1 : 2
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
1. połowa0 : 2
97'

Koniec spotkania! Zagłębie jest pierwszym zespołem od września zeszłego roku, który z Bełchatowa wywozi trzy punkty. Seria Rakowa trwała aż jedenaście meczów.

95'

Czerwiński wjechał w pole bramkowe, ale nikt nie nabiegł na piłkę. Kaczmarek oddalił zagrożenie.

91'

Tosik w miejsce Poręby. Zagłębie ma jeszcze jedną zmianę do wykorzystania.

91'

Zagramy jeszcze przez sześc minut.

90'

Starzyński! Również w mur. Mamy rzut rożny dla Zagłębia. Pomocnik celował chyba w okienko.

88'

A teraz mamy okazję dla Zagłębia. Pakulski wywalczył rzut wolny przed szesnastką. W zasadzie powtórka, ale pod drugą bramką.

88'

Jach z wolnego, ale w mur. Ucierpiał Balić.

86'

Okazja dla Rakowa. Baszkirow fauluje tuż przed polem karnym.

84'

Balić oddala zagrożenie po wolnym Rakowa.

82'

NIE MA RZUTU KARNEGO. Decyzja odwołana po wideoweryfikacji. Kibice Rakowa skandują: Gramy do końca.

81'

Mamy interwencję VAR-u. Sędzia Musiał biegnie obejrzeć sytuację.

80'

Bohar trafił w rękę Petraska. Zaraz dowiemy się, co na to VAR. Tymczasem Jach za Kościelnego.

80'

RZUT KARNY DLA ZAGŁĘBIA LUBIN!

79'

Szysz wjechał w pole karne, ale dośrodkował za krótko. Obrońca Rakowa wybił piłkę.

79'

Tudor dał świetną zmianę.

76'

Na tę piłkę głową wbiegał jeszcze Musiolik. No rewelacyjne dwie interwencje Hładuna. Tymczasem Pakulski za Sirka.

76'

NIE MA GOLA NA 2:2! W piekielnym kotle Hładun wybija piłkę! Po wrzutce Tudora zatrzymał Browna Forbesa.

74'

Bohar zatrzymany w polu karnym.

73'

No i robi się nerwowo z perspektywy Zagłębia. Tijanić uderza sprzed szesnastki, ale zostaje zablokowany.

70'

Przepiękny strzał Tudora. Piłka odbiła się od prawego słupka, nim wpadła do siatki.

69'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Nie chwal dnia przed zachodem słońca! Raków łapie kontakt. jest 1:2!

69'

Zagłębie w pełni kontroluje mecz. Raczej krzywda mu się tu nie wydarzy.

67'

Akcja rezerwowych. Tudor do Kaczmarka, ale nieco za mocno. Przejmuje Hładun.

66'

Tudor w miejsce Bartla. To druga roszada w Rakowie.

66'

Szysz łatwo! Kiwa dwóch, wbiega w szesnastkę i jest korner.

63'

Dwa strzały Zagłębia. Najpierw zatrzymany Sirk, potem Starzyński.

61'

Raków za bardzo nie wie jak ugryźć Zagłębie. Przed zmianą Ledermana uderzył Sapała, ale też nie zmieścił piłki w siatce.

59'

Kaczmarek (rocznik 2003) debiutuje. Zmienił Ledermana.

58'

Brown Forbes kombinował jedenastkę. Sędzia nie dał się nabrać. Gramy dalej!

56'

Czerwiński do Bohara na bok. Płaskie podanie nie dochodzi w polu karnym do adresata - Sirka.

54'

Starzyński uderza prostym podbiciem. Futbolówka przechodzi obok prawego słupka.

52'

Zerkamy na Balicia. Wydaje się, że do zmiany na razie nie dojdzie.

51'

A teraz Sirk wybija głową po rożnym.

51'

No i właśnie to Balić wybija teraz piłkę z pola karnego! Groźnie wstrzelił tam Piątkowski.

50'

Kun z dystansu, Hładun piąstkuje do boku. Tymczasem Balić wrócił na boisko. Spróbuje dokończyć mecz.

49'

Długo trwa przerwa. Baszkirow sugeruje, że potrzebna jest zmiana.

48'

Balić zwija się z bólu. Skasował go Brown Forbes.

46'

Drugą połowę rozpoczyna Raków. Powalczy w niej najpierw o... pierwszy celny strzał. Zmian w składach nie dostrzegamy.

45'

Koniec pierwszej połowy. Zagłębie prowadzi jak najbardziej zasłużenie. Gra odważnie i ciekawie. Raków? Z dużymi problemami w obronie, bez szczęścia pod bramką Zagłębia (poprzeczka).

44'

Asysta Starzyńskiego, gol Bohara! Wszystko zaczęło się od straty Piątkowskiego. Słoweniec kończy kontratak, uderzając obok Gliwy.

43'

GOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla Zagłębia!

40'

Wzmaga się doping. "Raków, Raków, Raków gol!".

40'

Bartl zawiesił piłkę w szesnastkę, ale do nikogo. Brown Forbes i Musiolik byli za daleko.

39'

Bohar... Na spalonym. Zresztą i tak uderzył niecelnie po błędzie Piątkowskiego.

37'

I nie ma gola dla Zagłębia! Poręba świetnie zagrał w pole karne, a tam Szysz źle opanował i oddał zły strzał.

37'

No i odpowiedź Guldana. Weteran świetnie zatrzymał Musiolika. Dużo ryzykował, bo był ostatnim zawodnikiem z pola.

35'

A teraz Balić po rożnym - obok bramki.

35'

Fantastyczna interwencja Piątkowskiego! Przed bramką zatrzymuje strzał Sirka. To mogło być 2:0 po składnej akcji Bohara z Czerwińskim.

33'

Zagłębie to zespół, który zdobywa najwięcej bramek w pierwszej połowie. Zdaje się, że ta Guldana była bramką nr 31.

29'

Z dystansu Poręba. Strzelał jakby na wślizgu. Celnie, ale Gliwa na miejscu.

26'

Zagłębie atakuje dalej. Akcja Czerwiński - Bohar. Była szansa na dobry strzał, ale Raków połapał się w zamiarach.

24'

Szysz często gości pod bramką Rakowa.

23'

Sirk wystawia Boharowi, ten uderza, ale nad poprzeczką. Chyba za szybko podjął decyzję.

20'

Brakuje trochę dokładności po stronie Zagłębia. Gliwa wyłapuje dośrodkowanie.

16'

Tijanić! Ładny, techniczny strzał. Ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Może z dalszej odległości by wpadła.

15'

Raków przejmuje inicjatywę. Kolejna groźna akcja, ale wyjaśniona przez Balicia.

13'

To byłby chyba bardziej samobójczy gol... Guldana. Stoper podbił bowiem piłkę, ratując akcję wślizgiem.

13'

Ależ blisko wyrównania! Tijanić wjeżdża pod pole karne, uderza i obija poprzeczkę.

11'

Jak było? Dośrodkowanie z rożnego, Raków za krótko wybija, potem Baszkirow idealnie głową dogrywa w pole karne, gdzie Kopacz wystawia piłkę Guldanowi. Pierwszy gol kapitana - bardzo łatwy, bo z najbliższej odległości!

10'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! No i mamy potwierdzenie. Guldan na 1:0!

10'

Zdecydowanie początek pod dyktando Zagłębia.

9'

Długa akcja Zagłębia. Poręba został zablokowany, a Szysz wywalczył rzut rożny.

8'

A to była niezła próba. Kopacz podłączył się, uderzył groźnie i po drodze otarł rywala. Piłka przeszła tuż obok prawego słupka. Róg.

7'

Odchodząca piłka od Starzyńskiego - wybijają obrońcy. Potem zablokowany strzał Szysza.

7'

Kolejna szansa dla Zagłębia na dośrodkowanie z wolnego.

6'

Czerwiński nie dogonił piłki. Dogrywał z środka na skrzydło Poręba.

5'

Wzmaga się doping. W okolicach szesnastki Rakowa nie ma wiele miejsca. Te strefy są bardzo zagęszczone.

4'

Trwa walka o środek pola. Zagłębie długo rozgrywa piłkę.

2'

Zagłębie nie zrobiło użytku z wolnego. A pod drugą bramką faul Musiolika.

1'

Sirk sfaulowany przez Kościelnego. Będzie okazja.

1'

Pierwszy gwizdek w meczu. Od środka zaczęło Zagłębie. Na trybunach jest trochę widzów.

14:57

Raków na czerwono-niebiesko, Zagłębie nia biało. Sędziuje arbiter z Krakowa - Musiał.

14:45

Po stronie Rakowa brakuje przede wszystkim Schwarza. Trener nie chciał go narażać na poważniejszy uraz (z Arką zszedł w przerwie).

14:42

Zagłębie nieoczekiwanie w ataku z Sirkiem. W kadrze meczowej nie ma Białka. Powodem jest uraz.

14:41

Szykuje się dobry mecz. Obie drużyny lubią kombinacyjną piłkę.

14:40

Trwa rozgrzewka obu drużyn. Pogoda świetna. Jest słonecznie, a na termometrach powyżej 20 stopni Celsjusza.

14:29

Ławka Zagłębia: Forenc, Żivec, Pakulski, Bogacz, Tosik, Chodyna, Jończy, Kruk, Sypek.

14:28

Ławka Rakowa: Szumski, Niewulis (powrót), Oziębała, Tudor, Babenko, Kaczmarek, Jach, Bator, Mikołajewski.

14:28

To jedyny sobotni mecz w grupie spadkowej. Raków jest na fali. Wygrał wszystkie cztery mecze z rzędu. Z kolei Zagłębie gra w kratkę. Raz wygrywa, raz przegrywa.

14:25

Nieco ponad pół godziny pozostało do rozpoczęcia meczu w Bełchatowie. Dzisiaj gra tu nie 1 liga, ale ekstraklasa. Raków walczący o wygranie grupy spadkowej zmierzy się z jedenastym Zagłębiem, które wczoraj formalnie zagwarantowało sobie utrzymanie.