2 : 1
Atletico MadrytAtletico Madryt
98'

I KONIEC SPOTKANIA!!!

RB Lipsk niespodziewanie, sensacyjnie wręcz, pokonuje Atletico Madryt 2:1 i zapewnia sobie awans do półfinału Ligi Mistrzów!!!

97'

Przepychanki po faulu Jose Gimeneza, który z premedytacją odepchnął Angelino.

96'

Żółtą kartką upomniany Jose Gimenez.

94'

Jan Oblak biegnie w pole karne na ten rzut rożny! Piłkarze RB wybijają na uwolnienie, jak w hokeju.

93'

Piłka po rykoszecie od Lukasa Klostermanna wychodzi na rzut rożny, choć było bardzo blisko bramki samobójczej!

91'

Zmiana również w Atletico. Rosły Felipe w miejsce Koke.

91'

Nordi Mukiele zmienia Marcela Sabitzera.

90'

Szymon Marciniak dolicza 5 minut do drugiej odsłony.

89'

Angelino pognał lewą stroną i niczym Łukasz Piszczek podaje płasko przed pole karne do Tylera Adamsa. Ten decyduje się na strzał - piłka po rykoszecie wpada do siatki pod poprzeczką! Jan Oblak był kompletnie zmylony!

87'

Amadou Haidara upomniany żółtą kartką za faul.

89'

GOL DLA LIPSKA! TYLER ADAMS!!!

84'

Piłkarze RB wyszli z kontrą. Angelino chciał zagrać "klepkę" z Amadou Haidarą, ale ten podaje nie w tempo.

83'

.. a w miejsce Christophera Nkunku pojawia się Amadou Haidara.

83'

Patrik Schick zmienia Daniego Olmo...

80'

Peter Gulacsi poaruje uderzenie Yannicka Carrasco na korner. Niemiecka ekipa radzi sobie z tym stałym fragmentem gry.

78'

Alvaro Morata już składał się do strzału. W ostatniej chwili został powstrzymany przez obronę RB

75'

Kolejne nieudane dośrodkowanie Christophera Nkunku. Ma co ćwiczyć na treningach.

72'

Zmiana w ekipie RB Lipsk. Tyler Adam zastępuje Konrada Laimera.

72'

Diego Costa schodzi, Alvaro Morata wchodzi

71'

JOAO FELIX NIE MYLI SIĘ!!!

70'

Przewinił Lukas Klostermann, który zostaje upomniany żółtą kartką!

70'

Joao Felix pada w polu karnym RB Lipsk po wślizgu rywala i mamy rzut karny, proszę Państwa!

67'

Gdyby Yussufowi Poulsenowi udało się strzelić z woleja, to ta bramka była nie tylko ozdobą tego spotkania, lecz także tych rozgrywek Ligi Mistrzów! Nieznacznie się pomylił!

64'

Seria rzutów rożnych Atletico. Żaden z nich nie pozwolił stworzyć zagrożenie pod bramką Petera Gulacsiego.

62'

Pojedynek Dayota Upamecano z Renanem Lodim, w wyniku którego Brazylijczyk pada w polu karnym RB Lipsk! Sędzia Szymon Marciniak gwiżdże i... żółtą kartką upomniany został zawodnik Atletico za "padolino"!

59'

Ajjjj. Angelino pognał sam co sił lewą stroną. Podaje płasko przed pole karne - w stylu Łukasza Piszczka - do Christophera Nkunku, któremu na oddanie strzał nie pozwolił wracający Yannick Carrasco.

58'

Joao Felix zmienia Hectora Herrerę.

57'

Konrad Laimer z trudem opanował piłkę na prawej stronie, przed linią końcową. Po krótkiej wymianie podań na strzał z dystansu zdecydował się Dayot Upamecano, lecz nie sprawił problemu Janowi Oblakowi.

22:16

52'

Rojiblancos mogli szybko doprowadzić do remisu! Marcosowi Llorente zabrakło miejsca, do oddania strzału z "szesnastki".

51'

Piłkę na prawej stroine przejmuje Marcel Sabitzer, który centruje w pole karne do Hiszpana. Ten głową, z bliskiej odległości, uderza po dalszym rogu nie do obrony!

51'

RB LIPSK PROWADZI STRZELCEM BRAMKI DANI OLMO!!!

49'

Christopher Nkunku przedziera się w pole karne, gdzie nagle upadł. Nie było podstaw do wskazania na "wapno".

48'

Marcos Llorente przesadził z agresją w walce o piłkę. Powinien ochłonąć - w przeciwnym razie jego temperament ostudzi Szymon Marciniak żółtą kartką.

46'

Druga połowa rozpoczęta! Czy doczekamy się bramek?

45'

+4' Czas na przerwę. RB Lipsk bezbramkowo remisuje z Atletico Madryt w walce o ćwierćfinał Ligi Mistrzów.

45'

+4' Po centrze Renana Lodiego Stefan Savić główkuje obok bramki Petera Gulacsiego.

45'

+3' Bez zagrożenia pod bramką Jana Oblaka. Kontrę Rojiblancos przerywa faulem Lukas Klostermann. Ucierpiał Yannick Carrasco.

45'

+2' Christopher Nkunku skutecznie powstrzymany przez Kierana Trippiera. RB Lipsk ma jeszcze rzut rożny.

45'

Szymon Marciniak dolicza 4 minuty do pierwszej połowy.

44'

Dayot Upamecano przedarł się środkiem, by podać na prawą stronę do Lukasa Klostermanna. Jego dośrodkowanie nie znajduje adresata.

42'

Konrad Laimer chciał bokiem wejść w pole karne Atletico. "Rumakowanie" skończyło się na trzecim rywalu, który zabrał mu piłkę.

41'

Marcos Llorente urwał się na lewym skrzydle Dayotowi Upamecano. Już "szukał" wzrokiem Diego Costę, by mu zagrać w pole karne, a tu stoper RB Lipsk wybija piłkę wślizgiem na korner.

Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Petera Gulcasiego.

39'

Marcel Halstenberg otrzepał się, przemył twarz i jest gotowy do gry. Z kolei Stefan Savić ma szyty łuk brwiowy i będzie grać w gustownym opatrunku.

35'

Przerwa w grze. Stefan Savić ucierpiał w starciu z Marcelem Halstenbergiem o górną piłkę. Obaj są opatrywanie przez sztaby medyczne.

33'

Yannick Carrasco na lewej stronie pola karnego. Na "złamanie" akcji do prawej nogi nie pozwolił Lukas Klostermann.

21:32

1/3 meczu za nami. Ciągle bez bramek

30'

Przewinienie Saula. Bez konsekwencji kartkowej.

28'

Jan Oblak pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Angelino.

26'

Rzut wolny dla niemieckiej drużyny. Niezłe dośrodkowanie Christophera Nkunku, z którym radzą sobie Rojiblancos.

24'

Groźnie zapowiadała się akcja RB LIpsk prawą stroną. Po zagraniu Yussufa Poulsena Lukas Klostermann zdołał utrzymać piłkę w polu karnym tak, by Dani Olmo mógł piętką zagrać przed bramkę do Christophera Nkunku. W porę zorientowała się obrona Atletico.

23'

Yussuf Poulsen Faulje w ofensywie. Sędzia Szymon Marciniak nie decyduje się sięgać do kieszonki.

20'

Yannick Carrasco urwał się lewą stronę i wbiegł z piłką w pole karne. Umiejętnie przyblokował go Konrad Laimer. Grę od bramki wznawia Peter Gulacsi.

17'

Kevin Kampl przejmuje piłkę na 25. metrze. Wystawia sobie piłkę do uderzenia prawą nogą... wysoko nad bramką.

16'

Centra Renena Lodiego nie znajduje adresata.

14'

Bardzo dobre dośrodkowanie na dalszy słupek, gdzie Stefan Savić swoim wyskokiem dosiężnym przeskoczył rywala o 2-3 głowy. Jego strzał został zablokowany przez obrońcę RB Lipsk!

13'

A teraz Yannick Carrasco uderza z "szesnastki" w stronę lewego rogu. Peter Gulacsi z trudem paruje piłkę na korner!

12'

Z kontrą wyszli teraz piłkarze RB Lipsk. Yussuf Poulsen podaje na lewą flankę do Angelino, który w pełnym biegu chciał zagrać płasko w pole karne do Duńczyka. W porę zorientował się Jose Gimenez.

10'

Po chwili jeszcze jeden rzut wolny dla Atletico. Tym razem lepsza centra, po której Stefan Savić (nie mylić z nowym zawodnikiem Wisły Kraków) główkuje anemicznie, by pokonać Petera Gulacsiego

9'

Fatalne dośrodkowanie Renana Lodiego. Piłka ledwie doleciała do pola karnego, a miała kilkanaście metrów.

8'

Yannick Carrasco w roli lewoskrzydłowego. Dał się sfaulować Marcelowi Sabitzerowi. Rzut wolny z lewej strony.

6'

Dani Olmo powalczył na prawym skrzydle z Renanem Lodim o piłkę. Zdaniem sędziego przekroczył przepisy.

6'

Po chwili bardzo dobre diagonalne podanie w "szesnastkę" do Konrada Laimera. Ten głową zagrywa przed bramkę, ale sytuację wyjaśnił Yannick Carrasco.

5'

Marcel Halstenberg dopada do bezpańskiej piłki na 5. metrze. Uderza z woleja wysoko nad bramką!

4'

Marcel Sabitzer podaje na lewą stronę do Angelino, który po przyjęciu piłki decyduje się na dośrodkowanie. Został zablokowany, ale wywalczył rzut rożny.

2'

Piłkarze Atletico chcieli zagrać z Diego Costą na "ścianę". Ten był na spalonym.

1'

Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

20:59

Chwila przed meczem

20:59

Przy Szymonie Marciniaku są już kapitanowie - Yussuf Poulsen i Koke.

20:54

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

20:43

Sędzią głównym dzisiejszego spotkania jest Szymon Marciniak. Na liniach będą mu pomagać Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Sędzią technicznym jest Grek - Anastasios Sidiropoulos.

20:32

Rezerwowi RB Lipsk: Mvogo, Tschnauer - Adams, Borkowski, Forsberg, Haidara, Lookman, Mukiele, Novoa Ramos, Orban, Schick, Wosz.

Rezerwowi Atletico Madryt: Adan, Arias, Hermoso, Lemar, Felipe, Morata, Moya, Sanchez,Saponjić, Joao Felix, Partey, Vitolo.

20:25

Wyjściowy skład RB LIpsk

20:10

Tak prezentuje się wyjściowy skład Atletico Madryt

19:47

Mecz na Jose Alvalade w portugalskiej Lizbonie poprowadzi Polak - sędzia Szymon Marciniak z Płocka.

19:46

W półfinale to właśnie PSG będzie rywalem dla zwycięzcy z pary Lipsk - Atletico.

19:45

W poprzedniej rundzie Lipsk wyeliminował Tottenham (1:0, 3:0). Atletico za to rozłożyło obrońcę trofeum, czyli Liverpool (1:0, 3:2 po dogrywce).

19:43

Około godziny 23 (lub nieco później w przypadku dogrywki) poznamy drugiego półfinalistę Ligi Mistrzów. Do francuskiego PSG dołączy albo niemiecki RB Lipsk albo hiszpańskie Atletico Madryt.