PolskaPolska
1 : 2
Ekstraklasa.netHolandia
95'

Koniec meczu. Polska przegrywa na Stadionie Śląskim z Holandią (1:2). Na bramkę Kamila Jóźwiaka po zmianie stron odpowiedzieli Menphis Depay (z rzutu karnego) i Georginio Wijnaldum.

KONIEC: Bośnia i Hercegowina - Włochy 0:2

94'

Steven Berghuis uderza zza pola karnego wysoko nad bramką.

93'

Przewinienie Jana Bednarka. Goście mają rzut wolny.

91'

Dośrodkowanie Tomasza Kędziory było bardzo złe. Piłka opuściła boisko.

90'

Orel Grinfeeld dolicza 5 minut do drugiej połowy.

87'

Holendrzy w nieco ponad 5 minut odwrócili losy spotkania. Czy Polaków stać na wyrównanie?

84'

Dochodząca piłka Stevena Berghuisa z prawego narożnika na głową Georginio Wijnalduma, który uderzeniem głową w stronę dalszego słupka pokonuje Łukasza Fabiańskiego.

84'

Luuk de Jong zmienia Daleya Blinda.

84'

GOL DLA HOLANDII. GEORGINIO WIJNALDUM

82'

Kamil Jóźwiak z żółtą kartką.

22:27

GOL MENPHISA DEPAYA

81'

Maciej Rybus zmienia Arkadiusza Recę.

79'

Polacy chcą szybko odpowiedzieć. Po zagraniu Tomasza Kędziory Krzysztof Piątek był jednak na spalonym.

77'

MENPHIS DEPAY TRAFIA!!!

Holender posyła piłkę w górny róg. Łukasz Fabiański wyczuł jego intencję, ale nie zdołał skutecznie interweniować!

76'

Żółtą kartką upomniany Jan Bednarek.

76'

Orel Grinfeeld nie ma wątpliwości i wskazuje na "wapno"! Jan Bednarek faulował Menphisa Depaya!

75'

Kamil Grosicki wchodzi, Przemysław Płacheta schodzi.

74'

Działo się pod polską bramką! Najpierw Łukasz Fabiańśki paruje strzał Menphisa Depaya na korner, a po chwili Steven Berghuis minimalnie chybił!

71'

a Karol Linetty zastępuje Grzegorza Krychowiaka.

71'

Zmiany u Biało-czerwonych. Jakub Moder w miejsce Piotra Zielińskiego...

70'

... Owen Wijndal zmienia Patricka van Aanholta...

70'

... Doony van de Beek zmienia Davy'ego Klassena...

70'

Zmiany. Steven Berghuis w miejsce Calvina Stengsa...

69'

Coraz bliżej wyrównania! Na szczęście sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej

22:14

Bośnia i Hercegowina 0:2 (Belotti 22', Berardi 68')

22:12

Polska! Biało-czerwoni!

- niesie się po Stadionie Śląskim.

63'

Łukasz Fabiański z trudem paruje strzał Menphisa Depaya na rzut rożny!

61'

Piłka po strzale Krzysztofa Piątka przelatuje nad poprzeczką.

59'

Grzegorz Krychowiak powinien uważać. Ma na koncie żółtą kartką, a teraz faulował 30 metrów od własnej bramki Menphisa Depaya.

58'

Georginio Wijnaldum znalazł się w polu karnym i od razu została do niego skierowana piłka przez Menphisa Depaya. Nie pozwolił na to dobrze ustawiony Tomasz Kędziora.

57'

Denzel Dumfries zmienia Hansa Hateboera.

55'

Kamil Glik ucierpiał w starciu z Menphisem Depayem. Przerwa w grze.

53'

Bilard w "szesnastce" Biało-czerwonych po ostrym wstrzeleniu przez Menphisa Depaya. Ostatnim zawodnikiem, od którego odbiła się piłka przed wyjściem za linię końcową, był Hans Hateboer.

52'

Menphis Depay pada na murawę tuż przed linią boczną pola karnego. Holender trochę "dodał od siebie"...

50'

Hans Hateboer zyskał rzut rożny. Radzą sobie Polacy. Laga na wolne pole do Kamila Jóźwiaka, ale ten przegrał pojedynek biegowy z Frenkie'em de Jongiem.

49'

Arkadiusz Reca podłączył się do akcji ofensywnej . Jego centra nie znajduje w polu karnym Krzysztofa Piątka, ale jest korner. Po nim jeszcze jeden.

47'

Bardzo ciekawie zapowiadała się akcja Polaków! Po podaniu Mateusza Klicha na strzał zdecydował się Przemysław Płacheta, ale pomylił się o niespełna metr!

46'

Druga połowa rozpoczęta!

46'

Zmiana na drugie trzy kwadranse. Krzysztof Piątek wchodzi za Roberta Lewandowskiego.

21:42

Wracamy do Chorzowa, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Polska - Holandia. Po trafieniu Kamila Jóźwiaka Biało-czerwoni niespodziewanie prowadzą.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

Koniec pierwszej połowy. Polska po bramce Kamila Jóźwiaka z 5. minuty prowadzą na Stadionie Śląskim z Holandią.

PRZERWA: Bośnia i Hercegowina - Włochy 0:1

45'

Orel Grinfeeld dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

44'

Daleki wykop Łukasza Fabiańskiego od razu do Roberta Lewandowskiego. Nie udało mu się "zgasić" piłki. Dodatkowo był wzięty w "sandwich przez dwóch Holendrów.

45'

Tomasz Kędziora blokuje wślizgiem strzał Calvina Stengsa. Korner dla gości.

42'

Prostopadłe podanie Mateusza Klicha w pole karne... do nikogo.

21:28

Groźna sytuacja w 41. minucie

41'

Po chwili Łukasz Fabiański broni strzał Frenkiego de Jonga z narożnika pola bramkowego! Kamil Glik "świecą" wyjaśnia sytuację!

40'

Anemiczny strzał Menphisa Depaya nie mógł sprawić problemu Łukaszowi Fabiańskiemu. Ten trochę czekał, aż piłka wpadnie do jego "koszyczka".

38'

Tomasz Kędziora początkowo dał się ograć na lewej stronie, ale zdołał przerwać akcję wybiciem na rzut rożny. Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Łukasza Fabiańskiego.

36'

Calvin Stengs na spalonym.

35'

Przerwa w grze. Kamil Jóźwiak faulowany przez Hansa Hateboera. Kartki dla Holendra nie ma.

34'

Donyell Malen z dystansu wysoko nad bramką Łukasza Fabiańskiego.

32'

Nieczyste wybicie Jana Bednarka we własnym polu karnym i niewiele brakowało, by tę sytuację wykorzystał Menphis Depay. Na szczęście został w ostatniej chwili zablokowany!

31'

Holendrzy wybijają przed pole karne, ale piłkę przejmują Polacy. Nieprzyjemne uderzenie Piotra Zielińskiego z ok. narożnika pola bramkowego intuicyjnie odbija Tim Krul!

30'

Mateusz Klich wywalczył korner.

26'

Coraz większa przewaga po stronie zawodników Franka de Boera. Dośrodkowania nie znajdują jednak adresatów.

21:12

W drugim meczu "polskiej" grupy Włosi prowadzą z Bośnią i Hercegowiną po bramce Andrei Belottiego

23'

Dośrodkowanie Calvina Stengsa nie znajduje adresata. Łukasz Fabiański wznawia grę z "piątki".

22'

Na strzał z dystansu zdecydował się Daley Blind. W decydującym momencie poślizgnął się, przez co jego zagranie było dalekie od zamierzonego.

19'

W ofensywie chcieli się teraz pokazać "młodzi gniewni skrzydłowi". Podanie Przemysława Płachety do Kamila Jóźwiaka było jednak niedokładne. Piłkę przejmuje Tim Krul.

18'

Przydał się powrót Piotra Zielińskiego do defensywy. Przyblokował rywala, pozwalając piłce przekroczyć linię końcową. Łukasz Fabiański wznawia grę z "piątki".

21:04

GOL KAMILA JÓŹWIAKA

16'

A teraz świetną okazję miał Przemysław Płacheta! Jego strzał z ostrego kąta z trudem odbija Tim Krul!

14'

Żółtą kartką upomniany Grzegorz Krychowiak za faul na Menphisie Depayu.

13'

Po chwili Donyell Malen główkuje tuż obok prawego słupka! Sporo szczęścia mieli podopieczni Jerzego Brzęczka!

11'

Po chwili Georginio Wijnaldum znalazł się w polu karnym Polaków. Jego strzał broni jednak Łukasz Fabiański!

9'

Menphis Depay przedziera się lewą stroną w pole karne. Poradził sobie z Kamilem Glikiem, ale niebezpieczeństwo zażegnane przez Łukasza Fabiańskiego.

8'

Przemysław Płacheta podaje nie w tempo do Roberta Lewandowskiego.

5'

Fenomenalnym rajdem lewą flanką popisał się Kamil Jóźwiak, który uciekł Davy'emu Klassenowi. Wparował z piłką w "szesnastkę", ograł na zamach rywala i uderzył płasko, a piłka - po odbiciu od lewego słupka - przekracza linię bramkową!

5'

GOL DLA POLSKI! KAMIL JÓŹWIAK!!!

4'

Składna akcja Przemysława Płachety z Mateuszem Klichem na prawej stronie. Piłka wycofana do Tomasza Kędziory, który centruje na 7. metr do Roberta Lewandowskiego, lecz górą Holendrzy.

3'

Daleki wykop Tima Krula na połowę Biało-czerwonych. Nieatakowany Jan Bednarek wybija głową na drugą połówkę do nikogo.

2'

Piotr Zieliński chciał piętką podać na wolne pole do rozpędzonego Roberta Lewandowskiego. Piłka została pod nogami pomocnika, a po chwili dośrodkowanie Kamila Jóźwiaka nie znajduje adresata w polu karnym gości.

1'

Orel Grinfeeld i ze środka zaczynają goście!

20:44

Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy.

20:43

Losowanie stron. Kapitanami są Robert Lewandowski i Georginio Wijnaldum.

20:42

... i Mazurek Dąbrowskiego.

20:40

Obie ekipy są już na murawie, zatem czas na hymny. Na początek gości...

20:37

Rezerwowi: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski - Paweł Bochniewicz, Sebastian Walukiewicz, Arkadiusz Milik, Karol Linetty, Kamil Grosicki, Maciej Rybus, Jakub Moder, Bartosz Bereszyński, Sebastian Szymański, Krzysztof Piątek.

20:35

Wyjściowy skład Biało-czerwonych

20:32

Pod wodzą Jerzego Brzęczka Biało-czerwoni rozegrali 23 spotkania. 12 z nich kończyło się wygranymi Polaków (w tym 7 u siebie), 5 nie wyłoniło zwycięzcy (3) i 6 porażkami (3).

Jak prezentuje się bilans bramek? 35 bramek strzelonych i 18 straconych. W kraju nad Wisłą 24 gole strzelone i 9 straconych.

20:30

Rezerwowi Holandia: Bizot, Drommel - Berghuis, Botman, L. de Jong, Dumfries, Gravenberch, Promes, van de Beek, Veltman, Wijndal.

20:27

Wyjściowy skład Holendrów

20:25

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Orela Grinfielda warto przeczytać zapowiedź:

20:22

A relację NA ŻYWO poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

20:20

24 i... basta? Coraz głośniej w mediach mówi się, że dzisiejsze spotkanie z Holandią może być ostatnim w karierze Jerzego Brzęczka na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Czy tak faktycznie będzie? Nie wiadomo, ale wiemy jedno - za 25 minut rozpocznie się to spotkanie!