PolskaPolska
1 : 1
Ekstraklasa.netRosja
90'

Koniec meczu! Mecz towarzyski przed Euro 2020 pomiędzy Polską i Rosją zakończył się wynikiem 1:1. Polacy już w 4. minucie wyszli na prowadzenie po świetnej akcji i wykończeniu Jakuba Świerczoka. Goście wyrównali kilkanaście minut później po błędzie w kryciu Tymoteusza Puchacza.

90'

Brzydki faul Krychowiaka na rywalu. Ostatnia szansa w tym meczu dla gości.

90'

Moder zauważył Linettego wbiegającego w pole karne, ten wycofał przed szesnastkę do Kozłowskiego, który jednak niecelnie uderzył z dystansu.

89'

Pomyłka Modera zaczęła kontratak Rosjan 3 na 3, ale świetnie zachował się Bednarek, który wybiegł przed napastnika i zażegnał niebezpieczeństwo.

86'

Ostry faul na Kozłowskim, który zwija się teraz z bólu.

82'

Kozłowski płasko do Linettego w pole karne, ale Rosjanie dzielnie bronią się we własnej szesnastce.

81'

Rajd Jóźwiaka fantastycznie wyszedł rajdem z własnej połowy, zagrał do Świerczoka, którego kiwka nie była skuteczna.

81'

Jóźwiak na pozycję wahadłowego, Linetty w miejsce Frankowskiego. Zagęszczamy środek i w takim zestawieniu dokończymy to spotkanie.

76'

Spadło nam znacznie tempo pod koniec tego spotkania. Dużo bezpośrednich podań, które okazują się niecelne.

74'

Ależ znakomicie wybrnął z tego Kozłowski! Poradził sobie z trzema rywalami, Jóźwiak ograł dryblingiem dwóch z nich i dopiero faulem na Świerczoku Rosjanie zatrzymali naszą akcję.

73'

Dośrodkowanie Puchacza prosto w obrońcę. Zebraną piłkę huknął jeszcze Moder, ale bardzo wysoko nad bramką.

71'

Kacper Kozłowski z kolejnym występem w biało-czerwonych barwach. Pojawił się w miejsce Mateusza Klicha.

69'

Dobra piłka z lewej strony na Modera, ale ten - będąc na prawym skrzydle - nie zdecydował się na indywidualną akcję i zaczynamy atak pozycyjny.

68'

Karol Świderski kończy swój występ na dziś. Zastąpił go Jakub Moder.

67'

Zabołotnyj w miejsce Dziuby.

67'

Żirkow w miejsce Kuziajewa.

65'

Frankowski nie zdołał zatrzymać rywala, ten zagrał mocną piłkę na lewe skrzydło, ale dopiero pod własnym polem karnym zatrzymaliśmy Rosjan.

63'

Rifat Żemaletdinow zastąpił Aleksieja Miranczuka.

63'

Matwiej Safonow zastąpił Antona Szunina. Zmiana bramkarza dość niespodziewana.

62'

Zagranie do Dziuby, ale ten został złapany na pozycji spalonej.

60'

Jóźwiak odebrał piłkę rywalowi na jego połowie, utrzymał się z nią, odegrał do Bereszyńskiego, lecz ten niecelnie dośrodkował na Świerczoka.

59'

Zaprzepaszczony kontratak przez Polaków! Za mocne dogranie Świderskiego, przewrócił się jeszcze Frankowski. Szkoda.

58'

I w zespole Rosjan pojawił się Mukhin za Ozdojewa.

57'

Jan Bednarek za Kamila Piątkowskiego.

57'

Jóźwiak za Kownackiego.

57'

Potrójna zmiana w ekipie Paulo Sousy. Bereszyński zastąpił Kędziorę.

56'

Puchacz mocno, ale nad bramką ok. 1,5 metra.

55'

Kudriaszow zdemolował niemal Kownackiego. Zasłużona kartka, szansa dla Puchacza na uderzenie z rzutu wolnego.

53'

Pomyłka dwóch naszych obrońców, Dziuba wyszedł niemal sam na sam z Fabiańskim, ale znakomitą walką wykazali się Kędziora z Helikiem i naprawili swój błąd.

51'

Dośrodkowanie Frankowskiego w pole karne, ale nie sięgnął piłki Świderski.

48'

Dużo niedokładności w środku pola, trudno drużynom zbudować składną akcję, wymienić kilkanaście podań, nie popełniać błędów.

46'

Diveev zastąpił Semenowa w przerwie.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

21:44

Wracamy do Wrocławia, gdzie do przerwy remisujemy z Rosją 1:1.

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Kędziora ratuje nasz zespół! Karawajew wybiegł do prostopadłej piłki, zagrał wzdłuż linii bramkowej na napastnika i Tomasz Kędziora cudem odbił futbolówkę tak, że ta padła łupem Fabiańskiego.

44'

Zamknęli nas w polu karnym Rosjanie, miękkie dośrodkowanie z lewej strony pola karnego na prawą, ale uderzający z pierwszej piłki Dziuba huknął w trybuny.

43'

Piłka opuściła boisko i nasi rywale mają korner.

42'

Fatalne dośrodkowanie Klicha tym razem.

41'

Szarżował Puchacz i mamy rzut wolny na wysokości linii pola karnego.

41'

Ale akcja Polaków! Kilka podań, płynnie przeszliśmy do ofensywy, wrzutka z lewego skrzydła do kompletnie niepilnowanego Świderskiego, który głową uderzył prosto w Szunina! Dośrodkowywał Klich.

39'

Groźna strata w środku pola, ale poradziliśmy sobie z wrzutką Kuziajewa.

38'

Po dłuższej przerwie wznowiliśmy grę. Rosjanie wciąż na naszej połowie, grają sobie z nami w "dziadka".

36'

Dżikija leży na murawie i potrzebuje pomocy medycznej.

35'

Niedokładne, płaskie dośrodkowanie na Dziubę i mamy szczęście, że był tam Kędziora, który dopadł do bezpańskiej piłki.

34'

Spokojniejszy fragment z obu stron. Mieliśmy akcję na lewej stronie boiska, ale Kownacki nie opanował piłki.

30'

Karawajew miękko na Dziubę, duże mamy problemy z tymi piłkami i Helik na raty wybił piłkę z Kędziorą. Ostatnio coraz gorzej radzimy sobie w defensywie.

29'

Świerczok wszedł do środka ze skrzydła i uderzył na bramkę lobem. Szunin miał duży problem z przeniesieniem futbolówki nad poprzeczką.

28'

Gołowin znów na lewej stronie, kolejna miękka wrzutka wybita przez Helika.

27'

W akcji arbiter uznał przywilej korzyści. Karol Świderski cudem uszedł bez szwanku w tym starciu. Słuszna żółta kartka.

26'

Dobra akcja Polaków, ale można to było zrobić lepiej. Kownacki za daleko wypuścił sobie piłkę na skrzydle, pojawiło się jeszcze zgranie do Klicha, który huknął z 18 metrów, ale tuż nad bramką.

25'

Polacy utrzymują się przy piłce na własnej połowie. Uspokoiło się nieco widowisko.

22'

Akcja Rosjan na lewej stronie boiska, niepilnowany Gołowin miękko wrzucił w nasze pole karne, tam zza pleców Tymoteuszowi Puchaczowi wybiegł prawy obrońca gości i strzałem głową pokonał Łukasza Fabiańskiego. Szkoda tej bramki, bo do tej pory nasz zespół wyglądał bardzo dobrze. Mecz zaczyna się od nowa.

21'

GOL! WIACZESŁAW KARAWAJEW!

20'

Miranczuk stara się przejść jednego z naszych zawodników, ale od razu przychodzi do asekuracji kolejny. Mają problem goście, aby cokolwiek stworzyć w bliższej odległości niż 30 metrów od bramki Łukasza Fabiańskiego.

18'

Świderski wypatrzył wbiegającego do prostopadłej piłki Świerczoka, ale napastnik został podwojony w kryciu i Rosjanie odzyskali posiadanie.

17'

Pierwsza niebezpieczna akcja Rosjan, zagranie do Zobnina, który niemal z linii końcowej wycofał futbolówkę na Dziubę, ten zgrywał już do kolejnego partnera, ale Helik przewidział to i zażegnał niebezpieczeństwo.

16'

Dziuba zmusił Fabiańskiego do błędu - daleki wykop w aut, dzięki któremu Rosjanie zdobyli cenne metry.

14'

Miranczuk i Dziuba minęli się z górną piłką i ta trafiła do Fabiańskiego.

12'

Wysoko atakujemy rywali, nie dajemy im nawet na moment odpocząć. Frankowski wywalczył aut.

10'

Świetny odbiór w środku pola, wymiana podań, aż w końcu piłka trafia do Świerczoka, który podwójnie kryty przez obrońców, zanotował niestety stratę.

8'

Niecelna wrzutka na Kownackiego, ale napastnik Fortuny naciskał rywala, który musiał wybić piłkę byle przed siebie. Mamy aut na połowie przeciwników.

7'

Nieudany atak Rosjan bez piłki, utrzymujemy się przy niej i nadal gramy "swoje".

5'

Kapitalna akcja reprezentacji Polski! Wysoki pressing, napastnicy zaatakowali bramkarza, który musiał ratować się niecelnym wybiciem. Piłka powędrowała z lewego skrzydła w pole karne, gdzie Frankowski uniknął spalonego, zagrał prostopadle do Świerczoka, a ten precyzyjnym uderzeniem dał naszej drużynie prowadzenie! Kapitalny okres dla tego napastnika, powrót do reprezentacji w wielkim stylu. Polska prowadzi z Rosją 1:0!

4'

GOOOOOOOOOOOL! JAKUB ŚWIERCZOK!

3'

Nasza drużyna przez dłuższy czas wytrzymała napór przeciwników, poradziła sobie z pressingiem celnymi podaniami i od własnej połowie rozpoczyna atak na bramkę.

1'

Mocne rozpoczęcie Polaków, dwa podania w pole karne i rosyjscy obrońcy w ostatniej chwili ratują się wybiciem. Kontratak rywali zatrzymany przez Kędziorę.

20:45

Zaczynamy spotkanie!

20:43

Zawodnicy wyszli już na murawę, odśpiewali hymny i szykują się już na pierwszy gwizdek arbitra.

20:31

Z Rosją po raz ostatni zagraliśmy na Euro 2012. Padł wynik 1:1, bo na gola Alana Dżagojewa po przerwie odpowiedział Jakub Błaszczykowski. Z tamtej kadry w obecnej są jedynie Robert Lewandowski oraz Maciej Rybus.

20:27

Nasz dzisiejszy rywal również wystąpi na Euro. Do turnieju przygotowuje się na zgrupowaniu w Austrii. W grupie B zmierzy się z Belgią, Danią oraz Finlandią. Przed turniejem czeka go jeszcze sparing z Bułgarią (5 czerwca).

20:23

Z Rosją nie zagra kapitan Robert Lewandowski. Zabraknie też wracającego do zdrowia Arkadiusza Milika czy Piotra Zielińskiego, któremu urodził się syn.

20:20

Minął tydzień od kiedy reprezentacja zaczęła przygotowania w Opalenicy. Pracę uprzykrzają nieco kontuzje, ale sam selekcjoner nie załamuje rąk; cieszy się z rodzinnej atmosfery i nastawienia graczy do zajęć. Portugalczyk przekonuje, że czeka nas fantastyczny turniej.

20:17

Paulo Sousa nie wystawił we Wrocławiu optymalnej jedenastki, ale przetestuje model gry i kilku zawodników z drugiego szeregu. To nasz przedostatni sprawdzian przed inauguracją Euro.