla na dziś. Dziubiński go zastąpił.

93'

Głowacki ciągnał rywala za koszulkę. To musi być kartka.

91'

Uderzenie z dystansu Maksymiliana Hebla. Bez zagrożenia bramki.

91'

Zaczynamy kolejne 30 minut tego spotkania.

90'

Koniec drugiej połowy. Mamy dogrywkę!

90'

Jarecki miał piłkę meczową! Mocne dośrodkowanie z linii pola karnego i Zalepa znakomicie zażegnał głową niebezpieczeństwo!

90'

Wrzutka Krykuna minęła wszystkich i od bramki rozpocznie Kaczorowski.

89'

Rzut rożny i znowu groźne dośrodkowanie Resovii. Geniec dopadł do wybitej piłki i z dystansu huknął na bramkę. Rykoszet i zdezorientowany Kaczorowski nawet nie ruszył do uderzonej futbolówki, lecz ta minęła słupek.

87'

Adamski dośrodkował mocno na dalszy słupek i Kaczorowski dobrze wyskoczył do futbolówki.

85'

Pieczara zastąpił Goncerza.

84'

Domoń zderzył się z rywalem, ale to on atakował, więc dostał żółtą kartkę.

84'

W końcu znakomita okazja dla Resovii! Wrzutka w pole karne z rzutu wolnego, na raty wybijają zawodnicy Stali, a resoviacy raz za razem uderzali na bramkę. W końcu do futbolówki dopadł Twardowski, który z kilku metrów huknął na bramkę i świetnie zachował się Kaczorowski. Młody bramkarz ratuje teraz Stali remis.

81'

Twardowski zastąpił Świderskiego.

78'

Domoń utrzymał się przy piłce i był faulowany.

75'

Dziwna sprawa! Groźna akcja Stali i jeden z obrońców Resovii uderzył prosto w swojego bramkarza. Piłka po drodze chyba odbiła się od ręki jednego z zawodników gospodarzy. Gwizdek arbitra milczy.

74'

Hebel gnał ile sił w nogach do dalekiej piłki, ale nie miał szans.

73'

Dośrodkowanie z lewej flanki w pole karne. Główkował Krykun, ale wyraźnie nad poprzeczką.

71'

Kłos znowu dostał piłkę w środku. Podprowadził przez kilkanaście metrów i zdecydował się na strzał. Zatrudniony Zapytowski, pewnie złapał piłkę.

69'

Geniec próbował ugrać coś na skrzydle, uderzył w ciemno w pole karne, ale spokojnie opanował futbolówkę Szeliga.

65'

Od linii bocznej wznowili goście. Kilka krótkich podań i Sylwestrzak był na spalonym.

63'

I od razu w akcji Kłos. Obrócił się z rywalem na plecach i miał zaczynać kontratak, ale został nieprzepisowo zatrzymany.

62'

Kłos w miejsce Plewki.

60'

Źle rozegrali piłkę gospodarze. Za mocne zagranie pod linię końcową i od bramki rozpocznie Kaczorowski.

59'

Adamski minął Plewkę na skrzydle i mógł już wrzucać do środka, ale podwoili go rywale i od autu rozpoczną gospodarze.

56'

Sylwestrzak zaangażował się w akcję ofensywną, dośrodkował jednak prosto w ręce Zapytowskiego.

54'

Świderski walczył o pozycję przed polem karnym z Szeligą. Naruszył przepisy.

52'

Mocne dośrodkowanie w pole karne Stali, ale nikt nie był w stanie przeciąć tego zagrania.

50'

Damian Michalik musi opuścić boisko. Zastąpił go Dariusz Jarecki.

48'

Michalik ucierpiał w starciu z rywalem. Mamy interwencję lekarzy.

46'

Zaczynamy drugą połowę.

17:52

W pierwszej połowie zawodnicy obu stron nie ryzykowali i nie angażowali się w ofensywne akcje. Przede wszystkim nie chcą stracić gola. Przewagę w posiadaniu piłki ma Resovia, ale niewiele z tego wynika.

45'

Koniec pierwszej połowy.

43'

Centra Stali ze stałego fragmentu gry, ale znów Zapytowski bezrobotny. Zalepa wyręczył swojego bramkarza.

40'

Resovia znów krótko rozegrała rzut rożny, ale zorientowali się już w tej taktyce goście i bez problemu powstrzymali atak.

39'

Kostkowski powstrzymał wślizgiem Świderskiego.

36'

Hebel znów otrzymał piłkę przed polem karnym, ale teraz uderzył za wysoko.

33'

Nie ma bramki! Hebel uderzył z powietrza na bramkę, Kaczorowski nie złapał futbolówki, a czyhał już napastnik Resovii. Ostatecznie młody bramkarz naprawił swój błąd.

32'

Głębokie dośrodkowanie w pole karne Resovii. Bez zagrożenia, Zapytowski odprowadził piłkę wzrokiem.

29'

Świderski przeciągnął dośrodkowanie w pole karne, przejął ją Radulj, ale strzał nie padł, bo zagubił się w dryblingu zawodnik gospodarzy.

27'

Adamski dośrodkował w pole karne, Płatek uderzył tyłem głowy i wysoko nad poprzeczką.

25'

Drugi raz w krótkim odstępie czasu upadł w polu karnym piłkarz Resovii, ale gwizdek arbitra milczy.

23'

Mocno bita piłka w pole karne Resovii i Zalepa mocno zażegnał niebezpieczeństwo.

22'

Kolejny stały fragment gry gospodarzy, dośrodkowanie w polu karnym i Kostkowski wyjaśnił zagrożenie

18'

Dalekie zagranie na lewe skrzydło, ale Resovia wywalczyła tylko rzut rożny.

16'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, mocne dośrodkowanie, zamieszanie w polu karnym, ale nie było strzału, bo za mocno rozpychał się zawodnik Resovii i mamy faul.

13'

Adamski próbował mijać rywala, ale stracił piłkę.

11'

Znakomita wrzutka z głębi pola, Głowacki przyjął sobie piłkę w polu karnym i już miał uderzać, ale w ostatniej chwili wybił mu ją stoper gospodarzy.

8'

Resovia traci piłkę w środku pola, Stal wyszła z szybkim atakiem, wycofanie do Reimana, którego uderzenie z dystansu było niecelne.

5'

Radulj mocno dośrodkował piłkę w pole karne i Szeliga bez problemu wybił ją w stronę swojego napastnika.

4'

Bardzo spokojny początek meczu. Resovia utrzymuje się dłużej przy piłce, częściej też atakuje swoją prawą stroną. Czy przyniesie to jakieś efekty?

3'

Hebel walczył o piłkę w polu karnym Stali i faulował w ofensywie.

2'

Piłkarze Stali odebrali piłkę blisko koła środkowego, mocne podanie do Goncerza, który został podwojony i goście znów muszą wrócić do defensywy.

17:00

Gospodarze od środka. Ruszyli!

16:57

Piłkarze obu drużyn wyszli na murawę, czas sprawdzić siatki i przywitać się z kibicami. Zaraz zaczynamy.

16:54

Na meczu nie będzie dostępny system wideoweryfikacji VAR. Zawody poprowadzi sędzia Sebastian Krasny z Krakowa.

16:50

Resovia ze Stalą nie grały na drugim szczeblu od 1994 roku.

16:46

W półfinale baraży o 1 ligę Resovia wyeliminowała na wyjeździe Bytovię Bytów (1:1, 7:6 k.). Mecz był długi i niezwykle emocjonujący. Włącznie z konkursem rzutów karnych wykonano aż dziewiętnaście jedenastek. Stali również przyszło grać na wyjeździe, również ze spadkowiczem z 1 ligi. W ulewie pokonała faworyzowany GKS Katowice 2:0.

16:42

Faworyta nie sposób wskazać. W obu bezpośrednich meczach sezonu padł remis. Najpierw było 0:0, potem 1:1. W tabeli zwaśnione zespoły podzielił jeden punkt. Resovia mniej bramek straciła (32), ale to Stal więcej zdobyła (55).