PolskaPolska
19:58

Dziękujemy Państwu za śledzenie naszej relacji i mimo wszystko życzymy miłego wieczoru.

19:57

W kolejnej fazie rozgrywek Szwecja zagra na Hampden Park w Glasgow z jednym z rywali z trzecich miejsc, natomiast Polacy kończą przygodę z Mistrzostwami Świata.

19:54

Robert Lewandowski ciągnął naszą reprezentację jak mógł na tym turnieju, ale nie dał rady Szwecji. Polacy przegrywają i kończą rywalizację na ostatnim miejscu w grupie. Szwecja wygrywa grupę tuż przed Hiszpanią.

96'

Koniec meczu w Sankt Petersburgu! Szwecja wygrywa z Polską 3:2.

95'

Reprezentacja Polski, otworzyła się w końcówce meczu, rywale skontrowali, Viktor Claesson wpadł z piłką w pole karne i precyzyjnym uderzeniem kończy nasze marzenia na awans.

94'

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Viktor Claesson zdobywa bramkę na 3:2 dla Szwecji!

93'

W odpowiedzi zaatakowali Szwedzi, ale uderzenie Sebastiana Larssona bardzo niecelne.

92'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Szwecji nie przyniosło zagrożenia.

91'

Przemysław Frankowski dośrodkował w pole karne na głowę Karola Świderskiego, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

90'

Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej pięć minut.

90'

Robert Lewandowski zagrał w pole karne Szwecji, żaden z piłkarzy nie przeciął piłki i Robin Olsen znakomicie interweniował na linii własnej bramki!

86'

Bartosz Bereszyński oddał strzał z woleja, ale spokojnie piłkę wyłapał Robin Olsen.

85'

Przemysław Frankowski popędził lewą stroną boiska, dograł w pole karne do Roberta Lewandowskiego, a ten z zimną krwią pakuje piłkę do bramki!

84'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!! ROBERT LEWANDOWSKI!!!

83'

Kamil Glik został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

81'

Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego piłka trafiła do Przemysława Płachety, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

80'

Przemysław Płacheta dośrodkował w pole karne Szwecji, ale obrońcy naszych rywali wybili piłkę na rzut rożny.

79'

Ostatnia zmiana także w naszej reprezentacji. Przemysław Płacheta pojawił się w miejsce Grzegorza Krychowiaka.

78'

Ostatnia zmiana w reprezentacji Szwecji. Viktor Claesson pojawił się w miejsce Emila Forsberga.

76'

Bartosz Bereszyński dośrodkował w pole karne rywali, ale Robin Olsen spokojnie złapał ją w ręce.

74'

Grzegorz Krychowiak otrzymuje żółtą kartkę.

74'

Podrażniona Hiszpania zdobywa piątą bramkę!

73'

Kacper Kozłowski pojawił się w miejsce Mateusza Klicha.

73'

Wznawiamy grę po przerwie.

71'

Przerwa na lekki oddech i uzupełnienie płynów.

70'

Emil Forsberg zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

69'

Hiszpania zdobywa czwartą bramkę w meczu ze Słowacją.

68'

Marcus Berg zmienił Alexandera Isaka

68'

Dwie zmiany w reprezentacji Szwecji. Emil Krafth pojawił się w miejsce Mikaela Lustiga

67'

Mateusz Klich zagrał w pole karne Szwecji w kierunku Roberta Lewandowskiego, ale ten nie zdołał przyjąć piłki.

66'

Jakub Świerczok trafia do bramki reprezentacji Szwecji, ale napastnik reprezentacji Polski był na ewidentnym spalonym!

65'

Robert Lewandowski ponownie w heroicznym boju minął kilku rywali, dograł do Karola Świderskiego, ale ten nie znalazł miejsca na oddanie strzału!

64'

Przemysław Frankowski dośrodkował w pole karne Szwecji, ale piłka trafiła wprost w ręce Robina Olsena.

63'

Jakub Świerczok pojawił się w miejsce Kamila Jóźwiaka.

62'

Dalekie podanie na uwolnienie trafiło do Roberta Lewandowskiego, a ten osamotniony zdecydował się sam kończyć akcję, oddał piękny strzał z narożnika i zdobył bramkę na 1:2!

61'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!! Cudowny gol Roberta Lewandowskiego i mamy kontakt!

60'

Po znakomitym kontrataku Szwecji Dejan Kulusevski wystawił piłkę Emilowi Forsbergowi, a ten oddał precyzyjny strzał zdobywając drugą bramkę!

59'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Emil Forsberg podwyższa wynik meczu na 2:0 dla Szwecji.

58'

Hiszpania zdobywa trzecią bramkę w meczu ze Słowacją.

57'

Alexander Isak wpadł z piłką w polskie pole karne, ale zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

55'

W reprezentacji Szwecji Dejan Kulusevski pojawił się w miejsce Robina Quaisona.

54'

Kamil Jóźwiak wpadł z piłką w pole karne Szwecji, ale jego dośrodkowanie okazało się minimalnie niecelnie!

52'

Teraz Grzegorz Krychowiak zdecydował się na uderzenie z dalszej odległości i ponownie kapitalna interwencja Robina Olsena!

51'

W odpowiedzi w dogodnej sytuacji znalazł się Robin Quaison, ale teraz znakomitą interwencją popisał się Wojciech Szczęsny!

50'

Krótko rozegrany rzut rożny nie przyniósł zagrożenia.

49'

Przemysław Frankowski zagrał w środek boiska do Piotra Zielińskiego, ten oddał strzał, ale po nodze obrońcy piłka wyszła na rzut rożny.

48'

Kolejne uderzenie Piotra Zielińskiego i ponownie znakomita interwencja Robina Olsena!

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania.

46'

Drugą połowę rozpocznie Przemysław Frankowski, który pojawił się w miejsce Tymoteusza Puchacza.

19:02

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Sankt Petersburgu. Za moment wznowimy rywalizację.

18:55

Tak prezentuje się tabela po pierwszych połowach obu spotkań.

18:50

18:48

Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już zapraszamy już za kilkanaście minut.

18:48

Hiszpania podwyższa na 2:0.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu w Sankt Petersburgu. Do przerwy Szwecja prowadzi z Polską 1:0.

45'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego ponownie nie zagroziło bramce rywali.

45'

Znakomita interwencja Robina Olsena po uderzeniu z dystansu Piotra Zielińskiego!

45'

Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

45'

Teraz Bartosz Bereszyński dośrodkował wprost w ręce Robina Olsena.

45'

Mateusz Klich zagrał ponownie w kierunku Roberta Lewandowskiego, ale tego ponownie wyprzedził szwedzki bramkarz!

44'

Tym razem dośrodkowanie Kamila Jóźwiaka było bardzo niedokładne.

43'

Mateusz Klich zagrał w pole karne Szwecji, ale Robin Olsen w ostatniej chwili uprzedził Roberta Lewandowskiego.

42'

Polacy krótko rozegrali rzut rożny, ale uderzenie sprzed pola karnego trafiło w gąszcz obrońców.

41'

"Biało-czerwoni" wywalczyli kolejny rzut rożny.

40'

Kolejne zagranie z rzutu rożnego bez zagrożenia.

39'

Bartosz Bereszyński dośrodkował w pole karne rywali, ale mamy ponownie tylko rzut rożny.

38'

Próba przerzutu Bartosza Bereszyńskiego zakończona stratą piłki w środkowej strefie boiska.

35'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego ponownie nie przyniosło zagrożenia.

34'

Mateusz Klich zagrał w pole karne rywali, ale tam Robert Lewandowski wywalczył jedynie rzut rożny.

33'

Próba wyprowadzenia kontrataku przez Polskę zatrzymana poprzez faul na Kamilu Jóźwiaku.

31'

Reprezentacja Hiszpanii obejmuje prowadzenie w meczu ze Słowacją.

30'

Tymoteusz Puchacz dośrodkował w pole karne rywali na głowę Karola Świderskiego, ten zgrał w środek, ale Piotr Zieliński nie dał rady oddać strzału na bramkę rywali.

28'

Wracamy do gry.

26'

Krótka przerwa na uzupełnienie płynów i lekki odpoczynek, bo w Sankt Petersburgu jest dzisiaj bardzo gorąco.

26'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego nie zagroziło bramce Szwecji.

25'

Piotr Zieliński został sfaulowany blisko pola karnego rywali i Polacy będą mieli okazję na dobre dośrodkowanie.

24'

Karol Świderski zagrał w pole karne Szwecji, gdzie był Robert Lewandowski, ale ten nie zdołał dopaść do piłki.

21'

Akcja Szwecji prawą stroną boiska została zatrzymana przez Mateusza Klicha.

19'

Robin Olsen ucierpiał przy zamieszaniu w szwedzkim polu karnym.

18'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału głową doszedł Robert Lewandowski, ale piłka dwukrotnie trafiła w poprzeczkę bramki rywali!

17'

Robert Lewandowski zdecydował się na strzał z dystansu, ale zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

16'

Tymoteusz Puchacz dostał piłkę po lewej stronie boiska, ale jego dośrodkowanie trafiło wprost w przeciwnika.

14'

Bartosz Bereszyński kluczową interwencją zatrzymał podanie Isaka, który już wykładał piłkę do Quaisona!

13'

Jan Bednarek stracił piłkę przy wyprowadzaniu akcji, ale Alexander Isak nie zdołał dopaść do niej przed końcem boiska.

11'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Szwecji nie przyniosło zagrożenia.

10'

Marcus Danielson został ukarany żółtą kartką za ostre wejście w Karola Świderskiego.

10'

Po błędzie szwedzkiej obrony z piłką ruszył Robert Lewandowski, oddał piłkę do partnerów, chwilę później piłka trafiła do Tymoteusza Puchacza, ale ten wywalczył tylko rzut rożny.

10'

Reprezentacja Polski na razie nie wyszła z własnej połowy. Szwedzi po raz kolejny w okolicach naszego pola karnego.

8'

Zagranie w nasze pole karne, ale Alexander Isak nie zdołał obrócić się z piłką w kierunku naszej bramki.

5'

Pierwsza próba ataku Polaków, ale niedokładne podanie do Kamila Jóźwiaka.

3'

Pierwsza akcja Szwecji w tym meczu, po błędzie Kamila Jóźwiaka do piłki doszedł Emil Forsberg i precyzyjnym uderzeniem otworzył wynik spotkania.

2'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Emil Forsberg daje prowadzenie reprezentacji Szwecji.

18:00

Rozpoczynamy mecz o wszystko!

17:54

Czas na hymny obu państw.

17:51

Piłkarze obu zespołów są już w tunelu prowadzącym na murawę stadionu w Sankt Petersburgu. Za moment rozpoczniemy batalię o awans!

17:30

Dzisiaj gramy na stadionie w Sankt Petersburgu przy bardzo wysokiej temperaturze, która na pewno nie będzie sprzyjała dynamicznej grze przez całe spotkanie.

17:07

Reprezentacja Polski po raz ostatni mierzyła się z reprezentacją Szwecji w meczu towarzyskim w 2004 roku zaraz przed wyjazdem naszych rywali na Mistrzostwa Europy. Tamto spotkanie reprezentacja Szwecji wygrała u siebie 3:1, a jedynego gola dla Polaków zdobył Damian Gorawski.

17:05

Mecze reprezentacji Polski w 2021 roku:

Węgry - POLSKA 3:3 (Eliminacje Mistrzostw Świata) POLSKA - Andora 3:0 (Eliminacje Mistrzostw Świata) Anglia - POLSKA 2:1 (Eliminacje Mistrzostw Świata) POLSKA - Rosja 1:1 (Mecz towarzyski) POLSKA - Islandia 2:2 (Mecz towarzyski) POLSKA - Słowacja 1:2 (Mistrzostwa Europy 2020) Hiszpania - POLSKA 1:1 (Mistrzostwa Europy 2020)

17:02

Natomiast reprezentacja Polski w tym roku kalendarzowym wygrała tylko jedno spotkanie, było to w pojedynku w Warszawie z Andorą. Dodatkowo tylko w tamtym spotkaniu Polacy nie stracili bramki. "Biało-czerwoni" w tym roku zdobyła dwanaście bramek, ale straciła aż jedenaście.

17:00

Mecze reprezentacji Szwecji w 2021 roku:

SZWECJA - Gruzja 1:0 (Eliminacje Mistrzostw Świata) Kosowo - SZWECJA 0:3 (Eliminacje Mistrzostw Świata) SZWECJA - Estonia 1:0 (Mecz towarzyski) SZWECJA - Finlandia 2:0 (Mecz towarzyski) SZWECJA - Armenia 3:1 (Mecz towarzyski) Hiszpania - SZWECJA 0:0 (Mistrzostwa Europy 2020) SZWECJA - Słowacja 1:0 (Mistrzostwa Europy 2020)

16:58

Reprezentacja Szwecji rozegrała w tym roku kalendarzowym siedem spotkań, w których straciła zaledwie jedną bramkę. Było to w meczu towarzyskim z Armenią zaraz przed wyjazdem na Mistrzostwa Europy.

16:56

natomiast reprezentacja Szwecji w pierwszym meczu turnieju bezbramkowo zremisowała w Sewilli z Hiszpanią, a w ostatni piątek Szwedzi skromnie pokonali w Sankt Petersburgu Słowację 1:0 po skutecznie wykorzystanym rzucie karnym przez Emila Forsberga.

16:53

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski w pierwszym meczu turnieju niespodziewanie przegrała w Sankt Petersburgu ze Słowacją 1:2, a jedynego gola dla "Biało-czerwonych" na samym początku drugiej zdobył Karol Linetty. Natomiast w ostatnią sobotę w Sewilli Polacy zremisowali z Hiszpanią 1:1, a znakomitą bramkę głową dla reprezentacji Polski zdobył Robert Lewandowski.

16:53

Mamy oficjalny skład reprezentacji Szwecji!

Olsen - Augustinsson, Danielson, Lindelof, Lustig - Forsberg, Olsson, Ekdal, Larsson - Quaison, Isak.

16:50

Jeśli reprezentacja Polski zajmie drugie miejsce w grupie wtedy na żywiołowym Parken w Kopenhadze zagramy z Chorwacją, natomiast jeśli Polacy zajmą trzecie miejsce w grupie, wtedy mamy dwie możliwości w zależności od klasyfikacji drużyn z trzecich miejsc. Wtedy "Biało-czerwoni" mogą zagrać na Puskas Arenie w Budapeszcie z Holandią, lub na Estadio La Cartuja w Sewilli z Belgią. Zdecydowanie najsłabszym przeciwnikiem wydają się być Chorwacji, ale przede wszystkim trzeba wygrać dzisiaj ze Szwecją.

16:46

Dzisiaj najważniejsze dla Polaków jest to by wygrać mecz ze Szwecją, Tylko to gwarantuje naszej reprezentacji awans do kolejnej fazy rozgrywek. Natomiast rezultat meczu Słowacji z Hiszpanią będzie zależeć od tego, z którego miejsca wyjdzie reprezentacja Polski.

16:44

Reprezentacja Polski na mecz ze Szwecją wyjdzie dzisiaj w składzie:

Wojciech Szczęsny - Jan Bednarek, Kamil Glik, Bartosz Bereszyński - Kamil Jóźwiak, Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich, Tymoteusz Puchacz - Piotr Zieliński, Robert Lewandowski, Karol Świderski.

16:41

Witamy serdecznie! W decydującym meczu o awans do kolejnej fazy piłkarskich Mistrzostw Europy 2020 reprezentacja Polski zagra w Sankt Petersburgu z reprezentacją Szwecji. Na relację z tego niezapomnianego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb!